Отговори
# 45
  • Мнения: 2 197
Добро утро.
Записче и от мен в новата тема.Чин,пак си се постарала Hug
Успех на Красчето и на всички с прегледи днес. Flutter
Ааааа,Ани,и неработещите мами вече ги познават продавачките на закуски.Няма да станеш слон,не се тревожи.Аз се успокоявам,че после ще смъкваме,а сега да растем колкото трябва.Аз съм +10кг от началото на бременността Blush

# 46
  • Мнения: 90
Здравейте  и честита нова темичка!
Благодаря на всички,които ми пратиха положителна енергия   bouquet Ние се върнахме,но за съжаление другата седмица пак ще пътуваме за други изследвания  Sad Честно казано даже забравих,че съм бременна,емоциите се изпариха....за сметка на това контракциите се усилиха,може би заради напрежението,пътя...
Върнах се назад да прочета всичко,уви,трудно е да запомня кой,какво...доста сте писали...
Пожелавам много късмет на Вещица и на Цвета и на техните мънички човечета!  Praynig Стискам палци за добър изход  Hug На болничките - да оздравяват!
Много хубави тумбачета сте качили в аблума,и страхотни дрешки!
Хубав ден на всички!

# 47
  • София
  • Мнения: 44
Добро утро и от мен   bouquet
Нямаше ме тук известно време, заради многото работа и като се прибера вкъщи и нямам сили и записвам в 8  Embarassed

Чин, много хубава пролетна темичка

Ани, аз закусвам една чашка фреш или прясно мляко /което ми се пие/ и обикновено филийка с мед. Преди изобщо не закусвах, но сега пия витамините сутрин и трябва да хапвам нещо. И аз работя, за щастие  се чувствам добре, а и то малко време остана, преди да излезна в майчинство след Великден.

Панти, чудесни новини много добре се развива  baby_neutral
моята бебка ще я гледаме на 31 при Др. Марков, вече нямам търпение да я видя. Миналата седмица ходих на лекар и ми казаха, че е към 920гр. Не ми казаха колко е порастнала на дължина. Правиха ми изследвания и за антитела, защото съм с RH (-), но всичко е ок Simple Smile

Исках да питам дали имате ли новини за Вещи и Цвета? Дано всичко е наред с техните бебчета. Стискам им палци

Вчера се замислих за раждането, още не съм се ориентирала къде, клоня към Шейново и Майчин Дом. В майчин дом ми препоръчаха др. Дяволов и др. Механджиев, знам че още е рано остават около 2 месеца и половина до раждането, но времето си върви и искам да взема информирано решение, вие къде се насочвате?

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте  Grinning
Аз пак не съм спала пълноценно, този гръб ще ме съсипе  smile3507
Вече не ми се ходи на работа, ама въобще. Толкова много ми се вижда цял 1 месец, че... Crazy Поне гледа, че слънчице се опитва да пробие. Стискам му палци да успее, че малко да ми се вдигне тонуса.
Чин   bouquet

Приятен ден на всички... Wink

# 49
  • Мнения: 149
цветич - вече ли липсва малката...но пък имах и нужда от малко почивка и време за себе си, което там ми е толкова кът

шунка - мерси за линка! ще пробвам да стигна до магазина

Аз почвам по-малко да си подреждам мислите и се сетих да пусна ето тази рецептичка, която може да разнообрази "хемоглобиновото" ви меню Wink:
Крем супа от леща по ливански

Червена леща (слагам приблизително 1:3/ леща : вода)
1-2 моркова,
1 гл. кромид лук, няколко скилидки чесън
½ -1  ч.л. кимион млян, сол на вкус
зехтин (олио)

Сварявам лещата със зеленчуците и пасирам (аз ползвам каната на робота). Леко загрявам зехтина и за 10 секунди запържвам кимиона (за повече аромат, но може да се сложи и директно в супата). Добавям към лещата.

За първи път ядох такава супичка в близкия ни ливански ресторант и бях приятно изненадана от вкуса (по принцип не я харесвам червената леща). Там я поднасят с препържени парченца от арабски питки – вместо крутони. На мен са ми малко тежички, така че може с обикновени хлебни крутончета или арабски питки. А ако я поднесете със саладка от марули и кубчета домати, поляти със зехтин и лимонов сок, в който сте забъркали и малко сушена мента (или джоджен) то можете да си устроите истинско арабско угощение, особено ако добавите и прясно приготвен хумус. Да ви е сладко!

дидолинка - кураж мила..не остана! Hug

Хайде аз излизам...хубав ден!

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 10:22 от heberlea

# 50
  • Мнения: 13
Eldra, много ме зарадва, че не само моята бебка е гигант, вече си мислех, че нещо не е наред  Grinning
Но след 2 консултации - една по касата и една частна, знам, че наистина е голяма и върви напред доста. Но и ние като теб, само че нормално ще се видим живот и здраве в 38г.с.

# 51
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте, момичета!
чин, цвети много сте милички, че сте се сетили за мен Hug
На мен днес май ще ми е мързелив ден.  Засега си нямам задачки и съм планирала да се поизлежавам Sunglasses
Да се оправят болните мъници на всички!  Май смяната на сезоните винаги носи със себе си вирусчета...
дидолинка, кураж Hug  
Работещите мами - браво на вас!  Ама поуспокойте топката вече Wink  Аз като гледам как реагира моят организъм, като се понатоваря малко повече, ви се чудя как издържате все още ooooh!
цвети, като стана дума за матраци, та се сетих за парочистачката - успя ли да си я вземеш обратно, не ни забравяй да споделиш марката, аз си чакам Wink

Видях, че обсъждате срещичка номер 2 в София - ура! newsm44   26 и 27 са събота и неделя, така  спокойно можем да направим следобедна среща на кафе, мамите с дечица могат да дойдат с тях, ако няма кой да ги гледа.  То може да е в някой парк или мол (в случай, че е лошо времето).  Ако сте принципно съгласни и свободни, може да се организираме.
Аз напомям още веднъж на софиянки за лекцията за кърмене утре вечер.  Ние вече сме 2 желаещи със Зверчето, хайде присъединявайте се! Heart Eyes

П.П.  Сетих се да добавя, че моя приятелка си водеше бебето на плуване за бебета в София, беше много доволна и нямаше никакви негативни последици...

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 10:16 от Sleeping Beauty

# 52
  • Мнения: 49
Добро утро, аз вече съм на работа, но ужасно много ми се спи....

Хубав ден, момичета, къснем на прегледите, а на болничките- бързо оздравяване.
ЦВЕТИ, ШУНКА, как са мачовците.

ЦВЕТИ, и аз с това се успокоявам Praynig Много складко това с лаптопа.

# 53
  • софия
  • Мнения: 1 305
Дидолинка, дано на всичко което сте преживяли да му се вижда края Hug
Буби никак не е рано да се замислиш и да си търсиш доктор при който да раждаш, повечето искат да са запознати с бременността поне не края
Килограмите и аз съм качила последните две седмици 3 кила Shocked, но бели ядове са това, ще ги свалим после.
Елдра на теб изобщо ли не ти предлагат нормално раждане, при мен са минали 5 години от секциото и се чудя. Моя син през един час ме пита дали ще ме боли като вадят бебето и ме подсеща за раждането.
heberlea супер рецепта.
Бюти, парочистачката е купена от магазин в който се намира в магазин Калфланд в Младост струва 300лв и се води Стиим моп.На мен ми трябва прахосмукачка, тази я ползвам на 2 месеца веднъж.
За среща съм за, живи и здрави за кафе ще е супер да се видим.

# 54
  • Мнения: 38
Миличка, на мен това ще ми е трето секцио. Rolling Eyes Първото ми детенце (1996 г.)го родих секцио, след 3 г. и 4 м.родих съвсем нормално второто си момче (2000 г.). При щерката се наложи секциото (2006 г.) и сега вече нямам избор-секцио Cry.
При теб, ако всичко е ок, можеш да родиш напълно нормално. Все пак докторът ти знае най-добре. Peace

# 55
  • софия
  • Мнения: 1 305
Елдра Simple Smile, като гледам на докторите не им се занимава или рискува след секцио да израждат нормално, моята докторка при която ходя на консултация може да ме подкрепи  за нормално, но тя изражда в частна клиника и малко скъпо ми идва, а този при когото ще раждам беше категоричен за секцио. Затова се чудя. Аз нямам усещането че съм родила сина ми, извадиха го и това беше.

# 56
  • Мнения: 38
Нрмалнoто раждане е една наистина незабравима емоция, ако е без усложнения, разбира се. В противен случай, секциото е за предпочитане. Това, баче, само Господ може да го знае предварително. Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 44
tzvetich, благодаря ти. Ти накъде си се насочила за раждане?

Моята лекарка, която ме  следи работи в Шейново /Др. Маркова, тя всъщност е нещатен лекар там/, но ме подразни последните няколко пъти, че набляга на това колко й бил скъп труда и как нейния труд не струвал 350 лева/новата такса за избор на екип/. Опитвам се да съм гъвкава и да не съм толкова принципна все пак става въпрос да си оставя живота и този на бебчето ми в ръцете на някого, и ако трябва да се чувствам спокойна бих дала и повече, но просто това го приемам като изнудване, защото оценката на труда се регламентира с административна мярка макс. 350 лева избор на екип. Аз все пак не съм убедена, че тя пък вече е толкова добър специалист за израждане, затова се насочвам и към Майчин дом.

чин, четох преди, че ти смяташ там да раждаш, но без избор на екип, ако не се лъжа. Май там са най-добрите специалисти или поне и ти имаш такива отзиви, за да се насочиш натам?

А за срещата на 26-27 много ще се радвам да се организираме и ще направя всичко възможно  да дойда   bouquet

# 58
  • Мнения: 2 456
Здравейте, благодаря за закуската.
Радвам се, че ви харесва темата, и на мен ми е много пролетна Simple Smile

Дидолинка, съжалявам, че пак трябва да правите изследвания, а ти се старай да останеш спокойна  Hug

Буби, лекарите, към които си се насочила от МД са най-известните там, това не означава, че няма други кадърни лекари. Бих ти препоръчала да се запознаеш с тях лично, да отидеш на отворени врати, защото това са наистина добри имена, от много години, но има по-млади лекари, също толкова добри, но не толкова известни, които и пари ще искат по-малко.
Това е моето мнение, аз самата не знам при кого ще раждам и не го мисля, знам само анастезиолога. Аз съм се насочила там, заради добрите неонатолози, затова, че смятам, че всички добри лекари минават от там и защото свекърва ми е главна на мд, т.е нямам избор.

Цветич, бързо да махаш лаптопа от корема, не ти ли нагрява?  Hug

Бързо оздравяване на  болните момичета, лек ден на работещите ... и ползотворно на учещите (мен) Simple Smile

Вачее ,  Heart Eyes

За раждането по-рано. Въпреки, че бебо върви напред според ехограф, Димитрова ми каза, че ехографите често дават отклонения, така, че не бива да се вади бебето по-рано,  само защото то е по-едро според ехограф и се счита за "готово". Термина ми е 04.06 по ПМ, ако всичко е наред, аз ще чакам до последно. 38г.с, ок, бебето е готово за живота отвън, но колкото повече се задържи в утробата, толкова по-добре.

# 59
  • Мнения: 2 837
Здравейте и от мен! Днес се справих с малко повече шкафове, явно съм и спала малко повече тази нощ, макар че пак кашлючкаше младежът и ставах към 700 пъти...
За изборът на екип - и мои познати бременни и току-що родили казаха, че известните лекари не са доволни от тези 350 лв. и масово си търсят начини да поискат повече  Confused Аз на този етап и 350 не знам дали ще мога да дам, така че не го мисля.
Дидолинката, радвам се, че поне част от нещата са приключили...Успех и се грижи за себе си  Peace
Хеберлеа, записвам рецептата...
Цвет, браво на младежа, дано е бил някой бързоминаващ вирус и можеш малко да се успокоиш... Аз не смея да слагам лаптопа на корема...
Елдра, панти, чудесни новини Simple Smile
Успех на Красчето и ако има някой друг с консултация днес...
Чин е напълно права, че колкото по-доносено е едно бебе, толкова по-готово е за живота навън... Макар че като раждах Румен, дойде в Родилно една скица, която много бързаше да ражда вече и понеже беше пациентка на завеждащия, пуснаха я на ФОТ (това е система с окситоцин за кратко време, ако не тръгне раждането, си ходиш вкъщи). Та не я я пуснаха във вторника, когато аз раждах, не се получиха контракции или разкритие, отиде си, но пак дойде в четвъртък и беше родила... Голяма образка, после си спомням, че триста пъти се обажда на мъжа си коя точно спирала за очи и кои точно други гримила да й вземе за изписването и много му се ядосваше, че не се ориентира...
Mr. Green
Понеже на мен си ми е болна тема - недоносените бебета и по-трудно засукват, налага се майките да се цедят след кърмене, за да поддържат добра лактация, понеже душичките са много слабички още в обичайния случай и не се справят добре първите дни, докато наваксат на тегло. Та такива неща...
За срещичката следващата събота или неделя - трудно ми е да кажа къде...аз още нямам ясна идея къде точно ще е конференцията (може би в Мед. факултет, където и да е това   Embarassed), така че ще е добре да е някъде, където на всички ще им е удобно, по към центъра...
Хубав ден!

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 11:32 от Ана2

Общи условия

Активация на акаунт