Юлчета 2008 (Тема 145)

  • 65 059
  • 746
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 222
уффф аман от болести, Мати сега е с някакъв вирус с висока температура, ще се мъчим да го изгоним с хомеопатия, че нашта...отсега знам какво ще каже  ooooh!

# 391
  • София
  • Мнения: 1 946
Тези от вас, които са при хомеопати, биха ли могли при следващата им среща да попитат хомеопатията може ли да помогне в случай на запушен слъзен канал с цел избягване на съответната интервенция, за да знам дали има смисъл да се насоча към такъв? Толкова ме е страх от сондажа!

# 392
  • Мнения: 185
Здравейте мили момичета  Hug

Благодаря на всички за пожеланията! Ние от вчера сме си вече вкъщи. Още не съм се организирала съвсем, но започнаха да се нагаждат нещата засега Simple Smile Габи много се радва на малката, засега не проявява твърде голяма ревност, но баба й излиза и се занимава доста с нея, гледам и аз да й отделям време да почетем или поиграем, надявам се да нямаме проблеми. Кърмим се с Алекс, тя доста спинка все още и е лесно  Heart Eyes

Ето сега и очаквания разказ как минава раждането тук  Simple Smile

Вече ви разказах за това как може да бъде и каква е обстановката, но на практика при мен не се получи точно както очаквах и си го представях. Отидахме с мъжо в болницата малко след 12 вечерта, от 10 часа започнах да си засичам контракциите, като отначало бяха на 6-7, после станаха на 5 мин; като ме прегледа акушерката каза, че съм с 5 см разкритие, даде ми да облека една нощница и каза да отиваме към родила зала. Както ви казах и преди тук няма отделна предродилна и родилна зала, има 3 отделни стаи, в една от тях си си през целия родилен процес. Като отидахме там, казаха че тъкмо почистват (не знам защо не ме вкараха в друга от стаите), дали ще изчакаме малко. Нямах нищо против и останахме там в коридора да се разхождам, докато ни извикат. Мъжо уж беше решил, че не иска да влиза с мен, но взе да се чуди дали да седи отвън без да знае какво става или да дойде и в крайна сметка като ни извикаха, че са готови влезе и той с мен  Simple Smile Акушерката каза да легна да ми включат запис на тоновете. Питах я после дали мога да стана пак да се разхождам и каза, че ако искам мога, но като ме прегледа каза, че вече съм със 7-8 см разкритие и според нея до 2 часá (беше около 1,15 тогава) ще съм родила и било опасно да ставам  Sad Сложи ми абокат, взе ми кръв, каза, че сега няма да ми включват нищо, само ако се наложи да са готови. Каза, че трябвало да ми спука водите, дали съм щяла да понеса болките, защото щели да се усилят. Надявах се, че може да не ми ги пукат насила, ама каза, че нямало как и ги пукна. Явно не само в БГ това е практика  Confused После излезе и ни остави сами, накарах Иво да ми пусне музика, намалиха малко и осветлението и обстановката стана малко по-приятна, въпреки че ако ме бяха оставили да се разхождам определено щеше да ми е по-добре. Към 2 дойде акушерката и ме пита дали усещам вече напъни, прегледа ме и каза че вече съм с пълно разкритие и бебка се опитва да слезе надолу, но явно още не беше и сме щели да й помогнем. Взе да се мотае да търси нещо, накрая сложи една поставка за крака ми и ми каза да легна на една страна и ми вдигна единия крак там. Остави ме да лежа така известно време, после дойде и каза, че трябва да пробвам вече да напъвам, да видим дали ще излезе, тъй като бебка не понасяла добре контракциите и оставала без кислород. Аз и без това вече имах напъни, а и нямах търпение да свърши  Crazy Все си предствях как с 2-3 напъна ще родя този път, но уви, не ми било писано..... Мъжо каза, че съм започнала с напъването към 2,30 и така до 3,11 докато най-сетне благоволи да се появи на бял свят малката ни кукла Алекс  Heart Eyes Доста ме поизмъчи, наложи се и да ме срежат пак за съжаление, но акушерката каза, че била застанала в кофти позиция – с личицето нагоре и това затруднило излизането й. Почуствах голямо облекчение като я чух да проплаква, а като ми я сложиха на корема вече бях толкова щастлива  Heart Eyes После я взеха да я забършат и облекат, акушерката ме ши (стори ми се като цяла вечност, въпреки, че каза че има само 4 шева) и най-накрая ми я дадаха да си я сложа на гърдите, като я оставиха голичка, само по памперс – страхотно е  Heart Eyes Преди това и тати си я гушка малко, после го изпратихме да се прибира, че на другия ден трябваше да ходи на работа. Постояхме още около час там и после ни преместиха в стаята, оставиха ми я да си спинка при мен в леглото и така  Simple Smile За целия ни престой в болницата, ми я взеха само първата сутрин да я окъпят и после си беше с мен през цялото време. Бях настанена в двойна стая, но нямаше друга родилка, та бяхме сами с Алекс. Всички сестри и акушерки бяха много мили и отзивчиви, по няколко пъти на ден минаваха да проверяват как сме, има ли проблеми, трябва ли ни нещо и така, като цяло съм много доволна.

Малко дългичко стана, дано не съм ви отегчила  Blush

Прочетах, че има доста болни дечица, пожелавам на всички бързо оздравяване  Praynig

Хайде ставам вече, че работата ме зове  Laughing Скоро ще пусна и малко снимчици, само да ми остане време да избера.

# 393
  • София
  • Мнения: 1 946
купа, много топло, мило и хубаво ми стана като прочетох разказа ти.  Heart Eyes имах нужда от нещо такова днес.

# 394
  • Мнения: 219
Ех, Купа, спомних си и аз  последното раждане. И малко ми домъчня.. но това ще е Mr. Green А лекари нямаше ли?

# 395
  • Мнения: 185
Сакси  Hug

Дени, тук по принцип задължително идва лекар към края, за самото раждане, само ако му платиш отделно на него. Иначе раждаш само с акушерка, ако евентуално има някакъв проблем, тогава викат дежурния лекар. Но при мен не се наложи, слава богу  Simple Smile

# 396
  • Варна
  • Мнения: 441
Купа, много хубав разказ  Hug. Дано е послушна малката Алекс, а Габи все така да не ревнува много.

Не ми остана времеда ви благодаря за пожеланията за оздравяване на Боби. Вдига температура 4 дни, въпреки приема на АБ и на четвъртия ден изведнъж спря и започна да твори беля след беля  Crazy. Вече съм за лудница и нямам търпение да минава Великден и да отива при децата в яслата  Blush. Сега ще се подготвям за великденски гости, дано оцелея накрая  Crazy.

# 397
  • Мнения: 222
купа    bouquet звучи като по филмите...  bouquet
нас ни тръшна някакъв странен вирус, първо Мати, после мен,а сега и Нико....температура, повръщане и болки в мускулите...само това....хубавото е, че май ще минава бързо, щото Мати от сутринта командори значи е по-добре  Crazy да му мисля аз...

# 398
  • Мнения: 185
Инка, мерси, дано  Hug

Ето и снимки, има 2-3 снимки и на стаята в болницата: http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.1924862238135.21079 … &l=349a6d2b60

Мая, дано наистина бързо да мине и да сте здрави всички  Praynig

# 399
  • София
  • Мнения: 1 902
Kupa,всички изглеждате толкова щастливи Heart Eyes
Болницата също изглежда добре,няма да забравя "Вип"стаята в която ме настаниха с пружинно легло в което като седнех,все едно клечах и си представете след секциото как ставах от там ooooh!

Мая,бързо да се оправяте Peace

# 400
  • Мнения: 58
Купа, прекрасни сте всички Heart Eyes

# 401
  • Мнения: 185
Минавам само набързо да ви почерпя, че днес остарявам и влизам в отбора на 30-годишните  Flutter

Ето една набързо приготвена скромна тортичка
 


k@li, Танита  Hug

# 402
  • София
  • Мнения: 553
Честит празник, Купа ! Да си жива и здрава !   bouquet

# 403
  • Варна
  • Мнения: 441
Христос Воскресе  easter!

# 404
  • Мнения: 195
Христос воскресе! Нека светлината на Неговото воскресение озари живота Ви! Много здраве и благополучие!  easter

Общи условия

Активация на акаунт