ФЕВРУАРЧЕТА 2007

  • 56 412
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 974
Петя ходи на плуване в детската градина. Имат си треньор и т.н....та мисълта ми беше ...поогледайте се за детски градини с басейн в района ви. Мисля, че с един разговор с директорката би могло да се измисли нещо, и детето да посещава часовете там. Проблемът е, че ще трябва да се води в точно определен час, за да е с връстници. Thinking

Или пък някое училище с басейн...обикновено имат групи от деца извън училището. Криси така ходи в друго училище да плува.

# 106
  • София
  • Мнения: 969
С треньор ще трябва да е то е ясно. Аз не мога да я уча, защото има да ми се глези на мен и нищо няма да стане, а я виждам, че има голямо желание да се научи да плува. За детските градини с басейни не става, детето трябва да си е оттам. Проучвала съм, не разрешават външни деца  Sad Да, може би трябва в някои училища да се провери. Аз знам, че басейните трябва да се загряват, ако се ползват от малки деца. Ще търся нещо подходящо то е ясно.
Мяуче, дано не е нещо сериозно на Калята и бързо да се оправя  Praynig

# 107
  • Мнения: 255
Есента водих Ясен в детския басейн на Спартак. Т е 30 градуса, има задължително треньор. Ние го водихме при Церовски, защото не е много строг и пуска децата да си играят, а Ясен нямаше особено желание, та голямо увещаване падна. После декември като тръгнаха сополи, кашлица, сополи и го спрях, но април пак ще ги пускам и двамата. Дани навремето се научи да плува за 6 месеца, но си имаше желание. Сега е в големия басейн, а там е хладно и трепери, но детския е топъл.

# 108
  • Мнения: 958
И аз си миля за Спартак, близо е до офиса ми, и ще проуча.
 При нас проблема е че Никол има голям мерак, ама като види басейн или море, изпитва страх, и отказва да влезе, вече две лета. Така че може би ще ми трябва треньор. Ще ги пращам за един месец на морето, тази година с нашите, и искам до тогава да е преодоляла страховете от водата.

Мяу, бързо оправяне, и дано да ви е грешна диагнозата  Hug

# 109
  • Мнения: 1 516
Ехе, колко много малки плувци. Плуването е чудесен спорт - тренирала съм го известно време като дете . Записах се сама в училище... Майка и татко не бяха съгласни , но ме водеха .  Като резултат се сдобих с прекрасен синузит ,който лекувахме безуспешно дъъълго време. За това напомням - подсушаване на косите и 15-30 минутки климатизиране след края на тренорвката , преди излизане на вън Wink  Hug

# 110
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
Джоя, какво стана с вашия проблем. Аз не мога да дам и грам акъл, но следя развоя. Пусна ли жалбата? Или няма да пускаш?

# 111
  • Мнения: 2 096
Като резултат се сдобих с прекрасен синузит ,който лекувахме безуспешно дъъълго време. За това напомням - подсушаване на косите и 15-30 минутки климатизиране след края на тренорвката , преди излизане на вън Wink  Hug
Напълно подкрепям.. и аз така.. иначе много харесвам плуването.. оглеждах се още миналото лято, но намерих само индивидуални тренировки, а не можех да си ги позволя финансово.. във Варна в групи взимат при навършени 6г.. до тогава си го уча сам, а той много добре се справя.. ходим заедно на басейн в един хотел и си изкарваме страхотно..

# 112
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
Скай, колко е дълбок басейнът? Ползвате ли някакви помощни ср-ва? Аз като ходех преди години в ТУ-то, ни даваха едни... хм, не знам как се наричат, но като дъски бяха, пластмасови. Аз можех да плувам, но ни караха да правим упражнения с тях, а и бяха удобни за хора, дето нямат тренинг.

# 113
  • Мнения: 958
Мяу, ами дойде си госпожата, и малко кротнаха нещата. Макар че момченцето продължава да тормози децата, но от тая седмица тръгва на психолог, не знам дали ще помогне.
Отказах се от жалбата, защото госпожата каза, че семейството е много добро, тия думи и действия, които прави не ги е виждало в къщи, според нея. Така че засега съм задържала всичко. По-скоро ако пак възникне проблем, ще е заради другата госпожа, която досега е била лелка, сега са я издигнали за госпожа, и тя не може да се справя с децата, няма подход, няма респект....
В петък ми се оплакваха пак, че някакво момиченца си свалило гащите, за да покаже как правят секс кучетата и търсело доброволец, Никол си свалила гащите и тя, и си търкали дупетата, а децата им пляскали. Попитах я защо, не знае, говорихме на дълго и нашироко, за собственото мнение, да мисли, да не слуша тълпата, ама дали загря, не знам.  newsm78

# 114
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
Ами, дано с времето всичко да се оправи и забрави.

Аз не знам откъде г-жата ви съди, че семейството е добро. Много семейства привидно са нормални, но под повърхността се случват страхотии, или поне неща, които не са за пред хора (сякаш има кой знае каква разлика). Но това трудно се доказва, защото никой не би си извадил на показ мръсните ризи доброволно...

Не знам дали ме разбрахте, но така мисля аз. И говоря по принцип, не казвам, че семейството на въпросния малчуган е лошо, просто казвам, че няма как да се прецени обективно за тия неща, дори учителката да е особено близка с тях, а тя едва ли е. Пък де да знам. Thinking

Иначе, малки са още, за да схванат какво е редно или не, на тях тия неща са им аЦки интересни сега. По-добре да не им се насочва много вниманието към тях и врявам, че с времето ще престанат да са актуални.

# 115
  • Мнения: 2 096
Няма как да престанат да са актуални, просто ще са по дискретни.. с годините ще стават все по актуални тези въпроси.. специалистите смятат че интереса на децата към подобни въпроси е съвсем здравословен и е подтикнат от чисто опознавателните им интереси.. видяло детето кучетата да си правят кученца и му се ще да се изхвали пред връстниците си за новите си знания.. акцентирайки на въпроса че това е лошо, можем да събудим само срам у детето по отношение на нещо съвсем обичайно за него - любопитството му.. Джоя по добре обясни на Никол за кученцата и за блиозстта между хората.. но не се впускай в дълга лекция а съвсем просто и достъпно.. задоволеното любопитство не търси хоризонти за изява.. (лично мнение)
Мяу помощните средства са ръкавели.. дъската е удобна, но изисква повече дисциплина, а не това ми е целта.. искам да се чувства свободен, докато порастне да следва правила.. басейна е нормално дълбок, но него дъното не го касае.. справя се добре с краката и вече не ходи във водата, а рита.. координацията ръце крака още куца.. но все по смело гмурка глава.. за мое огромно съжаление нямаме басейн в граината

# 116
  • Мнения: 758
Ние също имаме басейн в градината за щастие, и Яна ходи с голямо удоволствие. Другите занимания не са и толкова интересни, но за плуването е първа. Нямаме открити уроци и не знам какво точно правят, но по това което тя разказва считам, че е научила доста. В началото седеше само на стълбите на басейна, а сега си топи главата, държи се за някакви дръжки и рита с крака..Това по нейните разкази. Отделно, казва, че водата е студена. Но мен това не ме притеснява, тъй като когато аз ходех на плуване като дете, водата винаги ми се виждаше студена и на мен. Тренирахме няколко години аз и сестрите ми и не сме имали проблеми със синузити, за щастие. Но винаги си сушахме косите след плуването, след това - шапка и 1 ч. пътуване с градския транспорт до вкъщи. Сега е доста по-комфортно - мяташ се на колата и шанса да настинеш е по-малък.
Аз пък търся някаква школа за латино танци или някакви други подобни, че Яна е голяма мераклийка. В детската градина нямат, а пък много й се иска да танцува и да се изявява на сцена  Flutter. Ако някой има идея,да казва.

# 117
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
Съгласна съм с теб, Скай, имах предвид да не им показваме, че любопитството им ни тревожи.

# 118
  • Мнения: 1 516
В петък ми се оплакваха пак, че някакво момиченца си свалило гащите, за да покаже как правят секс кучетата и търсело доброволец, Никол си свалила гащите и тя, и си търкали дупетата, а децата им пляскали. Попитах я защо, не знае, говорихме на дълго и нашироко, за собственото мнение, да мисли, да не слуша тълпата, ама дали загря, не знам.  newsm78
:shock:Joya, както я разказваш тази случка .. ми това се е случило за няколко минути. Защо никой не е реагирал, когато първото е свалило гащите .. минало е още време - второ ги е свалило , започнали да търкат дупетата, ръкопляскане и чак тогава госпожата разбира ,че нещо става  Confused Shocked .

# 119
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 435
...и чак тогава госпожата разбира ,че нещо става  Confused Shocked .
hahaha
Хаха, вярно, то г-жите все едно са били на цирк, или на театър в най-добрия случай. Накрая следват бурни аплодисменти.

Сега сериозно, Радост, те ги пускат в тоалетната сами, може там да е станало. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт