Обезкосмяване - на каква възраст?

  • 72 143
  • 246
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Аз съм с две дъщери.Ходим заедно на козметичка.Малката има окосмяване под мишниците и триъгълника и понеже е по-тъмничка се виждат.Тя ходи на плуване и се притеснява,та затова решихме да й ги махнем.Сега се чувства спокойна и не се притеснява да се съблече в банята.Така че няма значение възраста,вайното е децата да не се срамуват.Това си е мое мнение !

# 61
  • Мнения: 1 525
А какво ще кажете за обезкосмяването при момчетата? Споделено е с мен, че само 2-3 момчета от класа не го правят. 7-ми клас  newsm78

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Аз съм отворена за всичко,важното е децата да се чувстат добре(е не за всичко де).
Аллейча нека пробва,заведи го на кола-маска,ако не го боли да пробва.Сега идва лято,ще ходи на басейн,нека се чувства добре детето Peace

# 63
  • Мнения: 1 517
Децата изпитват дискомфорт до някъде и от обществения натиск. До преди няколко години беше съвсем нормално един мъж да бъде окосмен (не говоря за тип "горила", а нормално окосмяване по крайниците и леко на гърдите). И беше немислимо, педалско и т.н. ако мъж се обезкосмява. Сега пък е обратното... разни времена, разни моди  Grinning

Аз лично не харесвам двете крайности в мъжете - не ме кефят нито горилите, нито съвсем лъскавите... ако един мъж е леко окосмен, не виждам смисъл да си прави труда да се обезкосмява целия. Досатъчен тормоз им е дето се бръснат  Mr. Green
Мъжа ми си маха (пардон - аз му ги махам  Grinning ) космите под мишниците (лятото редовно, зимата не толкова) и в интимната зона. По-комфортно му е заради потенето. Но не си е помислял да се обезкосмява целия (а не е кьосе). На мен също не ми пречат.

# 64
  • Мнения: 646
за момчетата ми се струва, че е и въпрос на мода

# 65
  • Мнения: 15
А какво ще кажете за обезкосмяването при момчетата? Споделено е с мен, че само 2-3 момчета от класа не го правят. 7-ми клас  newsm78

Алеле майко - че те колко са окосмени в 7ми клас, че и да се обезкосмяват  newsm78
Момичетата на тази възраст - да, ама момчетата нали по-късно развиват буйна растителност

# 66
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 366
Няма значение на колко години е детето.Ако прекаленото окосмяване му носи дискомфорт(понякога има и подигравки в училище) -просто обезкосмете проблемните зони.Струва ми се ,че сега децата се развиват по-бързо,защото аз лично започннах да се обезкосмявам на 14-15 год.-просто до тази възраст не ми е минавало и на ум такова нещо.

# 67
  • Мнения: 269
Дъщеря ми започна да си ги маха на краката с депилатолар на 11 години. По-често през лятото, по-рядко през зимата.

# 68
  • Мнения: 56
Щом детето поиска и не се чувства добре - то тогава трябва да започне да се обезкосмява.Пример мога да дам със себе си .Когато казах на майка ми едно време , че искам да си обезкосмя краката  тя не ми даде.Аз се чувствах некомфортно и реших сама да си ги махна.Така , че по- добре ги подкрепяйте в решенията им . Peace

# 69
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Дъщеря ми започна да си ги маха на краката с депилатолар на 11 години. По-често през лятото, по-рядко през зимата.
В общи линии и при нас е така!

# 70
  • Мнения: 299
 Моята е на 13г. ,има си доста.Лятото- депилатоар.Не сме пробвали кола маска,но ми се струва че ще е доста болезнено за нея.Както казах- доста е

# 71
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Моята е на 13г. ,има си доста.Лятото- депилатоар.Не сме пробвали кола маска,но ми се струва че ще е доста болезнено за нея.Както казах- доста е
Не си ли пробвала? С кола е по-бързо, за мен дори и по-безболезнено.

# 72
  • Мнения: 299
Пробвала съм за себе си,но тя има повече и ми се струва че ще е доста болезнено за нея.И епилатор си имам,но за него пък изобщо не и да чуе,е наистина в началото и с него е болезнено.

# 73
  • Мнения: 18
Махнахме ги преди ваканцията с лентичките на Veet. Беше се настроила много да я боли, но
не усети нищо, дори и на ръцете. Беше супер доволна.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 333
За майки като мен,които не умеят с лентички са козметичките....чиста работа ! Ако някой се интересува,имам страхотна козметичка,работи на нормални цени,в кипричко ателие !

Общи условия

Активация на акаунт