Да преправим старите мебели - 7

  • 94 845
  • 754
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 295
benitta,

Да ти кажа и аз установих нещо подобно за бялата блажна боя.

В банята взех да оправям едно малко петънце и се оказа, че боята е пожълтяла. И това само за няколко месеца. Може би - лошо качество... #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Явно по-добре ще е да се боядисва с латекс и после лак отгоре. Хем съхне по-бързо, хем не мирише и няма такива отклонения в цветовете.

# 121
  • Мнения: 8 999
benitta , или блажната боя е пожълтяла /тези бои по принцип стареят и си променят цвета/, или отдолу е избило нещо жълтеникаво.
Аквис не е много покривна, поне 3 ръце за плътно бял цвят ти трябват. Но пък иначе е много устойчива. Аз съм страшно доволна от здравината на покритието след като изсъхне добре. С нея мажа вече направо върху стари лакове и други бои.
Naavi, с каква боя си боядисала върху червеното? Явно не е много добра, щом се отлюспва. Идва ми една еретична идея за многослойните нюанси на твоите чамови вратички - бих задълбала там, където се лющи, с шкурка, до чисто дърво. Така, че да се покажат всичките цветове - да стане "петно" с ръбове в няколко цвята, ако ме разбираш какво искам да кажа. После, само в частта, където се показва дървото, да оцветиш с нещо контрастно - тъмно кафяв лак, може и бял, или пък безцветен. Така дефектът на "отлюспването" да превърнеш в ефект. Ако те влече рустикалния стил, то може лесно и безболезнено да се възползваш от съществуващия изходен материал. Ако решиш да сваляш всички слоеве до чисто дърво, бая ще се озориш. Но, както се казва, луд умора нЕма! Така че, дерзай. Тук всяка от нас се е сблъсквала с мащабни проекти, пък сме оцелели.

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
ужас  Confused Боята на водна основа, дали дава такива отклонения след време?!?
Едната скаричка я бях минала първо с бял латекс, но не ми покри равномерно и ми се стори мноого тебеширено и отгоре нашатках блажната. Сега в разни пукнатини и от опаковата страна си се вижда хубавото бяло на латекса и разликата с гадното жълто.

# 123
  • Мнения: 2 295
benitta,

Има латекс, който е по-лъскав. Нарича се gloss or high gloss. Например "Бенджамин Мур" имат такъв.
Нямам идея дали се променя след време. Аз скоро боядисвах в бяло едни пръчки на парапет, но ще се види след време.

# 124
  • Мнения: 6 358
Аз имам една библиотека, боядисана с бял латекс (истински, не български тебеширен) преди 3 години, и не ми е пожълтяла. Отгоре нямам лак обаче, но ако боядисвах сега, със сегашния си опит, бих сложила и прозрачен, водоразтворим лак върху латекса. Peace

# 125
  • Мнения: 28
Новодомец, благодаря за интересната идея, но само с нея няма да й се размине на кухнята. Ще й видя сметката Simple Smile

Baibibi, на Левис е боята. Пада само на определено място - около дръжките на долните шкафове.
Хич не ме е страх да сваля всички слоеве до дървото, само искам да знам, дали мога да го направя на остъклена тераса. Бях попитала в предишния си пост за миризмата на препаратите - Removal-а и байца (ако реша да потъмнявам).
За идеята за слоевете те разбрах много добре, особено защото вчера минавайки покрай една галерия в центъра с мъжа ми фиксирахме дръжките на вратата й - на няколко слоя, на петна едно под/до/над друго в бяло, зеленикаво, бежово - уж намерени случайно дъски на тавана Simple Smile. Личеше си, че са новички и направни така, но беше много ефектно. С моите кухненски вратички с тази цветове - червено и сиво няма как да стане, защото не си отиват и не ги искам вече, писнали са ми, всеки от тях съм го гледала по три години. Много искам да направя нещо тръгвайки от чама, но крайният ефект го гоня да е далеч от чамова кухня.

Благодаря много за идеите и вниманието на всички. Отворена съм за още! А каквото харесам из нета ще показвам тук, за да давате мнение и разбира се да видим дали е постижимо за моя случай.

# 126
  • Мнения: 834
http://www.mailpro.info/ticker.php?ident=372b89c7e7298012975a68073bab0a05
разни идейки...за съчетания на цветове и мебели. На 9-тата снимка / Подправки+лимон/ ме грабна меката масичка за кафе Heart Eyes
http://www.mailpro.info/ticker.php?ident=92232687dadd4193bd181899dd12e0ad
И тук на 9-та снимка /Детайли за цвят/ вижте как прозират шарките на шкафчето под сивия байц, много е яко Heart Eyes

Последна редакция: нд, 27 мар 2011, 23:07 от СедеФка

# 127
  • Мнения: 1 117
Здравейте и добро утро Simple Smile
Не съм влизала при вас от доста отдавна, но както можеше да се очаква, селската ни къща се отмества във времето с неясно колко до завършването си... та обзавеждането още е далеч.
Но все пак искам да попитам, ако някой е виждал или знае някъде да се продават - искам да си намеря трапезарни столове от тези виенските със или без подлакътници - дето почти всичките къщи бяха обзаведени с тях. Дори и един ще ми свърши работа, или пък няколко различни. Не държа да е в перфектно състояние, но все пак ще е по-добре ако не липсват части от дървената конструкция  Grinning
Ще съм ви много благодарна, ако подскажете някоя идейка!

# 128
  • Мнения: 206
По въпроса с бялата блажна боя и на мен ми е направило впечатление , че старее и пожълтява. Преди много години , когато бяхме с дървена дограма си спомням ,че баща ми я боядисваше с авто емайл лак точно за да избегне пожълтяването.

# 129
  • Мнения: 24
Някой питаше за параван :
http://www.design-remont.info/2011/03/28/diy-wallpaper-creative-application/
на снимка №8 - от шперплат, тапет и нещо като тиксо - много елементарно ми се видя  newsm78
явно като се постави леко разгънат, както е показано и се крепи сам

# 130
  • Мнения: 2 295
benitta,

Сега ми идва на ум, че белият латекс не се променя. От време на време работя в една галерия и винаги при смяна на експозициите замазваме местата, където са били предишните картини (т. е. местата където са стояли кукичките де)с латекс и не се е получавало разлика.
Дано ти е от полза.

Седефка
,
Това на което казваш меката масичка за кафе в северна америка му казват отоман, доста се използва, защото може да бъде в същата дамаска както дивана или другите табуретки.



# 131
  • Мнения: 834
Мелани99, знаех че си има название, но не можах да се сетя веднага... Аз лично бих я нарекла "тапицирана паралия", вместо турското "отоманка". И не че виждам отоманка за пръв път, за да се впечатля от вида и, а това че въпросната от линка може да се направи от ненужен плот за маса /какъвто в същност имам и се чудех какво да правя/ и да не струва 1 торба пари. Ако те дразня с елементарността си, няма да влизам тук. Благодаря ти все пак, че се опита да ме ограмотиш и да ми повишиш IQ- то.
Приятна вечер, момичета!

Последна редакция: пн, 28 мар 2011, 20:22 от СедеФка

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green Благодаря за идеите! Да видим до какво ще ме оставят да се докопам, че вече мъжо само ме дебне в каква беля пак се опитвам да се вкарам. Нещо не ми дава да пипам бояджийски работи, а приключих с шиенето на възглавниците за диванчето и докато ми дойде пълнежа... ме сърбят ръцете да наплескам нещо.
Колкото и да ми се сърдят измъкнах старата етажерка - първо собственост на баща ми, после беше част от моето детство, а сега... http://www.facebook.com/photo.php?fbid=197977506901890&set=a … 9.100000689276644
Много ми се иска да я побеля наново, но няма да успея да се преборя. Това е някакъв гол талашит и е боядисана, но на местя има очуквания по боята и по черния кант. А и този кант хич не ми се вписва...
мисля да изровя някакво цветно тиксо и да мина канта с него  Embarassed Тя така и така ще е временно в детската, докато сглобим нещо ново. И ме се въртят няколко кутии облепени с опаковъчна хартия в подходящи шарки...  newsm78
И ми артиса малко време днес и взех, че "разкрасих" стария гардероб... http://www.facebook.com/photo.php?fbid=197977473568560&set=a … 9.100000689276644
МНого кичозно ли се получи?  Embarassed Това са част от някакви китайски стикери, дето бях взимала, ей така ако някога ми потрябват... Пак ми резнаха крилцата гардероба да се пребоядиса и... скрих някоя и друга дупчица в боята  Mr. Green

# 133
  • Мнения: 2 433
бенита - не се виждат снимките, или поне аз не ги виждам Blush

# 134

Общи условия

Активация на акаунт