Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 71 927
  • 246
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 164
Дъщеря ми беше 7-8 клас, като и купих епилатор. Категорично отказа кола маската. Слава богу прилича на мен- ползва го на 2-3 месеца, само от коляното надолу има малко косми.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 361
Моята дъщеря поиска да си махне космите в 5-ти кл., явно бяха говорили със съученичките си на тази тема. Нямаше остра нужда от процедурата. Посъветвах я първо да ги изруси. Така изкара 2-3 месеца и после установих, че ги маха с бръснач. За това и дадох да пробва с моя епилатор. Справяше се успешно и й купих. Под мишниците си ги маха със самобръсначка.
Мен ме притеснява, че има лек мъх над устната. За сега не е споменавала нищо. Вие каква процедура бихте препоръчали. Все пак там кожата е чувствителна.

# 47
  • Мнения: 322
Харесвам лентичките за лице на Дева:
Все пак зависи и колко точно е чувствителна кожата на момичето  Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 2 361
Благодаря!
На принципа на кола маската са, нали?

# 49
  • Мнения: 322
Да, на принципа на кола-маската са, малки лентички са, удобни за горна устна  Peace
Загряват се леко между дланите преди употреба  Peace

# 50
  • Мнения: 411
Ох,толкова ми се иска и аз да имах такива проблеми с дъщеря си.Жалко че имам трима сина и само си мечтая.
А пък аз се епилирам по цялото тяло и лицето с епилатор филипс.Супер е newsm10

# 51
  • Мнения: 5 676
И момчетата ще поискат да се епилират като пораснат.
Моят син е в единайсти клас и си епилира редовно мишниците,а през лятото и краката.

# 52
  • Мнения: 1 517
В 6 клас си изрусих космите под коляното, защото бяха очевадно видими и гризни...и умирах от срам. Изкарах добре две лета (зимата съм с панталон и не се виждат). В 8 клас минах на бръснач. Няколко пъти съм ползвала кола маска, а епилатор не понасям (гевезелък някакъв, ама...).

Яд ме е, че дъщеря ми е много космата от сега. На 8 е, а има много и все тъмни косми и по ръцете и по краката. Все още са много нежнички, но като започнат да я треста хормони... иначе тя е много веща по въпроса и наскоро щеше сама да си ги маха  hahaha добре, че все пак решила първо да ме попита. Успях да я поуплаша, че колкото по-рано започне с махането, по-зле - стават по-гъсти и по-големи.

# 53
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И момчетата ще поискат да се епилират като пораснат.
Моят син е в единайсти клас и си епилира редовно мишниците,а през лятото и краката.
Значи и аз да очаквам младежа да поиска епилиране. С девойката вече свикнах, но и с младежа... Ще трябва да купя още епилатори. Laughing

# 54
  • Мнения: 646
Аз нямах никакво окосмяване, но понеже съученичките ми си махаха косми-хайде и аз- обръснах си ръцете под китките...Сега само там имам някакво окосмяване.В този дух-не бързайте за децата

# 55
  • Мнения: 2 641
аз не мога да понасям епилирани мъже. нито пък такива , които приличат на горили. но за момичетата съм абсолютно съгласна  да се епилират в момента в който започнат да се срамуват от космите си. надявам се че поне до 12 години няма да и се прииска на моята, защото е светла, но...важното е да се чувства добре, а не да се чуди къде да гледа от срам. така че може и по рано. но специално за мъха над устните си мисля че е добре да имаш поне 16 години за да го махаш...

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 372

Другият момент беше, когато реши, че иска да си махне космите от деликатната зона (на 14 и половина). Подскачах няколко седмици и накрая я заведох в салона, чиито услуги ползвам аз. Оказа се, че даже сме "закъснели". Имат 11-12-годишни клиентки на тази услуга  Shocked.
Е,какво странно има,че чак за подскачане,че момиче на 14 и половина иска да епилира деликатната зона Shocked???Аз на тази възраст и там се епилирах.Немислимо е толкова голямо момиче да отиде на плаж и да не е обезкосмено.. Crazy.Съвсем в реда на нещата си е.Дъщеря ми е почти на 8 год. и има косми по крачетата и мъх по ръчичките.Не са фрапиращи,нормални са.Когато тя поиска да ги махне ще и помогна.Чела съм мнения от майки,които не позволяват епилация на 11-12 годишни момичета.Доста странно и глупаво според мен.Щом детето изпитва дискомфорт,то значи времето е дошло.В тази възраст децата са раними и промените идват твърде бързо за тях,уплашени са,та не бива да допринасяме за техните притеснения Peace.

# 57
  • Мнения: 2 746
Немислимо е толкова голямо момиче да отиде на плаж и да не е обезкосмено.. Crazy.


Е, ти ме уби, чак пък немислимо  Simple Smile Въпрос на вкус, пък и нали не става въпрос за нудистки плаж  Laughing

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 372
Немислимо е толкова голямо момиче да отиде на плаж и да не е обезкосмено.. Crazy.


Е, ти ме уби, чак пък немислимо  Simple Smile Въпрос на вкус, пък и нали не става въпрос за нудистки плаж  Laughing
Абсолютно немислимо.Не става дума за момиченце на 11-12 год.,което е слабо окосмено, а за почти 15 год.И да немислимо е да стърчат косми от банския...Не става дума да е напълно обезкосмено,но отстрани,където се вижда е повече от нормално и редно.Когато бях на 15,бях вече голяма и никога не бих отишла на плаж със стърчащи косми Shocked Crazy..Пак казвам,говоря за обезкосмяване на видимата част,не на цялата интимна зона Peace.

# 59
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
аз не мога да понасям епилирани мъже. нито пък такива , които приличат на горили. но за момичетата съм абсолютно съгласна  да се епилират в момента в който започнат да се срамуват от космите си. надявам се че поне до 12 години няма да и се прииска на моята, защото е светла, но...важното е да се чувства добре, а не да се чуди къде да гледа от срам. така че може и по рано. но специално за мъха над устните си мисля че е добре да имаш поне 16 години за да го махаш...
Напълно споделям това мнение. За момичетата - когато ги притисне дискомфорта, за момчетата... абе може , но да не се прекалява.

Общи условия

Активация на акаунт