Отговори
# 45
  • Мнения: 493
Лунната диета има много добри резултати в дългосочен план, но само ако се прави с ден само на течности Peace Един познат свали така 30кг за 7 месеца.
Аз не помня дали съм писала как мисля да отслабвам Simple Smile Ама да споделя. Тея като направи 6 месеца започвам да карам колело с баща ми по 36км 2 пъти в седмицата, той си прибира зимния корем(колкото моя в 8мя месец)само за няколко седмици, но той все пак прави по  200км веднъж всеки месец, аз се надявам само на леко стягане Simple Smile

# 46
  • Мнения: 37
ANGYA и на мен не са ми превели още изравнителния, но гледах в  саита на Нои с ПИК кода и пишеше  дата на ведомста 08.03. та се надявам да ме зарадват тогава.
fifi 777 добре дошла Hug

Добра и ние преживяхме това с пневмонията както писах на 10 месеца за съжаление, бяхме с кашлица, която вече отминаваше и почна да вдига температура и докторката ами от зъбите е, ние още нямахме и избиваха първите наистина, но един два дни и то все висока, но на слушалка нищо, вие можете да знаете но аз тогава не знаех, че пневмония много трудно се хваща на слушалка, трябва кръв и снимка /не че за всичко трябва да се облъчва детето, но поне кръв и ако има съмнение за нещо/, е накрая ни прати на такива и мъжа ми и занесе резултата и тя ами багажа и в болницата #Cussing out #2gunfire Това ми беше най големия кошмар, дано не се случва на никого и там имаше една толкова бездушна сестра,никога няма да я забравя, поне за децата мисля, че трябва да се подбират по определени признаци, не само образование, но да не почвам пак темата.........
Моята малка принцеса от доста време на една страна апсурт да я сложа, все е по гръб с главата на една страна, но това което ме притеснява е че е предимно на дясно, дори и някой път да и прилъжа и да заспи наляво, то след половин час като я погледна пак е надясно, не виждам да има проблем с формата на главата, но на следваата консултация ще попитам.
Отивам поне с каката да излезем малко, а тати при беба, че направо изпушвам вече в къщи, а пък колко ям, просто  ooooh!

# 47
  • Мнения: 0
ние се връщаме от преглед -доки каза,че освен хремата нищо друго му няма -нито черено гърло,нито на слушалката чу нещо  и каза да си продължаваме само с капките и по -често да чистиме нослето -охх дано се размине само с тази хрема Praynig Praynig Praynig Praynig
да си майка е ужасно трудно и притеснително -тъкмо едно нещо мине и айде друго

аз навремето спазвах лунната диета/беше всяка седмица по денонощие / ,в което се пие само вода,чай с мед и плод-ябълки-/количество ,колкото си искаш от всичк0о изброено/ -ефекта беше поразителен - много бързо отслабнах
а и аз много обичам да карам колело -отпреди не слизах от него и на работа така се придвижвах ,а то тука едни баири -доста трудничко -ма кеф голям  Party

на всички бебовци хремавци бързо отминаване без задълбочаване Praynig Praynig Praynig

# 48
  • Мнения: 329
Здравейте, момичета,

Ето ви моето списъче за спешни случаи. Ще следя и вашите предложения за да го допълвам.

При температура:
(хом)Viburcol N supp
Cool Patch - лепенки
Panadol Baby (Nurophen)

При много висока температура:
(хом)Belladonna 30CH

Диария:
Hydratin Alpha (4-5 праха)
Hydrasec 10 mg. (за кърмаче)
Enterol palv.

Повръщане:
(хом)Vomitus Heel supp. или sol. (свещички или разтвор)
Hydratin Alpha

Обезводняване:
(хом)Arsenicum album 9CH

Ухапване насекоми:
(хом)Pouman histamin 15CH
(хом)Apis 9CH
Fenistil gel

Кашлица:
Belladonna 9CH
Stodal
Hustagyl ung.

Хрема:
Sterimar spray или подобен
(хом)Allicum cepa 5CH
(хом)Euphorbium compositum spray nasal
Коризалия при течни сополи, спира хремата много бързо. Стрива се и се дава на детето, може без вода.

За всичките лекарста може да се види инфо във www.framar.bg само пишете името на лекарството на кирилица в прозорчето за търсене ☺

# 49
  • Мнения: 3 647
anna84, взехме си на Чико - Елета - водят го от 0 до 4 години и ни  го поръчаха в синьо Simple Smile  цената е 275 лева Simple Smile Вече го взехме и съм много доволна.
B_NADI , дано да  ги пуснат на  8ми Simple Smile Хем ще е  добър подаръка за празника. Аз така и не си  извадих Пик и все тормозя счетоводителката като се вкарам в някой филм. Добре, че е душа човек и никога за нищо не ми е отказала.   Hug Hug Hug Hug

# 50
  • Мнения: 276
Ето предложения и от мен в допълнение на  wondergirl и след предписание от лекар:

При температура:
свещички Ефералган

При много висока температура:
Хексалгин

Диария:
Ентерол, Смекта, Хидрасек

Повръщане:
Натриев цитрат, свещички Вомитусхил

Конюктивит:
капки Тобрекс, капки Тобрадекс

Запек:
свещички Бизакодил, Дуфалак


Болки в ушите:
Отипакс

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 17:50 от Kimbarly

# 51
  • Мнения: 397
Привет момичета  о от мен в новата ни пролетна тема.
 
Да ви попитам вие как почиствате шишетата на бебчо?Как стерилизирате?А ползвате ли препарат за почистване на бебешките съдове като Бочко например?

# 52
  • Мнения: 1 070
Аз ще се изявя против тези лекарства. Първо всичко е строго индивидуално, мисля че като казаха аптечка за първа помощ се имаше предвид Панадол, спирт и такива подобни за малки бебета. При по-големите може някой спрей за рани при охлузвания, реванол, бинт и от този сорт. За кашлицата примерно има различни типове кашлица и е глупаво да се запасяваме с няколко вида сиропа, а при наличието на един такъв, който не се знае дали ще е за същият тип кашлица може само да навреди. За Стеримара-да, може, но сребърните капки започват да губят почва след множество статии не се препоръчват особено на бебета. Ксизала е за деца над 6 години, защо е в списъка не знам, той е много силен!
Също противоалергичните със сигурност мога да кажа че всички изброени са много тежки, има разлика за каква възраст какво противоалергично се изписва. То по тази логика трябва половината аптека да се изкупи за първа помощ.

За хомеопатичните да не говоря-всяко лекарство се изписва индивидуално според човека, добрите хомеопати са затова, те си знаят.
Надявам се да не обиждам момичетата за старанието за подбора на лекарства, а и не вярвам някой да тръгне да купува всички тези неща.

За стерилизацията-аз отдавна не го правя, какъв е смисъла? Той въздухът не е стерилен, нито живее бебето в стерилна среда? А продуктите на Бочко са пълни с парабени и е една от най-глупавите козметики, ама тя си е останала още от едно време, когато нямаше голям избор на такива и е нещо като предание на поколенията.

Замислям се сега рекламата на много продукти колко е заблуждаваща, особено на прахове като Бонукс (супер нисък клас прах), да не говорим за Ариела по веригите, който е произведен за балканските страни ,нищо не изпира в сравнение например с английски Ариел, пълни са с фосфати, а Тео бебето е толкова агресивно и много майчета се излъгват да перат с него. Затова напоследък са толкова хитови болести на кожата като атопичен дерматит, екземи, обриви и алергии, които се натрупват в кожата след множество обличане на дрехи изпрани с тези прахове и след години се вижда резултата.
Вече да ни е страх не само какво ядем, ами и с какво си перем дрехите и мием съдовете.

# 53
  • Мнения: 0
7/8 ти с какъв прах переш бебчо? wash аз с тео бебе ,но щом казваш ,че е хипер агресивен май по-добре да го сменя Tired

аз също не стерилизирам вече - само 1-вия месец и то не редовно ,сега мия с гореща вода и толкоз

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 15:11 от RikaRurika

# 54
  • Мнения: 276
7/8, напълно си права че не е необходимо да ги имаш всичките тези лекарства налични у дома. Освен това изрично е написано да са предписани от лекар.  Peace Просто споделих какво са ни изписвали с каката през годините и какви лекарства обикновено имам у дома, след като сме ги пили, но явно идеята е била друга.
А за толкова малки бебета, винаги е редно да се консултираме с педиатъра. Надявам се никой на своя глава да не експериментира със здравето на детето си.  Hug

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 15:13 от Kimbarly

# 55
  • Мнения: 3 647
RikaRurika , не съм 7/8, но аз пера с Персил Сенситив и съм доволна от него  изпира на 40 градуса почти всичко Simple Smile Даже и много оаканите бодита.  ОТ 2 години не ползвам перилен препарат, който е на прах а само  течни такива и съм доволна от Персил и Перлол. Тео бебе  никога не ми е  харесвал ( не че съм прала с него) ПРосто продуктите на Тео не ми вдъхват доверие. 

За лекарствата подкрепям 7/8, че не е  нужно да се презапасяваме. Ако нещо е спешно има  и денонощни аптеки, но  определено няма да започна самолечение Simple Smile

kup74 , шишетата и помпата мия с веро и съм си купила четка за почистване на шишета пт джъмбо за около 3-5 лева. За по високите шишета е  идеална. После в стерилизатора за 5-6 мин, нашия е електрически и  пише че седят стерилни до  няколко часа след стерилизиране. Вадя ги  и  ги ползвам  и след  като са минали тези няколко часа.

# 56
  • Мнения: 1 572
Идеята за списък с лекарства е не да ги даваме произволно, а да ги имаме в къщи за спешен случай. Така при консултация с лекар по телефон ще сме подготвени до часа на прегледа.
Пример - вчера малечко акаше през половин-един час.  Като видях, че не спира от самосебе си, дадох половинка ентерол (който за късмет имах) и детето се успокои!!! Мисля, че ядох една развалена салата, защото и мен ме удари паралелно с бебо.

Почистването на шишетата в повечето случаи е само с вода и после в стерелизатора. Ако съм слагала биогайа, която стои много мазна по стените, тогава с препарат Бочко, четка и накрая пак в стерилизатора. Ползвам го не за стерилност, а защото ми е по-лесно, отколкото да търкам всяко шише, а и наистина ме е страх от препарати.

.......Добра и ние преживяхме това с пневмонията както писах на 10 месеца за съжаление, бяхме с ......... но аз тогава не знаех, че пневмония много трудно се хваща на слушалка, трябва кръв и снимка /
Ами нищо не знаех, затова сляпо се доверих на педиатърката, а тя неглижира проблема.  Днес не бих държала дете в къщи 5 дена с 40С и да вярвам на глупостите, че било НОРМАЛНО  ooooh! При все това, лекарката го прегледа само веднъж и после на всяко обаждане да и докладвам, че поддържа 40 ми обясняваше да изчакам няколко дена преди да и го заведа пак  #2gunfire

Бебешондел, идеята с колелото е стархотна. Аз по едно време ходих на работа с колело 15-16км в едната посока и с доста сериозен баир. Не отслабнах, но за тонус беше идеално.

# 57
  • Мнения: 493
Аз мия  с препарата на Шуркеър/за Явор, за Тея няма какво да стерилизирам  Crazy/

# 58
  • Мнения: 1 070
Аз се интересувам от праховете за пране много, за химията, която ни заобикаля също. Баба ми е химичка и ми обяснява много, даже е супер интересно.

Следя и тук темите за перилните препарати, има 2-3 момичета, които много разбират и са ми в голяма помощ. Например за веро- купувам от Карфур "Planet Spa", гръцко е,с една костенурка е на етикета. Верото освен че мирише страхотно е екологично, което намирам за по подходящо от Бочкото например. Е, това е много мнение разбира се, да не излезе че го натрапвам. Прахове купувам само от магазинчета за паралелен внос, сега взех австрийски Ариел течен Сензитив. Ползвах до скоро течен Диксан (който е еквивалент на Персил) и течен Корал-страхотно мирише, аз си падам по миризмите, но за бебчо е хубаво да са Сензитив. Също и не е препоръчително да се пуска пералнята само с течни препарати, в тях няма съставките, които ги има в прахообразните и пералнята отвътре много бързо може да хване плесен, а след време изпраните дрехи поради тази причина започват да излизат вмирисани на блато. Също препоръчвам от опит- един път месечно пералнята се пуска на 90 градуса без пране с прах (не течен) за бяло и без центрофуга, това е за профилактика на пералнята. Също не е хубаво да се пере само на 40 градуса, белите винаги пускам на 60. За бебетата - ако пералнята ви има бутон за допълнително изплакване- ползвайте го. С какъвто и перилен препарат да перете-всеки малко или много е агресивен.
В Карфур също е хубаво Омо-то-като едновремешното е. А препарати като Бонукс, Рекс и подобни не си и помислям да ползвам. Това са боклуците за бг пазара. Ако имате кой да ви носи от западните страни или да си пазарувате от магазинчета за паралелен внос във вашият град (по етикета е желателно да не са Хенкел или P & G) .
До тези изводи съм стигнала след щателно проучване, ако се сетя нещо друго и искате може да допълвам.

# 59
  • Мнения: 329
Списъкът, който пуснах е даден от педиатър, който работи с хомеопатия на Боарон и е за спешни случаи и при пътувания.
В него няма произволни лекарства, нито набор от лекарства за презапасяване. Всички медикаменти са съобразени с факта, че ще се дават на бебета. Стодал е сироп за кашлица от всякакъв произход /хомеопатичен/.
Не убеждавам никого, че трябва да си го набави, просто реших да го споделя.
Разбира се, винаги бих се посъветвала с лекар при конкретен проблем.

Общи условия

Активация на акаунт