Токуда Болница - София - 9 тема

  • 45 422
  • 707
  •   1
Отговори
# 660
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 447
дежурният лекар те преглежда и при нужда се свързва с твоя лекар  Peace

# 661
  • Мнения: 4 589
poli12, точно както алена ти е казала. д-р Колева почти винаги вдига, ако не може, пишеп смс. Иначе отиваш в болницата и който е на смяна.

# 662
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 447
и връща обаждане, ако не еуспяла да вдигне  Peace

# 663
  • Мнения: 348
дежурният лекар те преглежда и при нужда се свързва с твоя лекар  Peace

''при нужда се свързва с твоя лекар  '' ,а ако той по някаква причина не може да дойде,те поема този който е на смяна (при мен така се получи раждането-моя лекар беше в отпуск,прие ме друг който взе решение за спешно секцио а операцията завърши трети-но аз затова и избрах Токуда -нямам оплаквания от нито един доктор и всички се справиха чудесно.)

# 664
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 447
мен също ме изражда друг лекар (физиологично), моята беше болна и изобщо не съжалявам  Peace

иначе от в къщи не бях настоятелна, защото и не бях сигурна, че раждам, отидох в болницата, от там намериха моята лекарка и понеже еше болна нямах против да ме изражда лекарката на смяна

предложиха ми, разбира се, ако не желая - да отида в Майчин дом или другаде  Peace

# 665
  • Мнения: 723
Здравейте отново момичета! Аз днес ходих на 2ри преглед в Токуда и видяхме сърчицето на бебето, отговаря на 8-ма седмица, което си е супер!  Heart Eyes  
Та, казаха ми, че е време вече да се регистрира бременността и да ми се пуснат изследвания, затова да се свържа с лекаря, който съм си избрала и така.
Сега звънях да си запиша час при Кирякова и ми дадохда час чак за 17 юни!  Shocked  Та това е след повече от месец, тогава вече ще е късно за някои от изследванията, та се чудя дали не мога при някой друг да пробвам. Освен Кирякова и Илиев кой друг бихте ми препоръчали?? Най-вероятно платено ще си я следя, т.к. ме притеснява, че ако по здравната каса няма да получа същото отношение, а и май най-добрите лекари в АГ отделението там не работят по здравната каса.

# 666
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 447
честита радост  Hug     bouquet

изследванията по каса ли имаш предвид  newsm78

добри са и Попова и Колева ... но не знам дали изобщо има по-ранен час - при когото и да е  Peace опитай  Peace

хубаво е да се следиш платено Peace, но можеш да се запишеш и по-каса  Peace и там да си пускаш изследванията, които покрива касата; вярно - повече разходки са - при два лекаря, но ти си прецени дали за тези пари си трува да се моткаш по два пъти  Peace

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Може ли някой да ми напомни как точно стояха нещата с проследяването на бременността - сега ходя по ЗК при Евтимова, а ще раждам при Кирякова.
Докога текат прегледите от женската консултация - до 9 месец ли бяха? Кога дават направлението за раждане в болница?  newsm78

А_vagabond, аз имам час за предродилна консултация при Кирякова на 27 май (ако не ме лъже паметта) но има вероятност да съм в командировка тогава и да не мога да отида. Имам доста време до раждането, ако държиш да ходиш при Кирякова и то по-рано от 17 юни дали не можем да разменим часовете? Rolling Eyes

# 668
  • Мнения: X
Може ли някой да ми напомни как точно стояха нещата с проследяването на бременността - сега ходя по ЗК при Евтимова, а ще раждам при Кирякова.
Докога текат прегледите от женската консултация - до 9 месец ли бяха? Кога дават направлението за раждане в болница?  newsm78

Направлението, заедно обменната карта се дават с болничния за 45 дни преди праждане.
ЖК тече през цялата бременност, в 8ми месец 2 пъти месечно, в 9ти месец всяка седмица, от деня на термина нататък - всеки ден. Нещо такова беше.

# 669
  • Мнения: 348
Може ли някой да ми напомни как точно стояха нещата с проследяването на бременността - сега ходя по ЗК при Евтимова, а ще раждам при Кирякова.
Докога текат прегледите от женската консултация - до 9 месец ли бяха? Кога дават направлението за раждане в болница?  newsm78

А_vagabond, аз имам час за предродилна консултация при Кирякова на 27 май (ако не ме лъже паметта) но има вероятност да съм в командировка тогава и да не мога да отида. Имам доста време до раждането, ако държиш да ходиш при Кирякова и то по-рано от 17 юни дали не можем да разменим часовете? Rolling Eyes

На ЖК имах часове до края на бременноста-т.е. до датата за секцио ,но беше излишно според мен защото ,в средата на 7 месец си избрах лекар за раждането и си плащах за ехография и запис на тоновете през седмица.Той си ме и следеше.Иначе от датата на 45 дневния си записвах часове през седмица.От кабинета когато питах кога да ходя следващия път ,ми определяха дати и записвах часовете наведнъж.Когато дойде датата за 45 дневния болничен,ми издадоха него,дадоха ми обменната карта и 2 седмици по-късно ми дадоха направление за раждане(като влязох в 9-ия месец)Тогава ми пуснаха и последните кръвно изследвания и микробиология.

# 670
  • Мнения: 3 736
На мен направлението за хоспитализация ми го дадоха две седмици след 45-дневния болничен - казаха, че има "трайност" 30 дни, като всяко друго направление.

# 671
  • Мнения: X
На мен направлението за хоспитализация ми го дадоха две седмици след 45-дневния болничен - казаха, че има "трайност" 30 дни, като всяко друго направление.

Е.. то направлението освен, че има трайност, също така е и ненужно. Без проблем го издават и като влезеш да раждаш...  Simple Smile

# 672
  • Мнения: 3 736
Верно ли? Аз си мислех, че то поне е необходимо, докато обменната карта не толкова.  Laughing Обаче настоявах да си ми ги даде, да ми е мирна душата, да знам, че документално съм изрядна.  Mr. Green
Че и нерви ми струваха, защото следящият лекар все казваше "другия път, другия път".

# 673
  • Мнения: X
Верно ли? Аз си мислех, че то поне е необходимо, докато обменната карта не толкова.  Laughing Обаче настоявах да си ми ги даде, да ми е мирна душата, да знам, че документално съм изрядна.  Mr. Green
Че и нерви ми струваха, защото следящият лекар все казваше "другия път, другия път".


Аааа не, в обменната карта е цялата информация за това, как е протекла бременността. Grinning

# 674
  • Мнения: 1 572
На мен направлението за хоспитализация ми го дадоха две седмици след 45-дневния болничен - казаха, че има "трайност" 30 дни, като всяко друго направление.

Е.. то направлението освен, че има трайност, също така е и ненужно. Без проблем го издават и като влезеш да раждаш...  Simple Smile

И аз влязох да раждам без направление. Издадоха си го сами в токуда.

Общи условия

Активация на акаунт