Какви привилегии имат самотните родители? 2

  • 193 356
  • 476
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ми, да, приемай го като дискриминация, ако щеш, но една майка не може само да си изтръска... яйцеполагалото и да си набие камшика!
А мъжете се справят идеално с това в подобни ситуации.

От където и да го погледнеш е така

# 76
  • Мнения: 7 779
по тази логика винаги майката може да се води самотен родител и никога бащата. [/color]

Оф, знаеш ли, понякога намирам голяма доза истина в постовете ти, но понякога (както в случая)  откровено ме дразниш!
Ми, да, приемай го като дискриминация, ако щеш, но една майка не може само да си изтръска... яйцеполагалото и да си набие камшика!
А мъжете се справят идеално с това в подобни ситуации.
За това в акта за раждане, обикновено графата с името на бащата остава празна.
Не, че няма и такива "майки", и когато родят и зарежат детето си, то тогава празните графи са две.
Туй то.
[/quote]
тааа кога един баща може да стане самотен родител ?

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
тааа кога един баща може да стане самотен родител ?

Не може-приеми го като дискриминация и се оплачи в Страсбург  Laughing

# 78
  • Мнения: 7 779
тааа кога един баща може да стане самотен родител ?

Не може-приеми го като дискриминация и се оплачи в Страсбург  Laughing
нали го писах преди малко  Laughing  явно съм го приел

# 79
  • Мнения: 6
Здравейте! Имам един въпрос. Какъв е срокът, има ли такъв въобще за получаване на 200те лева, които се полагат на майката след раждането? Благодаря предварително!

# 80
  • Мнения: 1 383
Мисля че беше до 3 години. Аз моята я получих 10 месеца след раждането.

# 81
  • Мнения: 6 274
Бонго, не знам защо, но чак сега виждам въпроса ти "Кога един баща може да стане самотен родител?"
Да ти отговоря - тогава, когато родителските права на майката са отнети¡
Такива случаи дал Господ, за съжаление!

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Имам един въпрос. Какъв е срокът, има ли такъв въобще за получаване на 200те лева, които се полагат на майката след раждането? Благодаря предварително!

3 г от датата на раждане

# 83
  • Мнения: 561
А за да ги получа трябва ли детето ми да носи моите имена ?

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А за да ги получа трябва ли детето ми да носи моите имена ?

Кое да получиш?
За получаване на детски и помощите за раждане и бременност няма изискване детето да не е припознато от бащата

# 85
  • Мнения: 1
Детските зависят от дохода, не от броя родители. Но сумата е еднаква и за самотна майка и за нормално семейство. като цяло дали пише "неизвестен" в графата не носи никакви предимства, освен за яслите, но и там не е гаранция. По-скоро бъдете доволни, ако макар и рядко все получавате някаква издръжка, имате постоянна работа или родители да ви помагат, защото и 100 лв на година в повече са си нещо. За сравнение ще ви кажа, че единственото, което моята майка получава от държавата са 35 лв детски. Иначе се оправяме с 300 лв на месец.
Айде успех в родителството на всички престрашили се самотни родители. Дано поне децата да ви радват, че държавата е склонна да ви разплаче в повечето случаи. Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1
А за да ги получа трябва ли детето ми да носи моите имена ?

Доколкото знам не. Това си е еднократна помощ при раждане на първо дете. Аз когато подавах документи не са ми казвали,че имат някакви изисквания.
Попълва се формуляр,към който се подава и акта за раждане(оригинал)-в последствие,на гърба на който се слага печат,че помощта е изплатена.
За давностния срок не съм сигурна,но доколкото си спомням е 3г.
Дано съм била полезна с нещо!

# 87
  • Мнения: 1
тааа кога един баща може да стане самотен родител ?
[/quote]

На лято, "онова" лято, Бонго, същото както и при полета над "онова" гнездо ...  Wink (кукувиче)

# 88
  • София
  • Мнения: 589
Айде успех в родителството на всички престрашили се самотни родители. Дано поне децата да ви радват, че държавата е склонна да ви разплаче в повечето случаи. Simple Smile

Мизерията в държавата  е пълна  Twisted Evil
Мила, аз не мисля, че тук някой си мечтае да е самотен родител.Но, следствие става такъв.  Peace

# 89
  • Мнения: 7 779
нима държавата ни е направила самотни родители ?

Общи условия

Активация на акаунт