СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 (07.03-13.03)

  • 23 826
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • гр.София
  • Мнения: 4 167
 Ами,направо да обявяваме кампания,да съберем по лев-пет за пустата им информация,дето й казват "обществено достъпна"
 Извинявам се ако са ми тъпи въпросите,но
 Ели, към коя дата е актуална тази информация? Всичките ли набори,посещаващи в момента включва? Имате ли право да я публикувате и оповестявате?

 По въпроса с 6 ОДЗ.
 Дали тези деца не са се сдобили тайнствено с братчета и сетричета в ОДЗ-то? Плюс точката за местоживеене в квартала стават  0.2 т
 А доскоро,при старите правила на пед.съвета са отговаряли на 0.2т  от местоживеене и за това ,че са работещи/учащи?

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 12:20 от blanc

# 31
  • Мнения: 514
Момичета имам един въпрос, ще се радвам някой да има възможност да ми отговори!  bouquet
Следя ОДЗ-то за което кандидатстваме от август месец, то имаше нулев прием, в един момент се появи едно свободно място на текущо класиране от 05.02., класира се дете, което имаше срок да се запише до 12.02, на следващото класиране обаче на 19.02., детето отново фигурира в списъците на чакащите. В момента отново е там, уточнявам, че става въпрос за първо желание и името е специфично, така че не може да се мисли за дублиране на имената.Кака става това?Нали, ако това е първото желание на детето и то е класирано, защо не се записва, и отново фигурира в листата на чакащите?

# 32
  • Мнения: 4 393
Айде да ги съберем тези 500 лв., колко майки сме, пишещи в темата...едва ли ще ни коства кой знае колко от семейните бюджети.

# 33
  • Мнения: 753
Ели, давайте сметката и да събираме парите. newsm10

# 34
  • Мнения: 57
Ужаааас! Как може да са толкова безхаберни тия хора! И като се замисля, че не само по отношение на детските градини е така, а за всяко нещо, за което си опрял до държавната бюрократщина! #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Айде да ги съберем тези 500 лв., колко майки сме, пишещи в темата...едва ли ще ни коства кой знае колко от семейните бюджети.
инсп. Гаджет, нямам нищо против да ги съберем, но не се знае каква е информацията, която ще ни дадат, нито дали ще ни е от полза. И от къде на къде ще ни искат толкова пари?! По каква тарифа или ценоразпис ги сметнаха?! И как така ще ни дават дискове и дискети?! Ами като искат толкова пари да се напънат да си класифицират информацията и да ни я "продадат" в " търговски " вид! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Иначе, ако се навият и другите няма да се цепя от колектива, де...

# 35
  • Мнения: 4 465
Да се оплача - звънях в деловодството на СО, за да уточня каква сума дължим за справката, която поискахме със ЗДОИ за броя на записаните деца и основанията за тяхното записване.

Според един господин, който всячески се опитваше да се оттърве от мен, когато реагирах бурно на това което ме информира, трябва да си закупим от СО 66 бр. дискове и 63 броя дискети, защото те така били получили информацията. И всичкото това за около 500 лв.

Не можело да отида с мой носител да ми качат файловете или да ми дадат един носител с всички файлове. Не било тяхна работа. Не можело да си взема и само хартиените екземпляри, защото те предавали това което на тях им предавали. Т.е. трябвало да ми предадат всичко. Даже и протокол са ми подготвили, за да не ме бавят. Боже господи, прибери си вересиите #Crazy. Не знаех че когато поискаш нещо в електронен вид, това ще отприщи мераци за търговия с носители. А това че нямам къде да чета дискети, си било мой проблем.

Опитах се да му обясня че проблемът си е вътрешен на СО и ако може да си уточнят нещата, но отговорът беше че не е негова работа и "да си запазя лекцията, защото не била за него". Той не можел да вземе отношение въпреки абсурдността на ситуацията.

Ели,не искам да те разочаровам,но в друга връзка за друга информация в друга община съм искала документи по ЗДОИ и се процедира по същия начин-добре че в моя случай инфото беше 1 ред, но пак го получих на диск, за който си платих.

Процедира се както се организират. Плащам си необходимия носител, но не 130 броя такъв. Защото със сигурност информацията може да се даде САМО на един носител, но човекът е чиновник и не ЖЕЛАЕ да потърси решение на въпроса. Сто пъти ми обясни че му губя времето като го държа на телефона. А ние сме поискали справка. Просто справка. Тя може да излезе и една страница, може и сто, но при всички положения може да се събере в един файл. Не стига че няма да получим справка, а насипна изходна информация, ами и ще трябва да си купим и множество безполезни дискове и дискети.

# 36
  • Мнения: 309
аз имам един такъв сигурно глупав въпрос! На 11 април се генерират еднакви входящи номера за набори 2006, 2007, 2008, 2009 и 2010, което не разбирам с каква цел се прави?!  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 12:58 от Zaiche

# 37
  • Мнения: 4 465
Ами,направо да обявяваме кампания,да съберем по лев-пет за пустата им информация,дето й казват "обществено достъпна"
 Извинявам се ако са ми тъпи въпросите,но
 Ели, към коя дата е актуална тази информация? Всичките ли набори,посещаващи в момента включва? Имате ли право да я публикувате и оповестявате?

 

Искали сме към 30.09. и към 31.12.2010 г.
Искали сме следното:
1.   № на групата и детското заведение;
2.   общ брой записани деца в групата;
3.   брой деца преминали в групата от предходна година (само за ОДЗ);
4.   брой записани деца в групата след класиране от ИСОДГ по общия ред;
5.   брой записани деца в групата по т. 2.2.3. от Правилата за приемане на деца в общинските обединени детски заведения и целодневни детски градини на територията на Столична община;
6.   брой деца с хронични заболявания, записани в групата по т. 2.2.3 от Правилата за приемане;
7.   брой записани в групата деца с хронични заболявания, удостоверени с ТЕЛК;
8.   брой записани в групата деца с хронични заболявания, удостоверени с документ от ЛКК;
9.   брой записани в групата деца с хронични заболявания с друг удостоверяващ документ;
10.   брой деца, записани в групата с решение на Комисията към Дирекция „Образование” на Столична община;
11.   брой деца записани в групата по други причини (моля уточнете какви).


Следва да ви информирам че според зам. кмета Ангеличин, информацията от 1 до 4: "... не съставлява обществена информация..... Тя се съдържа и публикува на интернет адрес kg.sofia.bg и по начин е достъпна за всички граждани. Справки могат да се извършват безпрепятствено поради общодостъпния и характер ................" #Crazy

Т.е. трябва да платим на СО 500 лв. за да получим в незнайно каква форма информацията от т. 5 до 11. Нищо че т. 1. е референтна и без нея те на практика не могат да кажат че дават каквато и да е информация. А иначе каквото получим имаме право да го публикуваме.

# 38
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 529
Някой питаше на предходната стр дали вече ги има някъде промените в Правилата. http://sofiacouncil.bg/?page=sessions&id=247 тук още няма нищо..

# 39
  • Мнения: 418
Айде да ги съберем тези 500 лв., колко майки сме, пишещи в темата...едва ли ще ни коства кой знае колко от семейните бюджети.
Абе какви пари, какви 5 лв.

Това е Държавно безхаберие, но то зависи и от НАС, не само от властимащите, от лекари, катаджии, общински служители и т.н. Обслужващи НАРОДНИТЕ ИНТЕРЕСИ хора...
Докато те не се научат, че НАРОДА Е ТОЗИ КОЙТО ИМ ПЛАЩА заплатите, и докато самия НАРОД НЕ СЕ НАУЧИ ДА ИЗИСКВА И ЧЕ ТОЙ Е РАБОТОДАТЕЛЯ ИМ, нещата ще се случват по ТОЗИ НАЧИН!!!
Има някакво объркване останало от СОЦИАЛИЗМА !!! Ние сме ХОРАТА, които трябва да изискваме, а не ДА ПЛАЩАМЕ ЗА ДОБРО  ОТНОШЕНИЕ И СПРАВКИ ЗА НЕЩО КОЕТО СА ДЛЪЖНИ ДА НАПРАВЯТ!!!
И Докото не го РАЗБЕРЕМ няма да се ОПРАВЯТ НЕЩАТА!!!
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

АААА това хич не ми харесва!!!

# 40
  • Мнения: 4 393
Въпросът е да получим справката, пък после ще се бунтуваме на кое имаме право и на кое не.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичета имам един въпрос, ще се радвам някой да има възможност да ми отговори!  bouquet
Следя ОДЗ-то за което кандидатстваме от август месец, то имаше нулев прием, в един момент се появи едно свободно място на текущо класиране от 05.02., класира се дете, което имаше срок да се запише до 12.02, на следващото класиране обаче на 19.02., детето отново фигурира в списъците на чакащите. В момента отново е там, уточнявам, че става въпрос за първо желание и името е специфично, така че не може да се мисли за дублиране на имената.Кака става това?Нали, ако това е първото желание на детето и то е класирано, защо не се записва, и отново фигурира в листата на чакащите?
Не е длъжно да се запише.  Peace Ако е с много точки може да задръства списъка безкрайно - чакат го до петък вечер да се запише и ако не го направи - прескача едно класиране /събота/ заради елиминация. В понеделник отново може да цъфне на опашката с много си точки, за тези деца входящата дата е без значение.
Ако е със стандартни точки - по същия начин се процедира с елиминацията и в понеделник отново може да си застане на опашката, като обаче си губи датата и му се дава реална дата, т.е. другите деца с равни на него точки, но с по-ранна дата и час, са с предимство вече.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 011
аз имам един такъв сигурно глупав въпрос! На 11 април се генерират еднакви входящи номера за набори 2006, 2007, 2008, 2009 и 2010, което не разбирам с каква цел се прави?!  Rolling Eyes
За да се даде равен старт на всички деца за новата учебна година.

# 43
  • Мнения: 418
Въпросът е да получим справката, пък после ще се бунтуваме на кое имаме право и на кое не.

Хубаво, а докато не го направим те ще си мислят, че правят нещо "добро" за общината... а общината се храни от нашите данъци  Twisted Evil Ама, че омъгьосан кръг...
След като си платим парите, какво ще скочим за какво?  Ще кажат имали сте платили сте ... и това е всичко ...
Право, бунт?!? Какво право, какъв бунт? След свършен факт  newsm78
Ще си боксуваме на място и следвашите след нас също ... Защото така е "редно" и това е "редът установен дълги години"  Confused ooooh!

# 44
  • Мнения: 6
Леле колко сте изписали!

Първо благодаря на всички ви за мненията, нещата започват да ми се изясняват.  bouquet

Не че има нужда да се защитавам, но да обясня.
Калабалък по опашки не съм правила, записах малката в близката ясла седмица след като бяха минали опашките(нямаше никои, съответно сме някъде много накрая в списъка казаха ми че няма никакъв шанс).
Кандидатура в системата пуснах, защото мислех, че кандидатурите се запазват и че има значение кога си подал(както в яслите за които закъсняхме).
Иначе на мен платените ми майчински изтичат Януари(няма да запиша малката преди това, защото ще си я гледам докато имам майчински). Наистина ли неплатения майчински е вече само 6 месеца?!  Sad Щом не може да се запишем Януари, ще чакаме другия Септември. До колкото разбрах всичко се изтрива и отначало ще подаваме за 2 група.
Не кандидатствам за ясла заради точката, трябва да тръгна на работа когато изтекат майчинските, ако ни класират - класират, ако не ще търся други варианти. Лошото е, че в Надежда не видях да има частни детски градини, така че ще трябва гледачка.
А относно това, че майките с 3 месечни деца много бързаме и така намаляваме шансове, че на дечицата, които сега стават на 2 годинки. Не разбирам, ние нали кандидатстваме за различни групи и съответно за различни места? Не се ли конкурираме само децата които са под 1 годинка за тази група?

Май се поувлякох, хубав ден на всички!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт