Токуда Болница - София - 9 тема

  • 45 381
  • 707
  •   1
Отговори
# 45
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
т.е - един вид се помещават на топло  newsm78

Теичка - разбира се, че ще се случи най-прекрасното за една жена, за да се чувства пълноценна Wink)) аз силно вярвам в теб  Hug

# 46
  • Мнения: 40
Здравейте и от мен, едва сега успях да си пусна лаптопа, тъй като вчера доста ме боля и движенията ми бяха ограничени.
 Раждането мина така: в 10ч30мин трябваше да почнем, но се забавихме и влязох в операционната в 11без10. През това време ми сложиха абокат, системи, клизма(която се оказа доста безболезнена, да не кажа приятна). На масата ме закачиха с апарат за кръвно, който да го мери постоянно и ми направиха упойката - спинална както се оказа. Въобще не боля, може би малко некомфортно, но след това се случиха много по-неприятни неща. НЕ ЗНАМ дали упойката не ме хвана като хората или тъпия ми страх изигра роля, но наистина беше адски неприятно усещане.Правя извода за упойката, тъй като когато анестезиоложката проверяраше дали имам усещане си го имах, даже с лека болка, можех да мърдам краката си, въпреки че бях чела че при спинална не можеш, което много ме учуди.ще ви спестя малко подброности, тъй като все още има неродили и не искам разказа ми да ги плаши, може би просто при мен така се получи. Имаше проблеми с изваждането,което допълнително ме стресира, тъй като три пъти ме разпънаха, аха да я извадят и не ставаше, говореха нещо че е омотана, но така и не разбрах много добре. И накрая след като я извадиха ми сложиха пълна упойка, защото прецениха, че няма да се справя, за което искрено съжалявам, че не успях да издържа. Но нямах сили. Събудих се като ме караха към стаята, вече беше 1 и нещо,т.е. операцията е продължила доста повече от предвидените 45мин. Секциото го правиха Фурнаджиева и трябваше да асистира Илиев, но се оказа че има родилка в този момент и беше Кръстанова.  Прекрасно обаче беше като влезе таткото и ни донесоха бебка при нас, бяхме тримата и въпреки зашеметението ми бях много доволна.
Вчера сутрина беше първото ни ставане и аз цяла нощ понеже не мога да спя по гръб и не ме болеше грам си виках само да дойде сутринта да може някой да ми помогне да стана, че се схванах. Да, ама не. В момента в който седнах на леглото и почна да ме опъва операцията, а ставането беше голям купон- държа се за една масичка и акушерката ме крепи от другата страна. Стигнах някак си до мивката, бледа, жълта, ама упорите - ще си мия зъбите и като направих няколко по-резки движения ми се зави свят, та едвам ме върнаха в леглото. После през деня беше много трудно, но тази сутрин съм значително по-добре и факта, че ви пиша го доказва.
Иначе госпожицата е добре, вчера имахме 3 опита да се кърмим като последния беше доста успешен според мен де, тъй като на първия си виках:Леле как ще го науча това дете, то грам не иска да засуче, но после посвикна.
Роди се доста по-голяма отколкото предполагахме, та това ме успокой, тези дни ще видим как е бъбрека навън, как се справя ,тъй като ми казаха че не може веднага, трябва да се адаптира малко към външния свят и така.
Всички са много мили, снощи въпреки че ми беше втора вечер след секциото си поисках обезболяване и не ми отказаха, почувствах се лигла, но пък спах много добре, за разлика от първата вечер, когато реших че не искам и не можах да спя не от болка, а от неудобната поза - не съм свикнала по гръб.
И не ми пуснаха Happу Birthdaу за което бях много разочарована  Laughing, но явно са преценили че в този шок не го искам  Joy
Благодаря за милите думи  Hug А и да ви кажа, тази тема много ми помогна да улесня престоя си тук   bouquet

# 47
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 433
Браво, Мила   bouquet Горе главата, ще се справите с всичко - едно по едно ще се наредят нещата Wink)))

Пази си силите, че ще ти трябват Wink)))

Добре дошла в отбора на мамите Wink))   bouquet

Последна редакция: ср, 09 мар 2011, 08:25 от a.l.e.n.a

# 48
  • София
  • Мнения: 100
Marinels честито бебче, да ви е живо и здраво!

благодаря, че сподели изживяването, важното е, че сега всичко е наред, а неприятните моменти бързо се забравят

# 49
  • Мнения: 2 231
Marinels честита бебка  Heart Eyes Да Ви е жива и здрава и много много да Ви радва  Hug

# 50
  • Мнения: X
  Честита рожба, нека да бъде здрава и да ви прави много щастливи !  Hug

# 51
  • Мнения: 186
Marinels, честито ти бебенце мила  Hug Неприятните неща бързо се забравят щом погледнеш мъничкото създание , всичко от тук натам ще бъде наред   bouquet

# 52
  • Мнения: 1 572
Marinels, честито бебче!!! Да ти е здраво и щастливо, голяма радост за мама и тате  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
При съвременната спинална упойка има пълно усещане в краката, така че те е хванала бъди сигурна. Просто усещането на дърпане, което те е притеснило е наистина неприятно и все имаш усещане, че всеки момент ще те заболи, а то реално болка няма. Затова анестезиолога предпочита да приспи майката за 15 мин, което не е пълна упойка, но е заспиване и дава шанс на лекарите да действат по-бързо, по-грубо ако се налага.
Но важното е бебка да е добре и ти да се възстановиш бързо. Още утре ще си ходиш почти нормално. Аз на 2я ден ходех на ресторанта на 9я етаж макар с мъка, а на 3я ден с кеф  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 40
Още утре ще си ходиш почти нормално. Аз на 2я ден ходех на ресторанта на 9я етаж макар с мъка, а на 3я ден с кеф  Mr. Green
Laughing да ти кажа много ме зарадва с тези думи  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 1 067
Маринелс, честита ти бебка!!! Да е здрава и щастлива и да дарява мама и тати с много радост!



# 55
  • Мнения: 3 698
Маринелс, честита бебка! Да расте здрава и щастлива и много, много да ви радва!Бързо възстановяване, миличка   bouquet !

# 56
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
marinels честито и от мен Simple Smile))))))

# 57
  • Мнения: 1 572
Marinels, не разбрахме името на малката госпожица  Mr. Green Решено ли е вече?

# 58
  • Мнения: 40
Уффф,аз най-важното съм пропуснала  Joy Анастасия 

# 59
  • София
  • Мнения: 265
Маринелс, честито бебче и от мен,  да сте живи и здрави и много да ви радва   bouquet.
А ти бързо да се оправяш!
Ама страхотно име сте избрали, много силно като звучене, аз много го харесвам  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт