Болезнен трансфер

  • 12 391
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 211
Че кой ги е лицензирал?

Ами а де, кой? МЗ? Че и ФАР и пари им дава, отделно се рекламират с банери и тук и в сайта на Зачатие...

# 16
  • Мнения: 531
За разлика от предишния трансфер при сегашния беше много трудно да се вкара катетъра, въпреки че не бях пишкала повече от 5 часа преди това, но явно не бях пила достатъчно вода, защото точно преди ЕТ правих акопунктура. Док направи многократни опити да стигне до матката, които бяха и малко болезнени, но след смяна на катетъра с френски успя. Наложи се да ми сложат инжекция, не помня как се казваше, но е нещо като но щпа за блокиране на маточните конракции. Но дали е имало време да подейства незнам, защото веднага след това вкараха ембрионите. Единствено ме успокоява факта, че катетъра беше идеално  чист, както ни информира ембриоложката. Веднага след това докато лежах направих втората акопунктура, като през цялото време изпитвах силни болки, които се появяваха особено през нощта през следващите 48 часа. Знам че това не беше много добър ЕТ, както се опита да ме убеди след това Док, като се има впредвид предишния, който беше абсолютно безболезнен и стана от раз, но за сметка на това с отрицателен резултат. Въпреки всичко все още имам надежда и ако е писано да стане - ще стане!   

Пепеляшка..., съжалявам за получилата се ситуация (отлично те разбирам). Мисля че си направила спазъм, нещо което не може никой да предвиди..., не отписвай опита, чудесата са за нас, хората!
Да, атропин са ти били.

Кураж!

# 17
  • Мнения: 166
По мои наблюдения трансферът зависи страшно много от опита на оператора. При първия ми трансфер не успях изобщо да разбера кога стана всичко. Цялата работа отне няколко минути. Без видеозон. Резултатът беше биохимична.

Вторият път се мъчи доста докторката и ме боля повече, отколкото при пункция. Накрая ми обяви, че матката ми била изкривена ли, изместена ли, не знам. Това го чувах за първи път, при положение че съм имала 4 инсеминации, лапароскопия, хистероскопия и цветна снимка  Crossing Arms

Е, разликата беше, че първият трансфер ми го прави професора, вторият човек в клиниката. Според мен тоя човек е в състояние и със стиснати очи да се справи.

Кръв обаче не съм имала никога.

# 18
  • Мнения: 89
Аз със сигурност имам малформирана матка и предполагам че при последния трансфер мекият катетър се е забил някъде в страни.Болката беше пронизваща ,много по различна от тази при  сондажа.
Вие какво мислите,възможно ли е да са ме перфорирали по време на процедурата newsm78

# 19
  • Мнения: 531
Не, катетъра е силиконов, не е метал. А и усилията за трансфер са несравнимо елегантни. Но при все че си усетила такава болка... и тези катетри не са за теб.

# 20
  • Мнения: 39 504
Катетърът за инсеминация и трансфер един и същ ли е ?

# 21
  • Мнения: 531
Не би трябвало да е един и същ.

# 22
  • Мнения: 21
Момичета, а изискванетоза за  пълен пикочен мехур толкова ли е важно? Това може ли да провали трансфера?

# 23
  • София
  • Мнения: 16 211
Пълния пикочен мехур силно подобрява видимостта на ултразвука, т.е. къде точно впръскват ембритата.

# 24
  • Мнения: 166
Не във всички клиники се изисква мехурът да е пълен. В моята например е дори обратното - карат ме първо да се изпишкам и чак тогава трансфер. А ползват ехограф. Единственият път, когато не ползваха, имах имплантация  Laughing

Аз пък си мислех, че катетрите за инсе и ин-витро са еднакви или поне много подобни  newsm78

# 25
  • Мнения: 705
Док направи многократни опити да стигне до матката, които бяха и малко болезнени, но след смяна на катетъра с френски успя.
*
И при моят трансфер с нормалният катетър не стана , въпреки че болка не съм усетила въобще , също го смениха с френския и се получи !Лошото е че се налага местене на ембрионите , което едва ли е добре за тях .../Моят опит не беше успешен.До колко изигра роля местенето на ембрионите,смяната на катетъра,по-дългото им стоене в "неприятна"за тях среда ... това никой не знае./
Каква е разликата м-у нормалният и френският катетър някой може ли да обясни , че на мен ми стана доста интересно къде е разликата ?

Пепеляшка стискам палци скоро да се похвалиш  Praynig

# 26
  • Мнения: 531
Очевидно темата е евъргрийн и с удоволствие ще споделя опита си и с вас, въпреки че съм го описала в темата до която нямам достъп вече.

Пълният мехур освен за УЗИ-то е и в помощ на "фиксирането" на матката.
Избора на катетър също е от голяяямо значение. Информацията за който се добива от сондажа в или преди месеца на самата процедура.

Евита, съжалявам за несполучливия ви трансфер, вероятно причината за неуспеха ви е той. Желая ти скорошен успешен трансфер и здрави бебета на финала!

# 27
  • Мнения: 89
Здравейте момичета.Току що се прибирам от лекар и ми е гадно и затова на бързо ще си излея мъката.Този месец ще прескочим трансфера на ЗЕ.Доки ми каза че първо трябва да направим дилатация за да разшири шийката на матката или нещо подобно...шашнах се и не можах да проследя половината от нещата които ми обясни.А също така спомена че това моето е нещо невъзможно, матката ми е недоразвита и не се знае дали плода ще може да се задържи/ама толкова бях блокирала че не разбрах дали имаше в предвид без дилатация или по принцип/.
Представете си колко мисли ми минаха за секунда през главата Cry
Каза че след нея трансфера ще бъде безпроблемен.
Може ли някои да ми обясни по точно какво представлява тази дилатация,и до колко ще добият представа за формата и големината на матката.Нещо от рода на истероскопия ли е,с камера ли ще проникнат вътре за да огледат??????

EVRO не се ядосвай за Зачатие.Те губят- добър и услужлив потребител  bouquet 

# 28
  • Мнения: 531
И аз бързам да ти отговоря, за да не се навират много излишни мисли в главата ти.
Дилатацията е процедура при която се поставят цилиндрични инструменти в шийката ти, като всеки е следващ е с по-голям диаметър. Ако е необходимо се отнемат и слой клетки. Принципно процедурата е лека, анестезията е като при пункция. Аз имам две дилатации, след които обаче не сме имали особено чисти трансфери. При успешния ни трансфер Док използва специален катетър, а сега разбирам че има и още по-специален.

Учудва ме друго обаче, след като имаш няколко процедури, едва сега ли ти казаха че матката можело да не износи плода? Очевидно нямаш хистероскопия, а цветна снимка поне?

Хистероскопията също е сравнително лека процедура. Влиза се с камера и се оглежда кухината за аномалии, пак под упойка.
Моя съвет е ако нямаш цветна снимка, направи за да се види цялата ти матка и дали изобщо има нужда от хистероскопия. А дилатацията... на всяка цена!  Hug

п.п. Евита извинявай за пропуска:
Цитат
Каква е разликата м-у нормалният и френският катетър някой може ли да обясни , че на мен ми стана доста интересно къде е разликата ?

По подобие на металния (посредством който имам щастието в ръцете си), френксия е направен от по-твърд материал с цел да проникне въпреки трудностите на канала, но от друга страна това може да доведе до контракции за това мекия катетър е най-добрия вариянт, на за съжаление не за всеки е подходящ, но пък за щастие пробремните шийки не сме болшинство (е гати и изречението Laughing). Въпреки всичко обаче е добре че все пак има решения, ако и с по-висок риск, анатомия какво да правим.

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 15:52 от evro

# 29
  • Мнения: 705
п.п. Евита извинявай за пропуска:
Цитат
Каква е разликата м-у нормалният и френският катетър някой може ли да обясни , че на мен ми стана доста интересно къде е разликата ?

По подобие на металния (посредством който имам щастието в ръцете си), френксия е направен от по-твърд материал с цел да проникне въпреки трудностите на канала, но от друга страна това може да доведе до контракции за това мекия катетър е най-добрия вариянт, на за съжаление не за всеки е подходящ, но пък за щастие пробремните шийки не сме болшинство (е гати и изречението Laughing). Въпреки всичко обаче е добре че все пак има решения, ако и с по-висок риск, анатомия какво да правим.

Хубаво де , ама аз имам правена хистероскопия , защо тогава не ми е "оправен" канала ?
Добре де при положение , че нямаше никаква болка нито с първият,нито с вторият-"френският"катетър-нали за да се предизвикат контракции на матката трябва да има усещане,болка ... ,защо има вероятност това да е причина за неуспешният ми опит?Следващият път живот и здраве ако ги предупредя предварително , че съм за "френският"катетър пак ли има вероятност да не се получи заради него ?Ама като е по-твърд защо се използва тогава , след като рисковете са по-големи ?
П.С.Колко време издържат и са с добри показатели в катетъра ембрионите?
/Моите ембриони съм сигурна , че поне две мин.бяха в първият катетър докато докторката се опитваше да ги вкара в матката,после ги върна за прехвърляне във "френският"... та около 3 мин.и нещо не ми яха върнати ...Чета , че има време , в което са добре , а после качеството им в обикн.среда намалявали , но така и не открих за какво време говорим ?/

IVNED, кой лекар визираш в разказите си ?Явно единият е първият ,който казва , че не можеш да износиш плод, а вторият преди опитите ти не е ли направил поне ЦС , за да прецени дали няма нужда първо от дилатация и едва тогава да пристъпва към инвитро???

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 17:18 от evita1717

Общи условия

Активация на акаунт