Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 71 947
  • 246
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 262
Веднага щом усетя, че дъщеря ми чувства дискомфорт, лично ще я заведа на козметик  Peace
Аз съм си патила с "неразрешаване" от майка ми и не бих причинила това на детето си  Peace

# 31
  • Мнения: 7 154
Аз лично се обезкосмих в седми клас без да питам.
Голямата ми дъщеря малко по-рано от мен.

Общо взето преди 4-5-ти клас е рано за обезкосмяване. След тази възраст обаче децата започват да чувстват дискомфорт и тогава се налага.
Вкъщи ползваме епилатор. Най-удобно ни е!

# 32
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми скоро навършва 11 г. Определено се притеснява от космите по краката си. На мен ми се струва рано да вкарвам в употреба епилатора, останало ми е някакво неясно твърдение, че преди 18 г. е много вредно. Но нямам никакво разумно обяснение защо е вредно и до какво би могло да доведе. Спомням си навремето как аз самата съм се притеснявала от космите, колко неудобно съм се чувствала през лятото с дълга пола и три-четвърти чорапи. То, ако на тая възраст не носят къси поли и панталонки, кога?
В голямо колебание съм дали да махаме космите. Или пък да изчакам да стане поне на 12?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Честно ви казвам, преди да видя тази тема, за космите на дъщеря си изобщо не се бях сещала! Тя няма такива видими. Тази вечер ще й позагледам краката, но мисълта за обезкосмяване ми е така илюзорно далечна, че темата ме свари тотално неподготвена. Моята дъщеря е на 12.5 години. А все още през ум не ми минава да обмислям методите на епилация във връзка с нейната персона. Не ме е питала нищо в тази връзка, не е споделяла дали нейни съученички вече са вещи по темата за обезкосмяването.

ПС. Все по-често си давам сметка колко не съм в съвременен ритъм по отношение на подрастващите.  Embarassed

# 34
  • Мнения: 459
Моята малка дъщеря също има проблем с космите. Лятото ще навърши 11. Чудя се как да процедирам. Тя е изявена брюнетка. Космите на крачетата са тъмни, гъстички и наистина неприятни. Има космички и по ръцете.... Дайте съвет. Как да ги махнем? Забелязвам я, че започва да се притеснява, а преди няколко дни ми сподели, че като се преобличали в час по физическо, няколко момичета й се подиграли. Значи е време да се вземат мерки, но наистина не знам какви. Не знам дали ще издържи на кола маска... Sad

# 35
  • sofia
  • Мнения: 8 936
ПС. Все по-често си давам сметка колко не съм в съвременен ритъм по отношение на подрастващите.  Embarassed
Не, че не си, просто на дъщеря ти не й личат и не са проблем.
А за мен бяха огромен, най-вероятно само в собствените ми очи, но това с нищо не помага.

eldi, кажи й какви варианти има и пробвайте. При всеки болката е различна. Аз лично с крака, ръце, мишници нямам проблем, с каквото и да ги махам, но дори от епилатор до епилатор има разлика. Както и с колата - зависи кой и как ти я прави.

# 36
  • Мнения: 2 732
dara пишеш ,че при нея не са видими -затова сигурно не си обърнала внимание .
Дано по-късно им допречат .

# 37
  • Мнения: 135
Моите на 11 12 години лично майка им ги заведе за обезкосмяване....май това беше по доброто решение отколкото да да се осакатяват сами... децата се притесняват на тази възраст и са способни на всякакви експерименти!!!! Wink

# 38
  • Мнения: 130
Веднага щом усетя, че дъщеря ми чувства дискомфорт, лично ще я заведа на козметик  Peace
Аз съм си патила с "неразрешаване" от майка ми и не бих причинила това на детето си  Peace

Абсолютно съм съгласна!

# 39
  • София
  • Мнения: 130
Бях на 12.Майка ми ми направи кола маска.Оттогава непрекъсната борба.(ген,какво да се прави)Добре ,че съм руса,та ако се разсея и забавя скубането,не личи чак толкова.Щерката ,за късмет, е взела гена на свекърва ми.Тя винаги си е махала петте косъма под мишниците с пинцета.По краката и по ръцете-няма.То и мъжът ми е слабо окосмен.Малката е почти на 8,но нищо не и личи.Дано да се метне на тях,не като мен ,дето мине не мине месец и съм на кола маска.

# 40
  • Мнения: 1 589
По-добре на козметик отколкото да се чуди детето как да се скрие ,че да ги махне.А от каква възраст-не знам,всеки сам решава.Моята племенничка много рев изрева първия път от кола маската,много я боля.Според мен това е по-важно в случая-да изберете по какъв начин ще ги махнете космите,за  да не травмирате детето.

# 41
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мен специално ме бяха предупредили, че ще бъде болезнена процедурата.
Но меракът да се отърва от космите беше по - силен  Wink
Изберете изпитана козметичка - добра и като професионалист, и като човек, да бъде търпелива към малката - голяма женичка.
Започва се с малък участък в долната част на крака, постепенно мястото, което се чисти се увеличава. Така детето само ще си каже доколко е болезнено, може или не да издържи процедурата.

# 42
  • Мнения: 2 746
Моята дъщеря е още малка, но като дойде момента, в който да се притеснява - бих и съдействала всячески. Аз съм тъмна, а и дъщеря ми също е една мургавелка, та космите са голям проблем. Сещам се навремето, била съм може би на 13 г., когато тайно си обръснах краката със самобръсначка Simple Smile Майка ми реагира абсолютно неадекватно, аз не бих причинила това на детето си. Реакцията беше "аууу, какво ще кажем сега на баща ти?" сякаш коооййй знае каква непростима глупост съм направила. А аз просто исках да съм красива  Simple Smile Ма не, те циганките дето водели полов живот на 13 години, те се обезкосмявали. Тъпо, тъпо и грозно.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Аз почнах на 11-12г.(вече съм забравила) Embarassed първо с мишниците.  Но аз не съм много окосмена, по-точно съм по-светла.

# 44
  • Мнения: 322
Аз съм си патила с "неразрешаване" от майка ми и не бих причинила това на детето си  Peace

Спомням си колко проблеми имаха мои съученички с майките си заради обезкосмяването  Tired
Аз не съм питала никого  Mr. Green, пък и в крайна сметка не е нищо страшно, не е като да съм си направила татуировка  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт