СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 (07.03-13.03)

  • 23 831
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 393
Абе аз искам да видя какви цифри ще лъснат, това ми е по-важно от 5-те или 10-те лв., които ще извадя, за да я получа тази информация. Това са длъжни, онова са длъжни...както виждаш, държат се арогантно и не им пука, толкова са длъжни!!! Не ми се ще после да излезе: ето, ние ви предложихме справката, но вие не поискахте да си я вземете. Според мен е блъф, от общината никога няма да ни позволят да получим цялата картинка по класирани от ИСОДГ и реално посещаващи.

# 46
  • Мнения: 4 465
Въпросът е да получим справката, пък после ще се бунтуваме на кое имаме право и на кое не.

Отивам до Московска 33 за да видя какво ме очаква. Ако ми дадат хартиения носител без да ме изнудват да купувам дискети и дискове, ще пиша. И без това после ще трябва да обобщавам информацията в един или няколко файла, за да може да се публикува и да е достъпна за всички.

В случая оневинявам дирекция Образование (поне за т. 5 до 11), защото поне пуснаха писма до директорите за да съберат информацията, но от Административно обслужване би следвало да реагират ако някой им тропоса 130 носителя и 277 страници информация и да се опитат поне да обяснят че нещо не е в ред или би могло да бъде проблем. Що е то справка и как точно се предоставя информация на технически носител. Разбирам ако техническия носител не може да побере цялата информация - тогава я качват на два, три - колкото е необходимо. Но да получиш 130 диска и дискети и да калкулираш сума от 500 лв. без да обърнеш внимание на приносителя че това е абсурдно, ми се струва безумно чиновническо отношение.

# 47
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
ЗДОИ

Безплатен достъп и разходи по предоставянето на обществена информация
Чл. 20. (1) Достъпът до обществена информация е безплатен.

(2) Разходите по предоставяне на обществена информация се заплащат по нормативи, определени от министъра на финансите, които не могат да превишават материалните разходи по предоставянето.


(3) При поискване от страна на заявител се представят сведения за определянето на разходите по ал. 2.

ЗАПОВЕД № 10 на МФ от 10.01.2001 г. за определяне нормативи за разходите при предоставяне на обществена информация по Закона за достъп до обществената информация според вида на носителя
Издадена от министъра на финансите, обн., ДВ, бр. 7 от 23.01.2001 г.
Библиотека закони - АПИС, т. 2, р. 4, № 151
На основание чл. 115 от Конституцията на Република България и чл. 20, ал. 2 от Закона за достъп до обществената информация определям следните нормативи за разходите при предоставяне на обществена информация по Закона за достъп до обществената информация според вида на носителя:

1. дискета - един брой - 1,20 лв.;

2. CD - един брой - 5,00 лв.;

3. електронна поща - 1 МВ - 0,30 лв.; заплаща се всеки започнат мегабайт и се използва за информация, съществуваща в електронен вид;


4. разпечатване - една страница (А4) - 0,12 лв.;


5. ксерокопие - една страница (А4) - 0,09 лв.;


6. факс - една страница (А4) - 0,60 лв.;


7. видеокасета - един брой плюс стойността на записа, изчислена в минута запис - 4,90 лв. + 0,25 лв. на минута;


8. аудиокасета - един брой плюс стойността на записа, изчислена в минута запис - 1,60 лв. + 0,25 лв. на минута;


9. устна справка - за 15 минути - 1,50 лв.;


10. писмена справка - една страница (А4) - 1,59 лв.


Посочените стойности не включват ДДС.

Въпросът е защо ни цакат с Н бр. дискети.

# 48
  • Мнения: 418
Абе аз искам да видя какви цифри ще лъснат, това ми е по-важно от 5-те или 10-те лв., които ще извадя, за да я получа тази информация. Това са длъжни, онова са длъжни...както виждаш, държат се арогантно и не им пука, толкова са длъжни!!! Не ми се ще после да излезе: ето, ние ви предложихме справката, но вие не поискахте да си я вземете. Според мен е блъф, от общината никога няма да ни позволят да получим цялата картинка по класирани от ИСОДГ и реално посещаващи.

И аз това си мисля ... Със сигурност сумата е толкова голяма, защото си мислят че няма как да я съберем... Но ще трябва да се обединим всички майки и да направим всичко възможно да си потърсим заедно правата, защото докато има "Това не ме засяга" няма и да се оправят нещата  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 1 635
Искали сме към 30.09. и към 31.12.2010 г.
...................................................................

Уфф, да се чуди човек дали процедурата е поради чиста проба некомпетентност или нарочно се опитват да затруднят даването на справки. Пак са предложили да се използват дискове. ooooh! hahaha

# 50
  • София
  • Мнения: 6 011
А относно това, че майките с 3 месечни деца много бързаме и така намаляваме шансове, че на дечицата, които сега стават на 2 годинки. Не разбирам, ние нали кандидатстваме за различни групи и съответно за различни места? Не се ли конкурираме само децата които са под 1 годинка за тази група?
Май се поувлякох, хубав ден на всички!  Simple Smile
Детето ти е 2010, значи се конкурираш с всички в набора за първа яслена група, т.е. някои деца ще са почти 2-годишни при тръгване на ясла, като тук говорим само за ОДЗ, чистите ясли не са предмет на системата засега.
Разликата м/у нас примерно е, че моето дете набор 2010, през септември/октомври ще бъде на 1г.9м. и ако се класира, наистина ще тръгне на ясла.
Пример - с теб и още 5 майки на толкова малки бебета, попадаме в една гранична група за 10 свободни места. Вас ви класират, а ние оставаме, да речем, първи под чертата. Вие, естествено, не се записвате и мястото се обявява отново за свободно след 2 седмици.
Да, но идва някое дете с повече точки и заема незаетото от вас място, както се случва в 99% от случаите, и моето си отвисява първо под чертата до другата година, защото за най-малките почти не обявяват места от септември нататък.
Надявам се, че сега ме разбра защо правенето на калабалък по опашките, без намерение да се пуска бебето на ясла, може да пропилее шанса на някое по-голямо дете от същия набор, на което семейството му наистина има нужда от ясла и съответно втора заплата вкъщи.

# 51
  • Мнения: 418
Цитат
надявам се, че сега ме разбра защо правенето на калабалък по опашките, без намерение да се пуска бебето на ясла, може да пропилее шанса на някое по-голямо дете от същия набор, на което семейството му наистина има нужда от ясла и съответно втора заплата вкъщи.
Има начин да не отвисяваш на опашката ако не искаш детето ти да го приемат в детска градина тази година. Като изтриеш всички кандидатури и го оставиш да си виси само в сайта.
Доста майки миналата година от нашия набор направиха така. Записахме се в системата, но не подадохме децата си при класации в яслите.
Така не правихме навалица, когато нямаме намерение да пратим децата си на градина   Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 6 588
Някой питаше на предходната стр дали вече ги има някъде промените в Правилата. http://sofiacouncil.bg/?page=sessions&id=247 тук още няма нищо..
а за промяна кои правила говорите - за общите критерии или за тези , които ЦДГ/ОДЗ е избрало.
Ще има ли промяна на доп. критерии, избрани от съответното ЦДГ/ОДЗ ?

# 53
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Някой питаше на предходната стр дали вече ги има някъде промените в Правилата. http://sofiacouncil.bg/?page=sessions&id=247 тук още няма нищо..
а за промяна кои правила говорите - за общите критерии или за тези , които ЦДГ/ОДЗ е избрало.
Ще има ли промяна на доп. критерии, избрани от съответното ЦДГ/ОДЗ ?

от линка се вижда
4. Доклад вх.№ 93-00-67/6/14.01.2011г. относно изменение и допълнение на правилата за приемане на деца в общинските Обединени детски заведения и Целодневни детски градини на територията на Столична община.
Докл. Христо Ангеличин
Решение № 80 по точка 4, обявено на

# 54
  • Мнения: 4 465
Някой питаше на предходната стр дали вече ги има някъде промените в Правилата. http://sofiacouncil.bg/?page=sessions&id=247 тук още няма нищо..
а за промяна кои правила говорите - за общите критерии или за тези , които ЦДГ/ОДЗ е избрало.
Ще има ли промяна на доп. критерии, избрани от съответното ЦДГ/ОДЗ ?

Промяна на ДК могат да правят само преди кампанията. Преди обявяването на свободните места, което вече са направили. Т.е. не би следвало по време на кампанията да се правят промени. За следващата кампания - пак така.

# 55
  • Мнения: 514
Момичета имам един въпрос, ще се радвам някой да има възможност да ми отговори!  bouquet
Следя ОДЗ-то за което кандидатстваме от август месец, то имаше нулев прием, в един момент се появи едно свободно място на текущо класиране от 05.02., класира се дете, което имаше срок да се запише до 12.02, на следващото класиране обаче на 19.02., детето отново фигурира в списъците на чакащите. В момента отново е там, уточнявам, че става въпрос за първо желание и името е специфично, така че не може да се мисли за дублиране на имената.Кака става това?Нали, ако това е първото желание на детето и то е класирано, защо не се записва, и отново фигурира в листата на чакащите?
Не е длъжно да се запише.  Peace Ако е с много точки може да задръства списъка безкрайно - чакат го до петък вечер да се запише и ако не го направи - прескача едно класиране /събота/ заради елиминация. В понеделник отново може да цъфне на опашката с много си точки, за тези деца входящата дата е без значение.
Ако е със стандартни точки - по същия начин се процедира с елиминацията и в понеделник отново може да си застане на опашката, като обаче си губи датата и му се дава реална дата, т.е. другите деца с равни на него точки, но с по-ранна дата и час, са с предимство вече.
Благодаря за разяснението, но тогава защо кандидатстват, като не го записват, това все пак е първо желание, детето е с много точки.А след това класиране не трябваше ли да премине в графа текущо-незаписани или ако не е записано, тогава трябваше да се освободи място, а след класирането на въпросното дете, не е обявено свободно място, времето не съвпада със сегашното класиране?!?

# 56
  • София
  • Мнения: 6 011
Alexal, текущо незаписано трябва да стои по време на срока за записване, т.е. класирано е в събота, от понеделник по петък е срока и пише текущо незаписано.
В петък вечерта щом не се е записало се елиминира, за класирането в събота би трябвало да се обяви свободно мястото и да се класира следващото дете от списъка.  Rolling Eyes
Ако нещо се е замотала директорката и не е обявила мястото в петък вечерта, то вероятно ще го обяви в понеделник за следващата събота.

А защо кандидатстват като не се записват - и на мен ми е чудно.  Mr. Green
Отделен е въпроса, че винаги имам съмнения относно многото точки - я някоя не е разбрала, че неомъжена не означава самотна майка, я е написала ТЕЛК-а на прабабата и т.н. и т.н. много такива случаи знам, дори един фрапиращ, но не е удобно да го плесна тук.

# 57
  • Мнения: 514
Alexal, текущо незаписано трябва да стои по време на срока за записване, т.е. класирано е в събота, от понеделник по петък е срока и пише текущо незаписано.
В петък вечерта щом не се е записало се елиминира, за класирането в събота би трябвало да се обяви свободно мястото и да се класира следващото дете от списъка.  Rolling Eyes
Ако нещо се е замотала директорката и не е обявила мястото в петък вечерта, то вероятно ще го обяви в понеделник за следващата събота.
Колкото и да е заплесната директорката, ако е записано са минали павече от 3 седмици и не би трябвало да го има в чакащи, а ако не е записано, трябваше да има свободно място, а такова не се обяви през тези седмици.Според мен нещо не е както трябва, но знам ли, иска ми се да има разумно обяснение, но...Благодаря за отговора!  bouquet

# 58
  • Мнения: 418
Цитат
А защо кандидатстват като не се записват - и на мен ми е чудно.  
Няма нищо чудно да има деца висящи на списъците от няколко години, а в това време родителите да са се изнесли заедно с отрочетата си в провинцията и там да живеят ...
Знае ли човек?
Има ли система да отчита когато има такова движение?
Ако няма така може това дете да се записва и отписва чрез системата докато не стане на 7 години и не отиде в първи клас  newsm78
Ето още една причина  за не записване на дете в ДГ,
и още няколко мога да  измисля ...
Не е само да имаш баба инвалид  Laughing Laughing Laughing

# 59
  • Мнения: 4 393
След като му изтече срокът за записване, няма как да кандидатства наново това дете, освен ако родителите после не влязат в профила и не направят наново кандидатурата...което едва ли се случва, ако семейството отдавна е в провинцията и не му е нужно място в софийска ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт