Февруарки09

  • 40 150
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 829
И аз мисля че с малко дете почивка с много път не е добра идея- просто ще е натоварващо и за вас и за детето. Аз бих предпочела морето тази година. То верно че и аз доста съм пътувала с деца, но гледам да е за повече време. Самото пътуване и първия ден след това не са почивни Simple Smile

# 721
  • София
  • Мнения: 66
марина, и аз за екскурзии казвам - без детето Simple Smile Малки са още - тормоз и за тях и за вас Simple Smile
А и мисля, че е хубаво децата да ходят на море /абстрахирайки се от стомашно-чревните проблеми  Rolling Eyes/ - според мен им се подпомага имунната система - слънце, йодни пари, солена вода...
Зависи Рали колко се радва на морето и вие колко искате да попътувате Simple Smile Но и моето мнение е да не я водите с вас  Peace

Аз вчера не бях много в кондиция, затова днес със закъснение - Честит Празник на малките ни и големи цветя!

Снощи имахме първото наиситна истерично нощно будене - един час крещя и рева "Не искам" и така и не разбрахме какво не иска... При всеки опит да се доближим следваха ритници и бой?!
Много трудно се успокои.... Честно казано очаквах да дойде полиция  Confused
мрм, виде, при вас мина ли този етап или продължава?

# 722
  • Мнения: 1 797
Снощи имахме първото наиситна истерично нощно будене - един час крещя и рева "Не искам" и така и не разбрахме какво не иска... При всеки опит да се доближим следваха ритници и бой?!
Много трудно се успокои.... Честно казано очаквах да дойде полиция  Confused
Наде, при нас много често се случва. Снощи също. Като я попитам какво искаш, само ми повтаря - Неее и рита и блъска. Аз си мисля, че сънува. И като се накрещи и нарита пие вода и заспива като пън, а мен ме държи още поне час  Crazy

Дорабела, аз май бих избрала морето, малки са още за да се радват на Дисниленд според мен

# 723
  • София
  • Мнения: 311
И аз със закъснние да позравя всичките ни цветя!
Наде, от 2-3 седмици не е имала нощно включване Мишката, стискам палци при вас да е било инцидентно!
Дорабела, и аз мисля, че е по-добре на морето. Вчера водихме Мишката зад цирка - има някакви надувами неща, въртележки и т.н. цигании - скъса се от лигавщина! Купувам билет за надуваемия замък (много голям и готин според мен), след 1 минута зверски рев - иска на пързалката. Айде билетче за там, но не, тя вече иска друго, трето, пето... Вместо да се забавляваме си изкарахме отвратително, а да не ви описам истерията на тръгване. Но тя моята дъщеря се държи ужасно напоследък, така че може би не е най-добрият пример.

# 724
  • Мнения: 24
Марина, ако има някакъв вариант да придумаш мъжо да измислите нещо да отидете и на двете места  Party На Дисниленд сами , защото и за нас си е интересно там (ние на Пратера във Виена много се изкефихме  Mr. Green ) а на море с Раличка  Grinning

# 725
  • в гората
  • Мнения: 25
 Маринка, аз ти предлагам компромис - море в Гърция например, хем море, хем пък не е нашето мръсното Sad.
 Наде, и ние имахме изпълнения в петък Sad .Беше се напикал баткото, и като тръгнах да го преобличам, и като се вкопчи това дете в мокрите дрехи - пищи и не два да го събличам абе ужас.Пищя един час, след което се поуспокои и заспа, и след два часа сън ме събуди с шамари и писъци  #Crazy, този път явно нещо беше сънувал.Та в общи линии сме на приливи и отливи .  Confused

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 11:52 от m@m@

# 726
  • Мнения: 2 784
Маринка, аз ти предлагам компромис - море в Гърция например, хем море, хем пък не е нашето мръсното Sad
Е, мама, ти направо удари балтията на българските хотелиери.  Twisted Evil Винаги съм се чудила, защо децата от вътрешността толкова прихващат стомашно-чревни вируси тук, на морето. И нашите гълтат вода, докато плуват, пият вода от чешмичките и ядат по капанчетата, пък да чукна на дърво, на 2-3 години хващат по някой дрисок и драйфок.  Twisted Evil Мутирали са явно от солената вода.  Twisted Evil

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мутирали са явно от солената вода.  Twisted Evil

май е верно  Joy

ходите ли на плажа в сезона?аз като съм говорила с хора,живеещи на морето не ходят-мръсно било


иначе и аз си мислех,че тва с морския драйфок е мит,но това лято го видях нагледно на Албена.масово повръщаха по плажа и малки и големи-бледи,пребледнели,лежат по шезлонгите и се държат за корема
миуто беше повалено от него също-за един ден повърна 11 пъти
ние с таня се спасихме с пробиотици,започнати още от Пловдив,витамин С,не гълтахме вода от морето и не ядяхме таратор
миуто не спази препоръките ми и горко съжали Mr. Green

# 728
  • София
  • Мнения: 66
Ей, хич не ме обнадеждихте.. Но поне с баща й ще сме подготвени вече, че снощи и двамата толкова се изнервихме, направо ужас...

Аз никога не съм боледувала от черноморска болест  Joy Но в последните 2-3 години наистина не ям таратор и не искам лед. Което много ми скапва моренцето, признавам Simple Smile Силно подозирам, че и без да се пазим с Белка би ни подминала една такава болест, но Илия ще си отвиси в кенефа...
А аз предпочитам Гърция заради по-ниските цени... иначе Созопол ми е голямата любов и по-конкретно плажа на 'Каваците'
Ех... Созопол... там на централния ми остана и цветенцето  Joy

Тази година много се надявам да направим хубаво море през септември... но въпреки че бяхме говорили предварително, милия ми ме предаде и обеща на кумците да ходим на круиз?!
Нито пари имаме, нито ще вземем Белка, а идеята за морето беше заради нея... Даже аз планувах как, ако съм още безработна, ще отидем за 1 седмица с майка ми, после примерно ще дойдат неговите родители и накрая той... въобще бях запланувала наистина дълго море....

# 729
  • Мнения: 139
Еха, Карбо, с това цветенце ме скъса от смях.

Ние тази година сме решили да не ходим на море, а на планина.
Елфитка на Албена не ходим, точно заради тия истории, последните 2-3 години се случват доста често и си мисля, че ти си водиш детето да му е хубаво, имунитет ала-бала, а като пипне един дрисък и приключваш с имунитета за 4-5 месеца напред. Е, за какво да го водя тогава? На планината, с надуваемия басейн, чистичко, ако требе, ще й слагам по 1 шепа морска сол, ей тъй, за цвят Wink

Ламтурник, може би се свикнали с фауната и флората, един вид еволюирали. Като индийците, ядат си и нищо им няма, а иди в Индия и яж нещо от улицата, или ледче, или сокче 98% ти е сигурно дрискане и повръщане. А на пустите индийци нищо им няма Laughing.

dorabella и аз си мисля, че са още малки за такива забавления. Да станат 6-7г. Мисля тогава ще е по-добре, хем ще са по-държеливи на ходене и тичане Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 14:47 от ioli

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Толо,явно това си е голям проблем за Албена.Дали заради шведската маса и некултурния българин,дали заради друго?Друга грешка,която отчетохме,е че отидохме август,когато бацилника се предполага,че е на макс.Тази година се гласим за Кранево-по-малко и по-чисто трябва да е

И все пак аз и малката избегнахме морския драйфок.С подходящите мерки може да се прескочи

# 731
  • в гората
  • Мнения: 25
Маринка, аз ти предлагам компромис - море в Гърция например, хем море, хем пък не е нашето мръсното Sad
Е, мама, ти направо удари балтията на българските хотелиери.  Twisted Evil Винаги съм се чудила, защо децата от вътрешността толкова прихващат стомашно-чревни вируси тук, на морето. И нашите гълтат вода, докато плуват, пият вода от чешмичките и ядат по капанчетата, пък да чукна на дърво, на 2-3 години хващат по някой дрисок и драйфок.  Twisted Evil Мутирали са явно от солената вода.  Twisted Evil

 Ламтурник, не го приемай лично, но моренцето ни е една огромна септична яма  Sick.

Последна редакция: вт, 19 апр 2011, 02:10 от m@m@

# 732
  • Мнения: 2 784
Мутирали са явно от солената вода.  Twisted Evil

май е верно  Joy

ходите ли на плажа в сезона?аз като съм говорила с хора,живеещи на морето не ходят-мръсно било
Че кога да ходим, то зимата е много студено за далдисване.  Twisted Evil Като цяло по-малко бани правим, защото ей де го, няма да избяга, та ха днес, ха утре и лятото свършило...  Grinning Не е като да отидеш за 10 дена и всеки ден да си по 3-4 часа на плажа. Имаме си наши плажчета, знаем къде е мръсно и там не ходим. Когато можем излизаме извън града, ама не по курортите, а по дивите плажове и тъй. Иначе никога не съм ги спирала да пият вода от чешмичките в Морската , а там си е чешмяна водата, вкъщи пият от кана Брита, аз минерална вода купувам само като са навън, готвя с чешмяна вода, не минава през Бритата обикновено.Лятото на заведения пием айран с лед, т.е. Калина и аз пием. Да чукна на дърво не сме имали проблеми. Миналата година прихванаха стомашен вирус, но това се случва на 2-3 години, нормално е. А това за българското черноморие, дето е септична яма, вуйчо ми живее вече от доста време на Родос, там също има плажове за които знаят, че там не се ходи, защото наблизо излизат тръбите за канализацията.  Wink  Хубаво ни е моренцето, дето се вика само туристите го развалят.  Twisted Evil Това последното беше шега, да не се обиди някой.  Wink

# 733
  • Мнения: 89
Наде,разкажи за моминското парти!!!  Wink  Круиз,а? Блазе ти...Въпреки евентуалните угризения на съвеста бих тръгнала на секундата без децата.Тяхното не се губи,а животът си минава.Това е насочено и към Марина... Hug Струва ми се,че Брюксел и Дисниленд с Ралица ще е всичко друго,но не и "почивка"...
 А що се отнася до нашето Черноморие-прекрасно е ,само по себе си! Като изключим,обаче,стълпотворението от туристи,пренаселените плажове и вездесъщия принцип "ден година храни".Но при сезон от само 2-3 месеца май няма друг вариант...Досега никога не сме прихващали стомашно-чревния вирус.Нито ние,нито децата.Това лято за първи път ще почиваме в Гърция.Може пък там да ни "ощастливи"... Grinning

# 734
  • Мнения: 239
Хубаво сте се замислили, а и не само, за почивка. При нас това още не е на дневен ред и най-вероятно ще решаваме в последната минута. Много зависи ще започна ли работа или не.
Но като цяло за мен почивката е мързелуване далече от дома, без готвене, чистене и подобни битови занимания. И в тази връзка всичко свързано с пътуване и екскурзия в чужбина не е почивка, независимо с или без дете.  Peace

А тръгването на Плами на ясла започна с фал-старт. В петък, като я взех на обяд ми казаха, че е правила бойкот - не е яла нито за закуска, нито за обяд, дори вода не беше пила, не искала да седне на гърне, само си седнала на едно столче и гледала децата. Плакала била, но явно малко, защото нямаше следи от сълзи, нито й бяха подпухнали очите, оа и като ме видя беше тъжна и се зарадва, но не се разрева. Изнесоха ми обяда й и тя всичко си изяде.
А фал-старта е, че вчера привечер стоя 2 часа без гащи и без памперс - по голо дупе, и настина. Още вечерта й се запуши нослето, а сутринта вече течеше. Сега се гоним да капя капки  Tired
Дано не вдига температура и да не се влошава, че така ми се ходи на кръчма ...........

Общи условия

Активация на акаунт