Пролет пукна, АВГУСТинче към игрите хукна - тема 27

  • 33 127
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 72
Да се разпиша и аз в новата темичка Wink

Янче-много свежа си я направила,"ухае" на пролет Grinning.Ние имаме лигавник с ръкави на бертони,купих го за 6 лв.,отдолу е непромокаем,нещо като мушамичка е,а отгоре си е от този хавлиения плат,ето сайт да ги видиш http://slonbalonbg.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=31286.За пампата дано имате успех както с бибата и аз от както се затопли тия дни все това ми се върти в главата-да се пробваме и да я оставям по гащи,но още съм в процес на размисъл.

За Трявна-още първият път като направих резервацията ги питах за капаро и ми казаха,че няма нужда,като отидем на място тогава ще се разплащаме и за кошара ги питах тогава и казаха,че нямат и в къщичките имало разгъваеми фотьойли,но ние да си преценим дали стават за мъниците.Аз ще взема нашата преносима кошара,пък може и ние да си спим тримцата на спалнята ако я мъчат тогава някои зъби

За фонтанелата-още на предните консултации питах старото педи и тя каза,че е затворена.Като отидем на следващата консултация ще питам и новата ни педи да видим за всеки случай.

Лека нощ  newsm46

# 31
  • София
  • Мнения: 85
1. С каква клечка за уши и колко често почиствате ушите на детето си?
На тази тема писах вече - не бърникам с клечки (имам лоши детски спомени и дълго боляли ме уши след опитите на майка ми). Бях ровила по въпроса и намерила неща подобни на тези, които ра_ив постна, та се отказах от клечките за малкия. Стоят си купените с ограничител в шкафа и събират прах.

2. Вече храни ли се самостоятелно и ако да имаше ли нещо, което да е спомогнало този процес?(Специални прибори, цялостен лигавник, с който да не маже толкова? Яде заедно с други деца?)
Давам ако е по-гъсто и съм в настроение. От време на време опитва сам. Обожава на вечеря да рови на баща си в чинията с лъжицата или вилицата му. Има си много пластмасови лъжички и напоследък едни малки метални ползва усилено. Лигавник не признава - лекьосахме разни дрехи - някои ги изпрах, други са леко петнисти, ама се успокоявам, че скоро ще са му малки.

3. И вече седи ли на обикновен стол с вас на масата?
На закуска и обяд си е в неговия стол, но дойде ли си баща му е в неговия скут наместен все.

4. Вече махате ли/махнали ли сте памперса?
Чакам да се стопли и ще започвам с опитите, че гърнето само на главата си го захлупва. Издържам го над тоалетната след сън - обикновено пиш хващам така. Наскоро показваше памперса, че му се пишка или тамън е пишкал, та ми се струва, че ще схване.

5. Подстригвате ли косите и ако да, сами или на фризьор?
Постригвам. Вече 3 пъти май. Първите два с ножицата докато спеше. Последният беше с машинката на татко му, но се оказа, че му е много перушинеста косичката и не стана равномерно, та после още 2 дни го дебнах из къщи с ножицата да я пооформя.

6. Усещате ли вече дали детето си служи повече с дясната или с лявата ръка и ако да, как?
Май и двете ползва според както му дойде. Ама баба му я усещам как пробутва все в дясната ръка нещата да са.

7. Когато детето не иска да яде, най-вече от лиготия, настоявате ли? В смисъл карате ли се или карате на метода 'като огладнееш, ще ядеш!' ??
Обикновено гледа детско докато яде. Напоследък се е научил да плюе и като направи така директно го свалям гладен, не гладен. Ама баба му се смилява и почва тя да го храни, та ми разваля дисциплината. Станал е голям командаджия - трябва всичките манджи с лъжици да са му подредени и се почва една лъжица ядене, една десерт...да откачи може човек.

8. По колко пъти и време спи денем?
По 1 път вече - между 1 час и 3 часа. Зависи кога е станал и колко се е изморил.

9. Все още ли перете дрехите на детето отделно и със специален прах?
Отделно от нашите, но със същия прах за пране. Понякога мои неща пускам с неговите.

10. Носите ли играчки когато излизате на площадката?
Нося една торбичка с колички и топка обикновено. Мислех търкалка да му взема, ама все нещо се отплесвам.

Славенче, на Боби фонтанелата ми се струва, че има още малко до пълно затваряне - като леко ръбче усещам. Последният път се обадих да му кажа на доктора мерките и теглилките и въобще не ходихме в поликниниката, че тъкмо го бяхме оправили от хремата и не исках да го натикам пак при бацилите за глупости.

Магаре много гадно това с количката. Все пак е редно да погледнат какво прибират майките, ама хора всякакви...

Приятна вечер и сладки сънища!

# 32
  • Мнения: 738
Иха...значи кошарата е била само една. Аз си я запазих още предния път(за другите дати). Но защо ми казаха "Ами да...имаме кошарИ", а сега на вас казват, че е дадена  Joy

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Добро утро!  Grinning

Да ви почерпя за здравето на мъжо, че днес е рожденник!  Grinning

     

# 34
  • София
  • Мнения: 591
 Hariela  - Каква хубава почерпка. Да ти е здрав и много да Ви слуша. Най-вече да ВИ е здрав, пък другото ще си дойде от само себе си.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Диндла, благодаря ти!

Бърби, аз не съм питала нито за капаро, нито за кошарка. Не знам дали да взимаме нашата, че тя София май май доста свикна да спи между нас. Откакто не смея да я вдигам много, никой не се сеща да я премести в креватчето й след като заспи, т.е. визирам мъжо.

Забравих да ви кажа, че вчера покрай подаръка на тати и София намаза. На Илиянци в тамошния МОЛ открих една българска фирма за бельо и трикотаж, казва се "Виолета". Има страхотно бельо за малките, аз взех на Софи два комплекта потниче с бикини и потниче с гащички, трикото е невероятно, и цветовете също, цената им е 6лв., което мисля че горе-долу е приемливо. Има и страхотни пижамки по 12лв., напрво ми останаха очите, но се въздържах, защото Софи в момента няма нужда, ама за по-нататък ще знам.

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 10:39 от Hariela

# 36
  • Мнения: 735
Хариелка, да ти е жи и здрав мъжа ти и много да те слуша и радва! Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 791
Лили да ти е жив и здрав съпруга! И весело изкарване на праника!

# 38
  • Мнения: 1 569
Абе тези хора с времето нещо хич не го докарват напоследък.  Whistling Във вторник трябваше слънце да грее, то следобед валя. В сряда трябваше да вали, то умряхме от жега и слънце. Днес същата работа. Ха дано все така не познават лошото време, че да сме по цял ден навън. Simple Smile Вчера една приятелка ми беше на гости, бяхме на двора естествено, с все Андреа. Еми не ни остави да се видим.  Rolling Eyes То кипи от енергия, как не се умори от стоене и тичане навън от сутринта до вечерта, не знам.  #Crazy

Аз много бързо се отказах от ученето без памперс по метода с "непромокаеми" гащи! Ами сутринта като се изпишка в тях и от всякъде протече. Бясна съм не толкова за парите, но за това, че са дадени за нещо, което изобщо няма функциите на това, за което претендира. Пълен боклук.  #2gunfire А другия чифт, който е от 100% памук, си мисля, че хептен би изпуснал, макар и той да се води непромокаем. Така или иначе размерът е твърде малък. Та 15 лв са в коша за боклук.  #Cussing out За тези пари можех да й взема нова пижамка. Оф, намрънках се, само здраве и живот да има, пък ще си чакаме истинска жега да ходим по голо дупе из двора и обикновените гащички да съхнат на простора за 10 мин...

Хари, да ти е жив и здрав мъжът! Все така да те слуша и помага във всичко!  Peace Честити придобивки! С оглед на написаното по-горе направо ти завидях за добрите покупки.  Wink

Жижин, лигавникът, който купих е същият като вашия. Не е лош, но пък трябва да се пере веднага след всяко хранене, че заради тази хавлия отгоре хич не носи на мазане. Интересно, че само най-обикновеното Бертони имат лигавник от такъв тип. Аз си мислех, че едва ли не ще е супер популярен модел.  Grinning

Силви, бременна го издържаш нат тоалетната?  newsm78 Я по-добре преосмисли този метод.  Hug

Радвам се, че темата ви харесва. Simple Smile Много ми се иска да си имаме и нов колаж, но аз лично наистина хал хабер си нямам как се прави. Хич ме няма с фотошопа, а то с него (или подобна програма) се прави...  Confused

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 13:58 от Бърборанка

# 39
  • София
  • Мнения: 42
  Хариелка,честит ти рожденник!!!Да ти е жив и здрав и много те да слуша!! Hug

   Ох,момичета,да ви се оплача,сега звъннах да запазя места за Трявна,но за нас няма останали свободни бунгала.Много ме е яд! #Cussing outТака ми се идваше! CryСигурна съм,че ще бъде страхотно изживяване!Остава ми надеждата,че ако някоя от вас се откаже по някаква причина ще ме има в предвид.....

# 40
  • Мнения: 738
Е, как така няма???? Няма ли поне в хотелчето места? Хубава работа  #Cussing out

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Благодаря на всички ви за пожеланията!  Hug

Бърборанке, лошото е че си хвърлила на вятъра 15 лв., както ти казваш, иначе наистина не се ядосвай, ще се научат децата и без тези преходни гащички.
За лигавника да ти кажа ние ползваме един гумен, който не е с ръкави, а си е като обикновен лигавник, но по-голям, отпред се сгъва, извит е и има място къде да пада храна, а не да пада върху дрехите. Купих си го за 5 лв. Измивам го с гъба и препарат след всяко хранене и ми е много удобен. Търсих из нета подобен да ти го покажа, но не намерих.

Ех, Джема ... Точно така си помислих, че ще стане, няма да има места за всички. А ти попита ли дали няма места случйано в хотела - едностаен или двустаен апартамент?

За колажа и аз изобщо не разбирам как се прави, иначе с радост бих го направила. Но нито мога да оформя нова тема, нито колаж да направя, затова си мълча.

# 42
  • София
  • Мнения: 591
 gemma  - мн. гадно така. Трябва да измисли ме някакъв вариант и ти да дойдеш. А например в една къщичка не могат ли две семейства да се съберат?  Аз така и  не разбрах колко са големи тези къщи.  Питай ако може две семейства заповядай при нас. Повече хора повесело.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 483
Ехооо, здравейте!

Аз от няколко дни се опитвам да пиша и все не успявам- или фурията връхлита и нямам време, или нещо се прецаква при публикуването и  така...

Янче, екстра си я спретнала тема- мирише на пролет! За лигавника исках да ти пиша- аз още преди година бях купила един от мушама, с ръкави, които могат да се свалят, с джоб за стичаща се храна отпред. Много успешна покупка се оказа! Не трябва да се пере, само се забързва и готово, въпреки това един път мина през пералнята и сушилнята без да забележа и даже остана невредим Simple Smile Ето такъв е. По спомени струваше около и под 30 лева, струваше си парите!

Хариелка, да ти е жив и здрав мъжът! Много да те обича, уважава и глези!   bouquet


За колажът аз също не мога да правя тези, които Силви прави, но като този, на който сме ние с децата мога да направя, ако искате.

Аз ще бягам... Целувки на всички!

# 44
  • София
  • Мнения: 42
Някой може ли да ми даде сайта на хотела в Трявна?Рових в старата тема,но не открих.

Янче,за лигавника в Джъмбо има такива,а наскоро и в  Продавалника бях видяла обява за нов такъв за 5 лв,което е супер евтино.Май и в Да нет имаше за около 10-12 лв.

Общи условия

Активация на акаунт