Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Дзак Mr. Green

Чета ви редовно (почти), но или ме мързи да ме пиша или музата ми се крие нейде Blush

При мен няма почти нищо ново освен започването на лекарства и за високо кръвно (Допегит в мъничка доза, докато отида на кардиолог другата седмица), чакането на консултация за мигрената и дископатията, че не знам с какво да ги боря, а се обаждат все по-често гадините Tired Мори ме и гадната кашлица, която май е от хроничното ми фарингитче (ама съм егаси сборището на болежки ooooh!), което не успяха да ми оправят отпреди още... Милото само ми се смее, че каквото и да направя все пуфтя и пъшкам, ама аз се чувствам като развален самосвал Crossing Arms Гаденето май поотмина вече (пу-пу) и започна да ми се хапва повечко Embarassed Ама гледам да се ограничавам мъничко, че да стана 150 до август Laughing За коластра... не знам дали имам, но се чудех на едни мъъънички жълтеникави образувания като корички, които са ми на зърната, та може да са от това, знам ли newsm78
При последния преглед при АГ, всичко уж беше наред - бебо беше пораснал за 2 седмици от 95гр на 145гр и се движел точно за възрастта си, плацентата си била също ОК и въобще - пей сърце (според доктора). Ама аз след гледането на едно от старите предавания на Гала за бременността, където ставаше въпрос точно за 4-ия месец и правещият се тогава задължително преглед за скъсяване на шийката на матката и евентуалното ѝ зашиване, се замислих как мен не са ме преглеждали изобщо. И единствените изследвания, които съм правила, бяха онези стандартните на кръв и урина при първата консултация newsm78 Нито микробиологии, нито нещо друго... Няма и помен и от резултатите от БХС, за което хем ме одраха 50лв, хем го пращаха във Варна уж и все още нищо, а минаха 2 седмици вече поне Rolling Eyes Сдобих се и с най-скъпия си "филм" на ДВД Sick Многострадалния ми диск от феталната морфология, за който помолих точно 5 пъти и който не успяха да ми направят тогава и остана уговорката докторът да ми го даде на консултацията. Е, даде ми го, но срещу още 20лв (толкова било струвало това удоволствие и то съвсем отделно от 80-те лв за ФМ) и там имам точно 11 секунди клипче!!! Нито повече, нито по-малко - няколко снимки, показващи черен ехограф и 11 секунди замазано клипче на бебо Shocked Лукс безподобен Crossing Arms

Поздравления за новоизлюпените щъркели и за прясната госпожа  bouquet Hug

На полуадашката Аника  Hug и  smile3501 за случката в стола - дано наистина мъничко поне се позамислят тези хора и да им стане гадно като осъзнаят какви са! А ако не го осъзнаят - толкова по-зле за тях, защото колелото се въртиии... Twisted Evil

Мпуле, няма проблем - като си тук, свиркай и ще търкаляме заедно шкембетата, ако не е много горещо Hug

# 676
  • Мнения: 4
Моята коластра ми омазнява зърната само. И вечер имам засъхнало, все едно ми се лющи кожата там.
Аз пък как се ядосах на моята док по ЖК и ендокриноложката  #Cussing out . Двете умни глави + личната ми умуваха 20 минути коя да ми даде направление да си пусна хормоните за щитовидната жлеза и най-накрая единодушно решиха, че тъй като вече ТСХ мш бил в норма ще ми пуснат чаааак юни месец  Shocked ! Аз се съгласих и излязох, утре ще си го пусна сама. За тези, които не са се сблъсквали с подобни хормони - това чудо трябва да се следи всеки месец през бременността, ако не е наред е опасно. Та така, компетенциите решиха, че съм се излекувала вече  #Crazy . Онзи ден доцент Балев така ме скастри, че съм пропуснала 1 месец да го изследвам, а тези трите решиха, че е нищо.
Не ми се занимава с тях сега да ги сменям и да ги овиквам, но ще видя утре какви неща ми е пуснала за кръвни проби и ако не са това, което трябва обаче ще си разделим пътеките вече.
Аника, радвам се че си наковала шефката!  Twisted Evil .

# 677
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Тези трите нормални ли са Shocked Имат ли си идея изобщо за какво става въпрос ooooh! Аз си следя ТСХ на всеки 40-45 дни и просто ми се коригира дозата според резултатите (последно го докарах на 2.1 и запазвам дозата засега). Изобщо следя хормони на щитовидната, следя кръвно, следя чернодробни ензими и вирусно натоварване заради хепатита... цяла детективска агенция станах от толкова следене hahaha

И водя преговори да ме сложат нейде фиктивно на работа от април, пък макар и на минималка и на половин работен ден, че както не работя от 6 години, майчинство ще видя иначе през доста крив макарон Tired

# 678
  • Мнения: 9
Моите пък хормони са за началото на май, като псоелдно пусках 25,01. Ходя уж при добър ендокринолог, и той твърди, че след като са ми в норма всеки показатели, няма нужда всеки месец да пускам и аз не пускам. Не му вярвам, но пък ида ли при трети (този ми е втори) ще ми каже трето нещо и ме побъркаха вече. Аз съм се лекувала с Еутирокс близо година, като единствено ТАТ и МАТ бяха 10-15 пъти над нормата, а вече са ок. Честно казано не знам на кой да вярвам вече  Confused

# 679
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
Ами аз съм си хванала една за ушите и ходя при нея през последните годинки,че поне вече ме знае, а и само си следим вече показателите и дозите. Иначе се лекувам от 94 година! Първоначално уж от базедова болест 3 години, после решиха, че съм ОК и спряхме лекарствата, а когато за около 2 години качих над 30 килца и се сетих, че може да е пак щитовидната, аха да бъде късно... та се оказах с Хашимото, което си влача и до днес и ще си го влача доживотно или както се казва " и в добро, и в зло, докато смъртта ни раздели" hahaha

АГ ми обясни, че заради щитовидната жлеза на бебо, нивото на хормоните в мен се променя бързо и драстично и затова трябва да се следят често и своевременно да се коригират с подходящата доза хапове Peace

# 680
  • Мнения: 9
Ох bradata и аз така знам и предния ми го каза това, а този ми твърди че съм ок, започвам да се плаша вече  Cry До май месец ще откача. Майка ми явно и тя е с Хашимото, (нали е наследствено) а и до ден днешен не пие лекарства и не е имала проблем и с  износването (на мен) и със забременяането...Та затова си мисля, че ако не бях отишла преди година на ендоркинолог нямаше и да разбера. Дано всико е наред  Praynig

# 681
  • добрич
  • Мнения: 68


Док.каза,че ще раждам секцио,защото таза ми е тесен и цитирам:Това голямото бебе,ъпсурт да излезе по нормален начин... ooooh!
И на една моя позната докторът й беше казал,че няма да може да роди нормално,защото бебето е голямо и тазът й тесен,но накрая роди за 10мин. и 2 напъна.Така че много не вярвай на думите изчакай с решенията има време.

# 682
  • Мнения: 54
Айде и ние към момчетата Simple Smile Днес бяхме при доц. Томова, всичко с бебето наред, отговаря си на седмиците, само краката са с една седмица напред (и каката беше така). Преди 5 седмици моя доктор го изкара, че върви с 2 напреди и заради това, предполагам, бяха по-лоши от предишната бременност. Успокоих се и много се радваме, таткото е супер горд, че щял да има наследник  Joy

Да замоля пак за термин на първа страничка - 4 Август, втора бременност и син щръкнал. Хвала Simple Smile

# 683
  • добрич
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,аз искам само да попитам дали е възможно да усещам вече бебчо,защото от вчера имам чувството,че го чувствам.

# 684
  • Мнения: 881
Грийнче,все такива новини да ни носиш Hug
Буболече,Преслава има страхотни бузки,само за мачкане Heart Eyes
Миренце,честит ви син щъркел Hug
Вяра и тук честита ви щерка,радвам се че всичко е ок при вас Hug
Аника,само така мила Peace
Тес,тия твойте лекарки са за убиване,иди и си го изследвай щом трябва Peace

# 685
  • Мнения: 112
Минавам да се разпиша и да пожелая на всички лека вечер!
Аз от три дни само за сън мисля Tired
и сега чакам да стане 9 да слагам децата и да се позиционирам и аз  Joy

# 686
  • Мнения: 74
rumqniceto, не знам дали съм писала преди, но на мен никога не са ми мерили таза. Миналия път лекарката от ЖК в поликлиниката ми каза, че е ужасно тесен (всъщност тогава ми го мериха, само веднъж). След това спрях да ходя там. Като ме питаха как искам да раждам казах, че нямам претенции и отговора беше: тогава нормално. Беба се роди за 4ас и половина с 3 напъна, 3200. Някъде бях чела, че в много страни вече изобщо не мерят таза, защото той се разширява и по време на самото раждане, а главата на бебето е съставена от 4 подвижни кости и може да се свива при излизане Whistling
Аника, много неприятно с твоите работодатели. Една от причините много да харесвам работата си е, че хората са супер толерантни. Миналата бременност си тръгвах в 15.30, понеже много ми се спеше. Сега ме чакаха с голямо нетърпение да се върна, но като им казах, че явно ще е за малко пак ми влязоха в положението:)

# 687
  • До морето...
  • Мнения: 270
blizoo,благодаря за щъркелчето  bouquet

# 688
  • Мнения: 11
Здравейте мамчета,

И аз да се похваля, че вече ми се струва, че усещам малката.
Всички ми обясняват, че трябва да е като гъделичкане с перце, но аз по-скоро го определям като подпиране и подритване отвътре. В началото си мислех че са газове или спазми, но усещането е концентрирано от едната страна дълго време, а после се премества от другата и така може да е с часове.
Някой по-опитен ще дали ли джокер това ОНОВА ли е или НЕ?!?!?!

# 689
  • Мнения: 74
Не знам, и аз побутване усещам, миналия път беше гъделичкане, но сега все още е супер рядко и с изключение на два пъти не съм убедена, че е бебето:)

Общи условия

Активация на акаунт