Отговори
# 2 340
  • Мнения: 1 507
Темите ли събраха?

# 2 341
  • Canada
  • Мнения: 1 773
На мен най-големите ми опасения в сегашната ситуация произтичат от това , че вероятно част от усилията са не в посока опазване на света от катастрофа , а в посока опазване на частната собственост. Разбирай според мен собствениците на Фукушима целят да запазят оптимално възможността централата да продължи работа след аварията. Затрупаш ли реактор в съркофаг край с инвестицията ти. Дано греша.
Още в началото съобщиха, че поливането с морска вода, означава, че централата е обречена и не би могла да функционира повече като такава.
За радиацията - http://www.bousai.ne.jp/eng/
За земетресенията - http://www.emsc-csem.org/Earthquake/index.php
NHK - http://www.ustream.tv/channel/nhk-world-tv

Да, докато публикувам, събраха темите.

# 2 342
  • Мнения: 489
Super GAU Tschernobyl беше филмът, от 21.10 ч http://www.n-tv.de/mediathek/tvprogramm/?d=2011-03-18
Търсих автор и т.н. , но не намирам нищо, за съжаление. Ако някой намери нещо да каже /може на лични/, понеже не го хванах от самото начало.

От 1.30 немско време по Н24 ще дават подобен (или същия?) филм. http://www.n24.de/php/epg.php?date=2011-03-19

# 2 343
  • Мнения: 9 069

Ами какво - ще разтопи всичко под себе си и ще си намери път да се излее в земята, от там във водата и т.н. Но по-сериозно е положението с вече отработените пръчки, които и те нямат вода. Те са без подобна защита, изложени на атмосферата, може да възникне пожар и всичко да бълва навън. Особено тежко е при 3-ти реактор, където имало и плутон (период на полуразпад 24 ХИЛЯДИ години).

 То като тръгне да пробива не пробива всичко наред до безкрайност.  Laughing  В един момент урана се изчерпва, охлажда се и спира. А плутоний има във всички реактори и в отработеното гориво. Плутоний не се среща в природата, той се образува в реактора по време на работата му.

# 2 344
  • Варна
  • Мнения: 20 224

Ами какво - ще разтопи всичко под себе си и ще си намери път да се излее в земята, от там във водата и т.н. Но по-сериозно е положението с вече отработените пръчки, които и те нямат вода. Те са без подобна защита, изложени на атмосферата, може да възникне пожар и всичко да бълва навън. Особено тежко е при 3-ти реактор, където имало и плутон (период на полуразпад 24 ХИЛЯДИ години).

 То като тръгне да пробива не пробива всичко наред до безкрайност.  Laughing  В един момент урана се изчерпва, охлажда се и спира. А плутоний има във всички реактори и в отработеното гориво. Плутоний не се среща в природата, той се образува в реактора по време на работата му.

Това не е ли по-добрия вариант? Т.е. да се заразят няколко километра от земята в Япония, отколкото да има значително изпускане в атмосферата?

П.П. Доколкото може да се нарече по-добър. Tired

# 2 345
  • Мнения: 2 652
Току що по китайската ТВ - успяли са да свържат захранването! Предстои да се разбере дали ще проработят помпите и системите.

# 2 346
  • София
  • Мнения: 1 524
Имам предложиние: Новини, линкове към статии и всичко което не е спам и спор да бъде написано в червено и болд.

Така бързо ще се ориентираме какво е положението. Това проработи навремето в друга тема.

Бих помолила Самурайка да пише директно в червено, защото всички я мислим.

Самурайка, не знам какво да ти кажа, всичко ще прозвучи някак неестественно, не те познавам, не съм те засичала по темите, но видя ли те някъде от сега нататък ще знам, че си страхотен човек, с голямо сърце. До сега нямах познати и приятели в Япония - вече има хора, които познавам, макар само виртуално, вече приемам трагедията още  по-тежко. Нямам грам право да  ти давам акъл, но искам да споделя, че вчера дълго мислех как бихте могли да се измъкнете от там, ако се случи немислимото, сигурна съм, че имате такъв план. Ако ви трябва някаква активна подкрепа - насреща съм.

I see you или имаш способността да четеш мисли или вече някой е дал това предложение. Ако е второто - моля извинете ме.

# 2 347
  • Мнения: 6 374

Да. Повече от 2 страници само "запис"-и имаше в новата.
Слях ги.
Добавих, каквото се сетих, в първата публикация.

Моля, ако има още нещо, което смятате, че е добре да се допълни като основна информация в първия постинг, пишете, за да го добавя.

# 2 348
  • Мнения: 9 069
Това не е ли по-добрия вариант? Т.е. да се заразят няколко километра от земята в Япония, отколкото да има значително изпускане в атмосферата?
П.П. Доколкото може да се нарече по-добър. Tired

Несравнимо по-добър е. В единия случай гадостта е концентрирана на едно място, което може да се изолира, а в другия няма да е толкова концентрирана, но ще е достатъчно смъртоносна за да направи огромна територия безлюдна.

# 2 349
  • Мнения: 2 652

I see you или имаш способността да четеш мисли или .....

Имам, имам, прочетох ги, та затова Wink


Ето я и новината, тук я намерих http://www.ibtimes.com/articles/124064/20110317/japan.htm

Emergency workers at the plant have frantically been attempting to connect a 1-kilometer long power cable from the main grid to restart the water pumps in order to cool down reactor No. 2.

Свързали са еднокилометров кабел към 2-ри реактор. Пръскането с вода временно е прекратено. Дано сега помпите не са повредени! Дано!

# 2 350
# 2 351
  • Мнения: 0
Франция свали нивото също на 5 на 18 март.

# 2 352
  • Мнения: 28
По CNN казаха, че посоката на вятъра се обръща към бреговете на Япония, което не е добре. Все още не са казали за възтановяването на захранването - закъснява им информацията нещо...
Дано помпите проработят.... Praynig

# 2 353
  • София
  • Мнения: 1 524
Какъв тип строителство е пометено така? Направо не ми го побира акълът.
Все си мислех, че трябда да останат поне носещите стени, арматури.. А на места всичко е изравнено със земята.

# 2 354
  • Мнения: 398
По NHK WORLD вървят повече записани новини, а сега дава репортажи за положението на йената и за туризма в Асакуса  newsm78 Икономиката сега не трябва ли да им е последната грижа

Общи условия

Активация на акаунт