Сменяте ли четката за зъби редовно?

  • 12 161
  • 118
  •   1
Отговори
# 60
  • out of space
  • Мнения: 8 574

Отговорих в анкетата, мисля, че това е достатъчно.
А за смяната на четката човек научава още от първите пъти на миене на зъбите - т.е. някъде в първите седем години. Който е пропуснал тогава, си е негов, личен проблем...
Aз например скоро открих електрическата четка за зъби, няма как да съм го научила в първите седем, за разлика от моето дете. А разликата е от небето до земята. Сега ако ми се наложи да си мия зъбите с обикновена, имам чувството, че не са измити добре.
Винаги може да се научи нещо, дори от такива теми. Стига да не се превръщат в мерене (и накрая да се появи знаете кой, и да ни ги подравни с голямата секира).

При мен пък е точно обратното. Ел.четката ми е на Орал-В ако има значение, а обикновената...си е съвсем обикновена.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Това изследване е поредната глупост да си пълнят новините.
За протокола сменям я горе-долу на 3-4 месеца.За рошавостта на четките има значение как се търкат зъбите. Моята и на мъжа ми ги сменяме все заедно, но винаги моята е рошава, а неговата с прибрани  косъмчета.
Конеци ползвам рядко, за разлика от мъжа ми , който постоянно е с наврян конец м/у зъбите

# 62
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Аз също ползвам електричека четка. Ето я - http://navegante2.elmundo.es/navegante/2008/02/24/gadgetoblog/1203888526.html

# 63
  • Мнения: 631
Аз също я сменям на около 2 - 3 месеца. Задължително четка с твърди влакна, а вечерното миене е закон. Конец не ползвам защото съм с ретайнери и няма как да го напъхам между зъбите - реалната му полезна площ при мен е 2 милиметра  Confused

П.П. От стоматолога си знам, че е редно избелващата паста да се ползва не повече от седмица в месеца защото е предимно абразивна и надрасква емайла. Също така е редно пастите да се редуват.

# 64
  • София
  • Мнения: 7 209
А пък - хм! - дали ще пускате тема "за колко време изразходвате руло тоалетна хартия"?

# 65
  • Мнения: 3 886
ДА  на децата по често на 2 месеца мойта по рядко на 5месеца  Embarassed

# 66
  • Мнения: 326
 Двама души са отговири,че нямат четка за зъби и респективно не си мият зъбите  #Crazy. Бихте ли се включили,вие двама, с мнение,да кажете какво ви възпрепятства да си миете зъбите,и не чувствате ли дискомфорт от липсата си на устна хигиена? 

# 67
  • Мнения: 4 275
Трима  Flutter

# 68
  • Мнения: 66
А колко често ходите да ви почистят зъбите? А на децата?

# 69
  • Мнения: 7 001
Сменям я, когато си купувам нова паста.
Не мога да преценя, може би на 2-3 месеца се пада.
Зъбите ги мия задължително сутрин и вечер, понякога и през деня, ако ям сладко, защото ми е кофти как лепнат. Да, нося си четката и пастата в чантата  Blush
Всяка година ходя поне веднъж на профилактичен преглед и винаги при дискомфорт.
Нямам страх от зъболекари.
Конец не ползвам.
Не дъвча дъвки като заместител на миенето на зъби.

# 70
  • Мнения: 4 586
Трябва да сменяме четката си за зъби поне веднъж на три месеца или пък веднага щом забележим износване на власинките.
След тоя постинг анкетата стана безпредметна, отговорът на 3 месеца стигна 50% Mr. Green

# 71
  • Мнения: 3 405
Е, щом трябва.
Специално ще си слагам отметка в органайзера на телефона да ме алармира.

# 72
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
2-3 пъти в годината, когато се сетя. Мия си зъбите сутрин и вечер откакто се помня. Конец ползвам отвреме навреме. Понякога Елудрил. Зъбен камък - 1-2 пъти в годината.

# 73
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А пък - хм! - дали ще пускате тема "за колко време изразходвате руло тоалетна хартия"?
А на мен пък, хм - ми липсва тема "колко пъти си сменяте гащите в денонощие"

Всяка вечер ползвам четка за междузъбни пространства, след основното вечерно миене с обикновена. Ха сега, колко от вас го правят, а??? Между другото, откакто го правя, установих, че класическото търкане на зъбите с четка и паста е нищо. След това с другата четка какви парчета падат  Crazy..Сменям обикновената четка на 3 месеца, а междузъбната - на около седмица.

# 74
  • Мнения: 3 405
А пък - хм! - дали ще пускате тема "за колко време изразходвате руло тоалетна хартия"?
А на мен пък, хм - ми липсва тема "колко пъти си сменяте гащите в денонощие"

Или пък "къде държите носените само по веднъж гащи?"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт