Да пълзи опитва вече августинското човече

  • 23 967
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 841
Айде и аз да се запиша в новата тема. Докато се обърна сте изписали света  Hug
Незнам как става напоследък обаче май аз не чувам вече бебето нощем. Всъщност чувам го, обаче все си мисля че сънувам и продължавам да спя. Случи ми се даже мъжа ми да ме изръга, че малкия плачел  doh представяте ли си?

Аз днес на малчо му дадох коричка от хляб. Скъса ми нервите и само така се успокои. То пък за капах хляба толкова мек и лигав. На няколко пъти му вадех парчета от устата и постоянно го зяпах да не направим някоя беля. Смятам с хляба да задържа до тук. По нататък пак. Явно много ни мъчат зъбите, както е весел и изведнъж става адсаки крив и започва да крещи. Днес чак си мислех да не би да го боли я стомахче я уши - ама не. Бутах бутах и нищо.
Искам да започна да давам на малкия някакви бисквитки, да може да се чеше с тях и се сетих че една приятела даваше на нейната хубавица едни, но трябва да отида до магазина и да се разтършувам какви са и що са. Иначе поне ги знам как изглеждат.
Утре сутринта си яхвам колата (най - накрая вече си имам кола, урааааа) и ще ме няма цял ден. Студ не студ хич не ми пука. Имам малко работа в университета и после отивам да обикалям бебешките магазини. Само дето май Манолито ще ми откъсне ръцете и май ще си взема кенгуруто (за да ми откъсне раменете). Уффф то и наща не е лесна.

# 31
  • Русе
  • Мнения: 276
agnesana, пробвала ли си със слинг? Ако е вързан правилно, не боли нито гръб, нито рамене.  Peace

# 32
  • Мнения: 4 841
Не съм пробвала, но според мен няма смисъл вече да търся да купувам. То няма за кога. А и малкия е 10кг, повярвай с каквото и да го нося пак ше ми тежи.

Абе щях да питам, имате ли си летни колички и ако не мислили ли сте какви ще си купите? Влизах в темата за колички ама се почувствах като последният голтак. То там не бе мерене на пишки не бе чудо. Въртяха се суми от рода на 700 - 1500лв. За тия пари на свекъра скоро кола купихме. Тая количка ще се ползва една година, максимум две.  doh
На Пени имаше промоция за 3 март за колички и аз отидох да видя един ден предварително за какво ще става на въпрос, та нещо не ме грабна количката. Чиполино ама съвсем обикновенна без легнало положение и много паянтова ми се стори за 64лв. Видях и нормалната цена - 75лв. А и имаше само две  #Crazy което е обвързващо с цвета. Абе с две думи не ми хареса. Продължавам да търся. Зимната ми количка не е моя и мисля да я връщам, понеже за лятото не е много практична, а и тежи 100 кила (и малко трудно ми се събира в колата). По принцип съм решила да заделя към 100лв за количка.

# 33
  • Мнения: 99
Либи и моя мъж спи като пън, а аз съм като заек само да си обърне главичката малкия и съм се събудила. Имало е вечери особено в началото, в които съвсем егоистично съм го оставяла да заплаче, за да се събуди мъжа ми  Blush , но нееееее той не помръдва  #Cussing out Винаги съм завиждала на хората, които спят дълбоко. А най-се дразня от репликата на другия ден /след яко мърморене от моя страна/ "ми що не ме събуди"  #2gunfire .
Пишлето и аз всяка вечер издърпвам назад лекичко колкото може и изплаквам /още от втория месец/, но напредъка ни е почти незначителен.

# 34
  • в рaя
  • Мнения: 233
При нас е доста относително, понякога той се събужда, понякога аз... обаче напоследък спя като пън и доста често той ме събужда, за да се отместя и ми подава малката. Обаче после си заспива и дори и да бърборим хич не ни отразява  Crazy
Ние се записахме с второ падане, доста се изплашихме и двете, но мина бързо. Само за секунди отидох до 00 и я заварих под масата, пищейки! А бях я заградила...
Честити зъбчета на всички. Да излизат бързо и лесно и да не тормозят бебоците! Ние нямаме никакви признаци за зъбче, само кривенето, което си е вече от доста време.

Аз да ви попитам - всички бебоци ли вече бърборят "мамама" и т.н. Моята буба изобщо не казва никакви срички, само някакви звуци като "ааа", "ббб"...

# 35
  • Мнения: 4
И аз да се разпиша веднъж на първите странички. Заглавието е много хубаво, само дето ние сме много далеч от пълзенето. Той с 300 зора успява да се обърна, а за друго изобщо не се и опитва. Имам въпрос към мамите раждали секцио. Вече мина доста време, а корема продължава да ме наболява, незнам каква е причината, не си спомням първият път да е било така, при вас има ли такова нещо.
Честити зъбчета на Александър. tooth
Болката каква е, т.е постоянно ли те боли като лягаш и сядаш, само като натиснеш мястото или е на моменти? Аз като натисна мястото ми е едно изтръпнало. Понякога когато има газове или корема се издува (ако съм яла нещо) също боли. Но иначе нямам постоянна болка. Ако продължава да те боли, ходи на лекар най-добре

# 36
  • Мнения: 0
spirit, аз също раждах секцио (първо), но от близо три месеца не усещам по никакъв начин раната. Преди ме наболяваше взависимост от начина по който съм седнала или легнала, стоеше като изтръпнало, но сега вече няма проблем.
moli84,а аз си мислех че само моят мъж спи в другата стая  Laughing. Той също се събужда от най- малкият шум и милия вече почти година спи там, че преди да родя ставах по 20 пъти на вечер до wc, сега пък бебка постоянно нещо мрънкоти Whistling

# 37
# 38
  • Мнения: 202
съвсем егоистично съм го оставяла да заплаче, за да се събуди мъжа ми  Blush , но нееееее той не помръдва  #Cussing out
Това и аз съм го правила- без резултат разбира се. Преди известно време при такава ситуация вечерта , бях доста се поизнервила- събудих го( смятай колко съм била настоятелна в ръчкането) и той ми вика: "Оф , аз ей сега  заспах". И тогава се разкрещях : "ТАка ли, а аз кога ще спя?"  Whistling Понякога изнервя ,спи непробудно. И от скоро хърка адски гадно... с възрастта се влошава май  Twisted Evil мисля какво да му купувам че не се търпи.


 Момичета аз от Canpol  съм мн доволна- имам вече доста техни неща и реших да споделя . Последно като търсих такъв комплект" първа грижа за зъбките" като на Миро на Билянка , си купих пах на Канпол , че др бяха свършили. И са почти 2но по евтини нещата им( поне които аз съм гледала).



И последно - мн ме изнерви пак моя - вкъщи било мизерия.. а аз днес чистих цял ден почти.. Тъкмо  си мислех да не се караме , че ме изнерви преди това , ама това беше капака и нямаше как да не си легне без да си говорим.. Понякога са адски темерути и неблагодарници

# 39
  • Мнения: 4
аз от моя мъж за сега немога да се оплача  Heart Eyes откакто се е родил бебока ми помага, през нощта понякога не чувам бебока и той става без да ме буди, или ако не иска да заспи бебчо,го приспива. Още от началото му казах че ще си спи при нас, всеки е уморен по един или друг начин. Все пак ходи в командировки и сама си се оправям,но когато е наличен влиза в действие  Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 111
Хайде и аз тук Simple Smile
Благодаря за новата тема с хубаво заглавие!  Hug
Мишо с пълзенето назад се справя добре, но напред е много смешен. Всеки ден измисля нещо ново. Напоследък имам чувството, че ще направи кълбо напред вместо да пълзи Simple Smile застава на колене, вдига се на ръце и тъкмо си мисля, че ще се плъзне напред, а той вдига високо дупе и забива нос и ааа още малко и кълбо ще направи. Другия забавен номер, който прави е да застане на колене и ръчички и да започне да се люлее напред назад Simple Smile и в един момент се хвърля напред целия и започва ръмжене Simple Smile Иначе така на четири "крака" се върти в кръг и си мърмори Simple Smile

От двусричните думи вече владее до съвършенство не-не-неее. Като почне като мотор. Когато е кисел  или иска нещо пали мотора и настава веселба:) Все едно рокерска банда имам в къщи Simple Smile

Аз мисля да въвеждам глутена след към края на седмицата с овесена каша на Лактана, а маслото и жълтъка след като направи 9 месеца. Имам домашно масло, но за яйцата още се чудя какви да ползвам. За киселото мляко съм решила да го оставя като идем май-юни на село при кравите. Аз все още внимателно чета какво има в готовите пюрета. Напоследък давам месни, но винаги добавям и по малко домашно приготвено.
Елдата много се харесва на Мишо. Отрих я докато бях бременна и мисля да я ползваме в бъдеще в нашето семейство. Напоследък започнахме да мислим за по-здравословен начин на хранене именно заради детето. Купихме си хлебопекарна и сега експериментираме с различни брашна. По-рядко пазаруваме сладки неща, които често минават за основно ядене на таткото. Simple Smile Той може седмица да изкара на солети и чипс. Аз май няма с какво друго да се оплача от нашия татко. Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 5 726
Аз чувам,че в къщи е разхвърляно,ми няма как да е подредено,казах да позабрави за 1-2 години да вижда подреденост.

Някой искаше да се променя нещо на първа страница.Ще подскаже ли какво беше ?

# 42
  • Мнения: 101
съвсем егоистично съм го оставяла да заплаче, за да се събуди мъжа ми  Blush , но нееееее той не помръдва  #Cussing out
Twisted Evil



И последно - мн ме изнерви пак моя - вкъщи било мизерия.. а аз днес чистих цял ден почти.. Тъкмо  си мислех да не се караме , че ме изнерви преди това , ама това беше капака и нямаше как да не си легне без да си говорим.. Понякога са адски темерути и неблагодарници

и аз съм оставяла бебето да заплаче,току виж се сетил че имам нужда от помощ...

а за чистенето.....1истя през 2 дни с прахосмукачка и моп и пак е мръсно Whistling /гранитогреса е бял. #Crazy ooooh!../,,и тва съм го чувала че е уникална мръсотия,да не говорим че той като тръгва да излиза,и винаги си забравя теле;фона или портфейла или айпада  #Cussing outи с обувките влиза навътре да си ги търси #2gunfire...мразя да влиза с обувки и през ден му повтарям. #Cussing out.

# 43
  • Мнения: 101
има една мама която чака второ бебе от Юлските, през август. baby_neutral.някоя от нас няма ли да се разпише вече . Mr. Green

# 44
  • Мнения: 4 841
Шегаджийка.


 smile3532 smile3532 smile3532

Принципно аз съм навита на още едно сега, но просто освен че финансово няма да издържим, ами и психически ще рухна с две бебета. С мъжо сме се разбрали да изчакаме някоя баба да се пенсионира и тогава. Аз от свекито никаква помощ немога да очавам за бебето, така че ще чакаме мама да я хване пенсията. За сега сами си гледаме малкия и никаква помощ нямам от никъде, освен когато съм на лекции (рядко се случва) мама идва да гледа малкия, като последният мът мъжът ми и сам се справи с тази нелека задача.

Общи условия

Активация на акаунт