Чудна пролет наближава, ЮЛЧЕТО ритничета започва да раздава!

  • 25 182
  • 691
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 164
Добро утро и от мен, чета ви редовно, но нещо не ми се пишеше вчера.
Честит Рожден Ден на Мишел, пожелавам и безгрижно и весело детство, да расте  здрава и щастлива за радост на мама и та ти. 
За болничните да кажа аз от моя скромен опит, есента бях болно от пневмония и болничния ми така обхващаше и от двата месеца, т.е края на септември и началото на октомври и ми изплатиха болничния наведнъж като ми постъпи в НОИ. Сега ще ви кажа като счетоводител как стоят нещата. Това вие кога сте го занесли в счетоводството е без значение за изплащането на болничния. Вашето задължение е да го занесете в месеца, за който е болничния. Изплащането на болничния става до 15 работни дни след подаване на дискетата за осигуровките, или поточно след като се обработи от НОИ /а това става за 1, 2 дена/.Така в зависимост от това кога вашата фирма  подава информация /дискети с осигуровките/ към НОИ, ще си чакате болничните. Ако се подава дискетата на първо число, чакате изплащането на болничните след 15 число на месеца. Ако се подава към 15 число, то това означава, че ще очаквате да се изплащат болничните след 1-во число на следващия месец. Ох, дано сте ме разбрали, че стана едно объркано.
Мока, почивай си мила, това е най-важното сега. Епона, да не те стяга нещо от нерви, че на мен ми се е случвало така, ако искаш върви на доктор за свое успокоение. Момичета, аз само съжалявам, че съм от малък град и при нас няма такива лекции, иначе на драго сърце бих ги посещавала. пожелавам ви днес да си изкарате готино на лекцията, после да пиете но едно кафенце и да се снимате Най-важно , че да ви видим сладките тумбачета. Джен, приятен шопинг, това ми е любимото занимание, както на всяка жена.
Хрумна ми едно заглавие да ви го споделя
"Неусетно ето, че и лятото дойде, ритка си на воля ЮЛСКОТО дете"
Хубав ден ви пожелавам.

Последна редакция: ср, 23 мар 2011, 09:51 от polq31

# 646
  • Мнения: 277
Гледам го и аз това предаване на Гала, абе тия са луди просто  Mr. Green, побъркаха го това бебе,а тая педиатърка е от образцовата съветска школа на 60-те години hahaha

# 647
  • Мнения: 33
наталче да е жива и здрава Мишел и да е най-послушната кака  Tada  ura

Последна редакция: ср, 23 мар 2011, 13:49 от megatony

# 648
  • Мнения: X
Момичета, да се похваля и аз. Бях на ЖК и всичко с беба е наред. Растем и ритаме с пълна сила.
Вече съм в отпуск и за не скучая се захванах с плетките. Бях забравила, колко е хубаво да плетеш миниатюрни дрешки.

# 649
  • Варна
  • Мнения: 382
Sunny,
благодаря за информацията за водата. Ти каква вода би препоръчала да се ползва а бебетата ?  Една приятелка се беше интересувала от водите подходящи за деца и бебета, и това което накрая разбрала , че от водите предлагани на българския пазар  (не говорим за вносните, тази на Хипп например или др, за тях нищо не мога да кажа ) най- подходяща е Девин с розовия етикет.
Аз съм давала и преварена чешмяна вода, но тя прави голяма утайка,  специлно варненската е много варовита. 
Ние в момента пием розов Девин, като редуваме от време на време с някои на които пише , че са трапезни.  Такава давам и на малката.
Иначе за даванетона вода на малките бебета, смятам, че не пречи да се предлага, повечето кърмени бебета отказват вода, от адаптираното мляко може обаче да ожадняват повече. Но съм против даването на подсладена вода, както препоръчват все още някои педиатри.  Такава вода бебета пият с повече охота и тя би могла да намали храненето. А и не виждам причина да се внася допълнително захар в бебешкия организъм. След като бебето е захранено, пиенето на вода е необходимо.

# 650
  • Мнения: 1 178
 wavey

 Набързо да се включа  Whistling Вчера diadora1010 помоли някои да е включи в групата във ФБ и днес се опитах, но не ми позволява  newsm78 Забелязах, че имаме точно 50 девойки в групата и се питам дали като са правили групата не са сложили лимит?  newsm78

# 651
  • Мнения: 0
Наталче, честита рожденничка! Да е жива и здрава и да расте много усмихнато и щастливо дете за радост на мама и тате!   bouquet  Hug
tonynette, много хубави новини  Hug
Лек ден на всички!  Hug

# 652
  • Мнения: 22
Здравейте на всички,
Честит рожден ден на Мишел! Да е много здрава, радост и гордост за мама! Hug

Днес бяхме на ЖК. Бебката е добре - 470 грама. Аз съм с доста ниско кръвно въпреки килцата Wink, но какво да се прави.
Хубав и успешен ден на всички майчета Peace

# 653
  • Мнения: 132
Привет и от мен мамчета Simple Smile
Най-накря ви изчетох и се записвам към вас Grinning Всички сте много забавни и сладки HugВ 6-и месец съм и сме със сини гащи stork-boyТерминът ми е на 14 юли,живот и здраве,но аз си мисля ,че ще е по рано.
Относно обзавеждане и покупки все още гледаме,оглеждаме с моята половинка.Естествено много неща ми харесат и незнам на какво ще се спра newsm78
Пожелавам на всички ни всичко до край да минава добре и на финала да се срещнем с нашите сладурчета живи и здрави Hug Hug

# 654
  • Мнения: 0
Мамчета, реших да разгледа албумчето ни,дали има нови снимчици, но този път не ми приема паролата. Моля, някои да ми напише паролата на лични. Отивам да чета:) Целувки на пупите Hug

# 655
  • Мнения: 540
Привет!Честит празник на малката рожденничка,да е жива и здрава!

Аз днес исках да поразходя малкият на слънчице,но се оказа,че такова няма Cry
И затова пообиколихме магазините и накупихме суматии шоколадови зайци и яйца,включително свещи-яйца,трева,кошче плетено,салфетки,покривка,бои,украси..........и сега съм ги скрила,че иначе няма да изчакат празника Mr. Green
То междувпрочем ако някой знае да каже на коя дата точно е велик ден,че аз се глася ама и аз не знам за кога Thinking

Остана да купя фигурки на зайчета и пиленца с места за яйчица,ама егати и цените бройката по 5-7лв,малко се уливат ми се струва,но се сещам че миналата година купувах от едно магазинче на сносни цени и ще трябва да прескоча до там тия дни,че да приключа поне с аранжировката.да остане само манджата. Blush Blush

Та в тоя ред на мисли ако някоя от вас има изпитана рецепта за агнешко,ще се радвам да я сподели тук или на лични,че никога досега не съм готвила, а сега се глася да се пробвам и с него,та да видим.

# 656
  • Мнения: 71
Здравейте, момичета,

И аз да се отчета. Днес бях на ЖК и гледахме бебетата. Мисля, че вече можете да ми сложите щъркелчета с розови гащи.  stork-girl  stork-girl Моята гинеколожка днес каза, че почти на 80% е сигурна, че чакаме две момиченца. Иначе, слава Богу, те се развиват добре, и двете еднакво.
Идеше ми да се разплача от облекчение. Пожелавам и на вас хубави новини от прегледите.

kaloqnis2007, тази година Великден се пада на 24-ти Април /неделя/, 25-ти Април и 26-ти Април /работен ден/. Само за информация на работещите момичета, от миналата година вече официално се почива и на Разпети петък - 22 Април, но предполагам, че повечето вече го знаят.

Много прегръдки на всички  Hug и пожелания за чудесно прекарване на остатъка от деня.   newsm51


# 657
  • Мнения: 38
Хайде да се похваля и аз - вече си имам количка.



Това е рекламната снимка. Цветът е друг. Но какъв още няма да ви кажа  Wink

# 658
  • Мнения: 132
kaloqnis2007 добре си започнала с подготовката за Великден Grinning

sensenitka страхотни новинки от ЖК,браво на малките розови гащички че се развиват добре,а дано така до края Hug

nada честита покупка.Много ми харесва избора ти,дано да я ползвате със здраве и прекрасни моменти Hug

Момичета откакто съм влязла в 6-и месец , когато ходя да пишкам,но не винаги(по време на пишкането)ме стяга понякога ниско долу,но след няколко минутки ми минава и олеква.Искам да попитам на  вас случвало ли ви се е така?На какво се дължи това newsm78Предполагам,че е нормално,нали колкото повече расте бебо,толкова повече всички органи се притискат....но.....На ЖК съм на 6.04 и естествено ще попитам док.Благодаря ви предварително  Hug

# 659
  • Мнения: 2
Здравейте Simple Smile моята принцеса е добре , доктора каза че е хубаво бебе в 23 седмица сам и е 560 грама Simple Smile термина ми е на 21юли Simple Smile  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт