Да преправим старите мебели - 7

  • 94 804
  • 754
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 452
Бенита гардероба мн ми хареса Hug
vanina_g благодаря за линка за паравана.Аз питах и все още се чудя от какво да го сътворя.

# 136
  • Мнения: 6 319
Мелани99, знаех че си има название, но не можах да се сетя веднага... Аз лично бих я нарекла "тапицирана паралия", вместо турското "отоманка". И не че виждам отоманка за пръв път, за да се впечатля от вида и, а това че въпросната от линка може да се направи от ненужен плот за маса /какъвто в същност имам и се чудех какво да правя/ и да не струва 1 торба пари. Ако те дразня с елементарността си, няма да влизам тук. Благодаря ти все пак, че се опита да ме ограмотиш и да ми повишиш IQ коефициента.
Приятна вечер, момичета!
Седефке, що така криво? Laughing На мен не ми се стори, че Мелани99 искаше да те поучава и обижда. Тъкмо щях да казвам, че друга дума е "пуф" (pouf) за тези без крака. Изясняването на понятията на английски е удобно за търсения в Google. Според мен това е идеята. Wink


Lois, за baibibi знам, че знае поне няколко български сайта, където се продават стари мебели + магазини в София. Изчакай тя да се включи в темата или ѝ пиши на лични. Simple Smile

# 137
  • Мнения: 2 277
Седефка,
Не виждам какво в моите обяснения те е обидило. #Crazy

Тук всички сме, за да споделим това което знаем и да научим това което не знаем.

Затова и казах, как е в северна америка, другаде по света може да има друго название.

# 138
  • Мнения: 8 999
benitta , ама туй гардеробче направо е светнало. Много приятно и обрано е, изобщо не е кичозно. Ти смяташ да го махаш ли? Според мен чудесно се вписва в детската и е с любимите ми крачета.
За етажерката - нищо не пречи да пробваш, едва ли ще стане по-зле след твоята намеса. Може да зашкуриш местата, където са се олюпили лайсните, за да загладиш ръбчетата и да не си личи след боядисване, че е имало липсващи парченца.
Barbabeau, веднага забелязах питането на Lois и го имам предвид като се ровкам тук-там. Точно преди месец се продаваха четири прекрасни такива столчета в Продавалника. Ама - на, сега няма нищо подходящо. Но ще продължавам да следя и ще докладвам.

# 139
  • Мнения: 1 117
Barbabeau, baibibi благодаря ви
то и аз бих следила сайтовете, но като не знам кои.. хахах. Ако ми подхвърлите някой линк, ще е чудесно  Grinning



# 140
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Помня че преди няколко теми се обсъждаше, ама тогава не ми беше на дневен ред - какъв шлайф да си купя? Търся нещо нискобюджетно и надеждно - има ли такова животно? Имам един виброшлайф стогодишен, ама е такава мъка слагането на шкурката ,че направо ми минава мерака - отнема ми поне 10 минути, а имам да обработвам доста мебели....
Ще бъда благодарна на всякакви идеи!

# 141
  • Мнения: 28
Много ми хареса този ефект на дървото - http://www.evrika.bg/Spalni/legla3070.php. Някой дали знае как е постигнат?

# 142
  • sofia
  • Мнения: 8 938
benitta,

Да ти кажа и аз установих нещо подобно за бялата блажна боя.

В банята взех да оправям едно малко петънце и се оказа, че боята е пожълтяла. И това само за няколко месеца. Може би - лошо качество... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
По повод бялата блажна боя...имаме едни стари врати боядисвани с бяла блажна боя преди 15 години и две врати, които боядисах преди 3 години. Познайте, тези "новите" са вече "жълти" в сравнение със старите. Бял автоемайл лак, от евтиния, се държи по-добре.
Сега ще правим ремонт и обмислям какъв цвят да боядисам вратите, пари за нови няма, пък и тези са дървени, не са талашити. Слонова кост отпада (мъжа ми го мрази този цвят), а ако е някакъв по-ярък да не вземе да товари помещенията, две от вратите са плътни, а другите две в горната си част са със стъкло (тип кухненска панелна врата)

# 143
  • Мнения: 21
И аз се чудих дали да боядисам вратите цветни,но не съм виждала никъде и се чудя дали ще стои добре.Ако някой има впечатления ще се радвам да ги сподели.
 Имам един стар шкаф,който вече не е в добро състояние,но се чудя кое ще е по-добре: да го боядисам или да залепя фолио.....Ако е фолио то дали ще започне да се отлепя много бързо и дали ще трябва преди да го залепя да изтрия лака както при боядисването?

# 144
  • sofia
  • Мнения: 8 938


Само дето, при мен обемът на помещенията е малък, вратите са широки 80 и 90 см и имам усещането, че ще се захлупи. Бледите цветове изобщо не ми допадат. Аз съм от типа "луд на шарено се радва"

# 145
  • Мнения: 8 999
vesi1 , компромис между твоя и мъжовия ти вкус може да се направи, като боядисате в цвета на стените.
За мен е много смело решение да се боядисат в ярки цветове. Но зависи от обзавеждането и цялостния стил на помещенията. Тези, които са показани на снимките много ми допадат, но едва ли ще си го позволя вкъщи.
radinna, за мен лично виброшлайфът е голяма измишльотина. Ползвам и препоръчвам единствено лентов шлайф. Аз си купих от Практикер някакво менте за около 60 лева. Не съм много доволна, но върши по-добра работа от виброшлайфа ми, който е на Бош и беше безумно скъп. Просто виброшлайшът работи на друг принцип и ми прави дървото "на кръгчета", с него не мога да вървя по дължина на шарката и така ми прецаква крайния резултат. Лентовият пък не може да достигне до по-забутаните кьошенца и, ако се отплеснеш, може да отнеме доста от дървото, затова трябва да имаш "ръка" и "око" и да не му позволяваш да задълбава. Той е идеален за прави елементи, но за неразглобени мебели има ограничено приложение.

Последна редакция: вт, 29 мар 2011, 12:05 от baibibi

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
baibibi , благодаря  bouquet
Сега ми са на дневен ред чамови шкафчета, обилно безиросани и лакирани, та ако отнема по - повече ще бъде плюс за него. Отивам да разглеждам за лентовите тогава.

# 147
  • Мнения: 6 319
Barbabeau, baibibi благодаря ви
то и аз бих следила сайтовете, но като не знам кои.. хахах. Ако ми подхвърлите някой линк, ще е чудесно  Grinning

Lois, аз не ги знам българските сайтове. Rolling Eyes Мога да ти предложа да разгледаш в италианския ebay. Някои предложения са на добри цени. Ако си харесаш нещо, ще помагам в преговорите за международна пратка и други въпроси. Hug


П.П. А на този линк са всички предложения от Европа, отговарящи на търсенето "Тhonet".

Последна редакция: вт, 29 мар 2011, 13:07 от Barbabeau

# 148
  • Мнения: 359
Lois, мисля, че има бълг.фирма, която произвежда такива столове. Аз си купих преди години точно такива -"Тонет". Тогава внасяха дървената част от Италия, а тук тапицираха седалките. Имаше и избор - изцяло дървени, с меки седалки и пр. Почти съм сигурна, че фирмата беше "Теохаров". Обаче преди няколко месеца им звъннах за други столове и стана дума, даже снимка на Тонети-те пратих, ама ми отговориха, че не са техните. newsm78

# 149
  • Мнения: 8 999
Ах, Barbabeau, благодаря за линковете! Сега осъзнах какво съкровище съм сдобила за без пари и дълго ще навирам този факт в лицето на мъжа ми, който много се противеше на моята покупка. Ахъм, да види той!

Общи условия

Активация на акаунт