Да преправим старите мебели - 7

  • 94 888
  • 754
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 0
vanina_g, сподели дали си доволна от лака на Леко.Мат ли е ,или с гланц?Вече сам боядисала една стара спалня,два стола и една окачалка,но и аз като теб се съмнявам ,че подръжката ще е проблем.Засега нямам снимки,като си купя зарядно ще кача.   

# 106
  • Мнения: 8 999
LaValetta, ако не беше  показала оригинала на кутията, бих казала, че е съвършена. Наистина е много красива така, както си я направила. Но е трябвало да запазиш картината на капака, а твоята фантазия и сръчност да развихриш върху някоя по-непретенциозна вещ.
Техниката с конеца ми изглежда супер трудна, дори няма да се пробвам. Мога само да завиждам тихичко отстрани и да подсмърчам.

# 107
  • Мнения: 5 328
♥rumichka♥,  baibibi, благодаря  Hug!
Вярвате ли, че точно заради тази картинка не ползвах кутията. Не знам, имаше нещо, което ме спираше. А сега не мога да я взема от дъщеря ми  Laughing.

# 108
  • Мнения: 24
vanina_g, сподели дали си доволна от лака на Леко.Мат ли е ,или с гланц?Вече сам боядисала една стара спалня,два стола и една окачалка,но и аз като теб се съмнявам ,че подръжката ще е проблем.Засега нямам снимки,като си купя зарядно ще кача.   


 Embarassed Embarassed Embarassed
Момичета, дано не съм подвела някой, ама като ме пита Новодомец, нещо ме обхванаха съмнения и проверих - лака не е Леко, а Аквис - на Мегахим! Пише : Лазурен лак безцветен на водна основа 100% акрилат. Не пише мат или гланц.
Мнооооого съм завеяна... Извинете ме и наистина се надявам да не съм подвела никой.   
Новодомец, аз лака го ползвах за едни дъсчици, боядисани с латекс - не мирише въобще, много бързо съхне, има съвсем лек блясък, аз съм доволна, но не съм лакирала столовете. Според мен е добре, ако си боядисвала с бои на водна основа - акрилатни, латекс.

# 109
  • Мнения: 0
Vanina_g, благодаря, за навременият отговор.Използвах боя за дърво и метал на Аквис .Момичета отворена съм за вашите съвети.На дневен ред е и една стара ракла на баба, и  не ми се ще да я започвам неподготвена.  bouquet

# 110
  • Мнения: 834
Здравейте изобретателни момичета.Ще ви споделя моята идея,и ако може да ми кажете съвети дали ще се получи.
Идеята ми е да си направа параван с дължина около 1м.и висок 1.5м.Върти ми се в главата да е от картон или нещо по твърдо за да стои(не знам какъв материал),и в долната част да влиза в лаисна,за да има стабилност да стои.Според вас ще се получи ли?И ако лаисната е нарязана на парчета по 20см.дали ще се получи ефект хармоника?
Много ще съм ви благодарна,ако ми помогнете със съвети  bouquet
Е, само с лайсна отдолу няма как да се крепи, че чак пък и да се сгъва. Най- лекия вариант е с рамки от летвички, на които да опънеш плътен плат. Летвички ще ти направят по размер във всяка дърводелна, даже и пантичките ще ти сложат /без тях как ще се сгъва?/.
Ако искаш тежък параван става с най- тънкия гипсокартон, обрамчен с обикновен, единичен пластмасов корниз /и пак пантички, разбира се/, но този вариант е тежък и скъп.

Горното беше за запис в новата темичка Grinning Чак на 8- ма стр.- срам, срам Embarassed ooooh!

По повод пердетата на рози в спалня да споделя за гениалната ми находка в маг. 2-ра употреба. Аз също бях изръшкала всички магазини и не намирах такива, които хем да са леки и ефирни, хем да не са прозрачни. Вече в чудо се бях видяла, но не и отказала Naughty Преди месец обаче влизаме с приятелка да блеем в магазин 2-ра ръка и от 10-те редици рафтове със спално бельо забелязвам бленуваните рози. Издърпах чаршафа, а той- ооо, чуудоо- 2,40см/2,20см., плик при това, не просто долен чаршаф. Прозореца е малък /1, 20см ширина/ и ми хрумна гениалната идия да го разделя, като едното парче да разцепя по дължина и така да получа 2 пердета, а другото парче да ползвам за покриване на леглото. Плата е памучен сатен, мекичък, лекичък... Не е при мен да ви го снимам, за стаята на момата в селската ни къща е. Не се ползват още, но когато ходя ще ги снимам, ей така за фръц- фръц.

# 111
  • Мнения: 28
Здравейте, момичета!

Ето и снимка на кухненските вратички (поне на една от тях) - http://naav.snimka.bg/daily/kuhnya.580608

Както вече казах, те са от чам. Преди няколко години ги боядисах ярко червени, после светло сиви. Не е махан нито един слой, директно едн върху друг. Не съм го правила от мързел, ами от незнение. Дори не съм предполагала тогава, че се маха боя/лак от повърхност на мебел. Също така върху боята няма никакъв запечатващ слой и в момента, като са светли, на долните вратички около дръжките редовно се показва червеното и аз все си добоядисвам, добре че е водоразтворима и лесно се работи.

Мислех си да сваля всички тези слоеве боя+лак и след това да обработя дървото с някаква по-нестандартна техника (малко амбициозно за човек, който знае само да боядисва), за да станат по-интересни, ще им взема и подходящи дръжки. На двете централни ще сменя и стъклата, сега са матови бели.

Много ще съм ви благодарна да дадете някакви интересни идеи Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 мар 2011, 00:05 от Naavi

# 112
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Здравейте и аз отдавна се бях зарибила по розичките и си насупих даже много прелестни възглавнички  с рози , и то ни от къде и да е, а ги намерих в китайски магазин. Почнах да търся плат на рози, ами няма и няма, и тогава и аз влязох  в магазин втора употреба и там стояха и ме чакаха 2 големи парчета плат , цвят слонова кост с тъмни и светли розички  , като дамаска , изпълнявали ролята на плътни пердета и ги купих , защото бяха с ширина 2.40 на 1.40 и после си наппавих 2 шалтета за дивана и креслото ми. Стана страхотно. И това само срещу 12лева. Така,че ако търсите някакви парчета плат , не ги подминавайте тези магазини. Peace

# 113
  • Мнения: 0
Naavi,вместо стъкла на централните вратички, би могла да сложиш ратан.

# 114
  • Мнения: 452
СедеФка благодаря мила за разяснението ,ще го имам в предвид.Още съм в голяма чуденка от какво да го сътворя,но може би ще е от дърво и с плат.

# 115
  • Мнения: 42
ell_ell, СедеФка, с този параван, който обсъждате такава муха ми пуснахте в главата. Почвам и аз да мисля за нещо подобно, само че по-мащабно. На моя мъж ще му призлее като му кажа пак какво съм намислила. Откакто пребоядисах мебелите в детската, благодарение на вас, постоянно нещо преправям или поправям - нощната лампа, кутийки, шкафчета. Дори и римски щори направих собственоръчно.  Simple Smile

# 116
  • Мнения: 6 391
Аз от години (две години Rolling Eyes) също обмислям един параван и още не мога да го измисля.
Параванът ми трябва, за да оформя един ъгъл, на който му липсва фон и на всичкото отгоре на стената има един радиатор. Confused
По-късно може да публикувам тук част от "колекцията" ми от паравани - картинки, свалени от нета.

# 117
  • Мнения: 2 064
Може и да не е точно параван, а секретно местенце  Grinning
Дано мацката не си затвори сайта!
http://www.liveinternet.ru/users/nyria/post157036930/

# 118
  • Мнения: 2 313
ell_ell,
Аз също отдавна имам желание за параван. Ето тук един:


Моята идея е, да бъде от черно дърво и на по-големи клетки, един вид -нещо като японска стена. Доколкото знам техните стени ги правят от оризова хартия и може би само рабката ще трябва да се направи.

Ето още една идея тук и изпълнението и:
http://www.flickriver.com/photos/chailey/sets/72157622381753061/

и още:
http://www.google.ca/images?hl=en&source=hp&biw=1024& … =&oq=room+div

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Малко да ви отклоня от темата за параваните...  Mr. Green
Днес извадих едни скарички, които бях подготвила за декорация на детската... Бамбукови, които миналата година бях боядисала с някаква бяла блажна боя. Сега се изумих какво се е случило с тях. Станали са жълти  Shocked А са съхранявани прибрани на тъмно и закрито.....
Сега се чудя защо се е получило така и какво да ги правя?!?
Ако отгоре ги мина с бял Аквис  Rolling Eyes дали ще стане номера или ще избие жълтото newsm78
И да питам още за тази боя - Аквис. Има ли добра покривност - искам да покрие едни боядисвани в черно кантове на една етажерка, та... дали ще успея?

Общи условия

Активация на акаунт