Какви привилегии имат самотните родители? 2

  • 192 263
  • 476
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 299
Майчета предполагам че сред вас има майки който нямат брак с бащата на детето им и се водят самотни майки. Някой знае ли какви са ни привилегиите?

Старата тема

Последна редакция: чт, 16 фев 2017, 09:20 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 1
незнам за други градове как е но за русе от личен опит знам  аз като кандидатствах за помощи за отопление 1 ме накараха да си извадя всички документи и след това ми казаха/тъй като имам присъдена издръжка за детето/съм нямала право на такава защото доходът ми бил голям.Е кажете ми това не е ли голяма глупост,можех да ми гокажат и преди това

# 2
  • Мнения: 58
на мен ми отказаха детски заради дохода. а живея с родителите ми,от които само баща ми работи на минималната,и бебето ми. майка не може да докаже че не е работила. та сме на мойто майчинство всичките. трябва ли да подавам нова декларация?
какви привилегии изобщо имаме в тая държава?!

# 3
  • Мнения: 6
здравейте!
 Laughing Laughing Laughing Laughing
НИЕ САМОТНИТЕ РОДИТЕЛИ НЯМАМЕ НИКАКВИ ПРИВИЛЕГИИ!!!
аз съм самотна майка детето ми е на 1 година вземам майчинство и децки живея при майка ми и баба ми !
ПИСАХ ДО МИНИСТЕРСТВОТО И СОЦИЯЛНАТА ПОЛИТИКА писах до социялното подпомагане в града ни стигнах чак до омбудсмана---с въпроса;НЯКОИ ЩЕ МИ ПОМОГНЕ ЛИ :а получих отговор
1.че сбора от майчинството ми и децките надвишава прага за социално подпомагане
2.пратиха в къщи социални работници от закрила на детето да видели как живеем
това е мили хора нашата шибана държава!
до къде да пиша вече и аз незнам.положението е много трудно!майка ми работи но изплаша 2 кредита от добра съвест баба ми е пенсионерка с психично заболяване(за което нейскат да дадат помощи)пенсията и ходи за лекарства(а пенсията е 150лв)какво да кажа живеем на мойте 300 лв че даже не са и толкова!!!!!

ако някой може да ми каже към кого да се обърна...за помощ!
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!!

# 4
  • Мнения: 6 274
Я и аз да се запиша, че май ще ми трябват консултации по въпросите, свързани с раждането на бебе от самотна майка.

# 5
  • Мнения: 884

Здравейте, дано да задавам въпроса си на правилното място.

Живея в крайно затруднение откъм финанси. Почти няма ден, когато пред вратата ми да не виси някой и да настоява за някаква сума, която дължа.
Водих дело за издръжка. Постигнахме съдебно споразумение.

Накратко, проблемите ни са почти пред решаване, но днес цъфна бившият, и каза, че отива да обжалва решението пред съдия-изпълнителя.

Става дума за суми, които той ми е давал понякога. Има документи за това. Аз го помолих да не прави постъпки, а да изчака, докато покрия важните дългове и тогава ще почна да му ги възстановявам. Обърнах му внимание, че парите отиват за детето му, че напоследък разчитам на милостта и добрината на непознати хора, за да оцелеем физически. Но той каза, че отива, имал среща със съдия-изпълнителя и т.н.

Въпросът ми е: Възможно ли е заради това обжалване и този месец да не си получа издръжката?
Колко може да се забави процедурата по действителното получаване на сумите, които са ми жизнено необходими?
Питам тук, защото адвокатът ми каза, че повече ангажименти към мен няма, и най-вероятно е така.

# 6
  • Мнения: 552
Какво смята да обжалва? Решението за издръжка?  ooooh!
Не съм специалист - но според моя опит е важно какво основание е посочено в тези документи: т.е. ако в разписката или платежното нареждане пише просто сума, изплатена на теб, без да е посочено изрично, че е за издръжка - тези суми нямат общо със съдебното ви споразумение  Peace
А нямаш ли връзка със съдия изпълнителя? Те дават информация по телефона, може поне да попиташ как се придвижват нещата... а най-добре - на място  Peace
Ако искаш, пиши на лични - ситуацията ни е сходна, може да мога да помогна, поне с повече информация Hug

# 7
  • Мнения: 884
ОК,  Indian Rose, ще изчакам утре, първия работен ден, дали все пак ще си получа сумата и после ще ти пиша на ЛС Simple Smile))

 Hug Христос возкресе!

# 8
  • Мнения: 884
Какво смята да обжалва? Решението за издръжка?  ooooh!
Не съм специалист - но според моя опит е важно какво основание е посочено в тези документи: т.е. ако в разписката или платежното нареждане пише просто сума, изплатена на теб, без да е посочено изрично, че е за издръжка - тези суми нямат общо със съдебното ви споразумение  Peace
А нямаш ли връзка със съдия изпълнителя? Те дават информация по телефона, може поне да попиташ как се придвижват нещата... а най-добре - на място  Peace
Ако искаш, пиши на лични - ситуацията ни е сходна, може да мога да помогна, поне с повече информация Hug

Извинявай, мамче, забавих отговора си...
Наложи се да отида лично до офиса на съдия-изпълнителя.
Там ми казаха, че не са ми превели пари, защото не съм дала сметка в банка.
Когато настоях, че съм пратила на адвоката си, се заровиха в папките и видяха, че това е така -сметаката беше изписана с голям шрифт на една страница...
После се оправдаха, че парите били изтеглени от заплатата на БНД два дни преди празниците, а законният срок бил до три дни да се изпратят. За сведение -получих ги не същия ден, когато отидох за пръв път при СИ, а чак след два дни.
И то след като се обадих да напомня, че съм закъсала финансово.
Освен това, чаках суми със задна дата, а получих само за един месец, защото първо трябвало да се изчисти хонорарът на адокаткта, а после има и такси към СИ, които не са малко - 155 лв. еднократно и всеки месец 17 лв.
Та това е в общи линии, което може да заинтересува някоя мама и тя да следи за такива неща. Други неща има, но те са специфични само за нашия случай с моя БНД.

Аз нямам никакъв телефон и затова ми отне повече време да се свържа и видя със СИ - обаждания от пощи и т.н., а не всяка поща има кабинки... Дори СИ ми се скара ,че нямам телефон -било несериозно. А това, че банковата ми сметка виси в папката от сума ти време и те ме посрещат с думите, че я нямат, хич не звучи несериозно...
Нямам думи... Навсякъде защитават бащите... И в бракоразводния съд, и при СИ едно и също пристрастие към мъжа. Не знам на какво се дължи, но е хубаво да сте подготвени. Аз се разплаках пред СИ, но беше тъпо от моя страна. Стискайте зъби и си търсете правата!

# 9
  • Мнения: 552
Геррри, твоята история продължава да прилича на моята... явно така е със СИ, а май и въобще с държавата  Rolling Eyes и в нашия случай съдът си изтегли първо таксите, а за издръжка трябваше още доста да почакаме  Whistling
Добре, че най-сетне се е решил въпросът при теб - поне засега... а че трябва непрекъснато ръчкане, е ясно - ти ако знаеш колко пъти съм се обаждала на този СИ през последните няколко месеца...  Crazy
на теб защо всъщност ти е адвокат в случая? моят каза, че тези дела са безплатни и не ми трябва адвокат... и дори да му плащам, това няма да ускори нещата със СИ и издръжката Confused
според мен е чисто безхаберие от тяхна страна - не че защитават бащите, просто не ги интересува  #Cussing out при мен имаше реално придвижване със СИ едва когато му казах, че ще се отнеса към по-висша инстанция  Crazy
а защо не си вземеш една фонокарта? такива апарати има повече... или някакъв евтин мобилен с предплатена карта, която се зарежда, или на някаква минимална тарифа, ако главно те търсят...
макар че на теб СИ ти е казал, че е несериозно да нямаш телефон - а на мен, че не може да ми се обажда на мобилен и затова аз да съм се обаждала  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 884
indian rose, така е - всички се упражняват в избиване на комплекси върху самотните майки. Но това е дълга тема, няма да стигнат и 500 страници да се споделят такива истории...
За фонокартата - да ти кажа, търсила съм да си купя, и все получавам отговор: "Вече няма, не зареждаме." Предплатена карта ще си взема, само да оправя поне малко нещата, които са ми по-"инфарктни". За сега когато ми е много спешно да се обадя, отивам до пощата - вече не всички пощи имат телефонни кабинки, но това е най-евтиният вариант за обаждане!
А повечето контакти ги правя през интернет.
...
Защо ми е адвокат? Адвокатката ми водеше делото за издръжка, и после заведе и изпълнителното дело. Това било стандартна ситуация. И сега хонорарът, съвсем естествено, трябва да й се изплати, защото тя е положила труд. А как ще стане, това е друга работа.

Успех, момиче Simple Smile))  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 325
Момичета, съжалявам за неприятностите и проблемите, които ви съпътстват в отглеждането на дечицата ви  bouquet

Тук май е тама за привилегиите на самотните родители. Самотен родител е този, на чието име се води детето, т.е. детето има един родител по акт за раждане или когато втория родител е починал. При едно от тези обстоятелства общинските детски градини дават "привилегията" да се заплаща половин месечна такса. Това е.

Всичко отстанало не произлиза от факта, че някой отглежда детето си сам, при положение че то има двама родители. Другото е въпрос на издръжка, или на социално подпомагане и т.н., но тези "помощи" не са свързани с самотното родителствуване, така да се каже.

За съжаление закона не прави разлика между "двама родители по документ" и "двама родители де факто".

# 12
  • Мнения: 884
Момичета, съжалявам за неприятностите и проблемите, които ви съпътстват в отглеждането на дечицата ви  bouquet

Тук май е тама за привилегиите на самотните родители. Самотен родител е този, на чието име се води детето, т.е. детето има един родител по акт за раждане или когато втория родител е починал. При едно от тези обстоятелства общинските детски градини дават "привилегията" да се заплаща половин месечна такса. Това е.

Всичко отстанало не произлиза от факта, че някой отглежда детето си сам, при положение че то има двама родители. Другото е въпрос на издръжка, или на социално подпомагане и т.н., но тези "помощи" не са свързани с самотното родителствуване, така да се каже.

За съжаление закона не прави разлика между "двама родители по документ" и "двама родители де факто".

Благодарности за съчувствието!

Докато четях постинга ти, ми хрумна идеята, че трябва да се изкарат такива закони, че детето като се роди, да си е само на майката, а таткото ВИНАГИ да трябва да ДОКАЗВА своя интерес към отглеждането и съпричастието към живота на детето, тогава да има права. И ВСИЧКИ бащи, дори които не са разведени официално, да дължат издръжка автоматично - пък които си живеят в нормални семейства, и без това средствата там се разпределят за всички членове.
Така ще се спести на "осамотелите" майки много притеснение, тичане и ще има повече време и спокойствие за малките слънчица, които и така са си доста травмирани...

# 13
  • Мнения: 1 325
Гериии, влизам ви в положението, защото знам какво е. Не е съчувствие, в никакъв случай, по-скоро бих казала разбиране. За мен съчувствието е малко унизително, за това уточнявам.

При вас е сложно, защото хем по документ детето има баща, хем де факто няма. При мен е лесно - аз коля, аз беся Joy Joy У мен и хляба и ножа, но така поне нещата да ясни и регулирани. То така или иначе детето няма "действащ" баща, по-добре да няма никакъв и ти сама юридически и де факто да вземаш решенията за детето си.

Всичко добро желая на всички сами мами и успех!

# 14
  • Мнения: 42
незнам за други градове как е но за русе от личен опит знам  аз като кандидатствах за помощи за отопление 1 ме накараха да си извадя всички документи и след това ми казаха/тъй като имам присъдена издръжка за детето/съм нямала право на такава защото доходът ми бил голям.Е кажете ми това не е ли голяма глупост,можех да ми гокажат и преди това
Може би са видели дохода ВЪВ документите?


Здравейте, дано да задавам въпроса си на правилното място.

Живея в крайно затруднение откъм финанси. Почти няма ден, когато пред вратата ми да не виси някой и да настоява за някаква сума, която дължа.
Водих дело за издръжка. Постигнахме съдебно споразумение.

Накратко, проблемите ни са почти пред решаване, но днес цъфна бившият, и каза, че отива да обжалва решението пред съдия-изпълнителя.

Става дума за суми, които той ми е давал понякога. Има документи за това. Аз го помолих да не прави постъпки, а да изчака, докато покрия важните дългове и тогава ще почна да му ги възстановявам. Обърнах му внимание, че парите отиват за детето му, че напоследък разчитам на милостта и добрината на непознати хора, за да оцелеем физически. Но той каза, че отива, имал среща със съдия-изпълнителя и т.н.

Въпросът ми е: Възможно ли е заради това обжалване и този месец да не си получа издръжката?
Колко може да се забави процедурата по действителното получаване на сумите, които са ми жизнено необходими?
Питам тук, защото адвокатът ми каза, че повече ангажименти към мен няма, и най-вероятно е така.

Би ли казала какво пише в док за съд споразумение?

Какво смята да обжалва? Решението за издръжка?  ooooh!
Не съм специалист - но според моя опит е важно какво основание е посочено в тези документи: т.е. ако в разписката или платежното нареждане пише просто сума, изплатена на теб, без да е посочено изрично, че е за издръжка - тези суми нямат общо със съдебното ви споразумение  Peace
А нямаш ли връзка със съдия изпълнителя? Те дават информация по телефона, може поне да попиташ как се придвижват нещата... а най-добре - на място  Peace
Ако искаш, пиши на лични - ситуацията ни е сходна, може да мога да помогна, поне с повече информация Hug

Извинявай, мамче, забавих отговора си...
Наложи се да отида лично до офиса на съдия-изпълнителя.
Там ми казаха, че не са ми превели пари, защото не съм дала сметка в банка.
Когато настоях, че съм пратила на адвоката си, се заровиха в папките и видяха, че това е така -сметаката беше изписана с голям шрифт на една страница...
После се оправдаха, че парите били изтеглени от заплатата на БНД два дни преди празниците, а законният срок бил до три дни да се изпратят. За сведение -получих ги не същия ден, когато отидох за пръв път при СИ, а чак след два дни.
И то след като се обадих да напомня, че съм закъсала финансово.
Освен това, чаках суми със задна дата, а получих само за един месец, защото първо трябвало да се изчисти хонорарът на адокаткта, а после има и такси към СИ, които не са малко - 155 лв. еднократно и всеки месец 17 лв.
Та това е в общи линии, което може да заинтересува някоя мама и тя да следи за такива неща. Други неща има, но те са специфични само за нашия случай с моя БНД.

Аз нямам никакъв телефон и затова ми отне повече време да се свържа и видя със СИ - обаждания от пощи и т.н., а не всяка поща има кабинки... Дори СИ ми се скара ,че нямам телефон -било несериозно. А това, че банковата ми сметка виси в папката от сума ти време и те ме посрещат с думите, че я нямат, хич не звучи несериозно...
Нямам думи... Навсякъде защитават бащите... И в бракоразводния съд, и при СИ едно и също пристрастие към мъжа. Не знам на какво се дължи, но е хубаво да сте подготвени. Аз се разплаках пред СИ, но беше тъпо от моя страна. Стискайте зъби и си търсете правата!
А ти на БНД даваш ли му да се вижда с Д?

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 19:30 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт