Отговори
# 705
  • Мнения: 144
Добро утро,

Тедибеър- пожелавам ти да се възстановиш бързо  Hug

Мамагаби- и аз като теб почти нищо не усещам,а уж ми е втора бременност,много странно,но щом лекарите казват,че всичко е ок,значи е така

Буболечемече- дано не вали ,за да успееш да отидеш без проблем на консултация

лули-добре дошла
миренце- честит ти момък Wink
 Аз милички бях на гимнастиката и съм много доволна,честно да ви кажа ходя малко на своя глава,докторът ми каза да изчакам и да се запиша чак в шестия месец,но аз....как ще чакам,та аз превъртях вкъщи на легло толкова месеци подред. Гимнстиката е лека,много приятна,всичко на нежна и романтична музика,отпуска те, гърбът ми изпука на няколко пъти. Запознах се с много мамита,повечето от тях ще раждат май и юни,но има и 2 мамита ,които са за август и 1 за септември. Аз съм единствената там за второ дете. Приятно ми е и с нетърпение чакам следващия вторник.
Желая ви хубав и спокоен ден Hug Hug Hug

# 706
  • Мнения: 4 784
Добро утро и от мен мами! Днес времето при нас е по-обещаващо от вчера, да видим да не ни излъже. Аз отсега се вълнувам, че довечера ни предстои едно важно благотворително мероприятие, надявам се успешно!
eleni, точно вчера четох един материал за бременността, препоръчват от 19г.с. да се започне с гимнастика или йога за бременни. Peace
TEDDY_BEAR, бързо да се оправяш. Куикса, който estelitka ти е казала и при нас много помага.
Хубав ден на всички!

# 707
  • Мнения: X
Аз се записах на курса за носещи живот при Роси Божкова, вчера беше втората лекция. Мисля след това да продължа да ходя на заниманията по йога за бременни, надявам се да ми помогнат много за раждането.

# 708
  • София
  • Мнения: 334
Алексче, може би знаеш но аз ходих на предния курс при Роси Simple Smile Много ми хареса и по принцип мислех да ходя след това на йогата но за сега отлагам по финансови причини но по нататък ще си взема карта и ще ходя. Аз нямам никаква физическа дейност и това не ми влияе добре, т.е не че се чувствам зле но ми е много готино като ходя на спорт, а и там атмосферата е друга - само бременни дами, много отпускащо ...ти ще видиш, ще ти хареса. Надявам се по нататък тъкмо като свършиш курса да се засичаме на йогата Simple Smile
Снощи си правих сок от моркови и ябълка по твоя препоръка, само че се чудех какво количество трябва да се пие за да има ефект - повишаване на холестерола.

# 709
  • Мнения: X
Чакай, чакай, какъв холестерол? Wink Най-важен е сокът от червено цвекло, аз пиех по една чаша всеки ден - по една трета цвекло, моркови и ябълки. Сега поразредих.

# 710
  • Мнения: 2 357
Какъв холестерол, бе душа Laughing Може би имаш впредвид Хемоглобин? Mr. Green
Червеното цвекло и копривата са за повишаване на хемоглобина. А за холестерола, пържолки, кюфтенца, сланинка  Joy

# 711
  • Мнения: 4
МамаГаби, ТСХ-то аз пък знам, че трябва да е под 2. Дори около 1 е за всички /не само за бременни/ за да се чувстват добре. И това не ми го е казвала само моята странна ендокриноложка, а още поне 10 на които съм ходила преди години. Изчетох целия нет като забременях и се оказа, че моят ТСХ е 2.62. Освен да си пиеш хапчетата обаче и гледай да си спокойна, знаеш че тази гадина се вдига и от неспокойствие. И много важно нещо било за да действа хапчето да се пие сутрин на гладно, поне 30 минути преди консумация на каквото и да е. Аз това не го знаех и откакто го прилагам ми се намали хормона наистина.
Преди и аз усещах бебо като мехурчета, ама сега нищо!!! А иначе е добре според ФМ-то и там се движеше през цялото време, но аз изобщо не го усещах. Единствено усещам някакво напрежение в матката, особено като се наведа напред.
Аз пък имам проблем с отпуските - в смисъл то не е проблем, щото ми ги дават хората, но ме е страх да не ми изгорят а не искам да ги ползвам сега. Всеки ми казва различно и незнам какво да правя. Имам отпуск от 2009, 2010 и 2011 цялата. Трябва ли да ги взема всичките, аз не искам по принцип щото искам да ми останат за след майчинството, но някои ми казват, че старите щели да изгорят. Незнам какво да правя и кого да питам най-вече  newsm78 . Отделно имам 30 дена непипната учебна отпуска, но тя не се прехвърля. Дайте съветче ако има някой компетентен.

# 712
  • София
  • Мнения: 334
Червено цвекло никога не съм консумирала и съм скептична към вкуса но ще пробвам Simple Smile
Хаха  Joy да хемоглобин рабира се. Даже на Алексче коментара не го отразих, виждам холестерол а си мисля хемоглобин и си казвам "какво толкова, нали го коментирахме преди"  Joy

# 713
  • Мнения: X
И на мен не ми е много приятен вкусът (да не кажа хич), но с морковите и ябълките става. Приемам го като лекарство и така.

# 714
  • София
  • Мнения: 334
Май се задава нова темичка, да помогнем (освен ако няма вече измислено) със заглавие  Simple Smile Аз обаче нямам такова предложение  Embarassed за сега...

# 715
  • Мнения: 61
Благодаря ви  Hug
При мен бебчо се активизира на секундата като изпия чаша мляко с какао и мед (нещо любимо напоследък)
Аз също регулирам TSH с Еутирокс, и сама си го изследвам на месец и нещо, иначе ендокриноложката на последния преглед ми препоръча чак след 2-3 месеца да го изследвам, щом сме го докарали до идеална стойност, но не мога аз така да стоя в неведение Simple Smile

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 5 690
anis81, за съжаление финансите не стигат за по-свестни доктори (които знаем, че липсват в хубавия ни градец) и ходих тук при моя си лекар - Миринчев, но в кабинета на Ковачева, където има сравнително свестен ехограф. Надявам се наистина да е наред всичко (то друго не ми и остава де) Praynig


Близу
Hug Тук съм си, чета, ама писането нещо не ми беше на дневен ред, пък и аз обичам да се губя от време на време (но пък съм в течение на случващото се в темичката) Wink

Аника, кръвно започнах да вдигам след като забременях или поне тогава забелязах, защото иначе цял живот досега съм имала ниско (към 100-110 горна граница нааай-много) и съм свикнала дори винаги след ставане или навеждане, да се хващам за най-близкия човек, стена, шкаф или каквото друго има наоколо, за да не се пльосна на земята от замайването. Оказа се, че и майка ми е била с ниско кръвно до тридесет и някоя година, но след това минала в отбора на хипертониците и ела да видиш сега как е... 170/120 не го усеща дори Confused Сега поддържам горе-долу 130/85, но вдигам на моменти до около 160/95 - затова и се плаша Rolling Eyes Всички казват, че на автоматичните апарати за кръвно не можело да се разчита много (моят е такъв - Омрон взет от Англия), но е сравняван и с нормален апарат и се държеше добре... пък и каквото и отклонение да дава, пак си е много и се усещам като парцал в такива случаи. Последно и АГ като ме измери, бях 140/90 без да ми е лошо или притеснено и той затова ми каза направо да почвам Допегит докато се консултирам с кардиолог. Надявам се да не се наложи сериозно лечение с по-силни лекарства и дози (сега съм на половинка сутрин и вечер), защото много искам да кърмя бебо Tired

А бе много августинки се събрахме тук с проблемни щитовидни newsm78

# 717
  • Мнения: 398
Добро утро момичета.  Hug
Трябва да ви черпя - вчера за първи път приспах малката преди 23 часа Grinning. Лошото е, че се събуди преди 30 минути. Така ми се иска да спи повече , а ти спи точно колкото мен.
Ние вчера се лазходихме 2 пъти -на обед и следобед, като цяло времето беше хубаво, дано и днес да е така.

estelitka - аз цвекло съм яла само на салата, няма кой знае какъв вкус.
tess- -мисля , че наистина трябва да попиташ някой компетентен, защото нали все променят закона. Мисля, че за 2011 не изгарят, защото тогава излизаш в майчинство. Специално някакъв министър каза, че за времето за майчинство отпуската няма да гори.
BubolecheMeche -не се притеснявай, дано лекарката да не е сама, а да си има сестра, пък може и да имаш късмет и тогава малката да заспи. Аз Ива съм я мъкнала на всякакви институции с мен, но на консултация само не съм.
veni9 - успех със събитието довечера.  Simple Smile
За усещането на бебето - аз рядко го усещам, по -скоро е като слабо мърдане, ритници още не раздава.
TEDDY_BEAR - пожелавам ти бързо оздравяване.
Аз преди си правих вода с малко сол, гледам, че това спрейче е за възрастни и бебета над 6 месеца, защото има повече сол.
Аз за малката от бебе ползвам това и съм много доволна:
http://www.marimer.com/en/utilisation-enfant.html
Отделно има и аспиратор, с който се изспукват секретите, като се смуква една тръбичка. Иначе обикновените аспиратори, които се стискат не ми вършеха никаква работа.
bradata - много весело си го написала това за ФМ  Laughing . А това за 20лв. за диска -  ooooh! тук го дават безплатно, все пак не е евтина самата ФМ.
Май се задава нова темичка, да помогнем (освен ако няма вече измислено) със заглавие  Simple Smile Аз обаче нямам такова предложение  Embarassed за сега...
Аз искам пролетно заглавие.

За мамите пазаруващи от Ларедут - прочетохте ли в темата какво се е случило  Shocked - вече няма безплатни доставки и само за нас ще взимат вече 20% вместо 10.

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 10:19 от Mishe333

# 718
  • Мнения: 41
Здравейте момичета!
Вчера ходих насам натам по кабинетите да ми правят изследвания,чак сега Mr. GreenСестрата ме боде два пъти,щото първия път нещо не и хареса вената,и аз като чух че ще ме боде за втори път и ми стана лошо SickКакто и да е,оказа се че сега ходя при двама лекари-единият ме води по ЗК,а при другият ще раждам,та и двамата ми казаха различен термин-уж беше 31.08,а сега пък 8.09. Rolling EyesСпомням си че и с първата бременност докторите си противоречаха относно термина Mr. Green
Алексче,как е йогата?И аз мисля да ходя,а се отказах от курсовете за бременни.
Хайде момичета,целувам ви и хубав ден!

# 719
  • Мнения: 4

А бе много августинки се събрахме тук с проблемни щитовидни newsm78



Яко ни е треснал Чернобила май! Поне така каза един даскал по Бедствия и аварии - Чернобил тогава се е отразил на меките тъкани /явно щитовидната жлеза е такова чудо  newsm78 / и се е очаквало бум на подобни болести след години.

Общи условия

Активация на акаунт