Зъбки мъчат юлското човече, хайде да излизат вече

  • 25 695
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Да попитам и аз-слагате ли в коритото морска сол(по старо поверие да не миришела потта на децата)или какво слагате??
И водичката подслаждате ли я?

Да - сол, черен пипер, олио, малко зеленчуци.....мммм  hahaha Joy
Сега сериозно - НЕ, дори не съм си помисляла  Shocked

Вода не иска да пие никаква.

# 31
  • Мнения: 7 418
   Диването,не е медийна лъжа,уви....  Confused
   Познавам лично хора с белези от подобна лудост на гърба си.  Peace

   AndyB,продължава ли ти диетата?И така до края на кърменето ли?  Rolling Eyes
  
  

  

# 32
  • Мнения: 2 011
    Чух в едно село да правят надлъжни надрези с бръснарско ножче в/у гърба на бебето за да растяло по-бързо.  :crazyeyes

Селмееее, Селме.... чула, недочула.  hahaha

Да те светна сега - Разрези с бръснарско ножче по гърба на бебето се правят, когато то много плаче. Защото това показва, че в него са се вселили демони, които излизат през разрезите под формата на дълги черни косми и бебето веднага след това се кротва.  bowuu

Диване, колкото и да се надяваш да не е истина, има хора, които го правят наистина.  Tired

# 33
  • Мнения: 7 418
  Дунайке,явно в различните региони и традициите ( демоните  Twisted Evil ) са различни.  Laughing
  Разрезите ,за които аз споменах,са се правили точно за растежа. (Още тази вечер мога да уточня за 200% сигурност,понеже имам такъв близък).На някои деца са се правили и на  бая съзнателна възраст(ще уточня  коя). Човека помни,как е бягал от "процедурата" и за какво е била правена. Peace  Crazy  Cry

# 34
  • Мнения: X

Диване, колкото и да се надяваш да не е истина, има хора, които го правят наистина.  Tired

Ами... на сапун! Не знам какво друго да кажа...

# 35
  • Мнения: 7 418
 Ами......Трудно е да се каже друго....

# 36
# 37
  • Мнения: 361
И аз да се запиша Hug

Първо:Благодарности на Алена за великолепната тема и Весело изкарване на Сирни Заговезни!!!
Тук ще бъде голям купон Party
Как празнувате във вашите домове?

Морска сол,захар,разрези от ножчета.......-всеки луд с номера си Crazy

Храненето-бяхме заместили 2 хранения,но напоследък на обед зорлем яде 60-80 гр зеленчук/месо и си доцоква после кърма.Нощем яде различни,м/у 1 и 3 пъти.
Яде на 4-5 часа.Вода не ще.



# 38
  • Мнения: 2 011
Надявам се Буболечката да не се засегне. Моите коментари не са насочени към нея.  Hug

# 39
  • Мнения: 94
Благодаря ви момичета ....много сте мили Hug Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 361
Ето една снимка на козунака:

Е,качеството не е като на Иренка,но все пак...... Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 7 418
Ето една снимка на козунака:.........
..........
    Че майсторски си го замесила!  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 372
Ади, явно е сладък "козунака", гледам сам си се похапва  Joy hahaha

Момичета, хубаво е преди да следвате някаква стара традиция да поровите поне из нета за коментари по темата. За разлика от нашите майки и баби ние поне имаме интернет. Много стари традиции може да са опасни (не става дума за бабините рецепти, които все още са актуални)  Peace

Вода пием доста - след всяко твърдо хранене предлагам. Ако е папкала плодово пюренце пие доста. Давам ѝ от преходна чашка и даже иска сама да си я държи - де пие, де тече, ама радост голяма самостоятелна да ми става  Heart Eyes Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 723
Туй с морската сол и потта ако работеше, нямаше да ни се насълзяват очите като се качим сутрин в автобус от градския транспорт  hahaha Бабите по-добре да си приберат овехтелите съвети дълбоко в килера.

Светлана, а сигурна ли си, че става въпрос за алергия към ябълките или е просто непоносимост  newsm78 Разликата е, че при първото участва имунната система, а при второ - не. Количеството на стомашните ензими не достига за обработката на някое вещество (което към момента на храненето може да е се явява в по-големи дози) и това да предизвика симптоми, които наподобяват алергия. Понеже не уточняваш дали си давала плод или пюре - може просто детенцето ти да е дало реакция я с/у химикал, я с/у някое помощно вещество в пюрето. Ако даваш цели плодове или си приготвяш сама пюретата, би могла да накисваш плода/зеленчука за около половин час в чиста вода или във вода, подсолена с морска сол. Повечето препарати, с които се пръскат плодовете и зеленчуците са водоразтворими се отмиват при по-старателно почистване  Peace Аз честно казано не вярвам в концепцията за био плодовете и зеленчуците, които се продават по нашите магазини, така че си чистя всичко много старателно. Дано следващият път нямате проблем с ябълката  Peace

Иначе, тази седмица четох една статия от специалист УНГ за сливиците и човекът обясняваше че преди време (преди около 50 години) детският организъм се е сблъсквал с около 5 млн. алергени, а в днешни дни с над 140 млн.

Аууу, Ади, дай някое парченце насам Wink

# 44
  • Stavanger, Norway
  • Мнения: 173
Леле, какви страхотии сте писали  Shocked За миг си преставих как някой се опитва да "накара" моя Алекси да "расте" с бръснарско ножче  #2gunfire Що за идиот трябв ада си, че да го причиниш на детето си  Rolling Eyes newsm78
Буболечке и мен разни хора ме съветваха да го осолявам, ама познай колко сериозно съм го приела  Whistling Аз не съм раждала дете за да ми го третират като туршия  Naughty
Водичка - пие повече, когато храната е по-гърста.
Заместени хранения - и ние сме заместили 2, но почти винаги сутрешното е разредено с АМ, а следобедното понякога е млечна каша или овесена каша с АМ, така че си пие доста млекце. А и на това често  кърмене определено не му липсват ценните вещества от мялкото  Mr. Green Само дето искам лека полека да изместя едното млечно хранене да е на АМ, ама не можем да намерим Ам, което да приеме вместо кърмата  ooooh! Засега съм пробвала Селия и Хумана. Като свърши второто (първото таткото го омете на кремчета), ще пробвам и фризо, а ако не и другите на пазара  Tired

Общи условия

Активация на акаунт