"Кръстници - Вълшебници!!!" - Бързи въпроси и отговори

  • 29 870
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 889
Валерия София е много дълго. Поотделно и двете имена ми харесват.
Това с кръщаването с едно име, което да съдържа двете букви, си е чиста проба отбиване на номера! Бабата, чиято буква е в средата, едва ли ще оцени тази буквичка.
Най-добре на никого, още повече, че и първото ви дете не е кръстено на никого.
За разлика от останалите, на мен Амалия много ми харесва. Никога не съм правила асоциация с аномалия.
 Rolling Eyes Ако се почне така, на всяко име може да се измисли неприятна асоциация. Важното е на вас да ви харесва!

# 691
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Валерия-София ми харесва, но аз съм голям фен на двойните имена, така че нямаше начин  Grinning . Макар че например Вероника-София ми харесва повече. Или Вера-София. И изобщо много комбинации за двойни имена мога да измисля с женски имена със С и В, но вие май се отказвате от този вариант.
Амалия ми харесва също, и то повече от Амелия. Харесва ми и Амилия. Вероятно бих й казвала Ами. Или Лия. Не откривам аномалията  Grinning . Правя си асоциация с един испански израз Muy amable , което значи нещо като "много мило", и оттам ми харесва още повече името.  Peace

# 692
  • Мнения: 1 797
Щом не съм си кръстила едното дете на никого, така бих направила и с второто. За мен така е редно спрямо децата.
Друг е въпросът, че и Амалия не ми харесва, дори без да свързвам името с аномалия.

# 693
  • София
  • Мнения: 291
София - Валерия ми звучи по - добре.
Аз бих предпочела добре познатото Анелия.

# 694
  • Мнения: 1 900
Други женски имана, в които има съчетание набуквите В и С (освен изброените) са ВанеСа, СаВина, ВаСилена...
От тях май само Савина ми харесва.
Амалия е прекалено екстравагантно за моя вкус.
С буквата А бих предпочела: Албена, Антония, Анелия, Алина, Ана, Аглая...

# 695
  • Мнения: 1 207
Валерия-София ми харесва, макар и не особено, но не бих се напъвала да измислям някакъв вариант, който да ми харесва горе-долу без да ми е съвсем на сърце, само и само за да се чувстват уважени и двете баби. Още повече, че баткото не е кръстен на никого.
Амалия ми харесва, никога не бих си направила асоциация с "аномалия". Звучи ми някак цветно, ефирно, безгрижно... Сега видях, означавало "работа, усилие", което не ми се вързва никак с асоциацията за безгрижно  ooooh! Аха, имало значение и на "работа на Бог"...
Амелия също ми харесва, имам колежка Амелия, та съм свикнала с това име. Не мога да преценя кое от двете повече ми харесва. Но определен бих избрала едно от двете пред Валерия-София.
Иначе Валерия от известно време ми е едно от любимите женски имена напоследък.

# 696
  • Мнения: 5
Благодаря на всички за дискусията bowuu

Голямото ми притеснение относно двойните имена е фактът, че често е объркващо как да се обръщаме към детето - с първото ли, с второто ли име?! Пълното изговаряне на името пък  е твърде дълго, неприемливо и често сложно за самото дете. Все пак намирам редица комбинации за много сполучливи и благозвучни /за съжаление изключвам дискутираната/ и поздравявам майките на всички деца с две имена Heart Eyes.
Амалия/Амелия ме грабват със своята мелодика и силно благозвучие. Не на последно място - имената са познати и добре приети не само в България. Колкото и да напъвам обаче слуха и другите си сетива - "аномалия" не виждам, чувам Hug
Окончателното решение все още не е взето и предстои да го направим. Други обсъждани имена са "Жаклин", "Ирен", "Лилиан". Мнения newsm78?

# 697
  • Мнения: 7 009
Жаклин не ми харесва, Ирен и Лилиан - да.

# 698
  • София
  • Мнения: 44 395
Жаклин никак не ми харесва.
Ирен...имах позната Ирена...повече ми допада с а-то...но не ми е измежду любимите...
Лилиан...хем ми е сладко, хем ми идва малко като Мариан, Илиан и т.н. т.е.  влече ме към мъжко(знам, че не е, но в такава форма ми стои така)

# 699
  • Мнения: 1 797
Ирен и Лилиан ми допадат. Жаклин - изобщо.

# 700
  • Мнения: 399
Лилиан ми харесва,Жаклин горе-долу (свикнала съм му-имам входяща племеница с това име) ,а Ирен не ми допада.Ирена-да,Ирина-страхотно! Peace

# 701
  • София
  • Мнения: 291
Като цяло не ми допада идеята да се маха буквата "а" от края на имената за момичета.
Много по - мелодично ми звучи Лилиана и Ирена.

# 702
  • Бургас
  • Мнения: 372
Амалия ми допада.Ирен въобще не ми харесва,много ми е грубо и антипатично и Ирен, и Ирена,Жаклин е симпатично,Лилиан ми харесва,много е нежно.София също ми харесва.Валерия не.Валерия-София е много тромаво.Вера-София е по-добър вариант. Peace

# 703
  • Мнения: 4 555
Амалия/Амелия ме грабват със своята мелодика и силно благозвучие. Колкото и да напъвам обаче слуха и другите си сетива - "аномалия" не виждам, чувам Hug
Това е чудесно  Hug
Много се чудих дали да си напиша мнението, но реших, че е в твоя полза да го чуеш преди да си взела решението.
Щом не успях да те разколебая, значи каквито и коментари да чуеш, след като бебето се роди и ако го кръстиш така, те няма да те притеснят. Хубаво е да го знаеш предварително  Peace

От другите имена Лилиан ми харесва, но много повече харесвам Лилия, едно от най-любимите ми имена.
Ирен не е лошо. Предпочитам Ирена.
Жаклин ми е твърде ретро.

# 704
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Лилиан ми харесва много. Жаклин и Ирен не чак толкова, но пак стават(аз съм една от малкото, която предпочита Ирен пред Ирена). Но Амалия ми харесва повече и от трите.

Общи условия

Активация на акаунт