След "1001 нощ" - приказката продължава с проектите на нашите любимци - 166

  • 25 326
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • София-Банкя
  • Мнения: 2
Здравейте момичета! Прощавайте! Пожелавам ви да прекарате един прекрасен ден с любимите си хора, а довечера Фери и Яман да ни зарадват, та да си отдъхнем от тревоги малко.

# 676
  • Мнения: 11 116
Добро утро! Hug Hug Hug

Да простим днес и да бъдем простени!  
Защото….
Прошката е дар.
Прошката е отказ да отвърнеш на злото със зло.
Прошката  не променя нашите принципи и нашата истина за нещата. Тя ни кара само да се поставяме  на мястото на другия.
Прошката е покой. Ново начало.
Да не забравяме колко лесно  се греши и в утрешния ден може и на нас да ни се прости.
Прошката означава доброта и сила.

Прошката е празник. Не случайно има специален ден в календара.
Днес е Сирни Заговезни…

Аше, Dinah Hug Hug Hug!

Пожелавам ви цветна и усмихната неделя!  Hug Hug Hug


# 677
# 678
  • Мнения: 4
ДОБРО УТРО!
Да простим и да бъдем простени! Hug Hug Hug
Прошката наистина означава сила.
И който наистина я желае-нека я  поиска -
заслужава си!
Аше,Дина,Mydreambouquet  bouquet  bouquet
Хубава неделя ви пожелавам! Hug Hug Hug


# 679
  • Мнения: 640
Добро утро, дами!

Ще си изпия кафето с Вас сутринта ,през деня ще се полюлеем на люлките,
а довечера ще похапнем халва Joy Joy Joy

Колкото за прошката...просто не мога да се съглася с всичко това ,което ни натрапва
християнството. Как да се прости за изгорените над 50000 жени през Средновековието ,които църквата,в лицето на инквизицията, е смятала за вещици, просто защото са били начетени
и са знаели повече . Как да простя на сегашните "свещенослужители", които се возят
в коли за по 200000лв., носят часовници за по 20000лв., а църквите се разрушават,
хората гладуват ,но в дните на църковни празници отиват и палят свещица .Точно от тези свещици
се възползват попове и т.н. Манастирите не се поддържат ,но игумените  Sick Sick Sick
Синодални старци имат сбирки на ножове ,саби ,ками. Те как искат прошка ,за оръжието,
което харесват #Cussing out
Този ден за мен е поредното лукавство,за да докажат цъковните дейци колко са богоугодни.

Mydream ,казва ,че прошката е сила и доброта. Сигурно аз не съм силна Peace
Аз  прощавам всеки ден през годината и се извинявам винаги ,когато обидя някой случайно. Не ми е нужен специален ден за това.
Дано не съм засегнала някой с мнението си ,но ако е така  - извинявайте Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Фери сигурно е чакала Сирни заговезни ,за да прости на Яман hahaha


# 680
  • на морето
  • Мнения: 103
Тъй е Павче , права си за всичко , мила , ... както и за избитите хиляди индианци и островитяни в името на "правата вяра " , и за няколкото Кръстоносни похода и избитите по времето им "неверници " / щото , всъщност Неверниците , и те са хора , и ако обърнем монетата от тяхна гледна точта , то ние сме също Неверници според тях и след някой друг век сме сърбали същата попара , но с обратен знак .../   Всъщност така произлезлото наименование "вещица " идва от корена "вещ" , сиреч -знаещ.  А онези "божии служители " с големите кисии и тройните гуши ..... ами винаги ги е имало ....но ...в случая не е там въпроса . Щом винаги , когато е редно се извиняваш и прощаваш , то мога само шапка да ти сваля , защото както се пее в една песничка на сър Елтън - "Съжалявам- е най -трудната думичка на света!"/ перефразирам /. За това действие се иска не само смелост,  но и вътрешна сила . Силата , да се преклониш , да бъдеш слаб.
Е, ти явно ги имаш ! Евалла ! Но за по -слабохарактерните ,например , това е удобен начин да си "пречистят "съвестта . Ако разбира се , не влагат никакъв религиозен смисъл в този ритуал .  Принципно, смисълът на ритуала  е друг. Без да имам претенции за достоверност , но прошката се взима преди започването на Великденския пост , защото с нея започва пречистването на душата и тялото ти .Чрез нея се помиряваш със света и околните си . Един вид първоначалната подготовка за поста , който е не само физическо , но и духовно пречистване .Сега , извинявам се за сръвненето но , погледнато от друг ъгъл , това ми изглежда като правене на клизма преди започване на диета . В случая - душевна клизма . /преди да я направиш ти е дискомфортно и ти тежи ...пък после ти олеква .../ hahaha Joy hahaha Joy

# 681
  • София
  • Мнения: 1 017
Д О Б Р О   У Т Р О  !!!



ЗА ПРОШКАТА И ОПРОЩЕНИЕТО НЯМА ВЪЗРАСТ И САМО ЕДИН ДЕН В ГОДИНАТА....
ЗА МЕН ТОВА СА ДНИ,В КОИТО ТРЯБВА ДА ПРЕЧУПИМ ЕГОТО СИ И ДА ПОИСКАМЕ И ДАДЕМ ПРОШКА И ТО САМО ЗА ДА МОЖЕМ ДА ПРОДЪЛЖИМ ДА ЖИВЕЕМ,ПОНЯКОГА С ИЛЮЗИИТЕ,ЧЕ ВСИЧКО НЕПРИЯТНО Е ОТМИНАЛО,НО БОЛКАТА ОТ ОБИДАТА ВИНАГИ ОСТАВА...

ХУБАВ ДЕН НА ВСИЧКИ,ЖЕЛАЯ ДА ПОЛУЧИТЕ И ДАДЕТЕ СВОЯТА ПРОШКА НА ХОРАТА,КОИТО ОБИЧАТЕ И ВИ ДАВАТ СМИСЪЛ ДА ЖИВЕЕТЕ newsm51 smile3525  love001

# 682
  • Мнения: 10 832
Добро утро ,момичета ! Hug Hug Hug




Понякога е трудно, понякога грешим, понякога не сме на правилното място, когато любимите хора имат имат нужда от нас, от нашата подкрепа, думи, разбиране … понякога може да сбъркаме, понякога може да поискаме нещо, което не е наше, може да изречем неправилна дума… затова има такъв ден да простим, а утре е чистия понеделник и да продължим по-чисти и малко по-добри!!!
Аз ви прощавам, простете ми и вие ! Hug Praynig Hug

Приятен и спокоен ден ви пожелавам ! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 683
  • Мнения: 640
ashe,радвам се ,че днес си по-дълго с нас.Усещах липсата ти.
 Обичам да чета разсъжденията ти.
Колкото за силата си мисля ,че за да се извиниш не е необходима сила ,а преценка.
Преценка да видиш ,че си сгрешил.Тогава не е необходимо да се страхуваш да се извиниш.

# 684
  • Мнения: 10 832
Краси  Hug Дина  Hug Фреш  Hug

Аше  Hug Майдрийм  Hug

Пав  Hug...напълно си права,Аша ме изпревари и няма да я повтарям...само ще допълня...аз искам и давам прошка заради самата себе си,независимо ,че и аз като теб го правя всеки ден....традиция....но относно кулинарната част на тази традиция ...ох....не я спазвам... Joy Joy Joy...не постя,сиреч не се пречиствам  Joy...не мога ...без месо....но не смятам ,че съм и грешна ,като си го похапвам Naughty Joy Joy Joy

# 685
  • Мнения: 617

                    Добър ден!

            Простете моите грешки! Praynig

# 686
# 687
  • Мнения: 11 116
Новата тема е готова - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=568195.0 Светлето да не се кахъри! Laughing Laughing Laughing

Да си изпишем тази с любов!  Hug Hug Hug
Сила, преценка, доброта, пречистване - баба ми казваше: "Кой както го разбира."
Само ще добавя - важно е да бъдем в мир със себе си.

Очаква ни хубава вечер!  Hug
марманчи, благодаря, нямам търпение за епизода!  bouquet
 Знам, че хубавото, което са ни подготвили сценаристите ще е мигновенно, но такъв е животът!

# 688
  • Мнения: 0
Добър ден!  Hug

Аз този празник го харесвам само заради баницата  Grinning

Простено Ви е, простете ми и Вие!  Hug
Честно казано, попринцип не обичам много да се извинявам  newsm56

# 689
  • Мнения: 0
ще ми простите ли .прощавам и аз

Общи условия

Активация на акаунт