Баба Марта на дечицата върза на ръчицата мартенички чудни.

  • 71 258
  • 730
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 8 970
Бе не са ли малки децата за екскурзия?! Аз поне съм голяма паника  Embarassed и не бих я изпратила. Като я знам колко е непослушна и не мога да си представя как две учителки ще ги озаптят 15-20 деца.

Ели, какво стана с Т?

За 1 юни и аз не съм решила как ще празнуваме. То големи празници напоследък, голямо нещо....
Едно ей такова животинче сме си харесали, ама да видим.... За прически.

# 571
  • Мнения: 297
Айде като за добро утро
Успешен ден на всички  Hug  bouquet
За 1ви юни нищо не сме планирали.

# 572
  • София
  • Мнения: 70
Утро, вчера като я взех от градинката наистина беше топла...Мерих я - 37.3, но дадох Панадол. Веднага живна....преди това беше една унила, мрънка само, това не иска, онова не иска, а след като й приложих няколко манипулации и се пооправи..... После не е вдигала. Сега съм на работа и я гледа брат ми  Confused Дано всичко да е наред.  Praynig

Последна редакция: сб, 28 май 2011, 09:44 от elleee

# 573
  • Мнения: 8 970
обещаните снимки - http://www.facebook.com/media/set/?set=a.213186145379166.57498.1 … 479134&saved#!/media/set/?set=a.213186145379166.57498.100000633479134

# 574
  • Мнения: 297
utro77- не ми се отварят снимките  newsm78
Едно кафенце за успешна седмица нещо за душата
 да съберем малко тенче и после тук на релакс
 
Лек ден   bouquet  Hug
 

# 575
  • Мнения: 8 970
 Simple Smile

Последна редакция: вт, 31 май 2011, 09:10 от utro77

# 576
  • Мнения: 297
Utro77-голяма сладуранка е малката  Heart Eyes

# 577
  • Мнения: 162
пфу, ние сме с ОТИТ от пустите сополи...и сега чупя пръсти дали да му дам АБ, дето изписа педка или да ида при хомеопатката newsm78

# 578
  • Мнения: 297
mamaAnna аз бих дала,защото ще вдига Т .Но все пак ти най-добре си знаеш,пиши после какво става с вас и успех  Hug

# 579
  • Варна
  • Мнения: 365
Много болнички, защо така  Sad Бързо да оздравяват!

Днес бяхме на консултация, за 6 месеца Габи е наддала 600 грама  Laughing (11,300г) и е пораснала с 8,5 см  Shocked (98см)
Вчера ходихме на плаж за първи път, открихме сезона, Габи беше много доволна. От зимата врънка да ходим "на пажа". До морето само се приближихме, но този път, за разлика от миналата година се поуплаши и даже се поразплака като видя големите вълни. Но пък се забавлява да прави формички от мокър пясък.

Момичета, стискайте ни палци утре, както и на всички варненки в темичката, малчуганите да ги приемат на детска градина. Утре е големия ден  Laughing

# 580
  • Мнения: 297
 smile3534 айде по кафенце
Успех на всички от Варна да се класират  Peace
mamaAnna какво стана с вас?
Айде чакам да вземете да попишете няма значение кво,много хубаво беше преди ,нямах търпение да прочета кво сте писали ,а сега всички вече са заети,я с работа,я с повечко деца  Tired
Успешен ден на всички   bouquet

# 581
  • Мнения: 8 970
Оф, ами кво да пиша - само ядове....
Голямата ми дъщеря е непоносима тийнейджърка, с която просто не мога да намеря общ език и ме изкарва извън нерви всяка божа вечер....  Cry Страх ме е да си помисля какво ще е след година.
За ученето - отличничка е, на таблото тази година - 5-ти клас.
Проблемът е, че с нищо не ми помага. Нищо не похваща вкъщи. Буквално нищо - една лъжица не взела да измие. Понякога сутрин не сварвам да оправя леглото в спалнята и макар, че тя прекарва целия следобед там на компютъра и й е  пред очите, не се сеща да го оправи / за две минутки работа е/, така си го намирам вечерта и след работа от вратата трябва да се хвърля да прибирам вкъщи.  А откакто тръгнах на работа времето никак не ми достига и се чувствам адски уморена - цяла вечер прибиране, чистене, готвене.... чак след 22 като заспи Симона мога да поседна за половин час преди да си легна и аз. Знаете, че нашите баби не се включват и се гледаме съвсем сами - няма почивка за нас нито секунда.... Смятам, че Адриана е вече достатъчно голяма и може съвсем спокойно да се включва с нещичко в домакинството - поне да пораздига, ако не друго. Молила съм я, обяснявала съм й колко съм уморена.... Е, няма и няма.... Тя си знае своето - телевизора, компютъра....
Другото нещо, което много ме дразни и обижда в поведението й е нежеланието да си играе със сестричката си. Дорбе, разбирам, че е в особена възраст и се опитвам да се съобразявам с това. Но съм на мнение, че вкъщи освен права всеки си има и задължения или иначе казано - налага му се да прави неща, които не са му особено приятни и не му се правят точно в определен момент. По принцип никога не съм я карала насила да си играе със сестричката си, защото виждам, че няма желание. Но сега вечер като се върна от работа, да оставим настрана, че имам нужда от почивка и спокойствие - живот и здраве след някоя година може и да го постигна... Но имам нужда от половин час да сготвя и сложа масата без да ме дърпа за крака малкото дете. Всяка вечер моля каката да я занимава нещо в това време, а  те така и не се заиграват... Те самите никак не се разбират и се дразнят. В основата на взаимоотношенията им според мен се корени именно нежеланието на каката за игри и изобщо досадата, с която реагира на сестричката си.  Вече просто вдигнах ръце и нямам повече идеи как да подобря положението вкъщи. Пробвах и с добро, и с лошо... 
Искам само да допълня, че докато се роди малкото, т.е. голямата ми дъщеря беше вече на 9 години - до този момент съм си играла невероятно много с нея на барбита / беше й любимата игра/. Всеки божи ден - шила съм им рокли, завивки... Сигурна съм, че не са много майките, които чак толкова много са играли с дъщерите си. И съм си мислила, че давам нещо безценно на детето си, а сега излиза, че тя изобщо не го оценява.... Много ми е болно затова.... Давам й пример и с тези наши игри - защото и на мен не ми се е играело всеки ден на кукли, но съм го правила заради нея, защото тя е искала да играем и не е имало с кой да си играе. Сега тя просто казва : "Не ми се играе" и приключва въпроса с игрите със сестричката й. А малкото детенце я търси за игри, защото някак усеща, че й кака й е дете вероятно....

# 582
  • София
  • Мнения: 167
didi< аз не съм заета, просто съм вечно уморена.  Tired едвам гледам. ида не е ходила на градина от април месец. трябваше тази седмица да тръгне, но като чу, че ще ходи на градина и събота сутринта се събуди сополива. Crossing Arms и аз нали съм съвестна - не я пратих, не мога да я пратя при малко или много чужди хора при положение, че не се чувства добре. за къпак и Йоси вчера изкиха един ОГРОМЕН сопол и това беше само началото. Сега си кихат един на друг и се хилят на сополите си  hahaha
В момента направо не мога да повярвам какво правят - Йоси е легнал на земята, Ида го зави и седна до него с книжката си за джунглата и му "чете" по картинките, а той мъли и я слуша. Ох, блажен миг спокойствие ... няма да е за дълго ... вече свърши  ooooh!

айде стискам палци на варненските ни ноемврийчета  Peace

аз отивам да смъквам нивото на кошарата, че дребното не само се научи да сяда, но и да става и не искам да повтаряме падането (падна от другата си кошара преди 3 седмици, беше все още на горното ниво, той не можеше още да сяда, не знам как стана  Thinking)

Утро, твойта никак не е лека. Явно си имаш сериозен проблем с пубертета на каката. Но аз лично бих пробвала с драстични санкции, вече е достатъчно голяма, за да разбере силата на условията -ако-то. Просто й конфискувай дистанцинните, пробери й захранващия кабел на компютъра и й кажи, че или ще започне по-отговорно да подхожда към ролята си на по-голямата сестра, или просто ще остане без тези модерни екстри  Crossing Arms Сигурна съм, че ако й зададеш конкретни задължения, които да трябва да изпълнява през деня като например да си оправя стаята, да застила спалнята, да си измие чиниите след като обядва, да пусне прахосмукача от време на време, а в замяна ще получи благинката да си поиграе малко на компютъра или да си гледа любимия сериал, ще пожънеш успех. Поне при мойта минава подобен номер, верно, не  е тийн, но си е скорпион. Като й кажа, че ако не си оправи стаята ще й изхъвля разпиляните играчки ела да видиш как за 10 мин всичко се прибира по местата.  Peace

# 583
  • Мнения: 252
Не сме приети. Няма и изгледи.... Резерва на -10 ниво.

# 584
  • София
  • Мнения: 2 009
Утро, от всичко, което досега си писала оставам с впечатлението, че у вас командва Симона. Нищо странно няма, че каката не иска да се включи. И без друго на сестра й се угажда за всичко, та това е единствения начин да се побунтува тийнейджърката. Може би трябва да си родите още едно дете, та сестрите да се коалират срещу него  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт