Отговори
# 60
  • софия
  • Мнения: 88
Хайде и ние в новата тема...
Отново благодаря, за пожеланията - да ви се връщат тъпкано... :*
Снощи си изкарахме едно тихичко, спокойно и много приятно гости.

Бобчо и моят Митак не гука, не се усмихва (съзнателно) от онзи ден по често го прави, но според мен без да иска...
Днес май ще пропуснем разходката.... вчера ни подмина Софиянки дъжда, ама днес ще си навкса Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 590
Бобчо, то Чернобил беше 86-та година не 85.
Според мен или е бебешко акне или от претопляне, на Краси честичко и излизат от претопляне, защото аз от страх да не я простудя си я претоплям, но вече взех по-малко да я навличам. Иначе пъпчиците се успокояваха на другия ден, после излизаха други на други места и така.

Краси започна да говори, издава звуци, смее се, но гукане като в смисъл "а гуууууу" не казва точно.
Ами някакви  "Аааа", "ееееее" и т.н.

Мими, страхотна новина, браво, много се радвам.  Hug

# 62
  • област Варна
  • Мнения: 270
И ние хълцаме като за световно, по няколко пъти на ден. Май чистата преварена водица я оправя - две три глътки. Това, където от кърмата минавало, при нас не върви.
За пъпчиците по лицето - имаме ги в изобилие. И ми се струва, че се появиха от както започнахме да излизаме навън. Утре сме на преглед при педиатърка и ще питам.
Соня започна да се усмихва осъзнато вече, особено като я гледам в очите и й говоря. Даже като е нахранена й викам "Хайде смей се, смей се!" и тя се усмихва. Гукане точно си нямаме, ама все си мрънка нещо, даже и като спи.

# 63
  • София
  • Мнения: 721
За тия пъпчици в чудо се видях- 3 лечебен крем слагам. Обясниха ми, че били типично бебешки но трябва мазане 5 дни и още в родилното от другите бебета се получавали ( в основата си е вид батериална инфекция)- но по- късно се проявавяли -забелязвам, че не само моето ами и на другите бебета по снимките са с пъпчици.

# 64
  • Мнения: 227
Добро утро,
bob4o_f хич не се вкарвай във филми- нищо му няма на детето. Може да е от претопляне, може и бебешко акне да е. Ние до скоро бяхме с пъпки по лицето, но с едно кремче се оправихме. Peace
Magica_de_Spell може да те разочаровам, но трудно ще намериш добър педиатър с по-съвременно мислене. И на мен ми казват да давам вода след ядене, за изплакване на устата (заради млечницата) hahaha Аз само се съгласявам и това е, а после си правя каквото знам. Сега ще стане интересно, като започнат съветите за захранване със сок в трети месец #Crazy
dayzi83 дано скоро се оправите с нощното неспане Hug
За хълцането, ние се оправяме като му дам да цокне малко.Като преглътне два, три пъти и се оправя Simple Smile

Ето по едно кафе:

# 65
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Днес ще мързелувам аз,че тука е едно намръщенооо. ConfusedТо и без това имам да си оправям гардероба от зимните дрехи и да вадя пролетните и летните  Crazy.

# 66
  • Мнения: 0
Момичета добро утро.От днес вече съм сама с бебо,че тати тръгна на работа ,ама свекървата не работи никъде,постоянно си е вкъщи но няма навик много много да се качва при нас-ние сме на 2-я етаж на къщата.Преди малко закарах каката на градина,с един счупен чадър че колата е с таткото и бегом наобратно,да се храним ама-прибирам се бръмбара още спи,свеки го пази и аз си викам чакай едно кафенце да си пусна докато мога.Аз моя досега не съм го къпала в коритото-само под чешмата ама след баня е някъв ужас-все едно цялото село ни чува-реване,пищяне и т.нПри нас е супер кофти времето и направо ме депресира,след вчерашния чудесен ден-дано не вали навсякъде та поне някой днес да се възползва.Сега трябва и да мисля манджа за днес и нищо не ми идва на акъла newsm78.Хайде днес май ще сме закотвени пред компа.Чао засега и хубав ден Peace

# 67
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Добро утро Simple Smile Хайде и аз да сложа кафенце, че скоро не се е случвало Mr. Green


Ох с това хълцане и ние сме в кюпа Sad много ми е жал
И пъпчици си имаме, абе общо взето нищо не ни подминава.
До преди малко се кърмихме ама дребния май не му стигна и не заспа и сега пак продължаваме с упражнението Mr. Green
А изпревариха ме Mr. Green нищо хайде две кафенца ще си имаме Simple Smile

# 68
  • Сливен
  • Мнения: 197
    Добро утро.Мими,много се радвам за вас,че скоро ще си гушкате бебко. Hug
    По повод пъпките които коментирате-ние нямаме.С баткото имахме много.Те си минават от самосебе си.
    И Пламето много хълца.И повръща чак. Sad

# 69
  • Мнения: 186
Добро утро и от нас, и ие хълцяме като за световно, не всеки път, ама поне един-два пъти се случва, понякога и много след ядене, така както си лежи и започва...и трае много - 10-15-20 минути може да откара... Whistling И водичката не помага...сам си спира...ама е доста звучно, добре, че поне не реве от това/че то малко са нещата, от които не ревеме, тати вика - ше ти се смеят момичетата бе зверче... hahaha

Е сега го нахраних и пак реве, ама се преструва, вече му знам номерата, оставила съм го сам до прозореца на повивалника и иска внимание...мъжка му работа...

Иначе чат пат ми се усмихва като му заговоря, ама по-продължително трябва да е, и да е на кеф...Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 1 105
Добро утро Simple Smile))

Евридика, вчера забравих да ви честитя возилото. Много е хубава и със здраве да си я ползвате  Hug

Хълцането - от педито знам, че хълцането означава - преяждане, студено и неоригнало! Аз обикновено го разхълцвам като го преобличам след сън ако е изпуснал памперса и винаги хълца. Като го оправя го увивам в одеалцето за малко и спира. Хълцал е и след ядене, та съм склонна да вярвам на изброените от нея причини. ПОнякога може и просто да си хълцат ей така.

Носа на Явор обаче е много зле. Тази нощ се събъди чак от хуркането и какви сополи имаше не искам да ви казвам. Пръскам му Стерима - пише, че става за бебета и мисля, че му облекчава положението. Нощем обаче се обръща по гръб сам и това много му допринася за запушването на носа, а и предполагам секретите се стичат в носоглътката по-лесно така, което също го събужда.
Днес ще видиме какво ще каже докторката.

# 71
  • Мнения: 724
Ето ни и нас в новата тамичка.
Много се радвам за хубавите новини за Мони :praЗ

За хълцането-тя хълца почти всеки пат след каго се нахрани,вода не помага от само себе си спира.
За пъпчиците-имаше ужасно много по цялото лице.Водих я при педи и ми каза че няма нищо страшно да си купя крем за лице.Взех Мустела Stelaprotect мажех по три пъти на ден след предварително почистване на лицето и за 2-3 дни изчезнаха.Сега мажа веднъж на ден.
За яслата-и аз трябва да се връщам бързо на работа и съм решила другата седмица направо да ходя да говоря с директорката.До колкото имам инфо в момента системата допуска кандидатстване до набор 2010г.
Няко питаше за Аптамил Комфорт-аз давах но на нас не ни се отразяваше добре.Имайте предвид че е много гъсто.

Хайде че стана много дълго

Хубав ден  bouquet





# 72
  • Мнения: 2 908
Добро утро!
cama, не знам колко изяжда. Предполагам,че не се нахранва, защото все реве след това, а и гърдите-едни все меки. Когато имам достатъчно кърма виждам, че гърдите стават твърди, така ми стават нощем обикновено и тогава се нахранва  си заспива сама, друг път обаче са меки много и тя все реве след това. Вчера изкарахме 5 часа на гърда-от 17ч до 22ч през 10 минути интервали. Ами това не е човешко просто. Тази сутрин е застъпила отново и е от 3 часа и половина на гърда пак през такива интервали-ами не издържах и преди малко и дадох 60 мл АМ, което изгълта като змей. Не знам какво е това стимулиране на гърди, ама моите явно отново са дефектни. Tired

# 73
  • Мнения: 426
писах, писах и се изтри, нямам време пак да пиша...после
еееее
ДОБРО УТРО ОТ НАС И ВИ ОБИЧАМЕ  Hug

Само да кажа-АПТАМИЛ  Peace, от вчера сме на него и за 12 часа е ял два пъти и спи блаженно. После ще ви пиша  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 721
Огнена, не са ти дефектни, просто може както с мен стана да намалява количеството и да е към края си кърмата. Незнам как издържаш- тва 5 часа просто не е човешко  Hug Много здрави нерви ти пожелавам-май за момента само от това ще имаш нужда  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт