Какви привилегии имат самотните родители? 2

  • 192 285
  • 476
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 383
От София съм.

# 31
# 32
  • Мнения: 30
Здравейте,
аз съм самотна майка и съм се интересувала имам ли аз или децата някакви привилегии.
Категоричния отговор е Не, ако работите, в отпуск сте по майчинство, получавате издръжка или доходи от наеми, граждански договори и т.н.
Единствения начин да получите някаква социална помощ е да си социално слаб, но това, че си самотен родител не те прави такъв по подразбиране.
Лично аз не съм съгласна с това, защото дали едно дете се гледа с една или две заплати е от голямо значение за социалния му статус.
Ако някой знае къде и как би могло да се промени това, давайте, аз съм за и ще окажа всякаква подкрепа

# 33
  • Мнения: 1 383
Аз съм на същото дередже. Но не мисля , че нещо може да се направи. Все пак тук има и по опитни хора. Нека да се изкажат те.

# 34
  • Мнения: 9
Здравейте не съм сигурен дали точно тук е мястото да поставя моят въпрос но мисля че ще можете да ми помогнете. Ще разказвам на кратко. Проблемът е следния срещам се с една жена която практически се води самотна майка. Тя живее с бащата на детето си, но реално погледнато го прави просто защото на този етап няма друг избор. Проблемът се състои в това че въпросният господин я заплашва че ако тя го остави той щял да й вземе детето и повече нямало да го види. Тъй като не съм запознат се питам дали въобще е възможно подобно нещо, знам че закона по принцип е плътно за майката в конкретния случай, но все пак бих се успокоил ако ми дадете малко по конкретна информация. Едно на страна че въпросния господин се опитва да я манипулира с подобен тип заплахи и на този етап тя не смее да направи нищо. А истината е че не иска да живее с него по думите които казва за него си правя заключение че го мрази дори.

п.с. Извинявам се ако съм пуснал в грешна тема поставеният проблем.

# 35
  • Мнения: 7 779
Здравейте не съм сигурен дали точно тук е мястото да поставя моят въпрос но мисля че ще можете да ми помогнете. Ще разказвам на кратко. Проблемът е следния срещам се с една жена която практически се води самотна майка. Тя живее с бащата на детето си, но реално погледнато го прави просто защото на този етап няма друг избор. Проблемът се състои в това че въпросният господин я заплашва че ако тя го остави той щял да й вземе детето и повече нямало да го види. Тъй като не съм запознат се питам дали въобще е възможно подобно нещо, знам че закона по принцип е плътно за майката в конкретния случай (вероятно незнаеш. в никой закон не пише че това е така. но преди всичко се гледа и каква е възрастта на детето. очевидно е само,че бащата няма как да замести майката в кърменето, въпреки че и за това има решение. с това изключение всичко друго може да се прави от всеки), но все пак бих се успокоил ако ми дадете малко по конкретна информация. Едно на страна че въпросния господин се опитва да я манипулира с подобен тип заплахи и на този етап тя не смее да направи нищо. А истината е че не иска да живее с него по думите които казва за него си правя заключение че го мрази дори.

п.с. Извинявам се ако съм пуснал в грешна тема поставеният проблем.
пп. не успях да разбера какъв е въпроса  newsm78

# 36
  • Мнения: 9
Чудех се дали е възможно да й вземе детето и ако е възможно при какви обстоятелства става това. Пак повтарям че те нямат брак и сигурно това играе важна роля в случая, малкия е на 4 год.

# 37
  • Мнения: 7 779
Чудех се дали е възможно да й вземе детето и ако е възможно при какви обстоятелства става това. Пак повтарям че те нямат брак и сигурно това играе важна роля в случая, малкия е на 4 год.
малка е вероятността ако трябва да си говорим честно. но все пак съществува  и малка вероятност

# 38
  • Мнения: 4
Здравейте,приятелки!Нова съм в форума по простата причина,че преди седмица разбрах,че ще имам бебче!Дано всичко да мине наред!Имам въпрос-с приятеля ми не очаквахме,че ще хвана още на първия месец от решението ни да не се пазим,затова съм малко неподготвена!5 години бях в чужбина-съответно нямам стаж,нямам платени осигуровки,водих се на неплатена борса 5 месеца!Здравните ще ги платя-няма как!Въпросът ми е имам ли право на някакви помощи за бремеността и след това и какви!Повече ли са привилегиите,ако не признае детето?Търсих отговор по подобен случай,но не намерих!

# 39
  • Мнения: 471
Здравейте,приятелки!Нова съм в форума по простата причина,че преди седмица разбрах,че ще имам бебче!Дано всичко да мине наред!Имам въпрос-с приятеля ми не очаквахме,че ще хвана още на първия месец от решението ни да не се пазим,затова съм малко неподготвена!5 години бях в чужбина-съответно нямам стаж,нямам платени осигуровки,водих се на неплатена борса 5 месеца!Здравните ще ги платя-няма как!Въпросът ми е имам ли право на някакви помощи за бремеността и след това и какви!Повече ли са привилегиите,ако не признае детето?Търсих отговор по подобен случай,но не намерих!
Самотните родители нямат привилегии,не и в България.Доколкото съм запозната щом нямаш стаж и осигуровки ще можеш да получаваш социално майчинство в размер на 100 лв на месец,за 1 година.Също така имаше и някаква помощ преди раждането,но не помня подробности.Така бе миналата година.Ако греша-нека бъда поправена.Не можеш ли да започнеш работа при някой познат?
Лека бременност.

# 40
  • Мнения: 4
Здравейте,приятелки!Нова съм в форума по простата причина,че преди седмица разбрах,че ще имам бебче!Дано всичко да мине наред!Имам въпрос-с приятеля ми не очаквахме,че ще хвана още на първия месец от решението ни да не се пазим,затова съм малко неподготвена!5 години бях в чужбина-съответно нямам стаж,нямам платени осигуровки,водих се на неплатена борса 5 месеца!Здравните ще ги платя-няма как!Въпросът ми е имам ли право на някакви помощи за бремеността и след това и какви!Повече ли са привилегиите,ако не признае детето?Търсих отговор по подобен случай,но не намерих!
Самотните родители нямат привилегии,не и в България.Доколкото съм запозната щом нямаш стаж и осигуровки ще можеш да получаваш социално майчинство в размер на 100 лв на месец,за 1 година.Също така имаше и някаква помощ преди раждането,но не помня подробности.Така бе миналата година.Ако греша-нека бъда поправена.Не можеш ли да започнеш работа при някой познат?
Лека бременност.
То познати има,но искат стаж от 2 години от 1 януари 2012-по новия закон!Преди беше 6 месеца-сега вече не!Така,че този вариант отпадна!Затова питам за някаква друга помощ!

# 41
  • Мнения: 471
Здравейте,приятелки!Нова съм в форума по простата причина,че преди седмица разбрах,че ще имам бебче!Дано всичко да мине наред!Имам въпрос-с приятеля ми не очаквахме,че ще хвана още на първия месец от решението ни да не се пазим,затова съм малко неподготвена!5 години бях в чужбина-съответно нямам стаж,нямам платени осигуровки,водих се на неплатена борса 5 месеца!Здравните ще ги платя-няма как!Въпросът ми е имам ли право на някакви помощи за бремеността и след това и какви!Повече ли са привилегиите,ако не признае детето?Търсих отговор по подобен случай,но не намерих!
Самотните родители нямат привилегии,не и в България.Доколкото съм запозната щом нямаш стаж и осигуровки ще можеш да получаваш социално майчинство в размер на 100 лв на месец,за 1 година.Също така имаше и някаква помощ преди раждането,но не помня подробности.Така бе миналата година.Ако греша-нека бъда поправена.Не можеш ли да започнеш работа при някой познат?
Лека бременност.
То познати има,но искат стаж от 2 години от 1 януари 2012-по новия закон!Преди беше 6 месеца-сега вече не!Така,че този вариант отпадна!Затова питам за някаква друга помощ!

Да,но поне ако при излизането на 45 дневния болничен си на трудов договор,ще взимаш 240 лв,ако не се лъжа.Върви най-добре в районното социално подпомагане и питай.  Peace

# 42
  • Мнения: 1 383
Ще вземеш еднократна помощ при бременност 150лв. После 250лв. помощ при раждане. Ида признае и да не признае приятелят ти детето ще взимаш до навършването му на една година 100лв. и 35лв. детски. Това е което аз се сещам. Но все пак за най-сигурно се консултирай със социалните служби.

# 43
  • Мнения: 7 779
Здравейте,приятелки!Нова съм в форума по простата причина,че преди седмица разбрах,че ще имам бебче!Дано всичко да мине наред!Имам въпрос-с приятеля ми не очаквахме,че ще хвана още на първия месец от решението ни да не се пазим,затова съм малко неподготвена!5 години бях в чужбина-съответно нямам стаж,нямам платени осигуровки,водих се на неплатена борса 5 месеца!Здравните ще ги платя-няма как!Въпросът ми е имам ли право на някакви помощи за бремеността и след това и какви!Повече ли са привилегиите,ако не признае детето?Търсих отговор по подобен случай,но не намерих!
целта е да се вземат повече помощи дори и с "баща неизвестен" , така ли ?  newsm78

# 44
  • Мнения: 4
Здравейте,приятелки!Нова съм в форума по простата причина,че преди седмица разбрах,че ще имам бебче!Дано всичко да мине наред!Имам въпрос-с приятеля ми не очаквахме,че ще хвана още на първия месец от решението ни да не се пазим,затова съм малко неподготвена!5 години бях в чужбина-съответно нямам стаж,нямам платени осигуровки,водих се на неплатена борса 5 месеца!Здравните ще ги платя-няма как!Въпросът ми е имам ли право на някакви помощи за бремеността и след това и какви!Повече ли са привилегиите,ако не признае детето?Търсих отговор по подобен случай,но не намерих!
целта е да се вземат повече помощи дори и с "баща неизвестен" , така ли ?  newsm78
[/quote
Просто въпрос-какво осигурява държавата на безработните родилки?

Общи условия

Активация на акаунт