Отговори
# 720
  • Мнения: X
Алексче,как е йогата?

Още не знам, от следващия път ще имаме практически занимания. Но от доста бременни чух, че са много доволни и е допринесла много за физическата издръжливост по време на раждането.

# 721
  • Мнения: 4 784
Mishe333, благодаря ти!
Йогата е много полезна цялостно. Лично при мен действа в много отношения - физически, духовно, психически..., но въпреки че ходя от доста време, най-вероятно и този път ще се наложи да раждам секцио, но пак съм убедена, че ми помага много.
 

# 722
  • Мнения: 397
tess- - и майка ми мисли така, 3 годинислед Чернобил от нашия вход 4 жени имаха такива проблеми , едната майка ми. А при едната жена положението е било толкова лошо, че са й отстранили цялата жлеза и цял живот трябва да пие лекарства  Sad .
И мен йогата мен заинтригува, даже един път като гледах разни упражнения по телевизията - ами част от тях аз ги правя, без да знам, че е йога.  Laughing
Трябва да си сваля разни клипчета от нета, защото нямам възможност да ходя.
Да се похваля - онзи ден бях на фитнес. В един нов парк в Пловдив освен страхотни нови детски катерушки с гумена настилка отстрани, са направили и кът за възрастни - 4 фитнес уреда, аз отидох на степера. Мислех, че ще хвана мускулна треска, но нищо ми няма. За мамите от Пловдив - това е парк Чайка, зад стадион Ботев.

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 10:33 от Mishe333

# 723
  • Мнения: 54
Последният път като си правих сок за хемоглобина, го направих с цвекло, морков, ябълка и грейпфрут. Стана чак вкусно, че и на мен ми е като лекарство - пия го на веднъж, защото трябва, но така беше много свежо и приятно. Забелязах, че от сушените кайсии много ми се подува корема, то вярно, че почти 200гр. изядох, ама...
Обмислям и аз да пробвам йогата за бременни (то още от предната бременност го обмислям, дано се наканя преди да родя  Joy). Ето днес би бил хубав ден, някой да ме побутне за кураж   Flutter

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Мдааа, нищо чудно от Чернобил да са ни хубавите "гушки" Crossing Arms Ама ще си ги тъпчем сега с хормони и ще споменаваме нечии роднини любовно Whistling

А за Ла Редут вчера четох... ooooh! пусто не ни обичат франсетата и това е - и циганите ни изгониха, и пак нас дискриминират в сайта... Tired Ама пък нет широк Laughing Аз си трупкам ли, трупкам от Ибей и изобщо не ме притесняват редутци - като не ни искат парите, ще ги даваме другаде (е, малко повече ровене и гледане трябва, но пък има много по-добри оферти понякога, ако човек има време и нерви да търси Wink).

За йога или някаква друга гимнастика, честно си признавам, че нямам грам воля... а и никога не съм имала и съм толкова схваната вече Embarassed

# 725
  • Мнения: 2 357
За заглавие имам 2 предложения, едното е шеговито Mr. Green

1. Пролет иде - слънце греее, Августовската мама дебелее  Mr. Green

2. Първа пролет с Щъркела долита, Августовското бебче вече силно рита  Heart Eyes

# 726
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен момичета
Аника " Първа пролет с Щъркела долита, Августовското бебче вече силно рита " звучи много мило  Hug

# 727
# 728
  • Мнения: 9
Аника_Б, съчувствам ти. И сякаш най-много боли това, че го чуваш от друга жена. Нали се предполага, че тя, като майка, би трябвало да е по-състрадателна. А истината е, че жените-началници са много по-жестоки в това отношение.
Аз имах подобна случка преди години. Бях решила да се преориентирам като работа. Исках да работя в банка. Отивам на първото си интервю, шеф на клона е жена. Гледа ми автобиографията, провеждаме интервюто. Към края коментираме семейното ми положение и тя ме пита дали имам деца. Аз й отговорих, че на все още нямам. И въпросната госпожа ме разстреля от упор, като ми каза: "Ооооо, ма на мен не ми трябват такива като тебе. Ще започнеш работа и утре ще ми излезеш в майчинство. А кой ще ми работи?"  Shocked
Можеш да бъдеш сигурна, че това няма да го забравя цял живот. Не се притеснявай, никой няма да ти откаже болнични. А ако решиш да й отвърнеш със същото, можеш да се оплачеш ви Инспекция по труда. Но пир всички положение, щом хората там са такива, не си струва да искаш да останеш. След две-три години ще намериш нещо по-добро.


Добре дошли на новите мами. Честито на разбралите пола.
Моята по-добра половинка ме води в неделя на футболен мач. Нашата мома не спря да рита през цялото време. И после се шегувахме да не й е поникнала пишка, че толкова подскача  Laughing
Не знам как е при вас, но аз вече си усещам силни ритничета. А и във вторник съм на ФМ при Марков, така че, ако има промяна на пола скоро ще знам.  Grinning

# 729
  • Мнения: 9
Ох bradata и аз така знам и предния ми го каза това, а този ми твърди че съм ок, започвам да се плаша вече  Cry До май месец ще откача. Майка ми явно и тя е с Хашимото, (нали е наследствено) а и до ден днешен не пие лекарства и не е имала проблем и с  износването (на мен) и със забременяането...Та затова си мисля, че ако не бях отишла преди година на ендоркинолог нямаше и да разбера. Дано всико е наред  Praynig
deizyre, а ако не беше отишла преди година на ендокринолог нямаше да си бременна сега. Хашимото е една от основните причини за стерилитет. Да не говорим, че е изключително опасно колебанието на ТСХ по време на бременност. Както за спонтанен аборт, така и за развитието на плода.
Аз също имах проблеми със забременяването. След като стигнах до клиника по стерилитет това беше един от първите хормони, които ми изследваха. И така ми откриха Хашимото. Оттогава си пътувам до София, там в клиниката по ендокринология съм си харесала един доктор и съм му се врекла доживот Simple Smile Откакто съм забременяла ме кара ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да правя изследвания на ТСХ на месечна база, като включихме и изследване на FT4.
Надявам се да съм успяла да те стресна, за да вземеш мерки и да не го неглижираш. В крайна сметка в момента не отговаряш само за себе си. Смени ендокринолога с такъв, който си гледа сериозно на работата.
По принцип Хашимото е хронично заболяване, което има и ремисии, т.е. жлезата може да възстанови нормалната си работа. И то за продължителен период от време. Но по време на бременност хормоните твърде често и твърде рязко се променят, за да оставяш прегледите за такъв широк интервал от време. Прави ги сега на месец, а ако всичко е наред след това прави профилактично от време на време.

# 730
  • Мнения: 2 357
Веси, атзи тема  е стара, виж по-нагоре поста на близоо, пуснахме нова отдавна Hug

Общи условия

Активация на акаунт