СТРАСТИ - градините в София кампания 2011/2012 (07.03-13.03)

  • 23 834
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
И аз Благодаря на мамите, които поддържат темата!  bouquet

Започвам с въпрос.. Embarassed но не успях да намеря отговор на 1стр.

Става дума за записаните за Септември.

http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=24&k=174

В 25ОДЗ, пише че капацитета, места прехвърлени за Септемви И ЗАПИСАНИ ЗА СЕПТЕМВРИ СА 20.
като свободните места са нула.

Въпроса ми е тези записани за Септември ... за коя година са...за 2011 или 2010г.
Питам, защото от Април 2010г. не са записавани деца, поне през ИСДОГ!
Тоест по моята логика тези записани за Септември са още от 2010г миналата година.
А ако по някаква причина съм пропуснала през текущите класирания прием на деца ( което е невъзможно), защото бяхме преди седмица на 5-то място в Чакащи и наѝ- вероятно ако са приели 20 деца ние също щяхмеда бъдем приети!

Дали ме разбрахте! newsm78

Една мама питаше, защо се борим за градина с 0 свободни места!
Защото бабата ни е в Банкя и не желае да пътува никъде другате за да я взима. Иначе имаме профил и по месторабота за ОДЗ на Оборище по 2-ро желание. А за 25ОДЗ се борим защото в момента са в ремонт, но да Април МАЍ месец ще отворят врати за ясленските групи!
Най-вероятно миналата година са обявили 20 места и те са попълнени още тогава. Не са пускали нови места през годината, няма да пуснат и сега.

Колкото до това, че градината ви е най-удобна - хубаво, но в нея няма да влезете защото няма места! Това, че бабата иска да взима детето само от тази градина - хубаво, но в нея няма места! Какъв е смисъла? Сори, но така може да кандидатстваш и за градина на Луната  Wink Peace .
Търсете градина, в която има места.

Вие си оставете градината в избрани, за да имате ранната дата, а Май, ако и когато пуснат нови места я вдигнете на някоя от първите позиции. Това, че сега я държите там и не влезете няма да ви даде никакво предимство Май месец, защото тогава ще се наредят деца с много точки и е твърде вероятно да не ви огрее. НО ще загубите и възможността да ви приемат Април в другите градини.

# 16
  • гр.София
  • Мнения: 4 172
 Видях,че в старата тема коментирате възможности за децата от Младост.
В Дървеница ще строят голямо ОДЗ.  Обещават го за до края на годината,но практиката показва,че сроковете не се спазват.

 

http://sofia.dir.bg/2011/03/02/news8115248.html

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 09:47 от blanc

# 17
  • Мнения: 1 987
AnMary Heart Eyes Hug

Интересно влизам в систамата и гледам:
До миналия ден деца с точки 8,1 бяха подредени по азбучен ред, а сега пред всички е едно дете със същите точки, но с буква М?
Защо се получава така...
И какво да правим като ние сме с буква накрая на азбуката  newsm78
По важно е с колко точки сте и ако сте в гранична група какъв случаен номер ще ви се падне. Азбучният ред ще се спазва до класиранията и няма никакво значение дали името на детето е с А, Л или Ю.
AnMary,   bouquet

# 18
  • Мнения: 847
Много сте изписали тези дни, не смогнах да ви изчета. Има ли публикувани някъде Правилата с промените?

# 19
  • София
  • Мнения: 222
klodia, предполагам, че родителят на детето си мисли, че азбучният ред определя нещо. Поради тази причина (само предполагам) е написал детето с латинско М и останалите буквички на кирилица. Азбучният ред в случая го поставя на първо място (латинските букви са преди нашите в подредбата), но така или иначе значение няма.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 381
Успех на всички и от мен. Довечера ще проверя дали има и при нас подреждане по азбучен ред. Въпреки че това едва ли ще ни е от полза.
Имам въпрос. Когато много деца имат 8 т., но 2 от тях ги събират с второ или трето желание (така фигурират в списъка на чакащите), децата с първо желание преди тях ли са въпреки еднаквия бр. точки или няма значение?
Благодаря!  Hug

# 21
  • Мнения: 753
Киа, за съжаление няма значение, но е нормално да отпаднат, защото това им е второ желание.
Логично е да се запишат там, където им е първото желание.

# 22
  • Мнения: 4 393
Успех на всички и от мен. Довечера ще проверя дали има и при нас подреждане по азбучен ред. Въпреки че това едва ли ще ни е от полза.
Имам въпрос. Когато много деца имат 8 т., но 2 от тях ги събират с второ или трето желание (така фигурират в списъка на чакащите), децата с първо желание преди тях ли са въпреки еднаквия бр. точки или няма значение?
Благодаря!  Hug


Няма значение, точките се гледат, а не поредността на желанията.

# 23
  • Мнения: 514
Хайде и аз да следя,успех на всички! Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 320
AnMary, нещо разбра ли се, защо в 6 ОДЗ има деца , които са си запазили 8.2 точки от миналогодишния прием? Аз подозирам, че родителите не са актуализирали профилите, но хипотетично, ако не го направят?

# 25
  • Мнения: 4 465
Да се оплача - звънях в деловодството на СО, за да уточня каква сума дължим за справката, която поискахме със ЗДОИ за броя на записаните деца и основанията за тяхното записване.

Според един господин, който всячески се опитваше да се оттърве от мен, когато реагирах бурно на това което ме информира, трябва да си закупим от СО 66 бр. дискове и 63 броя дискети, защото те така били получили информацията. И всичкото това за около 500 лв.

Не можело да отида с мой носител да ми качат файловете или да ми дадат един носител с всички файлове. Не било тяхна работа. Не можело да си взема и само хартиените екземпляри, защото те предавали това което на тях им предавали. Т.е. трябвало да ми предадат всичко. Даже и протокол са ми подготвили, за да не ме бавят. Боже господи, прибери си вересиите #Crazy. Не знаех че когато поискаш нещо в електронен вид, това ще отприщи мераци за търговия с носители. А това че нямам къде да чета дискети, си било мой проблем.

Опитах се да му обясня че проблемът си е вътрешен на СО и ако може да си уточнят нещата, но отговорът беше че не е негова работа и "да си запазя лекцията, защото не била за него". Той не можел да вземе отношение въпреки абсурдността на ситуацията.

# 26
  • София
  • Мнения: 969
AnMary, нещо разбра ли се, защо в 6 ОДЗ има деца , които са си запазили 8.2 точки от миналогодишния прием? Аз подозирам, че родителите не са актуализирали профилите, но хипотетично, ако не го направят?

И в градината на каката, където естествено сме писали 1-во желание се получи по същия начин. Само моя син и още 2-3 дечица слязохме с 0.1т. надолу, всички останали си запазиха бр. точки, което е много странно за мен. Така ние, въпреки предимството с кака в градината пак отиваме в гранична група. Като следях обаче често списъците на 28.02. и се получи - ту се увеличаваха точки, ту се намаляваха и непрекъснато имаше разместване на 4-5 деца в списъка  Shocked Или нещо нередно има в системата или усещам, че ще има доста отказани записвания от директорката на нашата градина, ако родителите си пишат някакви доп. критерии, без да могат да ги докажат после. Така беше станало и миналата година. Иначе актуализацията на профилите се прави автоматично, демек каквото родителите са вписали като инфо това излиза и така се определят тези 0.1т.
Успех на всички и дано се изясни ситуацията с променените критерии и непроменени точки.
Току що прочетох написаното от Ели - какво да кажа, просто нямам думи  Close

Последна редакция: пн, 07 мар 2011, 12:11 от sofy

# 27
  • София
  • Мнения: 843
Божкеее, Ели, нямам думи! И това е ДА, която трябва да е в услуга на гражданите, същите тези граджани, които я издържат с данъците си!
Желая ти здрави нерви, то с такива (да не ги характеризирам, че ще ме баннат Embarassed) като общува човек неизбежно полудява...
Успех и благодаря за борбата, която водите, тя е за всички нас   bouquet

# 28
  • Мнения: 377
Леле, лелееее  Shocked. Ели, остави ме без думи! Трябва и помощник да си вземеш  Laughing

# 29
  • Мнения: 847
Да се оплача - звънях в деловодството на СО, за да уточня каква сума дължим за справката, която поискахме със ЗДОИ за броя на записаните деца и основанията за тяхното записване.

Според един господин, който всячески се опитваше да се оттърве от мен, когато реагирах бурно на това което ме информира, трябва да си закупим от СО 66 бр. дискове и 63 броя дискети, защото те така били получили информацията. И всичкото това за около 500 лв.

Не можело да отида с мой носител да ми качат файловете или да ми дадат един носител с всички файлове. Не било тяхна работа. Не можело да си взема и само хартиените екземпляри, защото те предавали това което на тях им предавали. Т.е. трябвало да ми предадат всичко. Даже и протокол са ми подготвили, за да не ме бавят. Боже господи, прибери си вересиите #Crazy. Не знаех че когато поискаш нещо в електронен вид, това ще отприщи мераци за търговия с носители. А това че нямам къде да чета дискети, си било мой проблем.

Опитах се да му обясня че проблемът си е вътрешен на СО и ако може да си уточнят нещата, но отговорът беше че не е негова работа и "да си запазя лекцията, защото не била за него". Той не можел да вземе отношение въпреки абсурдността на ситуацията.

Ели,не искам да те разочаровам,но в друга връзка за друга информация в друга община съм искала документи по ЗДОИ и се процедира по същия начин-добре че в моя случай инфото беше 1 ред, но пак го получих на диск, за който си платих.

Общи условия

Активация на акаунт