За странностите

  • 20 129
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 130
Сигурно съм една от малкото луди, които чистенето и гладенето успокоява. Ако съм ядосана, яхвам метлата буквално  Laughing Освен това всяко нещо обичам да си е на мястото и да има симетрия. Иначе се изнервям. За сметка на това пък, необичам да готвя. Правя го само защото трябва.
След 7 години съжитеслтво с моят мъж и той започна да е като мен, а сега забелязвам тази "лудост" и в синчето.
ама това все едно аз съм го писала. и да гладя ми действа адски разтоварващо. само дето мъж ми, за съжаление не възпримеа. непрекъснато ми разваля симетрията.

# 16
  • Мнения: 776
Броя! Броя топчетата, които слагам в супата, ако забравя бройката, започвам да броя отначало. Броя картофите, марковите, кюфтетата и всичко, което готвя. Добре, че не броя оризчетата.  Crazy

# 17
  • Мнения: 56
За себе си не мога да кажа, защото за мен може да си е нещо нормално , за друг странно.Аз обаче имам една приятелка-страшен педант,всичко и е подредено по цветове, големина.Колкото аз съм хаотична и разсеяна, тя толкова се вглежда в най-малките детайли.Може да ме изкара от равновесие.За мен това е странно , защото съм и абсолютна противоположност.

# 18
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Сега се сетих, че се чувствам много "странно" приятно при определени действия или звуци. Много успокояващо, например, ми действа когато мъжът ми пие кафе. Самото отпиване, което е съпроводено с леко посръбване ме довежда до една тиха омая с лек гъдел. Не мога точно да опиша чувството, но е много приятно. До това състояние ме довеждат и други звуци - премляскването на един познат когато се храни, тембъра на един водещ на едно кулинарно предаване и пр.

# 19
  • Мнения: 945
Вие сигурно се шегувате за щипките Crazy  - това е супер странно да закачаш дрехите с еднакви щипки, че и да си подхождат с цвета на дрехата Shocked За първи път чувам такова нещо newsm78

Не се сещам сега за някои мои странности( сигурно имам), но се сетих, че имах една състудентка, която си гладеше много прилежно чорапите Rolling Eyes, намирам го за странно.
Сега сигурно повечето от вас ще кажат, че също ги гладят Mr. Green

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Натрапливи мисли=обсесии.
Натрапливи действия=компулсии.
Така нарича психиатрията "странностите" Mr. Green
Ето нещо по въпроса.

# 21
  • Мнения: 60
Аз много обичам да чистя канала на мивката с пинсета-изпитвам голям кеф да махам мръсотоиите CrazyХем ми е гадно да ги гледам хем се кефя,че става чисто. ooooh!

Често комбинирам цветът на шишето на парфюма с цвета на дрехите Heart Eyes

При пазаруването-вманиачвам се в нещо-примерно чанта и започвам да купувам само чанти,друг път дънки,после часовници,парфюми,шапки и така..на вълни.

Е,да,за съжаление понякога странностите стават и по-крайни и пречат на хармоничното съществуване и се налага  терапия Tired

Последна редакция: сб, 05 мар 2011, 00:29 от Кекерица

# 22
  • Мнения: 3 371
10 години не бях простирала пране. обаче сега в Бг нямам място просто за сушилня и се налага да простирам  Crazy. е, ако щете вярвайте, аз имам точно цифром и словом 6 щипки/в различни цветове/, ама няма случай да простра нещо/на откритата тераса, където слагам щипки/ и да не се сетя как в бг-мамма простират цветово  Stop. направо обсесия развих - всеки път си представям, че ако някоя съседка пази боже, пише в бг-мамма и ми види прането с различни щипки ще ме пляска през ръцете.  Mr. Green



# 23
  • Мнения: 1 175
Вие сигурно се шегувате за щипките Crazy  - това е супер странно да закачаш дрехите с еднакви щипки, че и да си подхождат с цвета на дрехата Shocked За първи път чувам такова нещо newsm78
Когато простирах, преди да минем на сушилня, и аз го правех това с щипките, но нека да обясня една логична причина  Mr. Green Тогава имахме едни много кофти щипки които боядисваха дрехите. Не знам как точно се получаваше, очаквах че самата пластмаса е боядисана и не би трябвало да пуска, но ето на, червените щипки оставяха розови отпечатъци върху бяла дреха примерно. Някои пускаха ръжда от пружинката  Tired Тогава започнах да ги разделям - бели щипки на бели дрехи, червени на червени, и т.н. Не съм простирала с щипки от 10 години обаче, не знам ако имах качествени дали бих продължила сортирането?

Мъжът ми също си подрежда ризите по цветове, преливащи се от един в друг. Много се дразни ако съм сложила някоя не на място, но обикновено той си ги глади и подрежда сам, така че не му се пречкам много. Аз самата пък много се дразня от звука на хранещи се хора - хрупане, мляскане... Дори и със затворена уста да е, просто самият хрупащ звук ме влудява. Но ако хрупащото е животно, нямам проблеми  Mr. Green

Друга странност ми е постелката в банята. Не издържам ако я видя кривната, сърби ме да я наместя успоредно на стената. Други неща из къщи не ме дразнят ако са кривнати, само постелката в банята. Трябва да й ударя едно тиксо отдолу да не ми шава  Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 60
Аз също не понасям някой да ми хрупа-луда ставам,запушвам си ушите,ужасно е! Rolling Eyes Simple Smile

# 25
  • Мнения: 945
Уфф, Палмира, отдъхнах си! Не съм сама значи hang
Дидитка, и аз го правя този номер с постелката в банята -дразни ме като е накриво Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 5 658
Аз пък досега си мислех, че се шегувате за щипките  Embarassed обаче явно не е така  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 9 776
За щипките не мога да се сетя, защото не ползвам от много години, но за прането помня, че го простирах, като почвах от най-ситните парцали и така във възходящ ред до големите дрехи на мъжа ми. Mr. Green
А иначе за нещо различно, което се сещам в момента - в цялата къща сме с вътрешни вертикални щори. Всяка щора, на всеки прозорец я завъртам в определена посока. Naughty Понякога съм си правила експерименти да обърна някоя наобратно, и трябва да ви кажа, че сън не ме хваща като легна да спя нощем. Ставам и завъртам както съм свикнала. ooooh!

# 28
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Често комбинирам цветът на шишето на парфюма с цвета на дрехите Heart Eyes

При пазаруването-вманиачвам се в нещо-примерно чанта и започвам да купувам само чанти,друг път дънки,после часовници,парфюми,шапки и така..на вълни.
Ох, и аз ги имам тези - имам чувството, че съм излезнала по нощница, ако съм облечена в зелено и съм сложила от парфюма в лилавия флакон. Самия мирис на парфюма ми става неприятен, докато на другия ден много му се радвам, ако съм облечена в лилаво.
Това с пазаруването - миналата пролет и лято имах около 6-7 бели поли и две или три в друг цвят. Нещо ме беше треснало.Обсесията продължава в лилаво есенно-зимния сезон. В момента търся подходящ цвят за пролетта  Laughing
Синдрома "пуша една цигара и започвам/ставам/тръгвам" мисля, че е достатъчно широко разпространена и се приема за нещо нормално

# 29
  • Мнения: X
За страност отбелязвам липсата на странности.  Mr. Green  Убий ме, въобще не ми дреме за щипките! Чувството ми за хармония е променлива величина.

Като дете често ми се случваше да прескачам плочки и да изягвам да стъпвам на ръбовете. Скоро четох, че не съм била единствена. Било типичен симптом на някаква разстроеност - страх от самота или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт