Отговори
# 45
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Мими много се радвам за вас Hug Браво че малкото Мони е силно и се възстановява бързо

Ние ще ходим да се мъчим с къпането Sad пак ще ни чуе целия блок, но няма как. Татито ни ще ходи командировка и два дни ще си къпем само дупето Mr. Green Не знам как ще става като съм сама, но ще го отработим Simple Smile Хайде лекинка от нас и да спинкат сладките бебчета и без колики!!!

# 46
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Мими,много се радвам!Всичко лошо да е вече зад гърба ви! Hug Hug Hug
Снежинка не можеш ли сама в коритото да подложиш една малка възглавничка и на нея да сложиш бебето,така можеш сама да си поливаш и да му направиш една бърза баня.После обръщаш по корем за бързо да мине и гръбчето и готово.Пък може и да проспунеш де,както си прецениш,аз само казвам как аз се справях когато мъжа ми закъснява понякога. Grinning

# 47
  • Полски Тръмбеш
  • Мнения: 18
МИМИ МН СЕ РАДВАМ ЗА ХУБАВИТЕ НОВИНИ  Hug Hug Hug МАЛКО ОСТАВА ДА СИ СЕ ГУШКАТЕ  Heart Eyes  Hug Hug Hug Hug

# 48
# 49
  • Мнения: 29
Споделям веднага за ясли, градина и кухня - яслите и кухнята са на едно и също място при нас и за тях ми искаха МОЛБА свободен текст (но две отделни за двете места) с копие от акта за раждане на Симето, а за градината ми дадоха заявление, което трябваше да попълня и пак с копие от акта за раждане. После те ми дават входящи номера и ще си чакам. Записаха ми и кога да се явя за актуализация (да не би случайно да сме се отказали). Това е поне при нас. Но предполагам, че във всеки град и градина сигурно е различно, най-добре отидете да питате в яслите и градината, които сте набелязали. Аз така направих:))
Дано съм била полезна!
Браво на адаша, дано вече болест да не види и скоро мама МИМИ да е с малък Мони в ръцете Praynig

# 50
  • Мнения: 26
МИМИ,радвам се,че имате такива добри новини!Даже и заглавието съм уцелила  Wink

Лека нощ от нас!

# 51
  • Мнения: 7
Здравейте, февруарски майчета  Hug Извинете ме, че така нахлувам при вас. Аз съм една мартенка с проблем - ТЪРСЯ ПЕДИАТЪР по възможност в района Младост, Ст. град, Дървеница, Дианабад (София).
Моята лична лекарка, която е и педиатър дойде вчера да ни види. Бях останала със други впечатления за нея и работата й.
Аз кърмя на поискване и за сега проблеми нямам. Беба си яде, пълни пампите, спи си и сме ок.
След като я погледна, преслуша и тн. се почна лудостта:
- да съм давала вода (и то със захар) "тестово", когато е неспокойна, ако пиела жадно- да давам кърма
- да не съм я мажела с "това"-козметика Weleda-да съм купела Mustela. Попитах-Защо?...тя взе млякото погледна съдържанието, свъси вежди и ми каза: "Ами, както искаш-пробвай, ама после като се изрине много трудно ще я оправим" 
- да съм кърмела така: 15мин лява гърда, 5мин дясна, 5мин лява. Следващия път обратно. Беба не може да суче 25мин . На 10та максимум вече е уморена.
- да сме махнели повивалника от кошарата, когато не го ползваме   newsm78
- да въртим леглото(то е до една стена) до нашето (ако беше дървена кошара- не знам )  newsm78
- да въртим беба в леглото , т.е. главата й да е ту на едната, ту на другата страна (за това е и махането на повивалника)  newsm78
- мернала една зелена салата в кухнята- да не съм я яла , че не се знаело от Япония какво било дошло   hahaha

Та ТЪРСЯ ПЕДИАТЪР, който не дава такива съвети !!!
Ще бъда благодарна, ако дадете предложения.

Отново ме извинете. На всички ви желая кротки здрави бебенца и мнооого усмивки   bouquet

# 52
  • Мнения: 991
Мими, радвам се, че Мони е добре и скоро ще си го приберете!  Hug

Magica_de_Spell, за съжаление не мога да ти помогна, но лекарката ти определено е Куку Пипи!  Joy

Снежи, определено не е трудно да изкъпеш бебока сама.  Wink Аз се справих на втория ден след като се прибрахме.  Party

# 53
  • Мнения: 1
Честит Рожден Ден Дидишонче, да си жива и здрава и ценена от всички у дома  bouquet
Мими, браво на Мони. Скоро у дома с бебе в ръка  Hug

# 54
  • Мнения: 3
Запис (най-накрая сварих да имам свободна ръка)

Много хубави новини за Мими и Мони  Hug Да са живи здрави и докторите и сестрите, които са помагали Simple Smile
Честито на Диди   bouquet   bouquet   bouquet

Това с Япония ме взриви направо- и аз бих се изтреляла при друг педиатър след подобно изказване, дори и да бях подминала другите съвети примирена, че става въпрос за старата школа. Дано си намериш свестен!

На мен Малчо ми направи истинска пубертетска смучка на ръката докато го гуших днес и то след като го кърмих 1 час и въобще не се наяде  Cry В резултат отворих най-накрая кутията с АМ, но май не го хареса, после имаше и колики за първи път от дни насам и досега не можах да го успокоя Confused Поне сега имам повече кърма май, та се нахранихме. Объркана история  Confused

# 55
  • София
  • Мнения: 1 105
Евридика, на мен ми е занесен само последния болничен от 21.12 до 4.02 т. е. откакто съм излязла по майчинство. Имам един от болницата, който е от 11-ти февруари до 20 и някой си март и отделно от гинеколога един от 4-ти до 11-ти февруари. Последните два са й занесени още февруари месец, края. До ден днешен няма никой в НОИ и започвам да се дразня вече сериозно.

Евил, и аз така меря температурата, не мога да си помисля дори да я меря в дупето, просто не мога. Меря със спиртен термометър и днеска и двата пъти успях. Последния имаше 37,2.

Мими
, много се радвам, че най-накрая ще си приберете малкия човек у дома.  Hug

Ние днеска се разходихме са количката, не знам дали вече казах, ако се повтарям съжалявам. Надявам се утре да не вали да не е студено и пак ще излезем. Беше много хубаво, но много кратко и трудно, защото тротоарите ако не са заети от коли са в покъртително състояние.

Утре сме при лекарката и сме взели имунизационен паспорт, ЛАК, формуляр за избор, копие от акта за раждане. Нещо изпускам ли?

# 56
  • Мнения: 17
Влизам набързо да се запиша и бързам да лягам, защото вече едва ходя.

Мими, силна прегръдка мила! Това се казва страхотна новина! Да нацелуваш скоро Мони! И с изпитанията вече да се приключи!

Евридика, честито возило!

Зелена салата и аз не ям, предимно защото по това време са наблъскани с много нитрати.
За съжаление не мога да помогна с педиатър в този район.

Спокойна нощ!

# 57
  • Мнения: 4
Здравейте мами и сладки бебешоци,
Мими толкова се радвам, че скоро ще се гушкате с Мони   bouquet Най-лошото мина, от сега нататък пожелавам само положителни емоции с твоя малък мъж  Hug
Дидишонче честит рожден ден   bouquet Пожелавам много здраве и щастие на теб и цялото ти семейство  Hug
 welcome Добре дощла на новата мама vianel и малката й кукла Даниела  wavey
Честити покупки на мамите с нови колички... пожелавам им спинкащи бебчовци и слънчеви разходки  sun
Моето малко зверче ми калява нервите последните няколко вечери #Cussing out Не мога да разбера от какво му кривва към 7-8 вечерта, че до ранните сутрешни часове се къса от рев - цока от гърдата и почва да се дърпа и да ръмжи, дондуркаме се известно време и почва пак да търси да яде ама се дърпа от цицата и аз покорно му предлагам АМ за да се кротне... но уви пак се почва с кански рев  smile3511 бибата е плюе, пеенето ми не го "кефи", сешоара временно успокоява положението, но и това е до време .... направо съм кълбо от нерви  smile3514 и през деня понякога проявява тази си страна, но успявам по-бързо да го успокоя .... мисля си, че причината е, че не може да заспи  newsm78 звучи глупаво, но така мило се прозява и го унася на сън, но изведнъж му се вкисва и наддава вой  #Cussing out направо кошмар.... но стига съм се оплаквала  Stop
Имам едно въпросче  newsm78 вашите бебчовци хълцат ли  newsm78 Почти на всяко по продължително кърмене след оригването следват яки хълцавици ... и от тях ревем  smile3512 има ли и други като нас  newsm78 дали е нормално??? Още докато бяхме в родилното Йоан често хълцаше и една неонатоложка ми каза, че изобщо не е страшно, но все си мислех, че с времето ще отшуми, но уви  #Crazy
Хайде стига съм ви тормозила ... аз пък рядко пиша, но като се включа вижте как ви досаждам с дълги постове  
  love001  Целувки от нас и леееека вечер на всички

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 00:30 от dayzi83

# 58
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Оф не знам какво е това чудо при нас Sad Не можем да се оправим с това нощно хранене и това е. Не му стига на детето и друга няма, тази вечер реших да дам малко повече че ми направи пауза от 4 часа и половина и какво стана, той повърна няколко пъти ooooh!
Сега го слогих малко да суче и май вече заспа. С другите хранения няма проблеми, хапва и заспива но с това не знам как ще се оправяме.
За къпането проблема е че той много се дере и гърчи и едва успявам да го удържа и не ми се рискува сама да му мия косата. Ще си го къпя без косата, какво да правя. Нищо няма да му стане. Иначе мерси за съветите Hug ние имаме шезлонг за коритото но това диване все едно го колим в коритото Sad и това ще мине някой ден Whistling
Хайде отивам да изцедя другата цица Mr. Green

# 59
  • Мнения: 103
Добро утро.
Благодарим на Лолитка за новата темичка   :bouquet

Дейзи
- ние също хълцаме като за световно след ядене, та даже и преди ядене понякога се случва, ама аз вечер гася лампата и си я оставям да си хълца и тя си заспива като спре хълцането  Whistling

Искам да ви питам вашите бебоци започнаха ли да гукат, че ние не, и свеки се притеснява, по цял ден и гука а Ради никаква реакция няма.

И друго, от вчера сме с ужасни ситни пъпчици по цялото лице и главата, снощи като я изкъпахме даже почервеняха, но после пак си избеляха и си стоят. Дали са от претопляне или има нещо общо с радиацията. Майка ми ми е казвала че навремето като съм се родила (85 г) като ме изкарвала на терасата и цялата съм ставала в пъпки от Чернобил, та се питам дали няма нещо общо и да крият пак тия мръснници за тая радиация  #2gunfire .
Оф, тъкмо щях да влизам в банята и моето червейче се събуди с хълцавици  Party и голям рев  Party

Общи условия

Активация на акаунт