Въпроси за запушен слъзен канал

  • 25 298
  • 70
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 15
treysi77, ние правихме сондирането в очна болница. Всичко мина по каса. Пое ни проф. Групчева. Изключителен професионалист и човек. Свързахме се с нея с познати, но може би и вас ще поеме. Питай в болницата. Няма да съжаляваш. Тя има и частен кабинет. Ако си заинтересувана ще ти пратя координати. Друг добър професионалист и разбира се лекар с душа и д-р Барбукова. Т я пак е в Очна болница. Абе с една дума ти казвам - насочвай се към Очна болница - да, условията не са добри, но ще стоите там само половин ден, а професионалистите са от високи класи, така че не се замисляй!!!

Успех!!!

# 61
  • Мнения: 21
Виждам, че темата е стара, но когато човек има проблем чете всичко, което намери, както бях аз. Моето бебе също се роди със запушен слъзен канал. Постоянно сълзеше очето и имаше гурелчета. Водих го при различни специалисти, всички казаха, че ако не се оправи до 6 месец се налага сондиране. Стана на 10 месеца и все още не се бях решила за сондиране. Мисълта за приспиване с маска на детето не ми даваше мира. Надявах се от израстването на детето да се оправи без лекарска намеса. На десетия месец я заведох при друг очен лекар, който също каза, че вече е късно и надали ще се оправи. Но въпреки това й направи масажче за няколко секунди. Показа ми как да го правя, аз така и нищо не разбрах, а и каза, че трябва да има много силен натиск, който аз не бих упражнила върху детето си. Обясни ми какво представлява сондирането и назначи дата. Направо не ми се живееше. На сутринта след прегледа като се събудихме окото просто беше сухо. Оттогава не е имала проблеми с окото. Така че не се доверявайте на всеки, който ви казва, че без сондиране няма да стане! И колко просто и безобидно нещо била процедурата. Просто отидете при добър специалист. Детето ми се оправи само от един масаж на 10 месеца!!! Успех на всички майчета, които имат този проблем

# 62
  • София
  • Мнения: 758
LeniLeni , може ли да споделиш при кои лекари сте били на консултация. Не виждам и от кой град си..
Ние бяхме на преглед в Александровска, назначиха ни сондаж. Но педиатърът изрично забрани да се пипа окото, според него се израства проблема. И мен ме плаши не толкова процедурата, колкото упойката. Продължаваме упорито с масажите, подобрение има, но не и сухо око.
Доколкото знам за София най - добрите детски офталмолози са в Александровска болница. Но ще помоля за насоки и за други специалисти, от които сте останали доволни.

# 63
  • Мнения: 21
И на мен ми хвалиха лекарите от Александровска. За това и отидох при една от Александровска, но ми каза да отида на частния кабинет, където естествено трябва да си платиш 40 лева. Мисля, че беше Димитрова. Детето беше на 5 месеца и искаше да ми даде направо час за сондиране, процедурата била "съвсем безобидна". Офталмолога, който оправи оченцето на 10 месечното ни дете се казва Здравко Цонев. Той също е в частна клиника, но въпреки това отидох с направление и платих само 5 лева!!! Според мен вместо да се мъчите с тези масажи отидете при Цонев, човека явно си знае как да пипа и къде. На колко е вашето детенце? Успех ви желая, много добре знам как се чувствате!

# 64
  • София
  • Мнения: 758
Благодаря ти, LeniLeni. Сега е на 10 м. От 3 - 4 м. имаме този проблем, много се надявам да отшуми. Може ли координати на лекаря, може и на лични

Последна редакция: пт, 30 май 2014, 21:52 от megislava

# 65
  • Мнения: 21
Изпратих ти ги на лични. Нашето детенце още от раждането е със запушено каналче. Не знам дали при вас не се касае за нещо друго или инфекция, щом до преди няколко месеца не сте имали проблем. Пиши после какво става и дали всичко е наред Simple Smile

# 66
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Благодаря ти, LeniLeni. Сега е на 10 м. От 3 - 4 м. имаме този проблем, много се надявам да отшуми. Може ли координати на лекаря, може и на лични

Запушеното каналче би трябвало да е такова от самото раждане на бебето. При вас сигурно става въпрос за инфекция - изписват се антибиотични капки и за 2 дена минава. За 3-4 месеца колко лекаря сте видяли?

# 67
  • София
  • Мнения: 758
На няколко месеца беше бебо, когато правихме изследване на очичките в Алвксандровска болница (заради престой в кувьоз). Проблем нямаше, но искаха да повторим изследването. И тогава, при повторния преглед лекарят ни каза, че каналите са стеснени. Сменихме и няколко вида капки, продължаваме упорито и с масажите. Писах вече, че педиатърът ни е твърдо против сондажа. Но аз искам да чуя още мения.

# 68
  • Мнения: 594
Предстои ни сондаж на слъзното каналче на бебче на 9м. Насочили сме се към Очна болница Варна. Споделете моля ви впечатления от кои доктор сте доволни (единственото ми изискване е да работи с направление по ЗК). Търсех проф.Контрова, но се оказа че вече се е пенсионирала и не работи в Очна Болница...

# 69
  • Мнения: 21
Предстои ни сондаж на слъзното каналче на бебче на 9м. Насочили сме се към Очна болница Варна. Споделете моля ви впечатления от кои доктор сте доволни (единственото ми изискване е да работи с направление по ЗК). Търсех проф.Контрова, но се оказа че вече се е пенсионирала и не работи в Очна Болница...

Не знам за доктори във Варна, но според мен е хубаво да не бързате с този сондаж. Нашата бебка се оправи на 10 месеца без сондаж, само с един масаж от доктор. Успех и на вас  baby_neutral

# 70
  • UK
  • Мнения: 4 311
Записвам се при вас, моята малка е със стеснени канали, вече не помня колко пъти слагаме АБ капки. Масажи правя откакто беше 5-6-месечна, засега ефект няма, ефектът е поддържащ. Работата става много зле като хване хрема, което е често, моля се да не и се случва скоро пак. Все по-трудно обаче ми става с масажите, тя не дава, сърди се, капки страшно трудно и слагам, върти се, плаче, стиска очи, цяло мъчение си е.

Общи условия

Активация на акаунт