И още една бисквитена торта

  • 26 776
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Моля, пак заповядай Hug Ама защо се изложи, нали беше облепила купата с фолио? Тя цялата торта си пада, заедно с фолиото. Аз първо леееко го отлепих от стените и после като обърнах купата, тя си тупна доброволно.

# 16
  • Мнения: 1 777
Белинда бях облепила с фолио,но чинията в която обръщах ми се изплъзна малко и част от тортата отиде на плота. Embarassed

# 17
  • Мнения: 137
Колко часа оставяте да престои тортата в хладилника Simple Smile

# 18
  • Мнения: 685
Момичета, моята микровълнова е от сто години, та може би и затова, но нали по принцип не се слагат метални нещо вътре, в смисъл фолиото  Crazy не "пуска ли искри" - не знам как точно да го кажа, но 1-2 пъти съм слагала неща с метално фолио по невнимание и почват едни пуканици и искри  Crazy

# 19
  • Мнения: 625
Хмм,много интересна рецепта,мисля да опитам,но докато четях как се приготвя и аз се замислих за това фолио...Това дето е като станиол,мисля,че не мога да го сложа в микровълновата.Може би от другия вид фолио-като найлонче,което е.От кое слагате вие?

# 20
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
malenagalena , точно за това фолио става въпрос - домакинското, прозрачното Wink.

И аз направих тортата, много вкусна - снимка утре ( дано успея да се вредя за компа , та да я кача Wink).

belinda , благодаря ти за рецептата - формата ми се получи добре, само прилични парчета не можах да отрежа - това след шестчасов престой в хладилника.На другият ден бяха останали две нещастни парченца - те се режеха много хубаво.Ти колко часа я държа в хладилника?Може би трябва поне 10 да стои, та да са стабилни парчетата newsm78.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбира се, 4е не става дума за алуминиево фолио ooooh! Ей, ще си потрошите пе4ките с тая торта Simple Smile За домакинско фолио говоря - това, с което се опакова храната против изсъхване в халдилника Peace
Аелис, аз я правих предния ден, цяла нощ в хладилника, рязахме а на другия ден следобед, хубави пар4енца станаха Peace Единият крем оба4е ми беше малко по-те4ен от другия, въпреки 4е ги разбих с еднакво коли4ество мляко, не знам защо.

# 22
  • Мнения: 685
Белинда, благодаря за уточнението  Hug
 newsm78 Как успявате да опазите торта по цял ден и нощ в хладилника  newsm78
Ако моите не я нареждат, то аз е и посегна... Joy

# 23
  • Мнения: 26
Момичета,а крем Оле на Д-р Йоткер,без варене ли е или този,койте се вари?!

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Без варене. То май няма крем Оле с варене.

Ани, моите са свикнали, 4е тортите не се ядат веднага. Аз правя торта по4ти всяка седмица и май не знам рецепта, която да не иска престой от поне 12, дори 24 4аса. Свикнали сме да сме търпеливи Wink

# 25
  • Мнения: 453
Супер сте!
Таман се чудих каква торта да направя, че бебо става на 1 годинка, а ми се иска и той да си хапне от тортичката.   chef
Дано ми се получи  Praynig

# 26
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ето обещаната снимка :



Реших проблема със сладостта по следният начин - в млякото за разбиване на кремовете добавих захар и я покрих с бита сладкарска сметана вместо със заквасена.

Много вкусна торта.

belinda, благодаря ти за рецептата Hug!

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Аелис, страхотна ти е торти4ката Hug Благодаря ти, че си снимала, аз съм ужасно несериозна в това отношение, рецептите ми рядко са придружени с веществени доказателства за вида им Blush А бисквитите ти какви са? Ако са закуски, може и оттам да е по-слади4ка. Браво!

# 28
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
belinda, с "Житен дар" я направих, както си препоръчала Wink.Към всеки 500 мл. мляко добавих по 2 с.л. захар - сладка стана тортата, то и сладкарската сметана е доста сладка - казано накратко - вкусотия Flutter.

# 29
  • Мнения: 534
Ако го сложа в силиконова форма за какс?

Общи условия

Активация на акаунт