Приспиването :x

  • 1 534
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
Ние се приспиваме основно със залъгалка  и погалване.
Мами как излизате от стаята - моята Ема като си изплюе бибата и си лапа ръцете, а не искам да си намери палеца. И съм принудена да седя до нея докато заспи Cry

# 16
  • София
  • Мнения: 1 511
Повечето от вас пишат,че не приспиват бебовците и не са привърженички на това!

Аз пък гордо заявявам,че приспивам сина си на ръце,галя го и му пея песен! Смятам тази част от нашето общуване за много важна!
Вярвам,че така му давам нежност,топлота и сигурност в моментите между будуване и сън!
Не се притеснявам,че това ще продължи дълго и не ми тежи да отделя няколко минути за да го приспя!

Разни хора,разни идеали!  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 959
Гушнати на леглото. Ако заспи докато я кармя добре, ако не си говорим или пеем, или понякога си пореваваме, след това отново на гърдата и така докато се успокои.

# 18
  • Мнения: 46 518
Повечето от вас пишат,че не приспиват бебовците и не са привърженички на това!

Аз пък гордо заявявам,че приспивам сина си на ръце,галя го и му пея песен! Смятам тази част от нашето общуване за много важна!
Вярвам,че така му давам нежност,топлота и сигурност в моментите между будуване и сън!
Не се притеснявам,че това ще продължи дълго и не ми тежи да отделя няколко минути за да го приспя!

Разни хора,разни идеали!  bouquet


Естествено, че съм горда! Така осигурявам дълбок и спокоен сън на детето си!
Няколко пъти е приспивана с люшкане, клатене и друсане, след което цялата нощ е нервна, буди се през 30 мин. и се мята като риба на сухо. Сутринта е кисела, не й се играе и се чуди как по-силно да мрънка. Когато заспива сама спи дълбоко и непробудно.

По темата: заспива сама, слагам в леглото, гася лампата и излизам.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Нашата хубавица никога не е приспивана на ръце... Най-често, оставяме я сама в леглото... Тя се позанимава с нещо, каквото й хрумне, и до 10 минути е заспала... Някой път и половин час минава... Но си заспива сама... Понякога, за по-бързо заспиване, прилагаме номер... Лягам на леглото (нашата спалня), тя си е легнала в кошарата... Аз веднага се правя на заспал... Но така, че тя да ми вижда очите затворени... И тя милата... Лежи си и не мърда... Ние си мсилим, че прави така за да не ни събуди... Може и да грешим... Ама до 5 минути и тя е заспала... И аз се изнизвам набързо от стаята...
Що се отнася до пускането на музика... Хи-хи-хи-хи-хи... Става и започва да танцува в леглото... Ходи я приспивай в тази ситуация... Grinning

# 20
  • Мнения: 1 037
Аз приспивам Данчо на ръце или в количката.Докато си пие последното мляко е заспал,държа го 5 мин.и го слагам в леглото.Ако не иска да спи(рядко се случва) го полюшвам и обикалям стаята,но и на мен не ми тежи.Пробвала съм да го оставям в легълцето му и ококорва ей такива очи #CrazyМоже би го свикнах така,защото имаше ЗВЕРСКИ КОЛИКИ(сигурно ще кажете че и при вас е било така,но.......не ми се припомня,милото)

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
От както се е родила никога не съм приспивала моята принцеса. Слагам я в леглото, целувам я за лека нощ и напускам стаята. Оставям й една играчка, ако не й се спи да си играе. Когато реши тя сама си заспива без да ми създава никакви проблеми. Според мен бебчо от малко трябва да  се учи да спи само.
И при нас положението е такова - никога не съм я приспивала (изключвам случаите, когато е болна).Имаше един период, когато изведнъж искаше да я приспивам, но мина бързо.

# 22
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Да, приспивам го, ама не виждам нищо нередно в това.Предпочитам да заспива в прегръдката на мама, отколкото изтощен от плач.При нас е така, но знам че има деца, които си заспиват сами като им се доспи, така че, всеки гледа от собствената си камбанария.

# 23
  • Мнения: 2 255
Още се приспиваме на ръце или гушнати в кревата (неговия/ нашия - няма значение), понякога той в неговото, аз на нашето - но винаги с мама заедно - иначе алтернативата е рев до посиняване - пробвах, но се отказах от този тормоз над детенцето  Sad
Все някога ще започне да заспива и сам

# 24
  • Мнения: 648
  Samata az kato bebe za razlika ot sestra mi sam zaspivala samo na race v kompaniata na mama, da si priznai chestno ne sam ochakvala  i moeto slanchice da proiavi razlichni jelania Laughing Pochti me povtaria kato bebeshki harakter- ne e fen da si stoi mnogo v kolichkata, obicha da se gushkame, a zaspiva ili v lulkata ili v racete mi, sucheiki. Tova sa edni ot nai-shtastlivite mi migove v jivota, oshte o rodilno tia zaspivashe gushnata v men, s glavichka na ramoto mi, kato se pribrahme v kashti okolo 10 dni spa na korema mi, sled leka sledrodilna depresia, prodaljih da "chuvam" nujdite na Aleksandra i dvete sme dovolni newsm03. Poniakoga, kogato sam mnogo umorena si go kazvam, no tati mnogo tochno mi otgovaria: "Nali iskashe gushlivo bebe" . Nai-vajno mi e da e jiva i zdrava, a za da se chustva dobre, uverena i mojeshta sled vreme, sega imam vajnata zadacha s tati da ia gushkame kolkoto poveche, tolkova poveche smile3541

# 25
  • Мнения: 410
като бебе заспиваше сам, с потупване по гръбчето, погалване, после на ръце се призпивахме, с песни приспивни. Към годинката легнал в креватчето и аз или татко на голямото легло докато заспи. После започна сам, оставях му една нощна лампа. Само при болестни състояния сме имали проблеми.
НО, мин седмица закъснях доста от работа, пътувах, и се върнах в 21 ч, точно за банята, И той чвно реши да не ме изтърва така. От тогава като е ревнал вече "нани мами там,"т.е. на голямото легло - край. Пак лягам докато заспи! и с реване пробвахме - не става. Да видим до кога.
Но задължително на легълцето си. Братовчед му( 13 дена по-малък) се научи от бебе при мама, че й било по-лесно и сега - няма отърване.
Предпочитам да се погушим цяла вечер и полигавим по голямото легло, но после всеки по леглата си.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
Един единствен път е заспивала в ръцете ми Дариа и то беше по никое време. Нещо беше нервна и мрънкава, аз й се ядосах и я оставих на пода. Тя ревна, аз съжалих, гушнах я и й запях песничка да се успокои и тя заспа на рамото ми.

Заспива сама иначе, от раждането си та до сега, на 1,5 год. е. От няколко месеца обаче за нощния сън заспива пред ТВ в стола си за хранене в легнало положение, иначе я слагам давам биберон, мече и казвам "Лека нощ".

Никога не съм я друса на ръце или в количка, нито съм я носила надолу-нагоре и съм по-скоро щастлива, отколкото горда от този факт. А, да и спи сама в стая от първия ден.

Като съберем всичко - съм наспана и щастлива, както и детето ми. А гушкане, топлота и сигурност й давам в изобилие, когато е будна.

Последна редакция: вт, 29 ное 2005, 12:01 от Isa

# 27
  • Мнения: 505
при нас заспиването през лятото беше ..гушнати на спалнята (при баба нямахме детско легло)  като беба ме щипеше по бузите и това и доставяше голямо удоволствие,..но след като си се прибрахме в софия за постоянно.. Peace си се научи да заспива сама , Sad малко трудно свикна отново с бебешкото легло,..отначалото си държехме ръцете през решетките на леглото.. baby_neutralголям смях  Laughingама това я успокояваше..но сега я оставям  в леглото и тя или си се занимава сама и после заспива или веднага гушва одеалото, ..обича да спи отгоре му ,,явно още не може да осъзнае приложението му ..горканчо,..добре че мама периодично я завива Joy

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Колкото деца - толкова начини за приспиване.
Няма правилен и грешен.

Елина я приспивам до ден днешен с приказки и гушкане и не мисля, че правя грешка, нито пък ми тежи. И на двете ни е приятно.
Диана си заспива абсолютно сама.

# 29
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Не го приспивам .Като започне да търка очичките го слагам в леглото и след 10 мин. е заспал. Налагало ми се е обаче на 2/3 пъти да го приспивам с колилчката или с гушки, но като цяло си заспива самичък

Общи условия

Активация на акаунт