Какви привилегии имат самотните родители? 2

  • 192 262
  • 476
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 779
Просто въпрос-какво осигурява държавата на безработните родилки?
а ти какво искаш да ти осигури ? дом, кола, спестовна книжка ???
като безработна можеш да получиш нещо ако си осигурявана. като родиш също мисля че дават нещо .

# 46
  • Мнения: 4
Просто въпрос-какво осигурява държавата на безработните родилки?
а ти какво искаш да ти осигури ? дом, кола, спестовна книжка ???
като безработна можеш да получиш нещо ако си осигурявана. като родиш също мисля че дават нещо .

След като не си сигурен(а) по-добре не давай мнение само ей така за заяждане!С това "мисля" и "нещо" не помагаш-това е форум!Имам право да питам и да получа отговор!Като нормална държава в Европа,България би трябвало да стимулира раждаемостта-не съм запозната със законите,нямам възможности за адвокат или счетоводител и питам!Аз като не съм компетентна па даден въпрос си мълча,колкото и да не ми харесват много неща! Wink Grinning

# 47
  • Мнения: 1 883
Здравейте,не знам дали пиша на точното място ,но искам да попитам,тъй като ще подавам документи за детски,а днес видях,че доходът ми за последните 12 месеца е средно месечно 350.48лв дали според вас имам шанс,при положение,че ги надвишавам май с тези стотинки.Ако някой има опит с това,моля да сподели.Благодаря !

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
дали според вас имам шанс,при положение,че ги надвишавам май с тези стотинки.

Няма да те одобрят.Дори с 0.01 стотинка да е отгоре не одобряват,защото надвиша прага от 350 лв бруто

Здравейте,приятелки!Нова съм в форума по простата причина,че преди седмица разбрах,че ще имам бебче!Дано всичко да мине наред!Имам въпрос-с приятеля ми не очаквахме,че ще хвана още на първия месец от решението ни да не се пазим,затова съм малко неподготвена!5 години бях в чужбина-съответно нямам стаж,нямам платени осигуровки,водих се на неплатена борса 5 месеца!Здравните ще ги платя-няма как!Въпросът ми е имам ли право на някакви помощи за бремеността и след това и какви!Повече ли са привилегиите,ако не признае детето?Търсих отговор по подобен случай,но не намерих!

Колко осигурителен стаж имаш в България?
Доходът на човек надвишава ли 350 лв бруто?

# 49
  • Мнения: 1
Извинете незнам дали пиша на правилното място.Самотна маика съм и синът ми е на 1 г не е признат от бащата и не получавам издръжка.Искам да ви попитам имам ли право на някаква помощ от държавата получавах маичинство 1 г 100 лв и детски 35 лв.Благодаря за отделеното време! Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Извинете незнам дали пиша на правилното място.Самотна маика съм и синът ми е на 1 г не е признат от бащата и не получавам издръжка.Искам да ви попитам имам ли право на някаква помощ от държавата получавах маичинство 1 г 100 лв и детски 35 лв.Благодаря за отделеното време! Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

няма предвидени помощи специално за самотните родители
детските ти продължават,ако отговаряш на дохода.предимство при прием в ясла и градина.може да има отстъпка от цената на кухнята.зависи общината ви какви правила е установила
другото е помощи за отопление да получаваш,но там пак има изискване за доход-питай в социалните

# 51
  • Мнения: 53 918

няма предвидени помощи специално за самотните родители


Ето , това трябва да знаят всички ! Peace
Не се дават помощи само за това , че детето не е признато от бащата .
Ако отговаряш на критериите за доходи , да . Peace

За кухня , ясли и градини , в повечето общини се вземат решения на местно ниво .
Т.е. в Пловдив може да има отстъпка , а в София да няма . Примерно . Peace

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,важно е това да се знае+че няма помощи за децата,чиито родители нямат брак
Имала съм и доста такива въпроси

# 53
  • Мнения: 561
Здравейте  Simple Smile
Предстои  ни кандидатстване в ДГ.Имам ли някакво предимство.Нямала съм брак сбащата,не сме живяли никога заедно след раждането на детето.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте  Simple Smile
Предстои  ни кандидатстване в ДГ.Имам ли някакво предимство.Нямала съм брак сбащата,не сме живяли никога заедно след раждането на детето.

Принципно предимството е за децата с баща неизвестен-детето припознато ли е?
Прочети какви са предимствата във вашата наредба за местните данъци и такси.Главата за детските градини и ясли

# 55
  • Мнения: 212
Може ли някой да ми каже, ако знае нещо повече по върпсоса:
Половин такса ли плащат разведените родители(за ДГ) във Варна конкретно? Нашата касиерка каза, че само ако не е признато детето от бащата, тогава се води родителят за самотен и в противен случай -цялата такса се плаща. Но в закона видях че за самотен родител се определя вдовец, разведен или без брак, но който отглежда  сам детето.
Благодаря предварително.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Може ли някой да ми каже, ако знае нещо повече по върпсоса:
Половин такса ли плащат разведените родители(за ДГ) във Варна конкретно? Нашата касиерка каза, че само ако не е признато детето от бащата, тогава се води родителят за самотен и в противен случай -цялата такса се плаща. Но в закона видях че за самотен родител се определя вдовец, разведен или без брак, но който отглежда  сам детето.
Благодаря предварително.

както писах по-горе-общината определя тези критерии.прочети наредбата за местните данъци и такси на община Варна,раздели детски ясли и градини.ще ти стане ясно.
При нас половин такса плащат само самотните родители,които по дефиниция са майки с деца баща "неизвестен".съмняваме при вас да е нещо различно

идеята е да се окаже помощ на нуждаещите се.а децата с бащи се предполага,че ги подпомагат тези бащи.другото е,че живеещи без брак и разведени има много и така общината съвсем ще се овътри

# 57
  • Мнения: X
"Да отпадне доходният критерий за отпускането на семейни помощи за деца, отглеждани само от един родител. Това предвиждат промените в Закона за семейните помощи, които парламентът прие единодушно на първо четене."
Публикация в днешните медии, явно случило се вчера. Някой знае ли нещо за това? А в какъв размер са детските в момента, че не съм много наясно?

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
"Да отпадне доходният критерий за отпускането на семейни помощи за деца, отглеждани само от един родител. Това предвиждат промените в Закона за семейните помощи, които парламентът прие единодушно на първо четене."
Публикация в днешните медии, явно случило се вчера. Някой знае ли нещо за това? А в какъв размер са детските в момента, че не съм много наясно?

детските са 35 лв на месец

не знам как ще дефинират родител,отглеждащ сам детето си-дали тези без брак или самотните родители

# 59
  • Мнения: X
Ами и аз не знам всъщност, аз съм разведена и при всички случаи ще вляза в графата. А за тези, които живеят без брак, незнам как ще ги обхванат.... Щяло да влезе в сила от догодина.

Общи условия

Активация на акаунт