Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 10

  • 58 739
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Една песничка озаглавена - Султан Сюлейман...но не е лично за възпяване на Сюлейман.

http://www.dailymotion.com/video/xapku_sezen-aksu-sultan-suleyman_music

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 11:35 от Мишел_

# 61
  • Мнения: 0
Шегичка  bouquet

# 62
  • Мнения: 534
Джейн, доверявам се на усета и познанията ти (заради изключително балансирания и фин подход) - значи да очакваме и "закачка" с древната персийска цивилизация?  Thinking... Благодаря за музикалното "парче" - ЛЕПО е, лепне ми...  Grinning Пиши, когато имаш възможност и желание, разбира се - очакваме те, трябва да ти е станало ясно, че ТЕ ЦЕНИМ!!!   Hug   bouquet


Гласувах в анкетата "С кого ще е следващия халвет на султана?" - с предпоследната опция "Хюррем и Ибрахим заедно" (т'ва пред-1априлски бъзик ли е?, за тройчица ли става дума, или пак "говори извратеното ми подсъзнание"  Crazy ). Оф, Убърках сЪ  #Crazy... 1+1+1=3?...Нали?  smile3506

# 63
  • Мнения: 31
Ibrahim здраво си подпира адаша  Wink Laughing
много ти благодаря за превода  Hug прозвуча ми като Войната на сем. Роуз  ooooh! Mr. Green
ако имаш възможност, дай още нещичко  Praynig Praynig доколкото разбрах, първият сезон ще обхване 5 години  Thinking
Гугъл  Crazy казва, че Мерал се възхищава от Хюррем и Ибрахим, защото са постигнали много, тръгвайки от нулата  newsm78

Джейн
  bouquet благодаря за обясненията и поздрава, надявам се, че ще намериш начин да ни посещаваш  Hug  Успех на малката балерина  Hug



    Pargalı İbrahim fenomeni

# 64
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 19:20 от Мишел_

# 65
  • Мнения: 13 652
Мишел, и от други медии, и оттук, разбирам, че турските тинейджърки са полудели по Ибрахим  Grinning Може би и у нас е така...  newsm78

# 66
  • София
  • Мнения: 5 334
Мишел, и от други медии, и оттук, разбирам, че турските тинейджърки са полудели по Ибрахим  Grinning Може би и у нас е така...  newsm78
Whistling Whistling Whistling Mr. Green

# 67
  • Мнения: 9 798


ОТКЪСНЕ ЛИ СЕ ЗА МАЛКО ЧОВЕК ОТ ТЕМАТА- НЯМА ИЗЧИТАНЕ smile3521
Не се учудвам ,че Паргалъ печели почитатели - романтичен ,умен и красив мъж,талантлив актьор, а и сценаристката си го обича- акцентира образа му в сериала достойно.Аз вече изразих мнението си, че съм разочарована от образа на Сюлейман- очаквах много много по вече...
За серията имам неща ,които искам да споделя,но ще чакам търпеливо превода Heart Eyes за по сигурно hahaha  Увлечена в четене на интересните ви постове , попаднах и на анкетата Grinning АНИ Peace гласувах за Хюрем и Виктория  Praynig



Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 15:11 от Lilims

# 68
  • Мнения: 0
 Цялото интервю с Мерал…
*Когато се захванахте с този проект ,предполагахте ли ,че ще има такива отзиви ( става въпрос за протестите)
Не.Дори и не предполагах.Разбира се очаквах някаква критика ,но чак толкова никой не е очаквал,нито аз ,нито Тимур Савджъ(продуцента),нито Шоу ТВ.Още не беше започнало излъчването на сериала ,бяхме критикувани на база фрагмани.Всичко беше организирано.
*Как се почуствахте?
Учудена.Може би съм прекалено добронамерена и все още продължавам да се учудвам ,как се случи това.
*Омраза,обида,отказ от проекта имаше ли?
Не.Как ще се откажа ?Аз съм отдала 2,5 г. от живота си на този проект,той ми е като дете.Човек може ли да се откаже от детето си?Така или иначе това дете ще порасне и аз няма да го изоставя.Но разбира се почуствах обида,защото се сблъскваш с една омраза която е незаслужена ,без да се опитат да те разберат ,да видят труда ти и т.н.Но за мен е по интересно какви чувства карат хората да постъпват така ,кой ги разпалва тези чувства.
*Имаше ли директни заплахи?
Да.Получихме доста заплахи във фирмата .Тези заплахи може да ги сметнете за сериозни или не.За мен са доста сериозни ,и мога да каже ,че съм доста уплашена.
*Взехте ли някакви мерки?
Да уведомили сме полицията и прокуратурата.
*След тези протести ,заплахи,имаше ли нещо което да ви спре да пишете?
Не.Всъщност аз бях написала ,вече,първите 8 епизода и ги бях дала на продуцентите,за да могат и те да се подготвят.
*Имахте ли някакви проблеми с наследниците на Османскита династия?
Преки заплахи и критики не съм получавала,но в едно интервю на член на кралското семейство успях да разбера подтекстта.Е и това е част от работата на драматурга да чете и между редовете.
*Какво пишеше между тези редове?
Тези величия ,тази прослойка ,как може да се разкаже от една простосмъртна като мен? Имам ли право на това?
*Кога забелязахте Султан Сюлейман (СС)?
Обичам да чета история.Когато четях за СС и неговият период на управление ,още тогава съзрях онези драматични моменти в живота му.-СС,Хюррем,Ибрахим,Мустафа,Беязит,Джихангир,Селим…Цялото семейство…Толкова силни и драматични характери,и като един писател не може да не се повлияете от това.
*Какво видяхте в тези характери ,които не са видяни от официалната История?
Като един драматург ,разбира се ,не мога да гледам на тези драматични характери като един историк.Невъзможно е.Разбира се ,ние черпим от историята,от войните ,победите ,загубите,но за мен те са фон,за мен е важно на този фон да изтъкна психиката,борбата за живот,любовта,омразата на тези герои.
*Неща за които има най-малко сведения…
Така е.Но тези неща са толкова важни ,колкото и битките,победите,загубите и предателствата.Но и те са хора,и още повече ,любовта на СС към Хюррем не е скрита покрита ,тя е деларирана и в официалната история.Тя е една от важните фигури за времето си.
*Тази нейна сила откъде идва?
За всеки случай не е от това ,че е много влюбена .Многобройните и раждания,т.е. големият брой престолонаследници които е родила, са предпоставка за сътрудничество в любовта и властта.Тази игра на сила(власт) Хюррем и Сюлейман я играят двамата.В тази игра за надмощие ,има и една борба за намощие на един над друг,като в нормалния живот борбата за надмощие между мъжа и жената-но разбира се при тях представих нещата с по голяма сила и величие
*Когато правехте проучванията си имаше ли нещо от което силно се впечатлихте?
Да ,романтичността на СС.когато прочетох стиховете му написани под псевдонима Мухиби,няколко дена не бях на себе си.
*Така говорите за СС ,влюбена ли сте в него?
Не разбира се,но имам симпатии към него,симпатии имам и към Хюррем и Ибрахим.Това са хора издигнали се от нищото до върховете на властта, а там един СС който не могат да си поделят.
*Много се спори за диалозите между Кануни и Хюррем,това са неща които никой не би знаел…?
Е това е вече моя интерпретация,на база писмата на Хюррем към СС,стиховете на СС и т.н.Извън това скандалите свързани с управлението ,кой на чия страна е ,кой кого поткрепя,това са все неща от живота.Дори днес една жена и един мъж не си принадлежат на 100%.Господарят и робът винаги могат да си сменят местата.
*Когато пишете,влагате ли и частица от собствените си любовни преживявания?
Никога не съм имала любовник император.Приятелите ми в живота бяха нормални хора ,е вярно били са хора на изкуството ,но толкова.
*Имате ли препочитания към някой от героите?
Според зависи,но по често поткрепям май мъжете герои.Аз съм писател ,никога не се знае.
*Кой е все пак фаворитът ви?
Кануни и Хюррем  разбира се.Но Ибрахим е моя човек.Много го обичам.
*Как успяхте да убедите продуцентите,голям проект значи голям риск?
С Тимур Савджъ сме стари приятели,там нямах никакви проблеми.
*Ами ако нямахте успех?
Не сме мислили за това,искахме да осъществим мечтата си и това е.Отдавна съм в този сектор ,и почти никога не пиша с мисълта ,ще имам или не успех.Така и трябва да бъде ,иначе самият ти много страдаш.Пък и аз имам по реални и осъществими мечти,така съм възпитана.
*При писането на сценария сте имали и консултанти ?
Разбира се,двама от най – уважаваните историци.Доц.д-р Ерхан Афионджу и Илбер Ортайлъ ,директор на музея Топкапъ.
*Пишейки сценария какви исторически източници ползвахте?
Много исторически документи от това време които ми бяха дадени от консултантите и най-важното ,рапортите на Венецианските консули,които са били като Уикилийкс за времето си.Даже се подготвя книга на база тези рапорти.
*Колко епизода подготвихте ?
Първият сезон ,ще обхване първите 5 години,управлението е 46,разбира се ще има ,прескачане във времето ,но около 4 сезона ,живот и здраве.
*А за братоубийствата и детеубийствата?
Рабира се ,те са част от историята.
*Коя част от сценария ви развълнува най-много?
Разбира се частта с взаимоотношенията на СС с децата му.Драмата с напредването на възрастта на децата му става толкова покъртителна ,нямам търпение да пиша за този период от живота му.
*Значи все още загряваме ?
Разбира се.Спазваме хронологията.
*Имаще ли неща които ви затрудниха?
Измъчвах се докато пишех диалозите на СС.Никога не ми се налагало ,да пиша диалози на император.Все съм писала разговори между обикновени хора ,хора от ежедневието ни.

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 17:38 от Ibrahim

# 69
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Ibrahim  няма друг емотикон, с който да благодаря за труда ти и отделеното време newsm20

Ще  е добре Ани да събира преведените интервютата на едно място.

# 70
  • Мнения: 9 798
Ibrahim smile3501 smile3501 smile3501

Разбира се ,ние черпим от историята,от войните ,победите ,загубите,но за мен те са фон,за мен е важно на този фон да изтъкна психиката,борбата за живот,любовта,омразата на тези герои.


симпатии имам и към Хюррем и Ибрахим.Това са хора издигнали се от нищото до върховете на властта, а там един СС който не могат да си поделят.



*Кой е все пак фаворитът ви?
Кануни и Хюррем  разбира се.Но Ибрахим е моя човек.Много го обичам.




# 71
  • Мнения: 31
eee  Ibrahim   smile3501 smile3525  çok teşekkür ederim  newsm74 казвай какво пиеш  Grinning


Да ,романтичността на СС.когато прочетох стиховете му написани под псевдонима Мухиби,няколко дена не бях на себе си.  Heart Eyes Heart Eyes

Мишел  Grinning  с нетърпение чакам превода за 'феномена Ибрахим', благодаря, че се зае   bouquet
и аз разбрах, че султанът е 'детрониран' , поне в сърцата на тийнейджърките  Laughing

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 11
  bouquet

# 73
# 74
  • Мнения: 13 652

Пенда, благодаря ти за снимките и инфото.  Hug
Мога да ги гледам непрекъснато - никога не ми омръзват!  Heart Eyes Особено в дъждовен следобед като този  Sad

Общи условия

Активация на акаунт