Паническо разстройство - част 7

  • 179 666
  • 766
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 514
Здравейте отново момичета!Благодаря на всички, които са ми отговорили! Моята одисея продължава...За тези десетина дни разбрах , че ПР поне в моя случай ще се получи от лекари.
Писах ви на  19.03.2011 гд. Вечерта я изкарах някак си поседнала, къде спала къде не , на сутринта усещам нещо странно в дясното си ухо, проверявам с тампон и се оказва кръв.10 броя от двете страни на клечките ги напоих. Отивам на УНГ и почвам от начало, така и така да обясня хронологията на събитията.След съответния преглед диагнозата е : "Кръв от ухото изтича след катастрофа, травма на главата или спукано тъпанче.При теб тези неща не са се случили , идея си нямам от какво може да е. Ако е засегнат вестибуларният апарат ще се люшкаш като ходиш, така че не заради него  ти се вие свят.."Изписва ми едни капки за очи да си ги слагам в ухото и си взимаме довиждане.
Относно снимката и шиповете:
1 рентгенолог : "Шийни прешлени , не се знае колко са ..какво пиеш за болка
2 рентгенолог : Едно шипче , може да е от него, а може и да не е...да ти изпишат лекаства за болките
3 рентгенолог : Няма шипове, само изкривяване , от това свят не се вие , на нервна почва е ...трябват ти антидепресанти, от по силничките
4 рентгенолог : Цялата си ошипена , как няма да ти се вие свят ...почвай да ги лекуваш и светът ще се намести

 Мнението и на четиримата е за една и съща снимка:))))))))) и на четиримата се обяснявах , че никога не ме е боляло и съответно не виждам за каква болка точно да пия лекарства.
Това ми дойде в повече, изприщих се, ако не беше за моя сметка сигурно щях много да се забавлявам , ако бяха хвърляли боб можеше и да има два еднакви отговора, поне в едно бяха категорични тримата ...слушайте сега за какво иде реч...."как така не са те боляли, ами те много болят ти просто не си обърнала внимание". Laughing
Сега намерих начин да поспивам, но само на дясната страна и на две възглавници,но не положени една върху друга ,а подпрени.Реша ли да легна по гръб е ад , а на ляво е невъзможно , световъртежа е ужасен.Цяла вечер спя скована и под напрежение да не се мръдна защото всичко започва, а от лежането само надясно и то по този начин, сутрин ми трябва много време да се разгъна , вече всичко ме боли.От лекари и постоянни опити да лягам по гръб или наляво се обезверих и след 10 опит сядам да се нарева от безсилие.Дайте съвет на какъв лекар да отида , защото ако продължава така,ще ги прескоча всички и ще съм само за един ( препоръката на третия рентгенолог:))))))))
Според мен трябва да отидеш на УНГ, който разбира от работата си, бих ти препоръчала д-р Кирилова от МЦ Лора, на ул.Позитано. И евентуално да те насочи към специалист - невролог.Успех, не се отчайвай,дано всичко е наред. Peace

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 870
Пусни си и едно ПКК /пълна кръвна картина/ -веднага ще се хване ако има нещо .
Ако случайно си с нисък хемоглобин ей този световъртеж в легнало положение си едно към едно!

# 62
  • Мнения: 305
Ивелина, аз имах нещо подобно преди около 2 месеца. Главата ми тежеше все едно е пълна с камъни и ми се виеше всят дори в леглото. Щях да ходя даже на скенер на главата, но тази тежест се централизира към ушите ми и аз веднага хукнах към УНГ, който е много добър специалист. Направи ми куп изследвания на ушите и се окоза, че имам екзема която ми предизвиква някаква невралгия на ухото и ми се вие свят. Няколко пъти попитах дали виенето на свят може да е от ушите и отговора му беше категоричен. Предписа ми капки, които слагам по 5 дена всеки месец, защото са с кортизон, но веднага получих облекчение и спря да ми се вие свят.
Проучи за добър специалист УНГ, преди в Исул бяха светилата. Пожелавам ти успех!
Не си за нашата темичка  Grinning  радвай се  Hug

# 63
  • Мнения: 924
Намери си добър УНГ  и се лекувай   bouquet
Бързо оздравяване, не си за нашата темичка  Hug

# 64
  • Мнения: 135
Здравейте момичета,някоя от вас пила ли е ленуксин,да сподели мнение,че днес моето пси ми го изписа.

# 65
  • Последната пряка в ляво
  • Мнения: 35
 Здравейте момичета. Моля ви за помощ. Имам подозрения , че синът ми / 15г. / е с паническо разтройство. Има дефицит на внимание , учестен пулс и сърцебиене при атаките , а и повишено кръвно налягане , изпотяване на ръцете , става червен целият и му излиза обрив. Така е от година и половина. Обиколихме всякакви доктори , като започнахме от кожната клиника на Мед. Академия , хомеопатия , уролог , пълна кръвна картина- 2 пъти , скенер на надбъбречни жлези и коремни органи и днес последно ходихме на онкохематолог. Навсякъде казват , че нищо му няма , а не е така , детето ми не е добре . Изпи за тази година и половина какви ли не лекарства , включително за алергия , хранителна алергия , месеци наред диета и нищо.Едва ли не мен ме изкараха луда , че обръщам внимание на симптомите му. Насочете ме , моля ви ,къде да го заведа за да проверя дали е паническо разтройство и според вас имам ли повод да смятам , че е паническо разтройство. Благодаря ви.

# 66
  • Мнения: 305
emma76 щом няма проблеми със изследванията ,го запиши на плуване и ще му преминат проблемите казвам ти го от личен опит.След като казват ,че е здрав недей го води повече по лекари, защото ще го стресираш и комплексираш.Това често се случва във тинейджърска възраст и е свързано със вегетативната система, защото във този период хормоните бушуват.Но задължително почни да му уплътняваш времето със спорт най добро доказано е плуването и винаги му намирайте занимания,винаги да е зает.Със другото рискуваш като последно да ви пратят на невролог и да му изпишат слаби АД  не го допускай..
Погледни по назад ,бях качила статия за вегетативната система,прочети цялата статия.Това състояние,често възниква в детска възраст,но лекарите го подминават като проблем,защото всички видове изследвания са ок.Но това не е правилно,защото не се ли вземат мерки детето може да се затвори ,да не смее да излиза да се задълбочат ПА  и хл работи.Аз лично за първи път го получих на годините на сина ти.Няма универсално лекарство,но мой съвет не допускай при положение ,че изследванята са добре да го тъпчат.,ще се повторя ако трябва и потретя ,,,,,думата е плуване!!!!!!!!!

Последна редакция: ср, 23 мар 2011, 15:49 от maria_84

# 67
  • Мнения: 924
maria_84 ти е дала много добър съвет, може би и  разговор с психолог. С АД не избързвайте  Rolling Eyes
Когато бях малка , а и сега когато се притесня за нещо, цялата ставам на червени петна по шията , гърдите, спомням си, че  училищният лекар вика майка ми за това  ooooh! оказа се че е невродермит, който като се успокоя минава.
Нервно-вегетативната дистония най-добре се повлиява според мен от физически упражнения, спорт, повече движение и хубави мисли  Wink

# 68
  • Последната пряка в ляво
  • Мнения: 35
Благодаря ви момичета  Hug.По темата изчетох всичко включително и статията. Вече пуснах в гугъл да му търся плуване , това не се бях сещала. Много ви благодаря , приемам съвети всякакви.

# 69
  • Мнения: 1 131
emma76 щом няма проблеми със изследванията ,го запиши на плуване и ще му преминат проблемите казвам ти го от личен опит.След като казват ,че е здрав недей го води повече по лекари, защото ще го стресираш и комплексираш.Това често се случва във тинейджърска възраст и е свързано със вегетативната система, защото във този период хормоните бушуват.Но задължително почни да му уплътняваш времето със спорт най добро доказано е плуването и винаги му намирайте занимания,винаги да е зает.Със другото рискуваш като последно да ви пратят на невролог и да му изпишат слаби АД  не го допускай..
Погледни по назад ,бях качила статия за вегетативната система,прочети цялата статия.Това състояние,често възниква в детска възраст,но лекарите го подминават като проблем,защото всички видове изследвания са ок.Но това не е правилно,защото не се ли вземат мерки детето може да се затвори ,да не смее да излиза да се задълбочат ПА  и хл работи.Аз лично за първи път го получих на годините на сина ти.Няма универсално лекарство,но мой съвет не допускай при положение ,че изследванята са добре да го тъпчат.,ще се повторя ако трябва и потретя ,,,,,думата е плуване!!!!!!!!!

Мария,как плуването помага при ПР и такъв вид невротични състояния?Интересува ме силно,защото и моя син от време на време изпада в някакви "дупки" ,а той е едва на 13 години ooooh! (явно аз съм повлияла с моите ПА-състояния  Cry)

# 70
  • Мнения: 305
Харем стил така доста трябва да пиша ,,,
Почети винаги ако един от родителите има проблем свързан със вегетативна дистония,то ако имате две деца едното ще има този проблем за съжаление ,то си е наследствена дисфукция,но може да е от стрес и др работи ,няма да се повтарям.Аз за първи път получих този проблем на 15 следствие от силен стрес ,но не стреса според мен причини това ,то просто го отключи ,защото баща ми е ,точно такъв тип да го казваме свръх емоционален.Майка ми не си даваше сметка ,че това да съм по затворена,срамежлива ,все се изчервявах ,много трудности имах във общуването ,но никой това не го приемаше като проблем ,все казваха ей колко е срамежливо ,колко е добро дъра дъра...та до онзи ключов момент,след който обиколихме всички видове лекари и специалисти и всеки казваше ,нищо и няма здрава е....А аз стигнах до там ,не ми се излизаше,не ми се говореше ,а за Па да не говорим какво съм изживяла на тези години.Та стигнахме до Александровска болница ,направиха ми всички изследвания ,всичко беше ОК,и доцентката при която бях каза така за да се справиш е време да поработиш над самочувствието си.Няма да отричам ,че за 1/2 месеца пих АД, но това се получи защото много време изгубихме във излишни изследвания.Жената ми каза направо ,записваш се на плуване,започваш да се къпеш със хладки душове постепенно.Не съм специалист в тази област,но доколкото знам вегетативната система има два дяла ,водата студената подчертавам и напълно изключвам топлата ,премахва тези смущения така да ги наречем и привежда дяла на тази система който е нарушен  да заработи нормално,защото тя във действителност във случая е нарушена.Водата ключова във това вегетативната система да работи нормално,др вид спорт също е добре .От доцентката  знам , хубаво е детето да има винаги занимания ,тоест пак да му се поставят задачи,да се изисква от него да  е ангажиран,да се интересувате затова има ли си приятелка ,приятели... и др да сте в час със неговите мисли ,желания и др.Да подчертая компютъра не е занимание напротив това е едно от най лошите неща на съвремието ни за децата ама....На мен водата ми помогна ,не знам каква формулата ,но помага! Naughty
Да се допълня във Русия повечето болести и неврологични проблеми ги решават със студо терапия,и не говоря студена вода ,а направо лед.Но тези лечения се провеждат от специалисти,във специални бани.Така ,че водата е все призната по света,българите не сме добре запознати за водолечението, и то го казвам със съжаление!

Последна редакция: ср, 23 мар 2011, 17:42 от maria_84

# 71
  • Мнения: 0
emma76, аз все пак те съветвам да се консултирате с психолог. Няма нищо срамно и страшно. Ако в основата на това състояние стои прекомерна тревожност и невъзможност за справяне с нея, специалист ще помогне на детето да си изгради здравословни механизми за излизане от това състояние.
Иначе се присъединявам към съвета, който е дала maria_84  - активният спорт е чудесно средство за подобряване на самочувствието и цялостното здравословно състояние! Peace

# 72
  • софия
  • Мнения: 386
Аз също смятам,че детето може да посещава известно време детски психолог.Навремето това не беше избор,наистина препоръчваха  процедури с хладка вода при неврози.Но сега поне има и друг избор,нека да поговори с добър специалист.Когато човек говори за страховете си,му олеква Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 749
За малко ви изпуснах и вие сте навъртели 5 страници...

Сега ще ви прочета и утре ще се включа.

Лека нощ, момичета  Hug

# 74
  • Последната пряка в ляво
  • Мнения: 35
Много ви благодаря. От сърце. Днес ще отида да му купя билки - маточина , лавандула , жълт кантарион. Четох в нета , че помагат при такива състояния. Ако може да ме насочите към добър психолог , да не търся напосоки. От София съм.

Общи условия

Активация на акаунт