Слънце грее, дъжд вали - Януарчето прави безброй бели

  • 31 098
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 387
Дони, кърмачките имат право на един час от работното време за кърмене, дори и кърмачето да е по-голямо...пък твоето още е в такава възраст...стига обаче да накараш личната да ти напише бележка, че имаш причина все още да го кърмиш...та така, ако не си споделила че е бивш кърмак, може да скатаеш един час...

а снощи тъкмо ви се оплаках и взех, че убих една гад...та е 1:0 за мен...

а пък днес една съседка по блок ми каза, че ако имаме новодомци от тях ще да е...и най-вероятно е така, защото никога не е имало такива...дори майка му на коко, не помни такива...пък те 30 години са живяли тук...а предвид и това, че блоковете са без парно още повече не би трябвало да имаме...ама ей на...


иначе какво да ви кажа, ние сме добре...баща и дъщеря спят и з ще чистя със сода и оцет за дезифенкция...


Люби, три лъжици захар, три лъжици сода, три лъжици вода, бъркаш и ги храниш...пък после содата им разяжда стомахчетата...

# 706
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Благодаря за "рецептата"  Laughing Това в нещо ли го сипваш ( примерно капачка) или пръскаш като спрей?  newsm78
P.S. Ама оср...е темата. Да ви кажа честно като обсъждахме л..ната не ми беше толкова гнусно..

# 707
  • Мнения: 387
сложила съм го в една капачка от кутия и в една тенджерка на катерина от играчките..айде бе ние я осрахме...хлебарките са виновни...

айде стискайте палци на Наденцето...

# 708
  • Мнения: 7
 Ех, всички чакаме Надето, дано всичко е наред!
Таис, как така му се отвори чушката на малкото Пъси??? Ти ли помага за това? На Дани си е още затворена.. Винаги лекичко я дръпваме при къпане(татко му Wink) , но резултат - тц

Сладурки, много благодаря за отговорите относно използване на лява/дясна ръка  Hug
Аз май ще го оставя да си бъде изцяло левичар. Вчера го накарах да реже с ножица с дясната ръка. Ами справя се, но като не му напомням я прехвърля в лявата.  newsm78

Дони, ама какви са тези твоите шефове, те деца нямат ли.  ooooh! #2gunfire А за стъклото на терасата, гледай от към  положителната страна - добре, че не се е порязал!  Peace

За болния въпрос- мравки/хлебарки. Аз знам че където има мравки , няма хлебарки и обратно... Като пристигнах тук в къщата при мъжа ми, имаше мравки-много дребнички, едни колонии из цялата кухня. Той нали е защитник на животните , не ми даваше да ги пръскам, трепя и други такива, а аз не мога да понасям никакви гадинки. Та след кратък спор, решихме да ги помолим да си тръгнат доброволно... и те послушаха. Опитайте и вие-мисълта е всесилна! (А за паяците, какво да ви кажа, той и тях не убива, изключая някои отровни, а ги евакуира, като ги хваща за краката и нежно ги пренася навън)  hahaha

Сис , много интересен и полезен този блог - Благодаря! Щe изпробвам някои рецепти.  Hug
Лорини, внимавай какво си пожелаваш, ще се сбъдне! Сега сериозно, искай по-силно и един ден и къщата ще е към осъществените желания.  Praynig Сбъдването на всяко желание имало срок- от 1 сдмица до 3 години  Naughty
 

# 709
  • Мнения: 656
Хаха, мани... Аз преди не можех да погледна паяк  Sick. Ама нали и моят мъж е животнолюбител и защитник, сега вече и аз не мога да си представя да убия някое паяче  Rolling Eyes. Но понеже нито мога, нито искам да ги хващам, го карам него - и по същия начин - изхвърля ги навън. Ама си имаме едно в ъгъла, което да хваща разни мухи, попаднали вкъщи по погрешка  Mr. Green Пък тарантулите ми се струват направо красиви и всички ме гледат с погнуса като обяснявам какви прекрасни червени и сини цветове имат  Grinning  Crazy  Laughing

А Наденцето нали е утре бе? Да не би да е тръгнала да ражда сега? Стискаме!  Praynig

Пък рецептата за хлебомора е готина - ще взема да я изпробвам и аз, ако се наложи  Peace. Лорини, да знаеш, ако ти звъня по никое време по нощите, то е за да те питам за нея  Mr. Green

И аз искам къща. Ама и чистачка, която да я чисти, готвачка, която да ми готви и жена, която да идва поне от време на време да гледа Калоян - докато аз ходя на козметици и т.н. глезотийки  Flutter  Crazy

# 710
  • Мнения: 56
Добър вечер дами!

Надеее, имаш стиснати палци от нас и чакаме новини Hug Hug Hug

Хареса ми на Патилина мнението по отношение на насекомите. И аз вярвам в силата на мисълта, но пък нямам хлебарки. Ако имах, сигурно ако не ми уважаха молбата щях да ги понапръскам.
Имаме паяци. Големи и хия не са ми приятни. Когато е възможно ги пускаме навън.
Днес направо се изваля тук. Детето изтъпя отвсякъде. Сис, ако ще емигрирате, идете някъде на хубав климат. Аз в края на Юни ходя с вълнени жилетки и цял ден се наливам с чайове.
И между другото, ако имам голяма къща, чистачка, готвачка и детегледачка, ще си родя още няколко Heart Eyes

Тайс, нищо не разбирам от чушлета, но дано вече не го боли малчо Hug

Дони, много гадни шефове имаш #Cussing out

Мерси за стиснатите палци за изпита, но се почувствах недостатъчно подготвена и го отложих за след няколко месеца. Искаха ми писмо от доктор и там пишеше, че анемията ми влияела зле на концентрацията. Пък аз му викам затъпяване от бременността Mr. Green

И да се изфукам с моя мъж- сутринта получих закуска в леглото Blush Ся като си имаме стая... Laughing


# 711
  • Варна
  • Мнения: 389
Влизам само да  пожелая на Надето утре всичко да е наред!!!

# 712
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Влизам да надникна за София, дали не се е появила.  Heart Eyes
Наде, стискам всички палци за вас!
Хайде, отиваме да закусваме и да се оправяме, че от 10 сме на детски РД.

# 713
  • Мнения: 857
Добро утро.
Днес пък сме на сватба и колкото неща трябва да свърша - Марти още спи, Веселин отиде да мие колата и аз не мога нищо да направя  ooooh!.

Наде  Praynig!

Лорини, доколкото съм запозната, кърмачките ползват 1 час допълнително до 8-9 месечна възраст на бебето. Пък и дори и после да може, аз лично не съм и помисляла да ползвам - това означава, колежката да се натовари още повече, а шефовете да ме намразят. Дони, много добре знам как се чустваш, най-тъпо е, че спокойно може да ходиш по-рано и да тръгваш по-рано, но след като те самите не са склонни.....

Радост, ако ще те успокои, аз също ходя с жилетки и синузитът ми ще ми пръсне главата - като набримчат гадните климатици навсякъде и направо откачам - склонна съм да ги забранят както в Япония  #Cussing out.

Сис, твойте мечти се припокриват с мойте  Mr. Green - ама не виждам да се осъществят.

Патилина - не знаех, че силата на мисълта действа по този начин  Simple Smile. За щастие нямаме много гадини из къщи, само ако някой влезе от отвън. До скоро ме беше страх и в къщи само баба ми убиваше паяците, никой друг - ама те пък отвратителни, огромни, все влизат от двора, и баба ми най-безстрашна. Но ако съм само аз с детето -  Wink, нищо не ме плаши тогава.

# 714
  • Мнения: 12
усмихнатото, еее направо и на мен ми се прииска чистачка,готвачка и гледачка за децата Mr. Green Но тогава ще трьгна по глезотиики и .... Wink Ехх мечти,мечти! Някои питаше за пилето newsm78 Аз на Дани на 7,8 месеца му го забелих. Дрьпнах  го и стана, но после 1 седмица му беше зачервено. А аз леко се поизплаших че сьм го осакатила детето и му сложих бебешка пудра здраво. С една дума напудрих го  Rolling Eyes А маика каза че трябвало с нещо мазно да се маже, пудрата изсушавала още Sick       А за мравките, аз ги гоня с тебешир. От ветеринарните аптеки има такьв специален за мравки. При мен деиства Peace Пууу днес не спря да вали, че и гьрмеше и градушка имаше. Тьрся го сльн4ицето ве4е,но уви! Tired

# 715
  • София
  • Мнения: 3 249
Предполагам вече имаме София Simple Smile))Ама хайде няма да бързам да честитя официално Simple Smile
Мацки, шефовете си гледат тяхната сметка - децата са им големи вече и отгледани. В София в 9.30 и в 18.30 трафика не е вече чак толкова ужасен...Може би и мойте като станат големи ще разсъждавам като тях Simple Smile Иначе пък ме търпят - ходене по болници, логопеди...
Айде ставам, че ме дърпат...

# 716
  • Мнения: 180
Днес ходихме със Сиса, Калоян (или както Виктор ги нарича  Иса и Кан) и Митко на импровизиран пикник в Бояна. Калоян ме остави безмълвна с неограничените възможности на стомаха си  hahaha Това дете не спря да яде и каквото му предложиш, всичко с апетит изяждаше (дори моите мъфини и сладкиш, които след като са правени от мен са със съмнителни вкусови качества  Mr. Green ). Не знам как го изхранват у тях. Освен това през цялото време вися на една чешма и беше или постоянно мокър, или гол или и двете. Бабите и дядовците много му се радваха  Laughing
Мъжете покараха колелета, Виктор и той с големите мъже беше на седалката за колелото. Кан (Калоян) през това време беше зает да се мокри и да яде  Mr. Green
За другия път трябва да си вземем и едно муле да ни носи багажа и смятам ще се насладим повече на разходката.

# 717
# 718
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Ми дзън, като си казала  Grinning
По-добре късно, отколкото още по-късно.  Grinning

# 719
  • Мнения: 180
Наздраве и дори с повод!  cheers
Надето е родила малката София 3100гр и 49 см. (по данни от ФБ  Laughing ). Да и е честито и бързо прибиране вкъщи!

Общи условия

Активация на акаунт