Пролетта наближава и среща с АПРИЛче обещава! - Тема 19

  • 24 079
  • 679
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
  Деси, първо благодаря за поздравлението, букета е страхотен. За племенницата, аз имах същия проблем с моята племенница, която преди почти 3 години беше на три, със сополи и черни нокти и много я влечеше да пипа бебето по главата, а никой нищо не и казваше. Е, накрая се разкрещях (бях супер нервна с първо бебе, което пазех като очите си) и набързо я изведоха от стаята. Дано зълва ти се съобрази с това, че малко бебе само се гледа  Peace

# 31
  • Мнения: 185
Диди, мерси за страхотната тема   bouquet

Честити бебчета на Надето, Лени и Ира, да са живи и здрави, да папкат и да слушкат малките бебоци, а на майките - бързо възстановяване!

 newsm59Честит рожден ден на МамаИви! Да си жива и здрава и скоро да си гушкаш най-прекрасния подарък! newsm59

Ние вчера ходихме да разглеждаме болницата, условията ми харесаха, а и акушерката, която ни развежда и ми обяснява всичко беше много мила и любезна, ако ми се падне тя като отида да раждам, няма да е лошо  Mr. Green Май се отказвам да плащам на доктора, и без друго ми е достатъчно скъпо самото раждане, надявам се да няма никакви усложнения, пък ако недай си боже се налага, все пак има постоянно дежурен лекар  Rolling Eyes

За изписването - сега нямам проблем, защото  тук няма кой да дойде и без друго  Laughing, ще сме само ние и родителите (или само майката) на мъжа ми. Предния път дойдоха и кръстниците ни, както и някои приятели, но после никой не е идвал вкъщи. Ако хората са поне малко съобразителни, не вярвам да ви се натресат веднага на гости  Crazy

Хайде лек ден от мен!

# 32
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета  Hug

И аз да се отчета, не съм се разраждала. Признаци за раждане - никакви Wink А вече съм в 38ма седмица, Ели ми се роди в края на 38ма, но на младежа му харесва в мама.. глезан Simple Smile Ще ходя днес вечерта или утре сутринта на една консултация, да видим какво е положението и да си взема направлението и обменната карта и вече ще си стегна багажа. То уж вече всичко съм взела, но не е събрано, та мисля да я свърша тази работа.

Като видях колко бебчета са се появили ми се напълни душата! Да са живи и здрави и много да радват близките си! До края на март колко ли още ще дойдат?  Wink

sonita, аз съм си сложила телефона на първа страничка, но има и списък с щъркелчета, която и мама да избереш, ще се радва да сподели новината. То каква по-хубава новина може да носи човек? Blush

Иви, честит рожден ден, нека и твоето бебе направи тази ти година невероятно щастлива  Heart Eyes

Хубав ден ви желая  Hug

# 33
  • Мнения: 132
Честита пролетна тема !!!!!!!!!!!!
Пролетното настроение струи от нея, браво  newsm51
ХИХИ
Вчера с появата на бебчетата явно доста съм се развълнувала, и снощи сънувах че ми изтичат водите  Crazy и аз се чудя да ходяли в болницата или не  Laughing
Пък нямам багаж за болницата и ММ "а катота знам каква си и че ще мрънкаш после  недоволна ,сама си ходи до аптеката"  Shocked
Винаги съм така като се развълнувам повече или си мисля за определено нещо повече и после го сънувам. Луда работа.
Хубав ден на всички аз отивам на кафенце  food010

# 34
  • Мнения: 3 388

sonita, аз съм си сложила телефона на първа страничка, но има и списък с щъркелчета, която и мама да избереш, ще се радва да сподели новината. То каква по-хубава новина може да носи човек? :blush


запазих ти номера в телефона си, сега ти звъннах, за да съм сигурна че съм го вкарала правилно  Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 11:29 от sonita

# 35
  • Мнения: 384
Честити бебчета на Лени и IRA2! Да са ви живи и здрави и много да ви радват!   bouquet  bouquet

Много красива и свежа пролетна тема! Да се напълни с много честитки!

# 36
  • Мнения: 152
Добро утро и от мен!
Честито бебче и на мама Ира 2! newsm07
Честит Рожден ден на мама Иви!  bouquet  bouquet  bouquet Здраве, щастлива и усмихната мама!

Диди, Благодаря за страхотната тема и мерси за корекцията  Hug

Аз до сега гледах предаването на   Гала за къпането и обсъдените теми бяха в унисон с нашите мнения от преди време - значи сме в час с последните тенденции. hahaha hahaha hahaha
Хубав и слънчев ден на всички и още новини за бебета чакаме!
 newsm68 newsm68 newsm68

# 37
  • Мнения: 139
Добро утро.
Честити бебчета на Ира,Надето и Лени.Да са живи и здрави,да растат весели и безгрижни.
Честит рожден ден на Мама Иви.пожелавам ти здраве,леко раждане и много любов
Дидка,както винаги темичката е бижу.
Мамчета,маѝ започна бебевалежа.Много се радвам,лека-полека идва момента в коѝто ще гушкаме и цункаме нашите бебенца.
Да ви кажа за вчерашната консултация-бебчо е 2700,обърнат е главично,аз за 2 седмици съм качила 2 кг и продължавам да си хапвам.
Целувчици по коремчетата.

# 38
  • Мнения: 38
Ами нека и аз се включа ... вероятно за последно преди събитието. Оказа се, че доки ме иска утре в болницата и се започна лекичко с паниката..а.а.а.а.аааааа.
Последните две нощи се събуждам и буквално бягам до банята(представете си го с огромните ми размери:)), за да повръщам. Всичко за отрицателно време ми се качва в устата и ако закъснея ще изхвърля всичко или върху татето, или детето. Снощи се събудиха и двамата - малката реве, ММ незнае къде и какво става, голяма паника  Joy. Явно така ще е последните дни.

Относно гостите около раждането и аз съм против  Stop, но как да кажеш на роднините си да не идват? МНого ми е сложно, родителите ни идват от мнооого далеко, но пък за мен децата и ММ са най-важни, затова ми се струва, че, дори  с риск да съм лошата, да им откажа. Иска ми се първо да си свикнем ние 4мата преди да посрещаме дори мама, тате, и т.н., а да не говорим, че искам да се задържим здрави...достатъчен риск има и с 3 до бебо..... Но каквото стане....аз се захващам отново с преподредбата на дрехи/багажи Simple Smile....

# 39
  • Варна
  • Мнения: 237
 blumence вие тримата и бабата и дядото-ок,нямам нищо против. Ама лели,чичовци, приятели -айде малко такт в такъв момент. ЖЗ,дори не искам някой да идва на изписването. Ние с ММ, моите родители-неговите са далеч, не си струва за 10 мин да идват. После къде ще ги вардя другите? След като са роднини,може да им кажеш,че след изписването нямат работа във вас. Пък и няма да опъвате маси..Нямам такива роднини,които да дойдат и да чакат да хапват:)

# 40
  • Мнения: 710
Здравейте момичета! Hug Hug Hug
Хубав ден днес.
За мамите
които си имат бебчета.Вече са три за толкова кратко време.
Нещо се обърка редът.Сега какво да очакваме?Две момичета?
Мама Иви,честито и та теб. newsm51 и не се плаши от 30.Обещавам ти ,че от 30-до 40 са най-хубавите години.Зрели,смислени,чувственни и т.н.Ако мога да си върна времето назад бих искала пак на 30 да стана и да изживея тези 10 отново.
Rois,честито ти нови придобивки както и на всички други мами.Всичко за бебета е много сладко,особенно розовите неща ме разтапят направо.Видях снимката с протектор,но мисля че не е.Това което виждам аз го оприличавам на подлаган.Така му казваме в Плевен,може да има и друга дума.Протектори има два вида,едни с ластици и други без като мушамички,ако искаш мога да ти снимам моите,те са без ластици от поевтини и се слагат под чаршафчета.А това което виждам при теб се слага на чаршаф,когато преобличаш бебето и да няма изненади в памперса за да не оцапаш чаршафи.Вътре пълнежа ми се вижда с  дюнапрен и найлон.Такъв ли е твоя?
Кога да тръгнем за болница?Виждам че мамите се шашкат като им падне тапата.Това не е винаги признак за раждане.Трябва да изтечат водите,ако това се случи тръгвате за болница,но може и да не се случи.Другия признак са контракциите.
Контракции са като силни менструални болки.Болката идва от кръста и отива в слабините.Трябва да са ритмични,ако между контракции имате интервал 5 минути а самите контракции стават все  по-силни и по- продължителни,време е за болница.Аз моите ги засичам поне половин час да се убеда
я дали не е фалшива тревога.Защото понякога отминават.А ако контракциите спрат и имате усещане за голяма нужда това означава че раждането започва,в такъв случай викате линейка.Аз не съм медицинско лице,това го споделям с вас от личен опит.Иначе първи път ходех да раждам пеша.Втори път пътувах с автобус 70 км.Трети път с такси.Сега ще видим как ще се случи.Болницата е близо,възможно отново пеша ако няма кола.
За хемороиди,скоро една мама пита.Аз моите ги излекувах със свинска мас и невен.Приготвена специално.
Да питам пак за ръцете,солено и малко пиене на вода влияе ли на болката?Или няма връзка.Днес съм спала само два часа.Надуват се и болят и мога да стоя само в седнало положение и ръцете надолу.Вчера ядох солено и по принцип пия малко вода.Много ми се подуват ръцете,а краката не.
Това е от мен.Скоро ще ходя на среща с другите коремчета. newsm68
на всички мами пожелавам хубав ден!  bouquet
Забравих да споделя за изписването,не трябва да има много хора около бебето.Първо че е податливо на инфекции и второ самата майка също ,имат нужда и двамата от почивка а не от хора около тях.За всичко ще има време.По български обичай вие правите Пита,когато бебето навърши 40 дена и тогава викате гости да се черпите,да приемате поздравления и подаръци.От медицинска гледна точка също дават период 40 дена когато детето трябва да се пази от контакти.Ако някой не може да се сети за това,правя забележка  тактично,разбира се и хич не ми пука.Здравето и живота на детето е по-важно.А който ще се сърди да се сърди.Защото ако се  случи нещо,кой поема отговорността.Единственно майката.Има време децата да играят после и да си общуват.

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 11:35 от big mamma

# 41
  • Мнения: 0
 Hug Hug HugЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА МАМЧЕТАТА КОИТО СА РОДИЛИ!!!Много благородно ви завиждам.Да сте живи и здрави и щастливи и всичко най -хубаво newsm10На мен вече ми се ражда,писна ми да седя и лежа! ooooh!

# 42
  • Мнения: 3 388
Тук се изсипват всички още на втория ден след изписването- влизат в къщата с обувки и палта се надявесват над бебето, и през ум не им минава да си мият ръцете преди да го пипнат или пък да си стоят вкъщи, ако са сополиви, например! В болницата беше същата работа! Направо бях потресена след раждането на първия ми син  Confused

# 43
  • Мнения: 47
ЧЕСТИТА НОВА ТЕМА,СТРАХОТНА Е ДИДИ
Довечера и аз ще ходя на запис на тонове,за 3 - път!
Пожелавам ви много усмихнат и слънчев ден!

# 44
  • Мнения: 74
Здравейте мамчета.
Поздравления за Диди за хубавата темичка   bouquet
 newsm59 на мама Иви,желая ти прекрасно бебче  Hug
Честити рожбички на Надето,Ира и Лени-много да ги слушкат бебчовците и в дай Боже в най-скоро времеи нас да ни споходи същото щастие  Praynig  Hug

Общи условия

Активация на акаунт