Отговори
# 690
  • Мнения: 11
Брадата, ти при кой доктор ходи на фетална? В Бургас ли? Аз ходих до Варна (2 пъти вече) при д-р Давидков, тотал прегледа излезе по 120 лева и 2та пъти, но всичко се вижда доста ясно.

# 691
  • Мнения: 61
Привет на всички! Редовно чета темата, но не съм се включвала досега. Очаквам първото си бебче през август, от Варна съм. Изникна ми един въпрос, относно който се надявам някоя от вас да помогне с инфо - по време на бременност противопоказна ли е лазерната терапия за укрепване на венците (става дума за трайното премахване на бактерии и микроорганизми с цел предпазване от пародонтит, натрупване на зъбен камък и т.н.)? Зъболекарката ми твърди, че е безопасна, но позната ме предупреди пък, че процедурата е противопоказна за бременни. Ще питам и лекарката на ЖК в края на месеца, но междувременно ако знаете нещо по въпроса, ще се радвам на мнения  Hug

rumqniceto, аз също от от около 16-та седмица го усещам (нач. на 18-та по календар, но моето бебенце върви 1 седмица назад) Simple Smile Отначало и аз се чудех дали не си внушавам, но "побутването" оттогава продължава ежедневно по няколко пъти  Laughing

# 692
  • Мнения: 2 902
Не знам, и аз побутване усещам, миналия път беше гъделичкане, но сега все още е супер рядко и с изключение на два пъти не съм убедена, че е бебето:)

И аз така! Първото усещане беше наистина като гъделичкане, сега е побутване отвреме-навреме.  Rolling Eyes Но сега съм повече в движение и може би затова не го усещам толкова ясно. С първата бременност повече си полежавах и може би затова по-ясно различавах движенията.  Peace

# 693
  • Мнения: 0
lully добре дошла... страхотни снимки.    bouquet
Брадата къде се загуби. Hug
mirence добре дошла в мъжкия отбор.
Аз определено вече си усещам бебето... особено сутрин.. побутва ме и все от ляво, където са крачетата му.
Хубав и усмихнат ден момичета.

# 694
  • Мнения: 2 357
Добро утро! Hug
Миренце, браво на теб и бебо! Heart Eyes
lully, добре дошла и лекичка!   bouquet
Верче, и тук честита мома! Hug Heart Eyes
Брадата, пиши по-честичко Hug За щитовидната не знам, но за кръвното мога лекции да чета ooooh! Аз не можах да се размина само с Допегит за съжаление Confused...кардиологът каза "няма как" и изписа друго лекарство, но за сега всичко е ОК според ФМ  Praynig надявам се и занапред да е така. Ако не е тайна, какво кръвно поддържаш, и от сега ли е или от преди бременността? Hug
Хубав ден на всички и не забравяйте, че е ПЕТЪЪЪК!!! Най-хубавият ден от седмицата! Mr. Green

# 695
  • София
  • Мнения: 59
Здравейте мамчета,
Вчера нета ми беше ужасен и чак сега ви прочетох. Аз следя хормоните на щитовидна жлеза всеки месец от както съм забременяла. В понеделник чакам резултати и ще ходя да видим дали ще има корекция на лекарствата ми. Относно усещането на бебенцето още не съм сигурна. Случва ми се да усещам като бълбукане, на няколко пъти и като побутване и то все на едно и също място. С предна плацента съм и малка седмица затова още не знам дали това е от него.
Хубав ден за сега от мен!

# 696
  • Мнения: 1 054
Добър ден! Днес съм на консултация .... с Преслава.. Как ще я караме с количката по автобусите, не знам. В последния момент всички се оказаха много работни пък и часа ми е рочно по обяд. Дано ми е послушно голямото момиче, че да видим малкото Simple Smile Пък и да не вали  Rolling Eyes

Усмихнат ден на всички!   bouquet

# 697
  • Мнения: 2 902
Ооо, Буболече, при вас ще бъде все едно участвате в Сървайвър, май.  Wink Успех ти пожелавам!
Аз вчера накарах мъжа ми да излезе от работа да я гледа, че консултациите са все между 13-14 ч. А няма как да я помъкна с мен по автобусите, че е бая далечко, пък и с това чакане пред кабинета ...... Хич не я виждам Ани да стои час и половина да чака!  Whistling

# 698
  • Мнения: 1 054
Аз уж няма да чакам, че всички сме с часове.. Пък да видим. Ако не издържи я пускам да оцелява както може  Joy

# 699
  • Мнения: 2 357
 Joy Joy Joy
Добра майка си  hahaha Hug

# 700
  • София
  • Мнения: 265
Здравейте и от мен Hug.
Днес съм заложник вкъщи- с хрема съм и реших да си остана в леглото  Crazy.
Затова активно ще ви чета  Laughing.

# 701
  • Мнения: 12
Добро утро, мамчета! Виждам сте писали за усещането на бебето. Аз чак се притесних, че все още почти нищо не усещам, много рядко като едно движение в стомаха ми илипобутване, но много рядко. Като ви чета обаче май всички сте все като мен.
Аз също имам проблем с щитовидната жлеза, ходя на ендокринолог през около 45 дни и ми пускат хормони. В момента пия 50мг Еутирокс. Трябва да ходя началото на април пак да видим. Ендокриноложката ми твърди че при TSH около 3 съм в перфектни норми, това при граници 0,49 - около 5. Всеки път я питам дали не трябва да се свали до 2, но тя твърди, че така е добре. Вие какво мислите, как може да се отрази това на бебето? А иначе ендокриноложката я водят една от най-добрите в града. Дано няма проблем за бебчето.

# 702
  • София
  • Мнения: 334
Здравейте! И аз обичам петъците но не и като този - утре нали е работен ден! На мен 2 дни не са ми достатъчни та какво остава за 1 почивен  #Cussing out
Хайде на закуска и до после Hug
TEDDY_BEAR - да оздравяваш - въпреки, че не си искала съвет мога да ти препоръчам едни капки за нос които са солена вода от Атлантическия океан - напълно безвредни и много ефикасни. Аз иначе хреме влача 1 седмица и повече, а това ми помогна много, личната ми го беше изписала когато бях настинала в началото на бременността.

# 703
  • София
  • Мнения: 265
Стелче, мила, казвай бързо, как да не искам съвет  Hug.
Да ходя да си ги купя от аптеката, че голяма мъка  Tired.

# 704
  • София
  • Мнения: 334
Сега видях че не съм написала за кой спрей става въпрос: http://apteka.framar.bg/30016861/%D0%BA%D1%83%D0%B8%D0%BA%D1%81- … -30-%D0%BC%D0%BB- Quixx се казва

Общи условия

Активация на акаунт