МИГРЕНА - ИМА ИЗХОД

  • 97 130
  • 450
  •   1
Отговори
# 15
  • до Него
  • Мнения: 91
моми4ета, благодаря на всички за включванията

Amitоla, интересна теория...замислих се...при мен мигрената е свързана винаги с цикъл и затова досега съм смятала, че проблема е хормонален...а според тази теория излиза сексуален...Simple Smile
оптвала съм какво ли не за да се освободя от това бреме...ще помисля сериозно и върху това и ще предприема действия / няма да блокираме енергията пак : ) /

момичета давайте , споделяйте...

ИМА ИЗХОД

# 16
  • Мнения: 11 240
Ще следя.
Дъщеря ми е на 10 и от 2 години има мигрена.

# 17
  • Мнения: 2 028
Асалейн, тези хапчета Гинко... в аптеката казаха, че имат три вида (Гинко Билоба, Гинко Прим и гинко 'нам к'во си)... може ли да кажеш по-конкретно ти кои взимаш? благодаря   bouquet

досега съм пила гинко билоба само под формата на чай (гинко + зелен чай), много е приятен, но не съм забелязала дали повлиява положително при мигренозен пристъп...

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Асалейн, тези хапчета Гинко... в аптеката казаха, че имат три вида (Гинко Билоба, Гинко Прим и гинко 'нам к'во си)... може ли да кажеш по-конкретно ти кои взимаш? благодаря   bouquet

сега погледнах - гинко билоба, 30 хапчета, произведени в Румъния... в едно пластмасово бяло шише са. не са на блистер.
мисля, че разликата между различните препарати е количеството гинко вътре.
аз тогава си купих тези, защото бяха ниско дозирани и сравнително евтини.
купих ги, защото имам проблеми с оросяването. в последствие установих, че ми помагат при мигрена  Mr. Green
иначе имам и гинко спиртен разтвор, лекар ми го даде, но е толкова гадно на вкус, че не мога да го взимам Sick и си взех тогава хапчетата.

Ще следя.
Дъщеря ми е на 10 и от 2 години има мигрена.
горкото дете Confused
какво казват лекарите?

# 19
  • Мнения: 2 028
благодаря за отговора, Асалейн  Hug ще си купя и  ще пробвам максимум с гинкото и един аспирин да минавам... иначе се тровя с аулин, но на мен дори и от 2 не ми минава като ме хване...



# 20
  • до Него
  • Мнения: 91
... иначе се тровя с аулин, но на мен дори и от 2 не ми минава като ме хване...






пробвай Ацефаин, и при мен Аулин-а  ВЕЧЕ недейстава.. Cry...засега Ацефаин-а ми  помага, но болката преминава понякога чак след 1 час..

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
освен мигрена имам много силни болки при менструация и не взимам вече подобни болкоуспокояващи, откак почетах, че ибупофенът (активното вещество в нурофена) води до временно безплодие Shocked
сега взимам само аспирин... за мигрена и за менстр. болки все аспирин взимам по 1-2 макс. на ден.

та идеята ми, че да се препоръчват ей така лекарства не е добра идея заради всичките им странични действия  Peace

между другото при мигрена помага и акупресура Peace

# 22
  • до Него
  • Мнения: 91
та идеята ми, че да се препоръчват ей така лекарства не е добра идея заради всичките им странични действия  Peace

asyalein, права си  Peace
идеята на темата е изцерение , а не допълнителни усложнения  Peace

# 23
  • Мнения: 11 240
asyalein лекари ...........  ooooh! не ми се коментира.

По това време на годината обостря ли се Мигрената?
Днес се прибра дъщеря ми от у-ще пак с мигрена, сега спи и се надявам да се събуди спокойна.  Praynig
Взех бял равнец ( аз съм го пила ) и започва да го пие от днес.
С един масажист бях говорила преди време и той искаше да ме научи на по специфичен масаж за да не се достига до порвъщане и т.н. крайната фази за Мигрената, но и така не успях да маправя контакт Варна - София  Sad

# 24
  • Казанлък
  • Мнения: 899
Здравейте. Hug
 Бихте могли да прегледате тези добавки,подходящи за хора,страдащи от мигрена.

Headache-Formulas

Можете да прочетете и отзивите за продуктите.
Наскоро попаднах и на една статия за мигрена тука

http://thehealthyhaven.wordpress.com/2010/10/05/proposed-natural … ts-for-migraines/

Код за 5$ отстъпка в iHerb DUR632

Всичко добро!   bouquet

# 25
  • до Него
  • Мнения: 91
valpan, ползвала съм доста неща от iherb..., но...засега с частичен успех
има едно , което при първи симптоми действа /не съм го ползвала досатъчно пъти за да твърдя, че действа безотказно/ но е хомеопатично и със сигурност е по-добро от синтетичните за мигрена

http://www.iherb.com/Boericke-Tafel-Migraide-Maximum-Strength-Fo … Tablets/3270?at=0

препоръчвам го Peace

# 26
  • Казанлък
  • Мнения: 899
Благодаря... точно него смятам да поръчвам и аз.  Hug

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
След като прочетох  Болестта като път и Твоето тяло ти казва обичай се, определено имаше над какво да се замисля. Това с оргазма на главата е много интересно, но мигрена имам от както се помня - още от най- ранна детска възраст. От няколко години я лекувам с класическа хомеопатия и имам подобрение. Искам да споделя, че подобрение имах като пречиствах организма чрез Житния режим на Дънов, а също е след пречистване с шарлан.

Иржи, преди десетина години четох книгата на Мария Требен и тогава пробвах чая от  бял равнец. Състоянието ми се влоши значително. Белият равнец го дават и като важна билка, при гинекологични проблеми. irenaMIHAELА, може би затова ти се е променил цикъла. Имам колежка, която всяка година прави по 10 дневен курс с бял равнец, за регулиране на месечния си цикъл.

irenaMIHAELA, препарата, който препоръчваш полипрепарат ли е?

# 28
  • Мнения: 11 240
Иржи, преди десетина години четох книгата на Мария Требен и тогава пробвах чая от  бял равнец. Състоянието ми се влоши значително. Белият равнец го дават и като важна билка, при гинекологични проблеми. irenaMIHAELА, може би затова ти се е променил цикъла. Имам колежка, която всяка година прави по 10 дневен курс с бял равнец, за регулиране на месечния си цикъл.

От белият равнец ли се е влошило състоянието ?!!!  newsm78

И пак да попитам

По това време на годината обостря   ли се Мигрената?

# 29
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
Преди време имаше една тема за ТЕС. В нея ,беше даден един клип на Дона с много лесно упражнение за вдишване срещу главоболие.  Обаче в момента клипа вече ,го няма. Ето я темата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277859.450
Ако може някой да го намери ще му бъда благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт