Колко килограма качихте по време на бремеността

  • 80 530
  • 845
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 50
 Здравейте,
 а аз се чудя дали е разумно да се спазва някаква диета (например 90 дневната) по време на бременност, за да се избегне рязкото качване на килограми.

# 811
  • София
  • Мнения: 7 995
Не е разумно, разбира се. Можеш да ограничаваш определени храни, да не се храниш безразборно, но не и да си на диета в истинския смисъл на думата. Храните с т.нар. "празни калории" се избягват.
Хубаво е и да се следи теглото, за да може ако рязко се повиши, да се изследват причините за това. Понякога не са безобидни.

# 812
  • Мнения: 1 630
 Laughing Laughing Не знам, и за се обърках вече  Crazy Crazy
Според на акушерката кантара- 13
Според моя и на майка ми- 17
4 кг. разлика е много  ooooh! Абе ще ги сваляме, няма как, аз съм 174 см и не ми личи много ама все пак трябва да се внимава  Peace Шантава работа  Whistling

# 813
  • Мнения: 13
миналата бременност качих около 20 кг
за тази ще видим  Mr. Green

# 814
  • Мнения: 471
11 кг -12 кг

# 815
  • Мнения: 1 544
Не е разумно, разбира се. Можеш да ограничаваш определени храни, да не се храниш безразборно, но не и да си на диета в истинския смисъл на думата. Храните с т.нар. "празни калории" се избягват.
Хубаво е и да се следи теглото, за да може ако рязко се повиши, да се изследват причините за това. Понякога не са безобидни.

 Peace

Рязкото покачване на килограми (повече от 1,5-2 седмично доколкото прочетох),може да говори за не съвсем безобиден проблем.

При мен започнаха отоци около глезените и по ходилата,ръцете-също (края на 6 месец) ,и се наблюдавам,започна и  видимо наддаване.Досега съм +7.

# 816
  • Мнения: 4
Не знам до колко и с какво информацията за качените килограми по време на бременност ще са от полза  Laughing Според мен това е строго индивидуално. Аз качих 13кг. и след година и два месеца съм отново във формата, която бях преди да забременея. За мен по-важно беше как след като спра да кърмя ще сваля натрупаните килца  ooooh! Нооо, и това се случи  Grinning без диети, само с леки ограничения и повече движение newsm79 1ironing wash hang 1dishes newsm39 иииии  newsm35
Поздрави на всички мами и леко бременеене  Hug

# 817
# 818
  • Мнения: 11
Забременях 55 кг. отидох да раждам 75 кг общо бях качила 20 кг

# 819
  • на земята
  • Мнения: 4 094
tedinceto96,и колко си в момента,след раждането колко свали имам впредвид?

# 820
  • Мнения: 11
като ме изписаха от болницата бях свалила 5 кг  3кг-се роди малката и 2 кг околоплодачни води и плацента а сега 6 месеца след раждането съм 60 кг остават ми още 5 да сваля и още 6 кг от преди да забременея и пак ще съм във форма

# 821
  • на земята
  • Мнения: 4 094
супер,добре се движиш ,незнам как ще се слабее,май като кърмиш по лесно се свалия,други казват че обратно,зави си май от организма..))Да сме здрави,аз не съм качила много ама ЗАСЕГА имам още време засеха съм +5

# 822
  • Мнения: X
Най-много се отслабва от ревящо бебе,ама от най-ревящите. Mr. Green

# 823
  • София
  • Мнения: 2 082
Най-много се отслабва от ревящо бебе,ама от най-ревящите. Mr. Green

Аз предпочитам да си ходя с някой друг излишен кг, но бебето да ми е спокойно  Mr. Green

Писала съм вече май, но за всеки случай - 7-8 кг. качих с втората бременност. Останаха в болницата. Друг е въпроса, че качих докато кърмех, но сега лятото пак влязох във форма. Все още кърмя. Peace

# 824
  • Мнения: 11 849
Най-много се отслабва от ревящо бебе,ама от най-ревящите. Mr. Green


Напротив точно с такова от стрес и недоспиване качих за първите 7 месеца нови 6 кг  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт