Добрата/опасната температура при децата?

  • 3 616
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
до около 39 градуса не давам нищо. Освен това тук казват, че до 38 градуса детето няма температура. И в книжките ми пише така. но както и да е.
Всичко над 37 си е температура. "Добра" или "лоша", е...
Който спазва това правило е винаги в сигурен периметър.

Последна редакция: пн, 28 ное 2005, 18:28 от Birdie

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На мен лекарката ми каза до 38Т да не давам нищо са сваляне,ако стане над 38 да давам лекарства за понижаване на Т.

# 17
  • Мнения: 2 452
Всъщност чрез температурата тялото се опитва (и често успява) да денатурира / увреди белтъците на патогените. Значимо увреждане на тъканите на организма се предизвиква от доста по-високи температури (над 42 гр. C).
До колкото знам Т от 37,5 градуса действа унищожително на около 50 % от вирусите и бактериите, но при по-висока Т от 38 градуса, освен на белтъците на  патогените, увреждане има и на белъците на организма, а доколко е значимо ... незнам.

Може ли да посочиш източника на тази информация?

# 18
  • Мнения: 417
Всеки познава детето си най-добре и действа във всеки конкретен случай.
При моите деца гледам да не ползвам лекарства. Ако е до 38.5 градуса правя всичко възможно да изпотя детето, така температурата се смъква веднага до 37.5 и рядко се вдига отново до висока стойност. Ако започне от висока стойност т.е над 38.5 и върви на горе изчаквам и ако стигне 39.5 започвам да слгам охлаждащи компреси /под мишниците и на крачетата/, ако няма бързо подобрение пълня корито с хладка вода.
До 38 не правя нищо, само им давам повече течности.
И интесес на истината сина ми при вирус  вдига веднага високи температури, но ако не е отпаднал и не лежи го изчаквам преди да предприема нещо да я свалям.  Понякога след три дни с температура на четвъртия се събужда здрав, без да е започнал нито да киха нито да кашля.

# 19
  • Мнения: 8 505
Мине ли 38*,давам антипиретик.Умишлено не изчаквам повече,тъй като нормалната Т на дъщеря ми е по-ниска:35.5-35.9*С,т.е. една Т от 38* е с 2-2,5* по-висока от нормалната и.

# 20
  • Мнения: 1 091
Ако е до 38.5 градуса правя всичко възможно да изпотя детето, така температурата се смъква веднага до 37.5 и рядко се вдига отново до висока стойност.

Как го правиш това с изпотяването когато има Т? Аз не смея да го завивам или обличам много когато има Т, за да не я повиша.

# 21
  • Мнения: 417
Номера е точно да я повишиш. Натопявам краката в втопла вода и давам да пие чай. Дребния не ще чай та го завивам и му слагам шапка. Гадничко е особено първите няколко пъти шока е голям. Меря постоянно температурата. Дъщерята обикновенно се изпотява на 39.5-39.7, сваля веднага на 37.5 и рядко вдига пак. Сина ми е по проблемен. Понякога чуква 40 без да се изпоти и аз панически го развивам и му слагам компреси с вода. Той като е болен държи температурата доста дни. Добре, че той доста рядко боледува, а още по-рядко вдига температури.

# 22
  • Мнения: 1 091
zazi, за това се изисква голяма смелост, поздравявам те! Аз само като видя 39.5 /случвало ми се е само веднъж/ и се панирам, и веднага давам Нурофен. Дано скоро не ми се наложи, но ако да, ще опитам твоя подход.

# 23
  • Мнения: 417
Много е шокиращо първия път. Трябва да си сигрурна, че детето ти не е предразположено към гърчове /което никога не можеш да си сигурна/. Трябва да се информираш как се действа при гърч, за да се погдотвена. Естествено трябва да става дума за начална вирусна инфекция без други синтоми /например повръщане и главоболие/ тогава се консултирай с лекар. От както действаме така с вирусните инфекции не сме имали вирус повече от два-три дни.
Обяснението е, че организма повишава температурата в отговор на инфекцията. Повишавайки я по-бързо ти и помагаш да си свърши работата /да убие вируса/.

# 24
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
много добра информация Hug
Аз съм новоизлюпена мама и много ми помагат вашите разисквания по различните теми.И сега да попитам, какво е гърч, кога се появява, какво може да предизвика и най-важното как се действа при появата му?
Благодаря!  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 072
Здравейте,
много добра информация Hug
Аз съм новоизлюпена мама и много ми помагат вашите разисквания по различните теми.И сега да попитам, какво е гърч, кога се появява, какво може да предизвика и най-важното как се действа при появата му?
Благодаря!  bouquet
Според мен може да го предизвикаш по следния начин:
Номера е точно да я повишиш. Натопявам краката в втопла вода и давам да пие чай. Дребния не ще чай та го завивам и му слагам шапка. Гадничко е особено първите няколко пъти шока е голям. Меря постоянно температурата. Дъщерята обикновенно се изпотява на 39.5-39.7, сваля веднага на 37.5 и рядко вдига пак.
По принцип се получава ако тялото не може да се охлажда. Т.е. когато е увито. Шокът се получава от рязкото покачване на температурата, а не от високата такава.
Какво може да направиш? Да не позволиш да расте температурата: широки, проветриви дрехи, не завиване, хладки компреси. Парацетамола не е задължително да помогне.
При моя син стана от това, че беше увит като пашкул от свекитата. Никога преди не беше правил такова нещо. Ужасно е, повяравай ми, не го пожелавам на никого.
Какво можеш да направиш ако стане? Да пазиш детето да не се нарани, например ако падне при гърчовете, такива неща. По принцип преминава от само себе си. Важно е да запазиш самообладание, което за мен не беше възможно.
Зази, колко са големи децата ти? По принцип гърч се прави от деца до 5 годинки.
Цитат

# 26
  • Мнения: 417
Децата ми са на 4.5 и 3 години. Не навивам никого да действа по този начин. Споделям, че от известно време не ползвам лекарства за температура /но естествено имам в аптечката/. Досега при моите деца описания от мен метод действа и в повечето случай не следва по-нататъчно разболяване. Не сме ползвали и други лекарства при вирусни инфекции /и двете деца посещават градина/.
Вярно е че с тези действия можеш да предизвикаш гърч. Това исках да предупредя. При мен не се е случвало досега. Знам също, че при преразположеност гърч може да се предизвика и при 38.5.

# 27
  • Мнения: 1 072
Зази, не казвам, че навиваш някой. Щом при теб действа така ОК - супер. Както сама каза: всеки си знае сам детето. Но по принцип е възможно така да докараш гърч.

# 28
  • Мнения: 18 542
Гърч не се ли получава и при рязко сваляне на температурата?

# 29
  • Мнения: 1 091
Незнам, Чета, мисля, че не. Високата Т е опасна за гърч, но при деца над 5-6 г. като моя син, си мисля, че методът на zazi е приложим.

Общи условия

Активация на акаунт