Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са празниците Баба Марта и 3-ти март?
Какви са симптомите на грипна епидемия и как да се предпазим?
Как да се подготвим за посещение при алерголог?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са празниците Баба Марта и 3-ти март?
-
Какви са симптомите на грипна епидемия и как да се предпазим?
Симптомите на грипна епидемия включват висока температура, мускулни болки, умора, кашлица и главоболие. За предпазване е важно да се избягват места с голямо струпване на хора, редовно да се мият ръцете и да се прилагат мерки за укрепване на имунната система, като консумация на здравословна храна и витамини.
-
Как да се подготвим за посещение при алерголог?
При подготовка за посещение при алерголог е важно да вземете със себе си медицинска документация, като резултати от предишни изследвания, списък с приеманите лекарства и дневник на пристъпите, ако е поискан от лекаря. Също така бъдете готови да разкажете за симптомите и проблемите, които сте забелязали.
-
Как да се подготвим за посещение при пулмолог?
-
Какви са симптомите на астма и как да се грижим за деца с астма?
- момичета ЛИМОНИ с мед и малко сода за хляб - леле свалят Т за нула време, а ако се пие три пъти на ден просто супер бързо се оправяш.
.

След доста кихане при него зпочна хремата, а на следващия ден и кашлицата...Вечният сценарий...
И по този повод да ви питам следното- тъй като очевидно съм доста смотана и не мога да правя разлика във вида на кашлицата започнах да му правя инхалации с ФР, имах Мукосолван и започнах да му давам и от него. Отидохме на лекар и се оказа, че гърдичките са чисти и проблемът идва от гърлото( и хремата, която се стича разбира се), т.е. инхалациите са абсолютно ненужни, защото са студени, а на него в момента му трябват "топли". Спряха му Мукосолвана и му изписаха Синекод. И действително на следващия ден детето вече беше значително по- добре...
Та се чудя кога най- после ще се науча да различавам всички тези симптоми- като му слушах дишането през ноща ми идваше да сложа Вентолина в инахалатора и да действам, а то проблемът бил съвсем друг.
Ох, много ми е трудно, освен да мина един курс и да си купя слушалки, вече не знам...

.
)