Любители на кучета-19

  • 62 777
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 723
Unknown_lady, голям сладур този Лео, а не повярваш , че е такъв калпазанин  Hug
И при хората е така - външността често лъже  Mr. Green

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Деси, Фламбенце, Честити ви рожденници на патерици! Пожелавам ви да са ви здравички и много щури мъниците! Heart Eyes Mr. Green  bouquet
Добре дошли на новите попълнения в редиците Hug

# 62
  • Мнения: 0
Честит р.д Simple Smile   bouquet
аз имах преди имах хъскки казваше се закс но вече не живее при нас Cry  Cry
ето негова снимкаа тази е последния път когато се видяяхмее http://prikachi.com/images.php?images/627/3098627V.jpg

# 63
  • Мнения: 0
Отдавна не съм наминавала да ви поздравя но от верме на време ви чета.
Честит рожден ден на рождениците!
Мушенце, чета тука аз за едни здравословни проблеми с мъника,ама гледам че нещата затихват.
Деси, Джеската справи ли се с тортата?Просто и тя и тортата са невероятни!
Грижовно мече - добре дошли! Hug"Дакелът е голям човек "ще знаеш.Ние имам две приятелки дакелки дето много не ни понасят ,ама то май ,че моя дивак хич не е за понасяне.
 Да ви се оплача от моята френска пръдня.Ново "20" ,започна да пикае и ака в къщи.За първи път на рождения ден на сина ми реши ,че вече е абсолютно интересен и завърши всичките си щурутии с напикаване под масата.Снощи се изпика пред стаята на батко си ,защото той не го иска при него, а не го иска защото опустошава всичко което докопа.И днес сутринта се беше изакал пред стаята на хола.Ставането ми до тоалетната завърши с размазани лай...и чистене съответно .  Скарах му се ,посегнах да го шляпна .Естествено последва едно между лаене и ръмжене/кучешко говорене/и реши че трябва да ми посегне за да ме ухапе.
А кажете ми сега ,че всичко това не е напук ,при условие че има най - малко две разходки на ден.

# 64
  • София
  • Мнения: 11 127
Честито и от мен на рождениците! Да са живи, здрави и послушни!  animal037  Tada

И да ви попитам някой ползвал ли е Relax успокояващи таблетки за кучета, подходящи при пътуване ?
Предстои ни пътуване в петък и вече се чудя как да се боря с кучешкото поеръщане ...  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 850
жгмъц, аз не съм ги ползвала , но понеже много пътуваме и то поне на 200 км разстояние много ни помага нехраненето на Роши , смисъл , че му давам да хапне примерно предишната вечер и закуската я пропускаме в деня на пътуването.

 Честит рожден ден на патеричка и на Фокси , дного да радва стопаните си и да е жив и здрав дълги години .  Hug  bouquet

 Грижовното Мече , много готин този дакел , добре дошли при нас   bouquet

# 66
  • Мнения: 165
Деси, mmmshushy80, erota, благодаря ви за милите думи за белогвардейците!

Честит 1-ви рожден ден на Джеската! За такава торта и аз си мечтая
Честит 2-ри рожден ден на Фокс!
  party023

A6,  Hug

violenza, нищо здраво в наличност нямам, за да ви изпратя. С какво друго можем да бъдем полезни? Поздрави човека, който се грижи за тези мили кученца. На пръсти се броят такива благородни хора.  Peace

darito_71, дали пък френчи не се опитва да привлече внимание с тия пакости? А за посягането срещу теб - не му позволявай.

Грижовното Мече, добре дошли. Гласувах за вас  Simple Smile

Провокирана от последните постове на flambe за агресията при големите кучета, искам да споделя моето мнение. Моля, не мислете, че искам да обидя някого, а по-скоро да обърна внимание за споделената отговорност на всеки кучешки стопанин.

Аз като собственик на два гиганта много добре разбирам притеснението и страха на другите. Честно да си призная, взе много да ми омръзва да се чувствам гузна заради собственици на големи кучета.  Tired Моето мнение е, че не всяка порода е подходяща за всеки и не всеки е подходящ за която и да е порода! Това е всепризнат факт.
 
Както казва Сизър Милан - енергията на кучето и стопанина трябва да е сходна, за да има връзка и синхрон в отношенията.

Законът не позволява на лица под 16 години да разхождат сами кучета от едри и гигантски породи. Законът също е категоричен за задължителния намордник, за воденето САМО на повод в междублоковите пространства и т.н.

Запозната съм с всичко това, спазвам го, но какво се получава в един момент - както се разхождаме, стараейки се да не привличаме внимание (което по принцип е трудно), дотичва някое свободно пуснато любопитно мъниче да ни подуши. След него, размахвайки ужасено ръце (и крака) "долита" стопанката. Моето куче също е любопитно и то иска да подуши. Моля кученцето да бъде хванато в отговор, на което получавам дъжд от истерични забележки, обиди, закани. И за какво?
Аз съм избрала тази порода съвсем съзнателно, отлично познавам характера на кучетата си, съобразявам се с всяко изискване. Но понеже моята порода е гигантска и понеже има достатъчно безотговорни собственици на гиганти, винаги аз съм на топа на устата.

Мен до кръв са ме хапали дребни кучета от т.нар. стайни породи. Но ако кажа,
Цитат
че стопаните им си живеят в някакъв собствен свят и въобще не им пука, докато не стане страшно

или изразя мнение не за големите, а за малките породи, че
Цитат
Болшинството и то с големи кучета, не осъзнават каква отговорност е отглеждането на такова животно, неглижират първите прояви на агресия с безумни оправдания и после става лошо.

тогава сигурно ще засегна много от вас.

Кучкарят на първо място трябва да бъде отговорен. Без значение от породата. Когато изведе своят любимец на разходка никога да не забравя, че поляната не е негова - там ще има и други. Да познава характера на кучето си и да знае как да реагира, за да няма инциденти. Да следи и да помага на новодошлите да спазват правилата и т.н. и т.н. Всъщност - има ли някъде кодекс на кучкаря?  newsm78

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 13:37 от Джема

# 67
  • Мнения: 11 443
 Gift Честит РД на рожденицита  Gift

Не пиша редовно, но ви чета.
Хубаво сте замислили за среща дори и да не се усъществи този уикенд, не се отазвайте и го замислете за другият. Ще чакам снимките с нетърпение  Heart Eyes

Одавна не съм пускала Нора Мързеланова  Laughing

# 68
  • Мнения: 850
  ахх , Нора е страхотна , много красива и нежна  Heart Eyes

  Джема , разбирам те напълно за това което ти е писнало да търпиш , заради всеобщото мнение , но като знам какво се разхожда и какви деца водят агресивни кучета  в нашия район, просто хората винаги така ще мислят ... а ти освен да се абстрахираш от това , друго няма какво да направиш  Hug Не отричам , че има и възпитани кучета и такива гледани с много внимание , но има и голямо количество стопани, които не полагат никаква грижа за правилно възпитание.
 Като чух миналото лято историята на една приятелка от Несебър , как дете води питбул и въпросния завлича минипинчерче и го носи почти километър като парцал  Sick .... от тогава заобикалям блока като видя такива елементи .

# 69
  • София
  • Мнения: 11 127
жгмъц, аз не съм ги ползвала , но понеже много пътуваме и то поне на 200 км разстояние много ни помага нехраненето на Роши , смисъл , че му давам да хапне примерно предишната вечер и закуската я пропускаме в деня на пътуването.

Аз не я храня  в деня на пътуването и предишната вечер, но дори и на празен стомах изкарва стомашни сокове, а после само позиви за повръщане ... Дори да няма какво физически да повърне, и е лошо, неспокойна е, лигави се...

# 70
  • Мнения: 4 479
Джема мила, не си ме разбрала или по-точно аз не съм го написала достатъчно конкретно. От едната страна на барикадата сме, в никакъв случай не исках да правя разделение на дребни и големи. Hug
Фокс ми е първото дребно куче, предишните ми две бяха не колкото твоите големи, но достатъчно - овчарка и барак. При това барака беше ИЗКЛЮЧИТЕЛНО агресивен към други кучета и поради тази причина си имахме свои маршрути за разходка само на повод. И на мен са ми скачали стопани на дребни кучета, само защото любимеца ми е едър. Моето мнение е, че дребните са по-истерични и неуправляеми като цяло, но съгласи се и пораженията от тяхното ухапване, е несравнимо с ухапване от едро куче. Затова и стопаните им трябва да са двойно по-стриктни при възпитанието на кучето.Идеята на поста ми беше точно това, което и ти си написала, че всеки трябва да си даде сметка може ли да носи отговорност за това животно, защото отговорен е точно човека. Около мен за съжеление са все повече хората, които не си дават зор, а неглежират нещата докато излязат от контрол.
Да следи и да помага на новодошлите да спазват правилата и т.н. и т.н- това звучи страхотно, ама как да стане? Повечето намекваме, казваме в прав текст, нещата си продължават, докато не се случи лошото и после се стига до заплахи или директна саморазправа.
Ето ти случка от снощи. На 100м. от нас (с кучетата) на пейките седят родители с дечица 4-5год. Едно от  кучетата, овчарка на 7м., верно с намордик, но нещо изперка и отиде да лае и гони децата. Повярвай ми не беше добронамерена и не си играеше с тях(не че това е оправдание), стопанката стои и гледа. Родители започнаха да я гонят, замерят с камъни, но тя се връща и така докато не разрева едно момченце. Тогава вече бащата на момченцето, вдигна грандиозен скандал и заплаши стопанката, че ще заколи кучето, ако пак го види на поляната. През цялото време 5-6 мин. жената стоя и гледа, и въобще не  отиде да си дръпне или пребере кучето..

Не исках да насаждам напрежение в темата, исках да разкажа за комичната ситуация около ухапването на мъжът ми. Peace.
Поздрави на белогвардейците, мноого ми харесват  bouquet

# 71
  • Мнения: 247
 ooooh! Леле, голяма съм блейка. Уж цял ден ви чета, а съм пропуснала, че днес си имаме двама рожденника  Blush .

 nbirthday newsm67 ЧРД на Джески на и Фокси!!! да са ви живи и здрави дъъъълги години и много, много  да ви радват  Hug .


plamchetyyy, съжалявам   Hug. какво се случи, изгуби ли се кученцето или се случи нещо лошо?

Грижовното мече , добре дошли при нас. Голяма чаровница си имате  Heart Eyes .

# 72
  • Мнения: 1 983
Честит рожден ден на Джеси и на Фокси, да са живи и здрави!  bouquet

Ох, чета ви и ми става едно.... Sad
При нас, поляната, на която може да се пускат кучетата е много близо до място, където лятото играят деца. Отсега съм се зачудила и притеснила как ще я караме. newsm78 Нашата маймуна само да види дете и отива при него да му се радва, и ако недай Боже детето започне да маха с ръце, за нея това е игра и се започва с подскоците. Направо се държи като обезумяла. И затова аз първа съзирам дечицата и я връзвам. Но има моменти и когато някое се появи от някъде и тя хуква, а аз след нея. Викам, крещя, но тя в тия моменти е абсолютно глуха.  ooooh! 100% съм сигурна, че никога няма да ухапе дете или да е агресивно настроена към него. Но това не ме топли, достатъчно ми е, че скача по тях и като нищо може да събори някое, и тогава да стане белята. (дори не искам и да си го помислям ooooh!)
И незнам лятото как ще я караме, хем ми се иска да тича, хем обаче и се усещам, че изпадам в тиха истерия, ако по алеята минава дете и тя не е до мен.

# 73
  • Мнения: 970
Честит рожден ден и от мен на порасналите слънчица  Hug

На мнение съм че всяко куче трябва да е на повод-без значение дали голямо или малко ,моята Холи като я изкарам на разходка върви на два крака  ooooh! защото иска при всички хора да отиде и да им се радва пък ако и обърнат внимание ги целува до досада и незнам как да я отуча  Thinking.Любопитна е , иска всичко да близне и подуши -включително малки и големи кучета, котета -всичко което се движи като хвърчащи торбички или хартии   Whistling

Вчера се разхождаме двечките с Холи и минаваме покрай двама мъже които си приказват за разни ремонти на висок глас и единият изведнъж се извиква "Я гледай какъв терлик!"  Rolling Eyes .....стана ми интересно и аз се обърнах да видя терлика де , погледнах.............а тооооооо  Laughing моята Холиииииии- катерица ,грозница,тазманински дявол вече и терлик ни лепнаха  Grinning
Ето го моя петмесечен "терлик":

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Стана ми мъчно като ви чета и искам да сподля, че и моето мниние за проблемните кучета се крие изцяло в стопаните.
През почивните дни като се разхождахме с нашето мъниче в близка градинка се запознахме с много хубава немска овчарка, стопанката - възрастна жена, много възпитана, държеше кучето възможно най-изкъсо до себе си и ми сподели колко проблеми има по улиците, как хората я проклинат, че гледа такъв звяр а кучето беше много добро и спокойно #Crazy, само дето не можаха да си поиграят с нашето мъниче, щото хич не са от един калибър. Та, ми стана тъжно, защото овчарката така искаше да потича и да поиграе с другите кучета и беше нещастна, защото стопанката се притесняваше /както е редно смятам/, а от друга страна в отсрещния край на градинката - друга жена мирно и кротко си разхождаше кучето - шпиц и да нея, едни меко казано идиотчета  пуснали на воля питбулите си. И докато ние с жената с овчарката си говорим се развихри страшна картинка-питбулите нападнаха шпица, жената се принуди да го грабне високо в ръцете си за да го предпази, а те скачаха направо върху нея за да докопат нещастния шпиц, а стопаните им... е, смятам, че ви е ясно, че си стояха и наблюдаваха със задоволство Sad
Държа да подчертая, че аз също не съм от привържениците само на малките кучета и смятам, че проблема идва от нас самите Naughty
Аз дори се страхувам да пусна моето мъниче да тича на воля за да не подразня някого.
И за финал да споделя, че днес, на седем-месечна възраст най-сетне сложихме ваксинката против бяс, още не ни се е затворила фонтанелката и явно ще си я караме така и вече тежим 1390кг. Mr. Green
m@msy, най-скрено се смах на историята за терлика Heart Eyes Mr. Green Е, много чаровен терлик си имате Hug

Общи условия

Активация на акаунт