МИГРЕНА - ИМА ИЗХОД

  • 98 635
  • 461
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 155
И аз съм забелязала,че някои храни ми предизвикват пристъп,също и аромати.

# 361
  • Мнения: X
На мен ми помага малко като намажа половината чело и слепоочие с магнезиево олио поне 3 пъти.Не минава, но сякаш облекчава.И пия магнезий.Точно мин.седмица и аз имах зверски пристъп.От нищо не се повлия Disappointed Relieved

Много сте права! Аз също приемам магнезий, по препоръка на невролог. Тя самата каза, че има мигрена и магнезият й помага.

От моя опит мога да кажа, че магнезият по-скоро разрежда пристъпите, отколкото да ги облекчава.

# 362
  • Мнения: 549
Frozenn Изключих всякакви гризки (от типа на Лото Пица и тн), туршия, лютеница, кетчуп, барбекю сосове, пушени меса и осолена риба. За тези съм на 100% убедена, че ми причиняват мигрена. Много ми помогна книгата "План за облекчаване на мигрената", всъщност.

# 363
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Това за храните може и да излезе вярно. Аз имам чувството, че при мен захарта оказва огромна роля, но дали е само тя не знам.

  Всеки понеделник съм с главоболие,

защото през почивните дни явно си позволявам повече захар. И ако не го хвана навреме, нищо не помага. Едвам се прибирам и лягам на тъмно и студено.
OwlKitty, кои храни изключихте от менюто си?
Преди години и при нен беше така. Не помня в коя книга, я описваха, като "понеделнишка" мигрена и беше свързана най-общо със стреса от работата (отговорности, рано ставане и пр.). Лично аз не го усещах съзнателно този стрес.

От декември пия пеагрен и сякаш от около месец честотата и  интензитетът на болката намаляха.

# 364
  • Мнения: 1
Силно препоръчвам Омни Биотик Мигра + комбинация магнезий ликуид всеки ден , препоръчва се приемане минимум 10 седмици.
След 7-8 години мъки единствено това ми помогна.Последно време бяха започнали кризи всеки ден,като ибупрофен/парацатамол помогаха само за няколко часа.Ефекта от Омни Биотик Мигра + комбинация магнезий дойде още на първата седмица,като след 2-рата забравих какво е главоболие и така след 2-3 месец започнах да пропускам по 1-2-3 дена в седмицата и около 6-7 месеца след започване ги спрях напълно.
За съжаление 4 месеца след спиране на терапията главоболието се върна,в момента отново започнах комбинацията и отново има ефект.
Силно препоръчвам да се изпробва !

# 365
  • Мнения: 39
Какъв тип мигрена е вашата?
И аз му се чудя на този омнибиотик дали да го пробвам.
Моята е хормонална, но и имам кризи и при преумора, по малко сън и подобни

# 366
  • Мнения: 3 039
И моята е хормонална и не мисля,че ще помогне.В самите указания си пише-ако е от чревен произход.Вчера го разгледах.

# 367
# 368
  • Мнения: 1 479
Направете си генетични изследвания за тромбофилия. При тромбофилията често е нарушен метаболизма и или има ИР или хормонален дисбаланс на различни хормони, вкл и надбъбречни, което може да са причина за мигрена. Взимайте мета-фолиева киселина, Омега 3 фармацевтично рибено масло с над 80% концентрация. Вижте си ИР и ако се наложи да ви изпишат Мерформин. Аз поръчах от Турция едни аналгетици, мода да ви пусна снимка, ако искате.

# 369
  • Мнения: 3 039
Може снимка,но ако нямат ибупрофен или парацетамол-алергична съм.Имам мутации-да,моята си е хормонална .И съм я имала и при нормални и при разбутани хормони.Пила съм по други поводи всичко това без Метформин,но не е имало разлика.

# 370
  • Мнения: 1 479
вероятно Метформина може да се отрази добре на мигрената. Аз преди години го пих за ПКЯ и нямах мигрена, сега пак ми е изписан, започнала съм го, ще видя как ще ми повлияе. Кои хормони са ви били “разбутани”? Аз имам повишен ДХЕАС. Така си стои почти винаги. Имам и 2 мутации за тромбофилия. Вие щом имате мутации насочете се към тях и нещата, които те причиняват..

# 371
  • Мнения: 3 039
Не е от мутациите Simple Smile.Заради процедури са ми били разбъркани хормоните.И не е имало нужда от Меъфотрмин.Аз даже съм с ИЯР.Не се вижда съставките на лекарствата Simple Smile(благодаря за снимките )

# 372
  • Мнения: 1 479
Съставките си ги потърсете в гугъл. Аз казвам за мутациите, за да може и други хора да се насочат към тези изследвания.

# 373
  • Хасково
  • Мнения: 995
Съставките си ги потърсете в гугъл. Аз казвам за мутациите, за да може и други хора да се насочат към тези изследвания.
Ако се установи,  че има такава мутация има ли някакво лечение, което да повлияе и мигрената.

# 374
  • Мнения: 3 039
Не-била съм на разни терапии за разреждане на кръвта.Никоя не влияе.

Общи условия

Активация на акаунт